www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

Allah yarattı derken ezbere konuşanlar

Vendetta
    Vendetta
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 166
    Katkı Puanı : 224

Allah yarattı derken ezbere konuşanlar Empty Allah yarattı derken ezbere konuşanlar

Mesaj tarafından Vendetta Çarş. Ekim 06, 2010 12:20 am

evrim kullanılmayan organlar diye araştırılan bi konu vardır.kuyruk sokumunun niye olduğu,ayak tırnaklarımız vs bazı evrim göstergeleridir.Dindar imanlı bol sevaplı bir müslüman bakın nasılda savunmuş;

Alman anatomist R. Wiedersheim tarafından 1895 yılında ortaya atılan "körelmiş insan organları" listesi, appendiks, kuyruk sokumu kemiği gibi yaklaşık 100 organı içeriyordu. (Appendiks toplumda 'apandisit' olarak bilinen organdır. Yanlış kullanım sonucu dilimizde bu organı tanımlamak için kullanılan 'apandisit' gerçekte bu organın enfeksiyona uğramasına verilen addır.) Ancak bilim ilerledikçe, Wiedersheim'ın listesindeki organların hepsinin vücutta çok önemli işlevlere sahip oldukları ortaya çıktı. Örneğin "körelmiş organ" sayılan appendiksin, gerçekte vücuda giren mikroplara karşı mücadele eden lenf sisteminin bir parçası olduğu belirlendi. Bu gerçek, 1997 tarihli bir tıp kaynağında şöyle belirtilir:

Vücuttaki timus, karaciğer, dalak, appendiks, kemik iliği gibi başka organlar lenfatik sistemin parçalarıdır. Bunlar da vücudun enfeksiyonla mücadelesine yardım ederler.
    Aynı "körelmiş organlar" listesinde yer alan bademciklerin de boğazı, özellikle erişkin yaşlara kadar, enfeksiyonlara karşı korumada önemli rol oynadığı keşfedildi. Omuriliğin sonunu oluşturan kuyruk sokumunun ise, leğen kemiğinin çevresindeki kemiklere destek sağladığı, bu nedenle, kuyruk sokumu kemiği olmadan rahatça oturabilmenin mümkün olmadığı anlaşıldı. Ayrıca bu kemiğin pelvis bölgesindeki organların ve buradaki çeşitli kasların da tutunma noktası olduğu belirlendi.

elimden geldiğince kısalttım.bakınız (Appendiks toplumda 'apandisit' olarak bilinen organdır. Yanlış kullanım sonucu dilimizde bu organı tanımlamak için kullanılan 'apandisit' gerçekte bu organın enfeksiyona uğramasına verilen addır.) demiş bu imanlı kardeşimiz.enfeksiyon kapan bir organ lenfatik sistemde vucudu mikroplara karşı savunma sistemiymiş ne kadar mantıklıca değilmi forumdaki arkadaşlar hadi hep birlikte dine dönüyoruz baksanıza çok mantıklı karşı açıklamalarda bulunuyorlar ben hemen abdest-ül şaziye almaya gidiyorum iyi akşamlar...

Kaynak:http://www.uyurgezer.net/insanda-bulunan-kuyruk-kaslari-insan-kuyrugu-t170009.html?s=3402b705714e98b5062bb709d39c8723&
    Vendetta
    Vendetta
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 166
    Katkı Puanı : 224

Allah yarattı derken ezbere konuşanlar Empty Geri: Allah yarattı derken ezbere konuşanlar

Mesaj tarafından Vendetta Çarş. Ekim 06, 2010 12:27 am

1-vucutta enfeksiyonla mücadele lenfatik sistemin parçası enfeksiyon kapıyor
    2-bu organ ameliyatla alındıktan sonra insanın lenf kanserinden ölmesi gerekir
    3-küçük yaşta bademcikleri şişmesin diye alınanlar,veya büyük yaşta alınanlar farketmez kısacası bademciği alınan her insanın sürekli boğaz enfeksiyonlarına yakalanması hatta ölmesi gerekir
    Allah bana akıl vermiş ki boş konuşanları aklımla ..t edeyim diye...

Forum Saati Salı Mayıs 21, 2024 1:14 am