www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

2 posters

Deist olmayı düşünüyorum sorularım var

Deizm
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 1
    Katkı Puanı : 5

Deist olmayı düşünüyorum sorularım var  Empty Deist olmayı düşünüyorum sorularım var

Mesaj tarafından Deizm C.tesi Mayıs 21, 2016 11:18 pm

Şimdi deistlikte yaratıcı var ve dinler yalan bu bana uyuyor.Enazından sorgulamalarımdan bu çıkıyor ama Yaratıcı bize hiçbişey demiyor örneğin böyle yapma şöyle yapma yani irademiz var ilk sorum gelsin

1-İstediğimiz günahı işleyebilirmiyiz insan öldürüp çalarak tecavüz ederek içki içerek sigara içerek vs.çünkü Yaratıcı bize hiçbişey demiyor

2-Yaratıcı neden bize Kitap indirmedi neden bize hiçbi şekilde ulaşmıyor ?

3-öldükten sonra ne olucak ?

4-Deizmde ibadet yok demi ? Yaratıcının böyle bişeyede ihtiyacı olcağını sanmıyorum zaten
    Zeus2
    Zeus2
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 81
    Katkı Puanı : 197

Deist olmayı düşünüyorum sorularım var  Empty Geri: Deist olmayı düşünüyorum sorularım var

Mesaj tarafından Zeus2 Ptsi Mayıs 30, 2016 12:54 am

1- Her insan kötülük yapamaz. Kişinin vicdanı buna engel olabilir.

2- Kutsal kitap insanın kendi vicdanıdır.

3- Bunun kesin yanıtı yok. Bazı deistlere göre cenenet-cehennem var, bazı deistlere göre yok olacağız, bazı deistlere görede yeniden doğup tekrar dünyaya geleceğiz.

4- Deizmde ibadet yok. Olmaması en en mantıklısı. Tanrı'nın ibadete ihtiyacı yok.

Forum Saati Salı Mayıs 14, 2024 8:46 pm