www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

+9
Vendetta
ukedi
Tikky
melissa buse
supeluta
Uniak
Molekuler
legenda
captcha
13 posters

Kertenkele Öldür = Gevur Öldür (tek vuruşta ölürse 100 puan, iki vuruşta ölürse 50)

captcha
    captcha
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 342
    Katkı Puanı : 718

Kertenkele Öldür = Gevur Öldür (tek vuruşta ölürse 100 puan, iki vuruşta ölürse 50) Empty Kertenkele Öldür = Gevur Öldür (tek vuruşta ölürse 100 puan, iki vuruşta ölürse 50)

Mesaj tarafından captcha Salı Eyl. 15, 2009 6:35 am

söyleyecek söz bulamıyorum... Very Happy
    legenda
    legenda
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 31
    Katkı Puanı : 35

Kertenkele Öldür = Gevur Öldür (tek vuruşta ölürse 100 puan, iki vuruşta ölürse 50) Empty Geri: Kertenkele Öldür = Gevur Öldür (tek vuruşta ölürse 100 puan, iki vuruşta ölürse 50)

Mesaj tarafından legenda Cuma Eyl. 18, 2009 11:08 pm

What a Face Bu takunyalı yüzünden insanlar kertenkele katletmeye başladı. Yan sokakta 2 tane kertenkele ölüsü buldum bu adam yüzünden.

Gayrimüslim öldürmek sevapmış... İnsan Hakları'na ne kadar da ters!
    Molekuler
    Molekuler
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 54
    Katkı Puanı : 64

Kertenkele Öldür = Gevur Öldür (tek vuruşta ölürse 100 puan, iki vuruşta ölürse 50) Empty Geri: Kertenkele Öldür = Gevur Öldür (tek vuruşta ölürse 100 puan, iki vuruşta ölürse 50)

Mesaj tarafından Molekuler Çarş. Mayıs 12, 2010 8:14 pm

Saçma bir yaklaşımda bulunacağım. İzninizle... Very Happy
    Kertenkele = Sürüngen = Timsah
    Sonuçta timsah ve kertenkele kardeşler. O zaman timsahı tek vuruşla öldürene kaç puan? Razz Razz
    Misafir
    Misafir

Mesaj tarafından Misafir Çarş. Mayıs 12, 2010 10:41 pm

Esasen zarar vermeyen hiç bir canlı öldürülemez. Öldürülmesi caiz olanlar ise, zararlı olan ve bu zararından başka türlü kurtulma imkanı olmayan hayvanlardır. Kelerin bir vuruşta öldürülmesinin sevap olması, eziyet vermeden ölmesini sağlamak içindir. Yoksa her görülen kertenkeleyi öldürmek caiz olmadığı gibi, öldürmenin kendisi de sevap olmaz. Eziyet vermeden zararından kurtulmanın yollarını aramak gerekir. Ancak öldürmekten başka çare yoksa, bir vuruşta öldürmek gerekir ki, hayvan eziyet çekmesin.

Ebu Hüreyre (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki:

"Kim keleri ilk darbede öldürürse ona yüz sevap yazılır. İkinci vuruşta öldürürse daha az kazanır. Üçüncü vuruşta ise bundan da az sevap kazanır." (Müslim, Selam 147 (2240); Metin Müslim'den alınmadır. Ebu davud, Edeb 175, (5263, 5264); Tirmizî, Ahkâm 1, (1482). Bazı Tirmizî tertibinde Sayd bölümünde 13. babta.)

AÇIKLAMA:

Vezeğa, Ahterî'de keler olarak açıklanır. Keler, bir nevi kertenkeledir. Resulullah fuveysika diye tavsif ederek, insanlara eziyet veren haşerata dahil etmiştir. Fuveysika, fasıkcık demektir. Resulullah haşeratın ekserisinden ayrı olarak, zarar verenlere fasık demiştir. Alimler, kelerin bu grupta olduğunda görüş birliğndedir. Bir vuruşta öldürülmesinden maksad eziyet verilmemesi içindir. Zîra hayvan ikinci darbeyi almadan yaralı olarak kaçabilir. Bu da bir canlının eziyet görmesine neden olur. Buna göre insanlara zarar vermeyen hayvanları öldürmek caiz olmaz. (Bkz. Kütüb-i Sitte - Prof. Dr. İbrahim Canan)

Yeterli açıklama olmuştur sanırım. Bu videoyu yayınlayan arkadaş çok akıllı zannetmiş kendini, halbuki ahmet mahmut ünlü hoca bu videonun kesildiği yerden sonraki bölümde bu konuyu açıklamıştır. Tabi önyargılarının kölesi olmaktan kurtulup hakikati arayanlara.

Ben yukarıdaki yazıyı konuyla ilgili yetkili ağızlardan siz sitedeki dostlarımı bilgilendirmek ve konuyla ilgili doğru bilgileri gözler önüne sürüp önyargıları kırmak için ekledim. Yazı saygıdeğer hocamız Prof.Dr.İbrahim CANAN'a aittir.

Gayrimüslim öldürmek sevaptır safsatasına gelince, bu gibi ayetler kuranda vardır, evet, fakat bu ayetler tamamen savaş durumunu anlatır. Yani olağanüstü durumlarda geçerlidir. Günlük hayatta gayrimüslim bir şahıs islam hukukuna göre zimmidir. Zimmiler kuranda islam devleti vatandaşı olan fakat müslüman olmayan kişiler için kullanılır. Bu kişilerin can ve mal güvenlikleri islam devletinin garantisi altındadır. Hatta bir zimmiyi öldürene cehennem vacip olur.
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Mesaj tarafından Uniak Perş. Mayıs 13, 2010 1:20 am

Ben timsahı ilk darbede öldürürse ona, on yüz bin milyon puan veriyorum.

Kertenkele evrim geçirmiş olmalı. Kertenkele Muhammet'in yaşadığı dönemde haşerat (insanların besinlerine zarar veren) iken şimdi haşerat yiyen (kertenkelelerin yiyeceği böcekler, akrepler, çokbacaklılar ve başka küçük yaratıklardır) canlı konumundadır.
    Peki kertenkele evrim geçirdiğine göre artık öldürenlere hala 100 puan mı veriliyor Emre.
    Misafir
    Misafir

Mesaj tarafından Misafir Perş. Mayıs 13, 2010 9:32 pm

Kertenkelelerin cinsine göre değişir, eğer verdiği eziyet sadece kendineyse yüz puan, yok eğer herkeze eziyet veriyor ve cerahatini umuma akıtıyorsa paha biçilemez !!!
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

Mesaj tarafından supeluta Cuma Mayıs 14, 2010 1:09 am

Börtüyle böcekle uğraşan, onu tek atışta vurduğunda yüz puan vereceğini söyleyen din mi olur yahu Very Happy ya da din dediğin böyle olur aslında, çünkü tanrı din göndermez ve insanoğullarının yaptıklarıda bu kadar olur işte Smile
    Misafir
    Misafir

Mesaj tarafından Misafir Cuma Mayıs 14, 2010 9:49 pm

ADMİN demiş ki:Börtüyle böcekle uğraşan, onu tek atışta vurduğunda yüz puan vereceğini söyleyen din mi olur yahu Very Happy ya da din dediğin böyle olur aslında, çünkü tanrı din göndermez ve insanoğullarının yaptıklarıda bu kadar olur işte Smile

Arkadaşım bir çıngıraklı yılan seni ısırmak için sana doğru else ve sende bunu görsen ne yaparsın o hayvana, kucağına alıp okşayıp sevmezsin herhalde. Kaldı ki Allah Teala bize en eziyetsiz yolla öldürmemizi emrediyor ve 1 vuruşta öldürürsek 100 sevap alacağımızı söylüyor. Bunun neresi sana garip geliyor? Allah yarattıklarına karşı ne kadar şefkatli görmüyormuun?
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Mesaj tarafından Uniak C.tesi Mayıs 15, 2010 7:17 pm

Emre Kertenkele'den bahsediyoruz. Zararsız bir hayvandan. Hatta haşere yiyici oluşundan dolayı insanlara faydalı

Seninki kertenkele ve domuzu neden yarattı.
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Mesaj tarafından Uniak C.tesi Mayıs 15, 2010 7:51 pm

İLİMSEL YÖNLERİYLE KERTENKELE NASIL ÖLDÜRÜLÜR?

Öncelikle imkanlarınızı kontrol etmelisiniz. Saban, Havalı tüfek, sopa gibi. Eğer müslümansanız ve puan kazanmak istiyorsanız sopa kullanmanız şart.
    Kertenkeleler soğuk kanlı canlılar olduğunda hareket kabiliyetleri sınırlıdır. Yani kalpleri iki karıncığı arasında bir buşluk olduğundan bu canlılarda temiz ve kirli kan birbirina karışır. Bu sebepten dolayı hızlı hareket ederler ama hareketlerini uzun süre devam ettiremezler.

(DEVAM EDECEK)
    Misafir
    Misafir

Mesaj tarafından Misafir Paz Mayıs 16, 2010 8:05 pm

Bir çeşit kertenkele yoktur.Kertenkelenin çeşitleri vardır özellikle keler adı verilen çeşidi insana çok zarar verir bu çeşidin en acısız şekilde öldürülmesi mükafata tabiidir islamda, bunda tartışacak bir şey yok
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Mesaj tarafından Uniak Salı Mayıs 18, 2010 1:02 am

Kuzey Amerika'da yaşayan bir tür ve komodor ejderi insanı ısırdığında vücut direncini düşürür. Kertenkelelerin pek öldürücü zehirleri yok.
    Keler cinslerinden topbaş ve kaya keleri Türkiye de çok görülür. (Haşerat yiyicidirler) Özellikle bu türleri öldürmek çok zordur. Çünkü kaya yarıklarının arasında yaşarlar ve derileri çok kalındır.
    Özellikle de sopayla tek vuruşta öldürülmeleri çok zordur. Onun için İslam dini tek vuruşta öldürülmelerine 100 Puan vermiştir.
    Gözleri pek iyi görmez. Bu bir avantaj ama ayak seslerinizi çok iyi algılarlar.
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Mesaj tarafından Uniak Salı Mayıs 18, 2010 1:28 am

Bu kadar bilgiden sonra şimdi gelelim öldürmeye.
    Türkiye yaşayan cinsleri (kelerler hariç) çok küçük yapıda olduklarından onları havalı tüfek saçmasıyla öldürmek çok zordur.
    Saban veya sopa kullanmanız gerekir. Sabanla taş attığınızda veya sopa ile vurduğunuzda ölümcül bi darbe olmasa bile hemen kuyrukları kopar ve kuyrukları yılan kuyruğu gibi birkaç dakika zıplamaya devam eder. Bu durum aldatıcıdır. Soğu kan dolaşımı olduğundan fazla uzağa gidemezler. birkaç adım uzağa gidip durmak zorunda kalırlar. En az 5 saniye beklemeleri gerekir. Siz kuyruğuyla oyalanmayın.
    Kerenkelenin kuyruğunu düşürmesi aldatmaya yönelik olduğu 16 yy önce Allah tarafından biliniyordu. Bu sebepten dolayı kertenkelelerin kuruğunu düşürmelerine puan verilmemiştir.
    Kertenkeleyi takip etmeye devam edin. Diyelim ki siz puan kazanmak istemiyorsunuz. O zaman saban kullanmanız tavsiye edilir. Çünkü toprağın veya kayanın eğiminden dolayı ölümcül darbeyi vurmak çok zordur. İlk hareketinden sonra yaklaşık 5sn bekleme süresine göre kendinizi ayarların ve sabanla taşıatın vücudunun herhangi bir yerine darbe aldığında eğer iyi bir darbe ise hayvanın son refleksleri onun sırt üstü dönmesini sağlar. Bunun sebebi çenelerinin aşağıya doğru açılması olabilir (Bu benim tahminim. İlahi yaratıcının bizim bimediğimiz bir hikemeti de olabilir.
    Puan kazanmak istiyorsanız sopa kullanmanız şart. Bazı alimler illa sopa olması gerkmiyor dese de siz işinizi sağlama alın.
    Sopa ile ölümcül darbeyi vurduğunuzda genellikle sırt kısmına gelen basınç nedeniyle karınları patlar ve hayvan ters döner.
    Alt çenesi açılmaya başlar ve birkaç sırt üstü toprağa sürtündükten sonra birkaç dakika içinde can verir.
    Diyelim ki vurduğunuz darbe ölümcül bi darbe değildi. Hayvan yaralandı ve kaçtı. Eğer kan akarsa. Karıncalar onu öldü sanıp yaranın bulunduğu yere saldırırlar ve kertenkelelerin yaraları (kuyruk hariç) iyileşmez. Ve 3 gün içerisinde sinek ve karıca saldırısı sonucunda ölürler. Eğer Allah rızası için sopayla vurmuşsanız ve tek darbe ise bence yine 100 puan alısınız. Ama bazı alimler bunu çok acı verdirdiğinden niyete göre az puanla mükafatlandırılacağını da söyleyebilirler.
    Allah hayrınızı kabul etsin.
    Kolay gelsin.
    melissa buse
    melissa buse
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 167
    Katkı Puanı : 176

Mesaj tarafından melissa buse Çarş. Mayıs 19, 2010 5:10 pm

okudum uniak ... kertenkelenin zararlı bir kaç çeşidi var onlarda islam ülkelerinde bulunmuyor . eğer ki sana zarar verecekse uzaklaş kertenkele seni takip etmez .. neden sevap kazandırmak için allahın verdiği canı alalım ki ?? yazık .. çok yazıkk ..
    melissa buse
    melissa buse
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından melissa buse Çarş. Mayıs 19, 2010 5:11 pm

luna park oyunu gibi tek vuruşa 100 iki vuruşa 20 jeton veriyor sanki !!
    melissa buse
    melissa buse
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından melissa buse Çarş. Mayıs 19, 2010 6:02 pm

sanki gayrimüslümler insan değill .. bu sözlere göre merak ediyorum gayrimüslümlerr insan değil ama sizler kendinizi bu tip şeyler yaptıkça insan olarak mı tanımlıyorsunuz ?
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Mesaj tarafından Uniak Çarş. Mayıs 19, 2010 11:56 pm

Yukarıda anlattıklarımı ben yaptım (yaptırdılar)
    Müslümanken yaptıklarımı düşündükçe uykularım kaçıyor.
    Ağlamak geliyor içimden ama ağlayamıyorum. Ağlamayı haketmiyorum belki de. İçime ağlıyorum.
    İnsanlığımdan utanıyorum. Kendimi affedebilsem ağlayıp rahatlayacağım.
    melissa buse
    melissa buse
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından melissa buse Perş. Mayıs 20, 2010 2:10 pm

herkes hata yapar uniak Smile akıl çalışmaya başlayınca doğru yolu buluyoruz zaten deist olmak gibi Wink
    Molekuler
    Molekuler
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Molekuler Cuma Mayıs 21, 2010 4:48 am

Uniak demiş ki:Yukarıda anlattıklarımı ben yaptım (yaptırdılar)
    Ağlamak geliyor içimden ama ağlayamıyorum. Ağlamayı haketmiyorum belki de. İçime ağlıyorum.

Hepimiz kim bilir neler yaşadık. Bunları fark edip tekrar aynı çamura düşmemek önemli. Temizlenmenin yolu çamurda yuvarlanmak değildir. Hataların üzerinde kara kara düşünülmemeli. Yoksa yine yeniden hata olur. Benzer durumlarda daha doğru davranmaktır bundan sonra önemli olan. Sizi değerli kılan. Erdeminiz... (bence)
    melissa buse
    melissa buse
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından melissa buse Cuma Mayıs 21, 2010 4:04 pm

Molekuler demiş ki:
    Uniak demiş ki:Yukarıda anlattıklarımı ben yaptım (yaptırdılar)

Hepimiz kim bilir neler yaşadık. Bunları fark edip tekrar aynı çamura düşmemek önemli. Temizlenmenin yolu çamurda yuvarlanmak değildir. Hataların üzerinde kara kara düşünülmemeli. Yoksa yine yeniden hata olur. Benzer durumlarda daha doğru davranmaktır bundan sonra önemli olan. Sizi değerli kılan. Erdeminiz... (bence)

çok doğru (Y)
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 153
    Katkı Puanı : 187

Mesaj tarafından Tikky Ptsi Mayıs 24, 2010 7:40 pm

Selamun Aleykum...

Merhaba,

Değerli Ve Pek Kıymetli Rabbül Aleminin Kainat Ağacının En Nadide Bir Çiçeği Olan Kardeşlerim. Öncelikle Hepinizi Saygı Ve Sevgi İle Selamlıyorum Smile Hepinizin Saygı Değer Ve Bir O Kadarda Kıymetkerane Ve Pek Değerli Düşüncelerinin Cisimleştiği Bu Satırlardaki Yorumlarınızı Okuma Fırsatı Yakaladım. Bundan Dolayı Kendimi Bahtiyar Hissediyorum. Şunu Acizane Ve Nacizane Allahın İzni İle Bir O Kadarda Halisane Bir Kalp Ve Lisan İle Belirtmek İsterim Ki, Evet Aynen Benim Gibi "Eski Bir" Deist Ve Belkide Ateist Birisi İken İslam'ın Nuru İle Nurlanıp Kurtuluşa Erdiğim Gibi SmileİnşaAllah Uniak Ve Moleküler Ve Melisa Hanım Kardeşlerimizin Dediği Gibi Allah Şükürler Olsun Ki Bende Eski Cahiliye Davranışlarımdan Arındım Çok Şükür,Elhamdulillah Daire-i İslam'ın Ve Ahkam-ı Kur-an'ın Ve Ahlak-ı Kuranın Ve Ahlak-ı Muhammediyenin Nuru İle Nurlandım.. Gerçi Sizinkisi Sanırım Tam Tersi Olmuş Wink Ama İnanıyorumki İnsan Eninde Sonunda Özüne Döner Sizlerde İnşaAllah İslamın Nuru İle Nurlanıp Özünüze Döneceksinizdir. Çünkü Aklın Yolu Birdir ! Ben Bu Süre Zarfı İçerisinde Nacizane Olarak Şunu Anladım Ki Huzur İslamdaymış !!! ... Gerisi Çelik Çomakmış.

Umarım Sizlerede Nasip Olur.

Saygılarımla
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 153
    Katkı Puanı : 187

Mesaj tarafından Tikky Ptsi Mayıs 24, 2010 9:14 pm

Bismillahirrahmanirrahim ,

Merhaba,

Sevgili Ve Pek Değerli Kardeşlerim. Yüksek Müsadenize Ve Geniş Anlayışınıza Ve Bir O Kadar Derin Hoş Görünüze Sığınarak Eğer Bu Abdi Aciz Ve Fakir Kardeşinize Müsade Ederseniz Konu Hakkında Bir İki Görüşümü Nakıs Aklımıza Ve Zayıf Zannımızca Kelam Ederek Yanıtlamak İstirhamında Bulunacağım. Şimdiden Cahilliğimizden Ve Acizliğimizden Hasıl Olabilecek Yanlışlarım,Hatalarım Ve Dil Sürçmelerim İçun Önce Cenabı Rabbül Rahim Olan Allah'a Sonra Siz Değerli Ve Kıymetli Kardeşlerimizin Derin Anlayışına Sığınmak İstiyorum.

Bismillah Anahtarı İle Kur'an-ı Kerimin Hazine-i Deryasını Açıp Bu Deryasından Suhal Edeceğiz İnşaAllah...

Değerli Kardeşimiz Sayın Leganda Demişki :

Legenda demiş ki:What a Face Bu Takunyalı

Al Cevap : Öncelikle Kıymetli Kardeşlerim İnsanları Kılık Kıyafetleri İle Eleştirmek Asıl Gericilik Ve Yobazlıktır !!! Bir İnsanın Saçlarını Jöleleyip Sakalını Kesmesi %25 Çağdaş, Gömlek Kravat Takması %50 Çağdaş, Ceket Giymesi %75 ,Kumaş Pantolon Giymesi %100 Çağdaş Nasılki Yapmıyorsa! Aynen Öylede Yok Takkesini Takıp Sarık Sarıp Sakal Bırakınca %25 Gerici , Yok Yakasız Gömlek Giyince %50 Gerici, Yok Cübbe Giyince %75 Gerici, Yok Şalvar Ve Takunya Veya Ayakkabı Giyince %100 Gerici İlan Etmek Veya Kılık Kıyafet Terciği Münasebeti İle Eleştirme Hakkına Sahip Olduğunu Düşünmek İnanın Bana Aklı Gözüne İnmemiş Ruhu Temiz, Vicdanı Hür Birisi İçin Asıl Gericilik Ve Yobazlıktır. Bunun Akıl Ve Mantıkla İzağı Mümkün Değildir !

Bunun Olsa Olsa İki Sebeb-i Nuzulu Olabilirki Bunlardan:

1. Vecih : Sayın Kardeşim Masanın Altını Nasıl Gördünüz Oda Bir Muhamma Doğrusu Wink Ama Ya Gördünüz Ki Buna Burada İnanan Bir İnsan Haydi Haydi Allah'a, Kuranı Kerim'in Hakikatine Ve Peygamberimiz Aleyhisselatu Wessellem Efendimizin Nübüvetine İnanmaması Mümkün Değil! Yada Siz ! Açık Bir Şekilde İftira Atıyorsunuz Ki Bu Dahada Kötüdür Sad Sizin Düşünceniz De Fikirlerinizde Veya Dünyaya Bakış Açınızda Olmaması O Kişiye İftira Atmayı Hiçbir Adaletli Müslüman Veya Deist Meşru Kılmaz, Kılamaz.

2. Vecih: İse Şudur Ki Siz Kendi Düşüncelerinizin Doğruluğuna Kendinizi Ve Çevrenizdekileri İnandırarak Kendi Vicdani Doğrularınızı Doğrulamak Ve İçinizden Gelen Ama İşinize Gelmeyen İmanı Hakikatleri Ve His Ve Dürtüleri Perdelemek İçin Bunu Yaptıysanız O Halde Bilesiniz Ki: "Gözlerini Kapatan Bir Kişi Yalnızca Ama Yanlızca Kendisini Karanlıkta Bırakır Hakikatın Nurunu Örtemez!" Sadece Deve Kuşu Gibi Başını Toprağa Gömer Ve Kendi Kendini Kandırır ...

Not: Bonusculara Latife Bağbında : Buyrun Kertenkeleden Timsağa Giden Kişiler İçin Saçları Taramaktan Gömlek Kravata, Ceketten Pantolona, Parmak İçi Sandaletlerden Kösele Ayakkabılara Değin Geniş Bir Bonus İmkanı afro

2. Bahis , Değerli Kardeşimiz Sayın Leganda Demişki :

Legenda demiş ki:What a Face Yan Sokakta 2 Tane Kertenkele Ölüsü Buldum Bu Adam Yüzünden.

Burada Ne Yazık Ki Kanıtlanmamış Bir Hoca Efendiye Sadece Çamur Atmak İçin İftira Söz Konusu. Saygı Değer Leganda Eğer Siz Böyle Derseniz Aynen Öylede Bir Başkasıda Der Ki O Zaman Yan Sokakta İki Tane Köpek Ölüsü Gördüm Şeytana Kurban Eden Deistler Ve Ateistler Yüzünden Veya 2 Tane Kedi Ölüsü Gördüm Kedi Kurban Eden Deistlerle Ateistler Yüzünden Idea Gördüğünüz Gibi Bir İnancı Veya Sosyal Grubu Veya Kurumu Temsil Eden Ki Hoca Efendi Temsil Etmiyor Sadece Tebliğ Ediyor. Temsil Etmek Farklıdır Bildiğini Anlatmak Olan Tebliğ Etmek Bütün Bütün Başkadır! Dolayısı İle Hocanın Anlatmak İstediğini

- O Anlatamamış Olabilir.
    - O Anlamamış Olabilir. Ama Cevap Vermeye Çalışmış Olabilir.
    - O Anlatmıştır Ama Bize Doğru Yansıtılmamış Olabilir.
    - O Anlatmıştır Biz Anlamak İstememiş Olabiliriz.( Ön Yargılar Gibi)
    - O Anlatmıştır Biz Hakikaten De Anlamamış Olabiliriz.

Öyle Değil Mi Vicdan Sahibi Deist Ve Ateist Kardeşlerim ?

3. Bahis, Değerli Kardeşimiz Sayın Leganda Demişki :

Legenda demiş ki:What a Face Bu Takunyalı Yüzünden İnsanlar Kertenkele Katletmeye Başladı. Yan Sokakta 2 Tane Kertenkele Ölüsü Buldum Bu Adam Yüzünden. Gayrimüslim Öldürmek Sevapmış... İnsan Hakları'na Ne Kadar Da Ters!

Al Cevap: Değerli Leganda Kardeşim. Öncelikle Adaletin Ve Hakkaniyetin Ne Milleti Nede Dini Olur. Deiste de, Ateiste de, Müslümanada Nasara Ve Yahudilerede Adalet Eşit Bir Şekilde Ve Yaklaşımla Uygulanmalıdır. Dolayısı İle Sizi Adaletli Bir Hüküm Vermeye Davet Ediyorum. Çünkü Cübbeli Ahmet Hocayı Sevmeye Bilirsiniz Cübbeli Ahmet Hocayı Sevede Bilirsiniz. Ama Hangisi Olursa Olsun Her İki Durumda Da Adaletten Ve Saygıdan Ve Seviyeli Bir Muhabbetten Ödünç Vermemelisiniz. Ve Bilgiyi Aktarırkende Hem Tarafsız Hem De Doğru Aktarmalısınız. Çünkü: İzlemiş Olduğumuz Videoda Cübbeli Ahmet Hoca İzleyicilerden Gelen Soruyu "Daha Okuyor" Ve Daha Sonra Konu Hakkında Geçerli Olan Ayet Veya Hadisleri Söyleyip Tam İzaha Geçecekken Videoyu Kesiyorsunuz. Hal Bu İken Siz Bu Videoyu Koyup Cübbeli Ahmet Hocanın Görüşü Budur! Gibi Bir Yaklaşımla Haraket Etmeniz Hem Hiç Hoş Değil Hemde Güzel Bir Yaklaşım Değildir.Sizede Yakıştıramadım Azizim.

Dolayısı İle Bütün Deistler Ve Ateistler Ve Site Sakinleri Olarak Adaletli Bir Bakış Açısı İle Konuya Bakılıcak Olursa O Zaman Burada Sizin Haksız Olduğunuz Ortaya Çıkacaktır. Bu Vakia'ya Empati Yaparak Birde Tersten Bakalım İsterseniz ? Sizin Görüşünüz Nedir Bilmiyorum Ama Misalen Bunu Basit Bir Örnekle İzah Etmeye Çalışacağım :

Siz Bir Radyoda Çalışsanız, Ve Çok Kişininde Severek Takip Ettiği Bir Kişi Olsanız, Binlerce Soru Size Gönderilse Ve Sizden Bunların Yanıtları Beklense, Üzerinizde Hem Büyük Bir Sorumluluğun Bilincinde Hemde Beraberinde Bu Büyük Sorumluluktan Gelen Bir Bir Kul Hakkı Olduğunu Bilincinde Olsanız... Ve Size Birisi Bir Soru Sorsa! Sizde Bu Sorunun Yazılı Olduğu Metni Elinize Alsanız Ve Başlasanız Okumaya; Soruda, Güney Doğuda Pkk Terör Örgütü Vardır Bunlar Bağımsız Mücadelesi Vermektemidirler ? Dese Ve Sizde Bu Kısmı Okuduktan Sonra;

1- Evet Batıdaki Bazı Ülkelerde Yahudi Ve Ermeni Diasporasının da Desteği İle Kendilerini Özgürlük Savaşçısı Olduklarını, Hatta Partilerinin, Hatta Sosyal Dayanışma Derneklerinin Ve Hatta Televizyonlarınında Bulunduğunu Biliyoruz . Deseniz Sonra Ama... Diyip Tam Konuya Girecekken Kesseler Aha Bu Adam Pkk Terör Örgütünü Övdü Ve Ona Özgürlük Savaşçısı Dedi Diye Sizi İtham Etseler Ne Düşünürdünüz ?

2- Veya Evet Bu Soruda Yazılı Olanlar Şu Ülkelerdeki Kanallarda Ve Şu Kitaplarda Ve Dergilerde Geçmektedir Gibi Yüzeysel Ama Sadece Konunun Nerede Geçtiğini Anlatsanız Ama Derinine İnmeseniz Buna Karşın Bazı Kişilerin Bakın Pkk Övüyor Diye İtham Ettiklerine Şahit Olsanız Ne Düşünürsünüz ?

İşte Burada Bu İki Durum Mevcuttur. Videonun Bir Kısmı Alınmıştır. Cübbeli Ahmet Hoca Efendi Önce Soruyu Okuyor Sonra Konunun Hangi Ayet Veya Hadis-i Şerifte Geçtini Söyleyip Belkide Konuya Girecekken Yarısı Makaslanmış Bir Video Hakkından Hüküm Çıkarıyoruz Sad Bunun Neresi Adalettir ? Bunun Neresi Hakkaniyettir ?

Eğerki Bu Gibi Önü Arkası Kesilmiş Videolardan Veya Kitap Alıntılarından Yola Çıkarak ( Eskiden Benim Yaptığım Gibi ) İslamiyet Budur ! İslam Budur ! Kuran Budur ! Hz. Muhammed Sallallahu Aleyhi Wessellem Efendimiz Budur Gibi Budur Dersek Dumur Oluruz Ona Göre Idea

4. Bahis, Değerli Kardeşimiz Sayın Leganda Demişki :

Legenda demiş ki: Gayrimüslim Öldürmek Sevapmış... İnsan Hakları'na Ne Kadar Da Ters!

Bu Bir İddadır. Her İdda Bir Şahit Gerektirir. En Güzel Şahit Kur'an-ı Kerimdir. Buyrun Bize Kur'an-ı Kerimden

- Ne Sebeple İndirildiğini Belirten Kaydı İle Tefsir Açıklaması İle Birlikte Bahusus: ( MK Paşa'nın Elmalı Hamdi Yazıra Yazdırdığı Resmi Türkiye Cumhuriyeti Kuran Tefsirinden Alınmış Olması Hususen Rica Olunur.) Ayet Getiriniz.
    - Ayetlerin Önü Arkası Makaslanmadan Masum İnsanları Öldürün Denildiğine Dayir Ayet Getiriniz.
    - Bu İftirayı Cübbeli Ahmet Hoca Üzerinden Yaptığınız İçin Cübbeli Ahmet Hocanın Masum İnsanları,Hristiyan Ve Yahudileri Öldürün Dediğini Gösteren Bir Video Daha Ekleyin! Yada Sayın Lagenda Kardeşim İftira Ettiğinizi Kabul Ediniz ...
    - TEKE TEK Programında Cübbeli Ahmet Hoca Bu Konuyada Açıklık Getirmişti. O Programı İzleyen Milyonlarca İnsan Cübbeli Ahmet Hocamızın Böyle Bir Şeyi Söylemediğini Kastınında Ne Olduğunu Surelerle Ayet Ve Hadislerle İzah Edip Şerh Ettiğini Vicdanlı Bütün Herkes Biliyor.

Şimdi Sizin Nezninizde Sitedeki Deist Ve Ateist Arkadaşlarımızı Akıl Ruh Kalp Ve Vicdan Mizanına Davet Ediyor Bu Pencereden Bakıp Aleminize Alarak Tefekkür Etmenizi İstirham Eder Hepinize Sevgi Ve Saygılarımı Sunuyorım.

Konu Hakkındaki Hakikati Nazara Vererek Sayın "Misafir" Rumuzlu Arkadaşımız Sayın "Prof.Dr.İbrahim CANAN" Hocadan Alıntı Yaparak Konuyu İzah Etmiştir. Gayette Güzel Özetlemiştir. Amaç Üzümmü Yemek Yoksa Bağcıyı Mı Dövmek ?

Molekuler
    Molekuler
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Molekuler Ptsi Mayıs 24, 2010 11:25 pm

Sayın Tikky;
    Ateist ya da deist ne oldu, neyle karşılaştınız da Müslümanlığı tercih ettiniz? Açıkçası merak ettim.
    Mesela size tanrınızı anlatın bana desem, muhtemelen bana anlatacaklarınız diğer muhabbet ettiğim insanlar gibi "kendinize özgü" bir tanrı olacak.

Ben, yaşayış tarzımızın, fikirlerimizin, görünüşümüzün, çevremizdeki her şeyin fiziken ve zihnen etkisinin olduğu bir dünyada kimsenin bana "aynı" tanrıyı anlatacağını düşünemiyorum, mümkün kılamıyorum. O zaman da diyorum yani "Allah bir, pekala kabul; ama nasıl 'bir'?"

Bize bir kitap gönderiyor, kendi ışıltısına, güzelliğine çekmek için. Tamam, kabul, hatta şu manada da harika bir durum: Tanrı bizi düşünüyor ve bizimle ilgileniyor derim. Fikirlere, insanlara saygı duymaya, önyargı ile yaklaşmamaya gayret ediyorum. Sonra kendimce şunu da diyorum:"Tanrı neden ANLAYACAĞIMIZ gibi konuşmuyor. Kitabın indiği dönemde insanlar çok şey bilmiyordu. Bir arayış içindelerdi. Tanrı neden o kadar kapalı cümlelerle konuştu da Muhammed'in ölümünden sonra bu kadar mezhebin ortaya çıkmasına sebep oldu?"

İlla söz sanatları yapmak istiyorsa insanlar etkilensin diye... Düşünememiş(tanrı düşünür mü? Bu sadece bir benzetme. İfade kolaylığı için. Smile) mi acaba? Benim kullarım aciz diyebilecek kadar cesaretliyken, "Benim kullarım bunu Muhammed elçimden sonra anlamayacak, çarpıtacak. Dur ben daha anlaşılır ifade edeyim de akılları karışmasın. Hem ben kullarımın benim yolumdan sapmasını istemem." diyememiş. Niçin? Yahu umrunda mıyız o Allah'ın acaba? Gerçekten merak ediyorum.

İŞTE ALLAH BUNU YAPMIYOR. SEVGİ BARINDIRIYOR EVET! O DA SADECE MUHAMMED KULUNA. BAŞKA KİMSEYE DEĞİL. ŞÖYLE BİLİYORUM: ADEM'DEN ÖNCE MUHAMMED'İN RUHU YARATILMIŞ.
    HER ŞEYİ PLANLAMIŞ. HER ŞEYİ BİLİYOR. YARIN BENİM OTOBÜSTE KİMLERLE KARŞILAŞACAĞIMI DAHİ BİLİYOR. DÜŞÜNCELERİMİ BİLİYOR. BANA O KADAR YAKIN. E ÖYLEYSE, ÜZÜLMÜYOR MU? BEN ONUN KİTABININ O KADAR DA MÜKEMMEL OLDUĞUNU, KENDİSİNİN O KADAR DA KUSURSUZ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM.

ŞUNA ÜZÜLMÜYOR MU ACABA? ONLARCA İYİ YÜREKLİ İNSAN, KALBİNDEN "ALLAH"IN EKSİK OLMADIĞI O KADAR ANNE,KADIN,ÇOCUK,YAŞLI DAYAK YİYOR, YIPRATILIYOR.

KURANDA KADINLARIN GÖREVİ EV İŞLERİ,ÇOCUK MOCUKKEN BU DEVİRDE KADIN ERKEK ÇALIŞIP YİNE DE GEÇİNEMEDİKLERİNİ GÖRÜP, BEN ONLARA MEĞER DÜNYA DEĞİL CEHENNEM YARATMIŞIM DEMİYOR MU?

ÜZÜLMÜYOR MU ACABA? YARATTIĞI O İYİ YÜREKLİ ERKEKLER, NE ACILAR ÇEKİYOR. TÜM GÜN ÇALIŞIP DİDİNİP, PATRON DENEN İNSANLARIN ALTINDA EZİLİP DE EMEKLERİNİ ALAMADIĞINDA, O STRESLE EVİNDEKİ HUZURU DA KAÇIRDIĞINDA, O KENDİ YÜCE KATINDA NE YAPIYOR ACABA?

O KADAR ŞEYDEN EKSİK BÜYÜYEN ÇOCUK VAR Kİ: AÇ,ANASIZ,BABASIZ,ÇOCUK YAŞTA ÖLÜM GÖREN,SEVGİSİZ,DAYAKLA... O KADAR ÇİRKİN ŞEYLERLE YETİŞİYORLAR Kİ...

Karşısına(kendisinin de değil bir meleğin karşısına geçiliyor, malum) ahiret denen yerde geçtiğimde bana ne diyecek? Al sana cehennem. cayır cayır yan. Çünkü sen bana inanmadın, beni reddettin. Ya... Siz iyi bir insan olmaya çalışın. İnsanları sevin. O rezil günlerde bile güzel düşünmeye çalışın. Tanrıyı gerçekten sevin(Ben, Tanrım dediğim şeyi seviyorum ve onun umrunda olmadığımı biliyorum.). Gelip görün ki sonra da cehennemde cayır cayır yanın. Evet, kabul ediyorum: Allah beni sonsuz cehenneminde ızdırap içerisinde yakacak. (İŞTE BU BENİM ADIMA AKLA YATKIN BİR MANTIK DEĞİL.)
    (Hey! Allah'ın nurlarının arasında ATEŞ bile var. Orada ateşin ne işi var? Bence ateş kötü bir korkutma tasviri. Ya da gerçekten orası bize sunulan dünyadan farklı değil. Güzellikleri dünyadaki güzel bulduğumuz şeyler; çirkinlikleri de aynı dünyadakiler gibi.)

BEN ALLAH YOLUNDAN SAPMIŞ BİR İNSAN OLARAK DİYORUM Kİ; ALLAH BANA NE YAPARSA YAPSIN, BEN BU DÜNYAYA, ÇEVREMDEKİLERE, KİMSESİZ ÇOCUKLARA YAPABİLDİĞİM HER ŞEY İLE YARDIMCI OLACAĞIM.

YAKSIN BENİ, HADİ HATTA DURMASIN... HEMEN ŞİMDİ GEBERTSİN BENİ!
    BEN KÖTÜYÜM!
    BEN ÇİRKİNİM!
    İÇİME ŞEYTAN GİRMİŞ!
    ALLAH'IN EN İĞRENÇ EN SEVİMSİZ EN ...TAN KULUYUM.

DAHA NE DURUYOR;
    ONA O KADAR HAKARET ETTİM YA HANİ: Sana inanmıyorum diyerek, mükemmel değilsin diyerek
    O KADAR KÜFRETTİM YA HANİ: Kendi,mis kullarının Allah Allah diyen dillerinin hemen ardından gelen o iğrenç, birbirine söven küfürleri ettim ya kendisine ya da başka bir kuluna.
    O KADAR HAK YEDİM YA HANİ: Birilerini kandırdım bol bol. Dürüstlük nedir bilmem hiç.
    O KADAR İÇKİ İÇTİM YA HANİ: Kendi kulları her gün içer, ben bu yaşıma geldim içki içmiyorum, sigara kullanmıyorum. Hah! Bu bile kullarınca diledikleri gibi yorumlanıyor ey Allah. Diyorlar bazı insanlar günah; bazıları no-günah.

---
    Evet, kabul ediyorum. Konu saptı; ama içimde duramazlardı daha fazla. Ben bana İSLAMIN NASİP OLMASINI İSTEMİYORUM, ÜZGÜNÜM SEVGİLİ TİKKY ARKADAŞIM.
    BEN BANA İSLAMI YAKIŞTIRAMIYORUM.
    YA GERÇEKTEN BEN ONA LAYIK DEĞİLİM; YA DA O BANA LAYIK DEĞİL!
    captcha
    captcha
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 342
    Katkı Puanı : 718

Mesaj tarafından captcha Salı Mayıs 25, 2010 3:04 am

evet Aynen Benim Gibi "Eski Bir" Deist Ve Belkide Ateist Birisi İken....

deist miydin, ateist miydin? ne olduğunu daha kendin bilememişsin, sonra da eskiden savunduğunu söylediğin görüşleri yalanlamaya kalkıyosun. eskiden neyi savunuyodun bunu bilmiyoruz ki.

benim bildiğim haliyle "İnşallah"tır doğru kelime. "İnşaAllah" ne demek?
    inşallah Ar. inş¥¢e + all¥h

ünl. (i'nşallah) �anrı dilerse, Tanrı nasip ettiyse�anlamlarında dilek anlatan bir söz: �nşallah memlekete hayırlı olursunuz.�-Ç. Altan.
    Kaynak: TDK

bir de dil bilgisine dikkat etmeseniz de Türkçe kelimeler kullanın lütfen.
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Mesaj tarafından Uniak Salı Mayıs 25, 2010 4:07 am

İslam dininin hiçbir konuda tutarlılığı yok ki

İnanan insanlar algı yanılması yaşıyorlar. Milyarlarca insanın inandığı birşeyin yanlış olamayacağına inandırmışlar kendilerini.

Onlar doğduğunda kabul etmişler bu dini. Bu takım tutmak gibi birşey. İnsanın doğasında var. Bilinç onu doğru kabul ediyor.

Üzerine binlerce kitap yazılmış, arştırmalar yapılmış. Mantıksızlığı aşikar olan birçok kısmına zihinlerinde farklı bir mantık geliştirmişler.

İbadetlerinin hepsi israf. Bunu bile idrak edemiyorlar. Üstelik dini israfa karşıymış gibi göstermeye çalışıyorlar.

İki müslüman yok ki aynı inançlara sahip olsun. Birinin inandığına diğeri inanmıyor. (Allah koruyamamış dinini)

Bir defa doğru kabul etmişler. Değiştirmek zor.

Tikky demiş ki:
    Bismillahirrahmanirrahim ,

4. Bahis, Değerli Kardeşimiz Sayın Leganda Demişki :

Legenda demiş ki: Gayrimüslim Öldürmek Sevapmış... İnsan Hakları'na Ne Kadar Da Ters!

Bu Bir İddadır. Her İdda Bir Şahit Gerektirir. En Güzel Şahit Kur'an-ı Kerimdir. Buyrun Bize Kur'an-ı Kerimden

- Ne Sebeple İndirildiğini Belirten Kaydı İle Tefsir Açıklaması İle Birlikte Bahusus: ( MK Paşa'nın Elmalı Hamdi Yazıra Yazdırdığı Resmi Türkiye Cumhuriyeti Kuran Tefsirinden Alınmış Olması Hususen Rica Olunur.) Ayet Getiriniz.
    - Ayetlerin Önü Arkası Makaslanmadan Masum İnsanları Öldürün Denildiğine Dayir Ayet Getiriniz.

Masum olmayan insanları öldürmeye senin ne hakkın var ki?

Forum Saati Çarş. Mayıs 15, 2024 9:54 am