www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

+10
Kimez
Serdar_Cesar
mert
para_herseydir
bazikortam
ukedi
melissa buse
supeluta
Uniak
captcha
14 posters

6 Adımda Deist Yaşam Nasıl Özümsenir???

supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

6 Adımda Deist Yaşam Nasıl Özümsenir??? - Sayfa 2 Empty Geri: 6 Adımda Deist Yaşam Nasıl Özümsenir???

Mesaj tarafından supeluta Perş. Mayıs 27, 2010 11:59 pm

kolay değildir bu ülkede herkesin inandığı şeye inanmıyorsan, inançlarını açıklamak Smile
    bazikortam
    bazikortam
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 142
    Katkı Puanı : 298

6 Adımda Deist Yaşam Nasıl Özümsenir??? - Sayfa 2 Empty Geri: 6 Adımda Deist Yaşam Nasıl Özümsenir???

Mesaj tarafından bazikortam Ptsi Eyl. 06, 2010 6:21 am

aileme Deist olduğumu söyleyemedim çok denedim ama yapamadım alacağım tepkiden emin olmadığım için bazen kuran hakkında konuşuyoruz benim tek diyebildiğim çelişkili birkitap birbirine uyuyor deyip örnekler veriyorum annem inançsız mısın diye sorduğunda hayır diyorum ne yazıkkı.. teyzelerime dayıma halalarıma bu kızın inancı çok zayıf diye şikayetleniyor devamlı benim ailem orucunu tutan namazını kılan kendince saçma ibadetlerini yerine getiren kişiler ama şeriatcı asla değiller ben hala kendime bile itiraf etmeye çekindiğim inancımı aileme nasıl söyleyeceğimi bilemiyorum sadece ablama biraz konuyu açtım olabilir dedi ama anneme ve babama bahsetmediğimden eminim yardım edecek misiniz bana??
    para_herseydir
    para_herseydir
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 11
    Katkı Puanı : 13

6 Adımda Deist Yaşam Nasıl Özümsenir??? - Sayfa 2 Empty Her deist yalnızdır.

Mesaj tarafından para_herseydir C.tesi Eyl. 11, 2010 2:59 am

Her deist yalnızdır. Öyle olmaz zorunda.

Ben 10 yıldır hiçbir dine inanmadım. Hiçbir zaman din mantıklı gelmedi. Orta okuldan beri din kültürü hocalarını terleten sorular sormuşumdur. Ve hiç bir zaman tatmin edemediler ya konuyu değiştirdiler.. Sonra fark ettim ki insanlar benim gibi dine bakamazlar. Çünkü öncelikle dini bir tarafa yitmek için öncelikle yerine bir şey koymak gerekiyor. Çok düşünmeli, bilgi sahibi(nesnel bilgi) ve meraklı olmanız gerekir. Ve inanılmaz çıkarım gücüne sahip olmalısınız.

Her deist yalnız olmalıdır. Hayatta kalabilmek için bunu yapmak zorundayız. Bu nedenle deist olduğunuzu yakın arkaşlarınız başkasına söylemeyin. Ailenizde dahil. Çünkü buna gerek yok. Söyleseniz de hiçbir şey anlamayacaklardır.
    mert
    mert
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 8
    Katkı Puanı : 8

6 Adımda Deist Yaşam Nasıl Özümsenir??? - Sayfa 2 Empty unified deism

Mesaj tarafından mert Salı Ekim 12, 2010 5:49 am

merhaba arkadaşlar:
    Bir çok Deist grubun birleşip oluşturduğu yeni bir hareket var.site adresleri www.unifieddeism.com.community kısmına üye olursanız faydalı bilgiler içeriyor.
    Serdar_Cesar
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 1
    Katkı Puanı : 3

Mesaj tarafından Serdar_Cesar Çarş. Mayıs 30, 2012 2:17 am

Ben uun zamandır ama ağır ağır insanlara belli ediyorum. Zaten facebok profilimde de din hanesi deizm yazıyor. Şunu fark ettim ki, sadece allah/tanrı inancına sahipseniz, ateistler gibi tepki çekmiyorunuz.

Hepimiz müslümanlıktan vazgeçerek deizmi benimsedik. Bunda zorunlu din dersleri ve yobazların bağnazlıklarının da etkisi çok oldu.
    Kimez
    Kimez
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 12
    Katkı Puanı : 33

Mesaj tarafından Kimez Ptsi Eyl. 03, 2012 1:57 pm

Misafir demiş ki:Dist yaşam diye birşey yoktur zamanımızda çünkü artık herkes deistler gibi yaşıyor ne ibadet var ne cami var ne cemaat var vel hasılı kelam cemiyetimiz artık bir nevi deist yaşam rehberi gibi çalışıyor Very Happy
    İnsanların Deistler gibi yaşadığını sanmıyorum. Öyle kolay değil. Duyarsız bir toplumun Deistler gibi yaşadığını iddia etmek Deizmi bilmemek demektir.
    umitjong
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Mesaj tarafından umitjong Salı Mart 12, 2013 2:51 am

Allahtan korkmak icin bir sebep goremiyorum.zaten elimden geldigi kadar.itinaliyim insna,hayvana ve cevreye,boylece bana herhangi.bir din gerekmiyor.
    Ardawuffle
    Ardawuffle
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 5
    Katkı Puanı : 17

Mesaj tarafından Ardawuffle Çarş. Mayıs 08, 2013 12:36 am

Güzel bir paylaşım. (:
    Ben 2. adıma çok çabaladım ancak herkes dogmatik bir fikre sahip olduğu için en yakınınız bile sizi anlayamayabiliyor. 3. adımı direk geçtim.
    önemli olan bütün adımları geçip artık ''tamam artık ben kesinlikle bir deist'im '' dedikten sonra çevre baskısı, dışlanma, ve ezilme gibi sorunları alt etmek.
    Ki ülkemizde muhafazakar kesim %6o iken bile ''biz eziliyoruz, dinimizi yaşayamıyoruz '' diyorken bizim rahat ve huzurlu yaşamamız çok zor gibi. Takmamak aldırmamak en iyisi (:
    k.berk
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Mesaj tarafından k.berk Çarş. Ağus. 14, 2013 6:59 am

20 yaşındayım kendime henüz tam olarak deist olduğumu itiraf etmiş olmasamda günümüz dinlerinin benim dünya görüşümle örtüşmediğini kabul ediyorum.Bunda daha çok toplumların inançları sorgulamaktan korkup bir takım hacı hocaların dediklerini bilime tercih etmesi etkili oluyor.Bir başka sorgulama sebebim olan unsurda dini uygulamaların bölgeden bölgeye değişmesi örneğin; islamiyetin doğduğu suudi arabistanda daha düne kadar erkek itfaiye erinin kadınları kurtarmasının yasak olduğu haberini ntv den duyunca kanım dondu,Her neyse ben sadece foruma bir meraba demek istedim sorguluyan düşünen insanların olduğunu görmek beni sevindirdi.
    amitolane
    amitolane
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 17
    Katkı Puanı : 31

Mesaj tarafından amitolane Perş. Eyl. 05, 2013 7:33 pm

k.berk demiş ki:20 yaşındayım kendime henüz tam olarak deist olduğumu itiraf etmiş olmasamda günümüz dinlerinin benim dünya görüşümle örtüşmediğini kabul ediyorum.Bunda daha çok toplumların inançları sorgulamaktan korkup bir takım hacı hocaların dediklerini bilime tercih etmesi etkili oluyor.Bir başka sorgulama sebebim olan unsurda dini uygulamaların bölgeden bölgeye değişmesi örneğin; islamiyetin doğduğu suudi arabistanda daha düne kadar erkek itfaiye erinin kadınları kurtarmasının yasak olduğu haberini ntv den duyunca kanım dondu,Her neyse ben sadece foruma bir meraba demek istedim sorguluyan düşünen insanların olduğunu görmek beni sevindirdi.
    İslamiyetin doğduğu Suudi Arabistan,yalnız İslamiyete değil birçok dine ev sahipliği yapmış olmasına rağmen evrimi tersine çeviren bir yarımada ne yazık ki

Forum Saati Salı Mayıs 14, 2024 10:39 am