www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

+2
captcha
supeluta
6 posters

Kur'an'ın Bir Benzerinin Yazıldığını biliyor muydunuz?

supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

Kur'an'ın Bir Benzerinin Yazıldığını biliyor muydunuz? Empty Kur'an'ın Bir Benzerinin Yazıldığını biliyor muydunuz?

Mesaj tarafından supeluta Paz Mayıs 30, 2010 4:34 pm

İslamiyetten ayrılan iki Arap, benzeri yazılamaz denilen Kuran' ın bir benzerini yedi yıllık uğraş sonucunda yazmayı başardı. Böylece bindörtyüzyıllık "Kuran'ın bir Sure'sinin bile benzeri yazılamaz" mitosu çökmüş oldu. True Furqan, Türkçede Gerçek Furkan (doğruyu yanlıştan ayırt eden) anlamına geliyor. 366 sayfa olan True Furqan, Arap Dili ve Edebiyatı profesörlerinden de geçer not aldı.

Aynı Kuran' daki gibi hatta daha iyi şiirsel dil kullandığı belirtilen kitapta bu güne kadar Arapça gramer hatası da bulunamadı. Bu e-kitap şimdilik sadece Arapça ve İngilizce içeriyor.

Gerçek Furkan'ın resmi web sayfası:

http://www.islam-exposed.org/furqan/contents.html
    captcha
    captcha
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 342
    Katkı Puanı : 718

Kur'an'ın Bir Benzerinin Yazıldığını biliyor muydunuz? Empty Geri: Kur'an'ın Bir Benzerinin Yazıldığını biliyor muydunuz?

Mesaj tarafından captcha Paz Mayıs 30, 2010 6:28 pm

Türkçe'sinin çıkmasını sabırsızlıkla bekliyoruz. Very Happy
    Sağol adminciğim.
    ukedi
    ukedi
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 159
    Katkı Puanı : 210

Kur'an'ın Bir Benzerinin Yazıldığını biliyor muydunuz? Empty Geri: Kur'an'ın Bir Benzerinin Yazıldığını biliyor muydunuz?

Mesaj tarafından ukedi Paz Mayıs 30, 2010 10:30 pm

okumak lazım, kurban zekat hac gibi konuları işlemiş mi, işlemişse nasıl işlemiş merak ediyorum. ama eminim bütünde diğerleriyle aynıdır, tek fark kimsenin kitabın gökten indiğini iddia etmiyor olması.
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Mesaj tarafından Uniak Ptsi Mayıs 31, 2010 1:22 am

Merak ettim. Nasıl bişey olmuş acaba. Can Yücel ve Orhan Veli'nin şiirlerinden güzel mi acaba
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

Mesaj tarafından supeluta Ptsi Mayıs 31, 2010 1:40 am

Türkçesini sabırla bekliyorum Smile

Can Yücel ve Orhan Veli ile yarışabilir mi bilmiyorum ama, Muhammedden çok daha iyi yazmış oldukları kesin.
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 153
    Katkı Puanı : 187

Mesaj tarafından Tikky Çarş. Tem. 21, 2010 8:48 pm

Selamun Aleykum

Besmele Anahtarı İle Konuya Başlayalım İnşaAllah

Eşi Benzeri Olmayan, Hayret Verici Alemler Yaratan, Yarattıklarına Yardımda Bulunan Ancak Cenab-ı Haktır. Amelsiz Sözden Ve Cenab-ı Bari'nin Sevmediği Her Şeyden İstiğfar Eder Ve Hakk'ın Yardım Ve Kuvvetiyle Yarattıklarının Şerrinden Ona Sığınırım. Allah'ın izni, Bismillah Esrarının Sırrı iİe Başlayıp İnayet-i Bari, Elhamdülillah Nurunun Anahtarı İle Kelamımızı Açtık. İlim, Hilm, Silm Madeni, Hak Aynası, Nübüvvet Güneşi, Velayet Bedri, Rahmet-i İlahi'nin Anahtarı, Celalet Kutbu, Risalet Güneşi, Kulları Allah'a Yönelten, Nebilerin Ve Rasüllerin İmamı, Velilerin Ve Ariflerin Ruhu, Feyzullah Deryası, Ümmetlerin Güneşi, Karanlıkların Bedri, Lisan Ül Kıdemin Tercümanı, Esrar-ı İlahiyenin Madeni, İmanın Alemi, Deliller Sahibi, Allah Nurlarının Hazinesi Olan Habib-i Ekrem Muhammed Mustafa Hazretleri'ne, Hidayet Yıldızları, İktida Güneşleri Olup Hidayet Yolunda Sebat Eden Al Ve Ashabına Kendilerine Tabi Olanların Allah Yoluna Yöneldikleri Kamil Varisleri Üzerine Tehiyyat Ve Selamın Ekmeli ile Kelam Kapısına Girdik. Bundan Sonra Tehiyyat, Selam Ve Allah'ın Rahmeti Devam İle Sizin Üzerinize Olsun.

Öncelikle Her Fırsatta Araştırmacı Ve İncelemeci Olduğunu İdda Edenlerin Idea Bu Konuyuda Ne Derece Araştırdıkları Ortadadır. Atalarımızın Dediği Gibi Lafla Peynir Ekmek Gemisi Yürümez. Ben Araştırmacıyım İncelemeler Yapıyorum Yada Doğruyu Buluyorum / Buldum Demekle Ne Araştırmacı Ne İncelemeci Olmazsınız. Mutlak Doğruyu Ve Mutlak Doğruyuda Bulamazsınız.

Daha Önceki Pek Çok Yazımızdada Belirttiğimiz Gibi İslam'ın Vahiy İle Destekleyen Kuvve-i Maneviyesi İle Beraber Karanlıklara Işık Tutan Aydınlatıcı Ve Anlatıcı Ve Yol Göstericiliği Sayesinde, "Gösterilenle" "Gösterilmek İstenenler" Arasındaki FarkıEn Cami Bir Şekilde Görmesini Sağladığımız İçin Mutlak Doğru Ve Doğrulara Ulaşma İmkanını Bulabiliyoruz.

Bu Rada Bir Parantez Açıp Bir Haşiye Düşmeyide Uygun Buluyorum :

Haşiye: Ehl-i İman İman Ettikleri İçin Amentüde İttifak Ederler. Allah’tan Gelip Allah’a Gideceğimizi Bilirler. Dolayısı İle Ehl-i İman İle Ehl-i Kıble İle Ehl-i Hak İle Birlikte Ehl-i Dünya Arasındaki Fark İlimin Yazıldığı Yer Ciheti İle Değişim Kaydeder. Lakin. Algıladığınız Sizindir. Algıladığınızda Değil Anladığınız Sizindir. Anladığınızda Sizin Değildir Anlamlandırdığınız Sizindir. Anlamlandırdığınızda Sizin Değildir.Yaşadığınız Sizindir. Buda İlmi Muhafaza Ettiğiniz Yere Göre Hayattar Olacaktır. Kağıda Yazmada Ortağız, Akıla Yazmada da Ortağız. Ama Sizler İçin Son Ve Mutlak Değer Manasına Gelen Akıl Dairesi Son Daire İken… Sizin Başlangıcınız Olduğu Yerde Bitişiniz Başlarken… Bizim Başlangıcımız Başlar. Biz Hak Ve Hakikatleri Akıl Gibi Dar Bir Daireden Kalp Gibi En Geniş Ve Cami Bir Daireye Taşırız. Hislerimize Hissiyatımıza Taşırız. Letaif Ve Latifelerimize Taşırız. En Sonda Hakikatleri “Ruhumuza” Kazırız.

İşte O zaman Bunların Hepsini Cami Bir Şekilde Ele Alıp Külli Bir Mana İle Alemimizden Ufuklara Oradanda Mana Denizinde Anlam Derinliklerine Taşıya Biliriz. Çünkü Kağıttaki Ve Kitaptaki Yazılar Silinir… Beyinde Kişi Ölünce Kurtlara Yem Olur. Ama Ruh Ahirete Medar Olduğu İçün, Sonsuz Ve Baki Kalır !!!.. Cennete Medar Bir Anlam Kazanır. Nasıl Ki Bir Toğum Karanlık Bir Toprağın İçine Girip Çıktıktan Sonra Daha Cami Ve Daha Külli Ve Daha Sanatlı Bir Hal Alıyor. Aynen Öylede İnsanda Ölüp Kara Toprağa Girdikten Sonra Dünya Hayatındaki Ruhuna Kazıdığı İman Hakikatleri Nispetinde Kök Salıp Cami Ve Külli Bir İman Ağacı Olarak Ahirette Filizleniyor. Dolayısıyla İman Eden Birisinin Son Nefesi ! Hakikat Manasıyla “İlk” Nefesidir … Doğru Ve Tam Ve Hatta Hiç Ahiret Bilinci Olmayan Siz Deist Ve Ateistlerin İse Ne Yazık Ki İman Anahtarı Elinizde Olmadığından Dolayı, Hakikat Hazinelerinin Kapısını Açamıyor Ve Bu Nispetle En Basit Bir Meselede Bile Tüfeyil Kalabiliyorsunuz...

Şimdi Mevcut Duruma Bakalım :

Kuranı Kerim Yaılmış Deniliyor.

Değerli Kardeşlerim. ( Tarih İliminden İstifade Ederek Görüyoruzki ) 610 Yılında Hz. Muhammed Sallallahu Aleyhi Vessellem Efendimize ( Coğrafya İlmi Desteği İle ) Hira Nur Dağında Kur'an-ı Kerim Cibril-i Emin Olarak İlk Vahyi Getiriyor. Bu Günden Sonra Efendiler Efendisi Hz. Muhammed Sallallahu Aleyhi Wessellem Efendimiz Sevgilisi Rabbül Alemine Kavuştuğu 632 Yılına Kadar Kur'an-ı Kerim Tamamlanıyor. O Günden Bu Güne Kadar Toplam 4 Mushaf Kur'an-ı Kerim Yazıldığı Gibi Binlerce Milyonlarca Ölenlerle Birlikte Milyarlaca Hafız İlahi Kelimetullah'ı Hafızalarında Oradanda Ruhlarına Kazıyorlar. Dolayısı İle Kur'an-ı Kerimin Değişmesi Allahın Rahmeti Ve Bereketi Ve Muhafazası İle Mümkün Değildir.

Bu Hususta Diğer Bir Delilimizde Sitemizin İçinden Olacaktır. Bunu Sayın "Admin'imizde" Kabul Etmektedir. Şöyleki Sık Sık Mevcut Bir Takım Konularda "Diyanet İşleri Başkanlığımızın" Kıymetli Mealine Muracat Etmesi İle Hem Bizlere Hemde Bi Cihetle Kur'an-ı Kerime Ne Kadar Çok Müracat Ettiğini Ve Aynı Zamanda Kabul Ve Tastik Ettiğini Kendisine de Göstermektedir.

Nitekim Yüce Rabbimiz Hicr Suresinde Şöyle Buyurmuşlardır :

9.Şüphesiz O Zikri (Kur’an’ı) Biz İndirdik Biz! Onun Koruyucusu Da Elbette Biziz.
    10.Ey Muhammed! Andolsun, Senden Önceki Topluluklara Da Peygamber Gönderdik.
    11.Onlar Kendilerine Gelen Her Peygamberle Alay Ediyorlardı.

Evet Görüldüğü Gibi :

1- Allah'u Teala Hazretlerinin İndirdiği !!!
    2- Bizatiği Kendisinin Kur'an-ı Kerim Ayetlerini Koruduğu
    3- Duvarların Mimarisine Nakşeden Nakkaşların Nakışları İle Nakşettiği Mimarileri İle Ölümsüzleştirdiği
    4- Hattatların Kalemleri İle Mana Ve Anlam Kazandığı
    5- Hafızların Kelamları İle Ruhlara Kazılmış Olan Yüce Kitabımız

İLK İNDİĞİ GÜNKÜ GİBİ CANLI DİRİ VE EBEDİDİR İnşaAllah Bi İznillah ... MaşaAllah ... Barek Allah ... Tebarek Allah ...

Peki Ortaya Atılmış Olan Bu Yeni İddia Neyin Nesidir. Hangi Şerefsizler Bu Komitelerin Arkasında Vardır. Kimler Planlamıştır Bunu ? Amaçları Nedir ? Ne Olabilir ? 1500 Senedir Böyle Bir Fikir Ortada Yokken Bu Gün Günümüzde Hangi Mihraplar Tarafından Böyle Bir Proje Ortaya Atılmıştır ? Kimler Bunun Oyununa Gelmiş Kimler “Maşası” Olmuş Bu Soruları Aramaya Başlayalım İnşaAllah …

Bilindiği Gibi Bu Konu Günceli Takip Eden Kişiler İçin Aslında “Yeni” Değil Aksine Bilakis “Artık Bayatlamış” Eski Bir Konudur. 2004 Yılının Mevzusudur !!! Malum Deist Ve Ateistler Arasında da Pek Ciddiye de Alınmadığı Gibi Sitemizde de “Ti” Ye Alınmış Gibi Birtek Değerli U Kedicik Konuya Ciddi Bir Perspektiften Yaklaşmış Gibi Geldi Bana O Kadar ( Buda Pek Önemli Değil Konumuz Değil Çünkü ) . Ama Malum Bazı Kişiler Yolda Para Bulsalar Smile Bu Kadar Sevinmezlerdi Her Halde. Malum İslam’a Karşı Görsel Ve Yazılı Her Türlü Argümanı Geniş Karınları İle Kabul Edip Hiç Araştırmadan Servis Edenlerin ( Diyanet İşlerinin Yeni Yasasına Neden Karşı Çıktığını da Daha Bir İyi Anlamamızı Sağladığı Gibi ) Bu Kişilerin Kendi Fikirlerinin Ve Görüşlerinin Eleştirildiği Ve Karşı Çıkıldığı Argümanları Neden Sitede Yayımlayamadıklarını da Anlamak Güç Olmasa Gerek.

Efendim Bahsi Geçen Bu Kuranı Kerim "The True Furkan" (Doğru Kur'an) Adı Altında Basılmıştır! Şeytanın Ayetleri Olarak Açıklanmış Olmakla Birlikte Al Furkan Dergisinin Haftalık Magazin Araştırmalarında İki Amerikan Basım Şirketi Olan “Omega” Ve Wine Press" In The True Furgan (Dogru Kur'an)" Ve "The 21 St Century Quran" Şeklinde Yayımlanmaktadır.

Malum Emperyalizm Uşakları Ve Maşaları Tarafından da Muhtelif Çeşitli Forumlarda Yayınlanmıştır. İşin Komik Yanı Bu Forumlarında Emperyalizm Düşmanı Geçinmeleri Yayınlayan Kişilerinde Başı Çektikleri Görülmektedir !!!... Yazık … Çok Yazık .. Konuyla İlgili Oldukça Fazla Bilginin İnternette de Mevcut Olmasına “Karşın” Bu Bilgilere Hiç Değinilmeden Bize Servis Edilmesi de Oldukça Manidardır ..

O YÜZDEN KARDEŞLERİMİZİ BÜYÜKLERİN SÖZÜ İLE UYARMAK İSTERİM

AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN SÖZE BAKILMAZ ! " PİRİNÇLER İÇİNDEKİ BEYAZ PİRİNÇLERDEN KORKUN SİYAH PİRİNÇLERDEN DEĞİL... YANİ BU SİTEDE BENDEN VE BENİM YAZDIKLARIMDAN KORKMANIZA GEREK YOK ŞU MANADA YOK ! BEN SİYAH TAŞ TANESİYİM HERŞEYİMLE FİKRİMİ SÖYLÜYORUM DEİST VE ATEİST DEĞİLİM !!! AMA BİRDE BEN DEİSTİM YOK ATEİSTİM DEYİP SİZE SİZDEN GÖZÜKÜP !!! SİZ BURADA ACABA DEİZİM Mİ ACABA ATEİZİM Mİ ACABA İSLAM HAKMI GİBİ TAMAMEN SAF VE TEMİZ DUYGULARINIZLA ARAŞTIRMA YAPARKEN SİZE SİZİN GİBİ SİZDEN GÖZÜKEN AMA ASLINDA SİZİN ALEMİNİZİ BULANDIRIP HAK OLAN İSLAMDAN UZAKLAŞTIRMAK İSTEYENLERE DAHA ÇOOOOK DİKKAT EDİNİZ !

Lakin ABD'li Evangelist Bir Misyoner Tarafından Bastırılan Bu Kuranı Kesime Bundan “6” Sene Evvel ! 2004 Yılında Müslümanları Bırakın Diyanet İşlerinide Bırakın O Dönemde Hıristiyan Alemi Bile Tepki Koymuştu.

Sabah Gazatesinden Yapmış Olduğum Alıntıda Konuya İlişkin Kilise Papazlarının da Yorumlarını Göre Bilirsiniz . Bir Grup Papazlar Kur’an-ı Kerimi Kabul Etmedikleri İçin Ve Bunu Kabul Ederlerse Kendi Kitaplarınıda Kabul Etmemeleri Gerektiği İçun! Bunu da Onu da Zaten Kabul Etmeyeceklerini Söylemişler. Oynanan Oyuna Değinmemişler. Bende Bunlar İçinde Sadece Bir Tanesini Aldım ;

Turgay Üçal (Presbiteryen Kiliseleri Ruhani Kurul Başkanı):Tabii ki Tamamen hile. Gerçek Çok Saptırılmış. Radikal bir Yaklaşımla, Aşırı Uç Olarak İslam'a Karşı Bir Nefretle, Hıristiyanlık Anlatılmaya Çalışılmış. Bize Göre Bir Kişi Kalkıp Tanrısal Bir Şey Yazıyorsa Bu Bir Sapkınlıktır. Tabii ki Hıristiyan Dünyası Bu Kitabı Reddedecektir. Saçma Bir Misyonerlik Olayı.
    Demiş !...

İSLAM GELDİ YALANLAR DEŞİFRE EDİLDİ BATIL GENE KAYBOLDU …

Saygılarımla

Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky Çarş. Tem. 21, 2010 10:21 pm

Aytunç Altındal (Araştırmacı Yazar):

Shorrosh, Amerika'da 41 yıl önce kurulan, Müslümanlık konusunda oldukça tecrübeli ve sadece Bush'a karşı sorumlu olan The Minaret (Minare) adlı teşkilata hizmet ediyor. Bu teşkilat daha önce de Salman Ruşdi'nin 'Şeytan Ayetleri' kitabı ile ortalığı ayağa kaldırmıştı. Önce Ortadoğu'da sahte peygamber, sahte mesih manüplasyonları yapıldı. Şimdi de esas itibariyle Kuran'a yönelik tahrifat yapmaya çalışıyorlar. Kuran'dan özellikle kadın ve insan haklarını ilgilendirecek 77 ayet seçmişler. Müslümanların kadınları domuz gibi gördüğü yazıyor. İslam aleminde işkenceler yapıldığı, insan haklarının ihlal edildiği söyleniyor. Kitap Ortadoğu ülkelerinde bedava dağıtılıyor. Bundan amaç Suudi Arabistan'daki krallık rejimini istikrarsızlaştırmak. Çünkü İsrail, Suudi Arabistan'ın kendisine uyguladığı ticari ambargoyu kırmak istiyor. İsrail malları 1.5. milyarlık İslam pazarına giremiyor. Ne üretirse üretsin Fransa, İngiltere gibi ülkelere satmak zorunda.

Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Mesaj tarafından Uniak Perş. Tem. 22, 2010 12:15 am

Dedenden öğrendiklerini bize satmaya çalışıyorsun.

Senin adına üzüldüğüm nokta bu anlattıklarının hepsine gerçekten inanıyorsun.
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky Perş. Tem. 22, 2010 12:31 am

Selamun Aleykum ...

Öncelikle Değerli Ve Pek Kıymetli Saygı Değer Site Sakinleri. Büyüklerimin Ellerinden Öperim. Değerli Kardeşlerimi Sevgi Saygı Ve Muhabbetle Kucaklar, Kardeşleriminde Gözlerinden Öper Hasbihalimize Başlarız İnşaAllah ... Değerli Forum Sakinleri Birazdan Aşağıda Okuyacağınız Yazıda Site Ve Sitedeki Kişilerin Olayları Nasıl Algıladığını Dolayısı İle İslama Bakış Açılarını , Böyle Bir Bakış Açısı İle Nasıl Objektif Ve Güvenilir Bilgi Edinile Bileceğini ? Ve Yorumlayış Anlayışlarını Yüksek Nazarlarınıza Sunup Bu Bilgilerin Saf Akıllı Masum Kalpli Kardeşlerimizin Önüne Ne Şekilde Servis Ettiklerini Göreceksiniz İnşaAllah Bi İznillah ...

Hepinizce Malumdur Ki Her Fırsatta İslam'a "Hurafe" Deyip. Hz. Muhammed Aleyhisselatu Vessellem Efendimizin Nübüvetine Dil Uzatan İnsanların Acaba Ne Şekilde Araştırma Yaptıklarını Gözlerinizin Önüne Sermek İstirhamında Bulunacağım.

Şahsen Kişiliyet Olarak Şahs-ı Maneviyemde İnsanları Toplum İçinde Aslaaa Ama Aslaaa Ve Katha Rencide Etmem. Hatta Geniş Dairede İş Hayatımda Olsun ,Hususi Dar Dairem Evimde Olsun , Enfüsi Alemim Olan İç Alemimde Olsun İnsanlar Hakkında Su-i Zandan Kaçınır Ekseriyetle "Hüsnü" Zan İle Nazar Ederim.

Bunu Bu Forumda da Sürdürmek Prensibimdir. Lakin! Fakat! Ve Katha! O Dil Allah'a Ve Kur'an-ı Kerime Ve Rasulullah'a Uzarsa O Zaman Bende O Kişiye Gerekli Yanıtı Vermekten Asla Durmam.

Nitekim Kıymetli Çiçeği Burnun da Smile Yeni Yöneticimiz Ece Hanım'ın Bence Çok Kötü Bir Açığını Ve Bence Bir Yalanını Yakalamama Karşın Forumda Olmadığım Süre Zarfınca Taaam "3" Defa Yazıp "3" Defa da Sildiğim Yazımı Yayımlamadım. Sustum. Çünkü Kendisi Benim Nazarımda Pek Kıymetli Olan Bu 3 Manevi Değere Doğrudan Ve Dolaylı Da Olmadan Ama Çok Çok Uzaktan Da Dil Uzatmıştı. O Yüzden Forum'un Ortasında Horoz Dövüşüde Yapmak İstemedim . Enazından Yüksek Lisans Okuduğunu Söyleyen Bir İnsanın Mesleki İlmine Saygı Göstermem Gerektiğini Düşündüm. Bu Haşiyeyi De Dip Not Olarak Siz Değerli Forum Sakinlerimizle De Paylaştıktan Sonra Bahsi Geçen Ve Beni Çok İnciten Başlık Ve Başlık İçindeki Yazı Ve Yazılar İçindeki Yorumlara Saklı Olan Cevap Hakkımızı Vermeye Çalışacağım İnşaAllah ...

İdda 1:
    "İslamiyetten Ayrılan İki Arap"

Sayın Admin ; Hangi 2 Arap Bunlar ?.. Cisimleri Ve İsimleri Nelerdir ?.. Bunlar 2 ABD 'Li Olmasın Sakın ? Nedir Bu İki Arabın Cismi Nedir İsmi ? Bu İki Arap Ki( Malum Her Sakallı'nın Dedemiz Olmadığı Gibi Her Arabında Müslüman Olmayacağını Belirtir Ve Sormak İsterim !?! ) Siz Hala Bütün Çekik Gözlüleri Japon Sananlardan Mısınız ? Smile Yada Her Zencinin Bir Birine Benzediğini Mi Sananlardansınız ? Sanırım Haberiniz Yok Ama Hıristiyan Araplarda Vardır. Koreli Ve Çinli Japonlarda Vardır. Zencilerde Birbirine Benzemezler Smile Arap Demek = Müslüman Demek Değildir Bilginize Arz Ederim.

İdda 2 :
    "Benzeri Yazılamaz Denilen Kuran' ın Bir Benzerini Yedi Yıllık Uğraş Sonucunda Yazmayı Başardı. "

Değerli Admin Bey ; Benim Araştırmalarıma Göre Bu Husus 4 Yıl Öncesine 2006'Ya Ait Bir Olay Diye Anımsıyordum. Ama Araştırmaların Neticesinde "En Eski" Ve "Resmi" Bir Gazetenin 2004 Yılı Yorumuna Rastladım.Ondan Öncesini Ben Şahsen Bulamadım! Buda 6 Yıla Tekabul Ediyor. Eğer Sayamıyorsanız İki Elinizi Açın 10 Parmak Vardır. 1-2-3-4 Diye Sayın 4 Tanesini Kapatın Geliye 6 Parmağınız Kalacaktır. Buda 2010 - 2004 = 6 Yapar. Ama Siz; Hangi "7" Yıl'dan Bahsediyorsunuz? Bu Nasıl İş Anlamadım? Gerçi Yıl Uyduran Deistlerin Admini Böyle Uydurursa Forum Cemaatinin Tanrı Uydurması Normaldir ... İmam Cemaat Misali Wink

Lütfen Bu Bilgiyi Bizimle "Net" Bir Şekilde Paylaşır Mısınız? Bu Şimdi:

- Bunun Başlangıç Tarihi Nedir ?
    - 6 Mı 7 Mi ? Kaç Yıllık Bir Çalışmadır ?
    - Bize Engin Araştırmanızla Bu Konu Hakkında Mümkünse "Daha Doğru Daha Gerçek" Bir Bilgi Sunar Mısınız? Öyle Ya Siz Araştırmacı Birisi Olarak Deistliği Ve Belkide Ateistliği Seçmiş Birisisiniz ... Bu Yüzden Sizin İçin Zor Olacağını Düşün müyorum ?

İdda 3 :
    "Böylece Bin Dört Yüzyıllık Kuran'ın Bir Sure'sinin Bile Benzeri Yazılamaz Mitosu Çökmüş Oldu."

Evet Vallahide Billahide Yazılamaz !... Sizin Kurandan Ne Anladığınız Belli Oluyor Sayın Admin. Yazılmaktan Kastınız :

1- Kabında Furkan İsminin Bulunması Mıdır Sizin Kurandan Anladığınız?
    2- Sizin "Çok Okuduk Ve İnceledik" Diye İddalarda Bulunduğunuz Kur'anın Yüceliği Şiirsel Olması mıdır ? Sizin Kur'an'dan Anladığınız Bu Mudur ?
    Kur'an-ı Kerim'in Yazılamamasında Hem İcazi Manası Hem İsmi Manası Hem Mana-i Harfi Hem Derinliği Ve Hemde Genişliğinden Tutun da Daha Peeeek Çok Hemdeleri İçinde Barındıran Yüce Kitabımızın Bir Eşi Benzeri Yazılamamıştır Yazıldığı Sanılmıştır ! ... İkisi Farklı Şeylerdir.
    3- Daha İngilizcesini Okuyamadığınız Bırakın İngilizcesini Tercüme Edemediğiniz Smile Kitab'ın Doğruluğuna Nasıl İnanıyorsunuz ? Doğruluğunu Geçtim Şiirsel Manasından Nasıl Söz Edebiliyorsunuz ?

O Zaman Burada da Deist Ve Ateist Birisi Çıkmış Deizim Budur Demiş ! Ve Deizim'in Ayetlerini Yazmış!!! ... "Http://DeistVeAteist.(Aleminizi Bulandırmasın).Com"Da Yazılanlar Deizim Ve Ateizim Mantığı Hakkında Çok Geniş Ve Derin Bilgi Veriyor. Bir O Kadar Karanlık Ve Bir O Kadarda Kötü Yüzünü Gözler Önüne Seriyor...

Şimdi: Bu Nazarla Olaya Bakınca

Madem Öyle Bende Çıksam Bir Site Açsam ! Deizim Veya Ateizim Desem Bu Mukabilde Kafama Göre Sure Ve Ayetler Yazsam. Sonra Bunu Servis Etsem İnanır Mısınız ? İnanmaz Mısınız ?

4- İnanırsanız Neden İnanırsınız ? İnanmazsanız Neden İnanmazsınız ? ( Aslında Bunlar İçindeki Muhtevesı İle Aynı Zamanda da Bir Cevaptır. Kuranı Kerim Ayetlerine İnsanların Neden İnanıp Neden Saldırılara Karşı Kulak Tıkadığının Yanıtıdır ... )

Buna Ne Diyeceğimi Bilemedim Smile Sadece Tebessüm Etmeyi Yeğledim. Yorumu Sizin Yüksek Nazarlarınıza İstirham Ediyorum :

True Furqan, Türkçede Gerçek Furkan (Doğruyu Yanlıştan Ayırt Eden) Anlamına Geliyor.

Değerli Adminciğim : True : Gercek Dogru Demektir , Quran Kur'an-ı Kerim Demektir. Buda Gerçek Kuran Manasına Gelir...

Doğruyu Yanlıştan Ayırt Edenin İngilizcesi : "The Truth Always Separets From The Wrong" Demektir Smile Siz Bunu Nereden Uydurdunuz ? flower

Benim Bildiğim : Hava,Su,Ateş,Toprak He Bide Tahtaydı Dimi Smile

Burdan Sonra İdda Olmadığı İçin Uydurma 1 :

"366 Sayfa Olan True Furqan, Arap Dili Ve Edebiyatı Profesörlerinden De Geçer Not Aldı."

- Kim Bu Profesörler ? Hava Su Ateş Toprak Mı ? Smile Kimdir Bunlar Bize Yazar Mısınız ? Kim Görmüş ?
    - Sizce İlahi Bir Kitap Olmaya Bilir. Ama Olsa İdi Şiir Yönümü Olurdu Sadece ?
    - Bu Profesörler Sadece Edebi Bir Şekilde Mi İncelemişler? Ney Profesörü Bunlar?

Gerçek Furkan'ın Resmi Web Sayfası:

http://www.islam-exposed.org/furqan/contents.html

DEĞERLİ KARDEŞLERİM YORUM YAPMAYACAĞIM WEB ADRESİNİN DOMEİN BİLGİLERİ AŞAĞIDADIR ... GEREKLİ YERLER BELİRGİNLEŞTİRİLMİŞTİR :

Domain ID:D89143787-LROR

Domain Name:ISLAM-EXPOSED.ORG

Created On:08-Aug-2002 01:30:42 UTC

Last Updated On:14-Dec-2005 01:53:26 UTC

Expiration Date:08-Aug-2010 01:30:42 UTC

Sponsoring Registrar:Dotster, Inc. (R34-LROR)

Status:OK

Registrant ID:DOT-XY3AT31YLCQR

Registrant Name:Anis Shorrosh ( Arapların İsimleride Değişmiş Yaf ) Smile

Registrant Organization:Truth In Crisis

Registrant Street1:P.O. Box 949

Registrant Street2:

Registrant Street3:

Registrant City: Fairhope ( Neresi Diye Merak Ediyorsanız http://maps.google.com/maps?hl=en&client=firefox-a&hs=72I&rls=org.mozilla🇹🇷official&q=Fairhope&um=1&ie=UTF-8&hq=&hnear=Fairhope,+AL&ei=iS1HTK7cDszJ4Aael7yyCQ&sa=X&oi=geocode_result&ct=title&resnum=1&ved=0CBsQ8gEwAA ) Arabistan Baya Bir Değişmiiiiş Smile

Registrant State/Province:AL

Registrant Postal Code:36533

Registrant Country:US

Registrant Phone:+1.2516807770

Registrant Phone Ext.:

Registrant FAX:+1.2516210507

Registrant FAX Ext.:

Registrant Email:asea777@truth-in-crisis.com

Admin ID:DOT-QOUGI145Z29Z

Admin Name:Anis Shorrosh

Admin Organization:Truth In Crisis

Admin Street1:P.O. Box 949

Admin Street2:

Admin Street3:

Admin City:Fairhope

Admin State/Province:AL

Admin Postal Code:36533

Admin Country:US

Admin Phone:+1.2516807770

Admin Phone Ext.:

Admin FAX:+1.2516210507

Admin FAX Ext.:

Admin Email:asea777@truth-in-crisis.com

Tech ID:DOT-TWT6QIBTSB14

Tech Name:Anis Shorrosh

Tech Organization:Truth In Crisis

Tech Street1:P.O. Box 949

Tech Street2:

Tech Street3:

Tech City:Fairhope

Tech State/Province:AL

Tech Postal Code:36533

Tech Country:US

Tech Phone:+1.2516807770

Tech Phone Ext.:

Tech FAX:+1.2516210507

Tech FAX Ext.:

Tech Email:asea777@truth-in-crisis.com

Name Server:NS.CHRISTIANWEBHOST.COM

Name Server:NS2.CHRISTIANWEBHOST.COM

Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky Perş. Tem. 22, 2010 12:34 am

EDİT
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky Perş. Tem. 22, 2010 12:46 am

Uniak demiş ki:
    Dedenden Öğrendiklerini Bize Satmaya Çalışıyorsun.

Senin Adına Üzüldüğüm Nokta Bu Anlattıklarının Hepsine Gerçekten İnanıyorsun.

Selamun Aleykum

Sayın Uniak Bey :

Lütfen İstirham Buyrunuz ... Bizim Büyüğümüzsünüz; Varsa Bir Araştırmanız Veya Yaptığınız Bir İncelemeniz Buyurunuz Paylaşınız ? Bizde Acizane İstifade Edelim... Varsa Bir Fikriniz Buyurunuz İstirham Buyurunuz Yazınız.. Yada Abi Saygısızlık Etmek İstemiyorum Ama Benim Şahsım Hakkında Tanımadan Bilmeden Yorum Getirmeseniz Sevinirim.

Sizin Durumunuz Şu Misale Benziyor:

Sayın Ve Saygı Değer Pek Muhabbet Beslediğim u cat Hanım Kardeşimizin Çok Değerli Ve Kıymetli Bir Yorumuyla Size Yanıt Vermek İnceliğinde Bulunacağım. Bu Hususta U cat Hanım Kardeşimizin Yüksek Müsadesine Ve Anlayışına Sığınmak İstiyorum ...

Demişki:

ukedi demiş ki:

Bilgisizlik.
    Deizm = Ateizm Yanılgısı
    Ateist = Şerefsiz Herif Denklemi
    Sonuçta Alnına Yapışan Bir Yaftayla Oradan Çıkar Gidersin. Ve Evet Açıklama Yapmaya Ne İsteğin Kalmıştır Ne De Umursuyorsundur.

AYNEN BU MİSALDE OLDUĞU GİBİ

SİZ DEĞERLİ DEİST KARDEŞLERİMDEN İSTİRHAM İSTİYORUM LÜTFEN İSLAMI ALDIM KALDIRDIM KENARA KOYDUM ! SİZLERDE DEİZMİ VE ATEİZMİ ALIP BİR KENERA KOYUN VE HEPİMİZ ELİMİZİ VİCDANIMIZA KOYALIM:

SİZ NASILKİ YUKARIKİ DENKLEMDEN HAKİKATEN HAYIFLANIYORSANIZ VE HAKSIZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORSANIZ AYNEN ÖYLEDE MÜSLÜMANLAR İÇİN :

Bilgisizlik :

Müslüman = Gerici Yobaz
    Müslüman = Cahil Ve Bilgisiz
    Müslüman = Gökten İnene İnanan
    Müslüman = Dedesinden Duydukları ( Bu İnsanlar Hiç Kitap Okumazlar Hiç Araştırma Yapmazlar )

İftira

VB GİBİ ...

TERİMLER KULLANMAYINIZ ...

Uniak Bey Sizin Gibi Düşünmeyenleri Bu Şekilde Suçlamaya Hakkınız Yok

U cat Kardeşime Bu Değerli Paylaşımından Dolayı Site Genelinde Bir Kere Daha Teşekkürlerimi Sunmak İsterim... Kazık Kadar Adamların Düştüğü Bu Yanılgıya Düşmediği İçin Smile

MÜMKÜNSE BUNDAN SONRA KONUŞALIM ... BİZİ YAFTALAMAZSANIZ SEVİNİRİM ...

( BENİM BU GİBİ BAZI ÖRNEKLERİM OLDU BUNUN NEDENİDE YAFTALAMAK DEĞİL YUKARIDAKİ ÇELİŞKİLERİ SİZİN NAZARINIZDA SİZE GÖSTERMEKTEN MÜNASEBETTİ OKADAR. )

S İ Z E M E Y D A N O K U Y O R U M

BUYUR Allahın İzni İle İnşaAllah Bi İznillah Cenabı Hakkın Yardımı İle Ben Acizane Fakirim Nakıs Bir İlime Sahibim Ama Buyur : 1-1 YANİ TEKE TEK !!! SİZİNLE FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNALIM EN ÇOK BİLDİĞİN KONUDA BUYUR GEL KONU BAŞLIĞI AÇ TEKE TEK FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNALIM BAKALIM HANGİMİZ DAHA İYİ ARAŞTIRIYOR VE TEZİNİ SAVUNUYOR ?

Saygılarımla

Vendetta
    Vendetta
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 166
    Katkı Puanı : 224

Mesaj tarafından Vendetta Paz Eyl. 19, 2010 2:34 am

tikkycim şu yazılara girerken velleeahhhtüü diye gırtlaktan balgama atar gibi arab şekilleriyle 5 satır yazı yazman cidden çok sıkıcı ama biliyoruz ki sen sabır zorlayıcısın.kopyala yapıştır cevapların,biz anya deriz sen konya anlarsın,her sorduğumuzu işine gelidiği gibi taraflı yorumlamaların kısacası şunu dicem sana sinirlenmicez merak etme istediğini yaz ama objektif olarak yaz.anlamını bilmiyorsan git araştır bidaha yazıyorum bak OBJEKTIF.bize taraflı cevap verme...
    Vendetta
    Vendetta
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 166
    Katkı Puanı : 224

Mesaj tarafından Vendetta Paz Eyl. 19, 2010 2:38 am

ha birde kendini alim zannetmende hoşmuş doğrusu :)bende misvak kullanırım hergün böylece çok sevaba girerim.geçende baktım 35043200 bonus toplamışım biraz daha lazım.sakal da bıraktım çember modelinden.50 den sonrada da camiye gidicem eee ölüm yaklaşınca gt korkusu başlar ehehe:) 2 karı alıcam sevaptır.bütün sevapları toplayıpta cennete gidicem orda da 7-8 yaslarında hurilerle hergun ilişkiye giricem Smile bunların hiçbiri kendi uydurmam değildir.yalansa kanıtlarım Smile

Forum Saati Salı Mayıs 07, 2024 9:36 pm