www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

+6
Uniak
Vendetta
supeluta
-Lilience.*
Plüton
Cennet-Kapisi
10 posters

AY İLE DÜNYA ARASINDAKİ MESAFE (ISLAM VE BILIM)

Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 217
    Katkı Puanı : 279

AY İLE DÜNYA ARASINDAKİ MESAFE (ISLAM VE BILIM) Empty AY İLE DÜNYA ARASINDAKİ MESAFE (ISLAM VE BILIM)

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Perş. Ocak 20, 2011 12:18 am

Selamun Aleykum,

Kamer(AY) suresinde yine bir mucize ile karşılaşıyoruz. Bu surede Ay ile Dünya arasındaki harflerin uzunluk oranı Uzay'daki Ay-Dünya mesafesine işaret etmektedir. Kamer(AY) suresinin içerisinde sadece bir yerde Dünya(Ard) kelimesi geçmektedir.

Surenin başlığı olan "Ay" kelimesi ile "Dünya" kelimesi arasındaki harfler toplam 333 adettir ve araya tam olarak 111 adet Ay kelimesi sığmaktadır. Çünkü Arapça'da Kamer(Ay) kelimesi 3 harften oluşur.

Aynı şekilde gezegenimiz Dünya ile Ay arasına da ortalama 111 adet Ay sığmaktadır yani aradaki mesafe Ay çapının toplam 111 katıdır. Bir uzay haritasını incelediğiniz zaman da bunu görebilirsiniz. Ya da en temel astronomi kitaplarında da bu bilgiye rastlayabilirsiniz. Bu hesaplama da kullanılan uzaklık mesafesi ortalama mesafedir çünkü Ay'ın eliptik bir yörüngesi vardır.

Fakat Kuran'ın indirildiği dönemde ne aradaki yüzbinlerce kilometrelik mesafe ne de Ay'ın çapı bilinmiyordu.İşte bu açıdan bu bilgi büyük önem taşımaktadır. Ayrıca Kuran'da Ay isminde sadece bir sure vardır ve bu surede sadece bir yerde Dünya kelimesi geçmektedir. O nedenle bu önemli bulgu matematiksel açıdan tesadüfi değildir.

Saygilar
    Plüton
    Plüton
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 114
    Katkı Puanı : 153

AY İLE DÜNYA ARASINDAKİ MESAFE (ISLAM VE BILIM) Empty Geri: AY İLE DÜNYA ARASINDAKİ MESAFE (ISLAM VE BILIM)

Mesaj tarafından Plüton Perş. Ocak 20, 2011 12:37 am

Biraz daha kasarsanız kendi geleceğinizi de çıkarırsınız bence kurandan.
    İnanmak için mucize aramayın.Biz inanmak için mucize aramıyoruz yalnızca saf bir iyilik olgusu arıyoruz onuda bulamadığımız için inanmıyoruz.
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

AY İLE DÜNYA ARASINDAKİ MESAFE (ISLAM VE BILIM) Empty Geri: AY İLE DÜNYA ARASINDAKİ MESAFE (ISLAM VE BILIM)

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Perş. Ocak 20, 2011 12:41 am

Plüton demiş ki:Biraz daha kasarsanız kendi geleceğinizi de çıkarırsınız bence kurandan.
    İnanmak için mucize aramayın.Biz inanmak için mucize aramıyoruz yalnızca saf bir iyilik olgusu arıyoruz onuda bulamadığımız için inanmıyoruz.

Bulamassiniz tabi, Gözleriniz var göremessiniz, diliniz var hakikati söyliyemessiniz, kulaklariniz var hakikati duymak istemessiniz, kalbiniz var dogruyu isitemessiniz... Allah Bakara Suresinde sizin gibilerini böyle Acikliyor
    -Lilience.*
    -Lilience.*
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 5
    Katkı Puanı : 5

Mesaj tarafından -Lilience.* Perş. Ocak 20, 2011 12:47 am

Cennet-Kapisi demiş ki:Bulamassiniz tabi, Gözleriniz var göremessiniz, diliniz var hakikati söyliyemessiniz, kulaklariniz var hakikati duymak istemessiniz, kalbiniz var dogruyu isitemessiniz... Allah Bakara Suresinde sizin gibilerini böyle Acikliyor

-Muhammed Bakara Suresini yazarken ileride yaşayacak olanların kalbiyle işiteceğini mi düşünmüş yani?
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Perş. Ocak 20, 2011 12:54 am

-Lilience.* demiş ki:
    Cennet-Kapisi demiş ki:Bulamassiniz tabi, Gözleriniz var göremessiniz, diliniz var hakikati söyliyemessiniz, kulaklariniz var hakikati duymak istemessiniz, kalbiniz var dogruyu isitemessiniz... Allah Bakara Suresinde sizin gibilerini böyle Acikliyor

-Muhammed Bakara Suresini yazarken ileride yaşayacak olanların kalbiyle işiteceğini mi düşünmüş yani?

Selamun Aleykum Lilience MasaAllah ne güzel bir soru bu Smile

hemen cevapliyayim insaAllah,

Bildigimiz gibi Hz.Muhammed(s.a.v) Okuma Yazmasi yoktu, ve Allah Her peygambere gönderilen Melegi gönderdigi gibi Peygamber efendimizede gönderdi Hz.Cebrail(a.s) Allah'in izni ile Peygamber efendimiz Okuma Yazmayi ögrendi ve her inen ayeti yazdi, zamanla Osmanli zamaninda Kuran'i Kerim kitap haline geldi. Hz.Muhammed(s.a.v) kendisinden hic bir kelime katmamistir hersey Allah tarafindan inmistir. Kuran'i Kerim Allah'in sözüdür! Hata bulamassin, Hata buldum diyenler o ayeti dogrusunu bilmeden saptirmak istiyenlerdir Allah onlarin cezasini elbet verecektir.

Kuran'i Kerim öyle bir kitaptirki insanin böyle yüce bir kitap yazma gücü akli zihni yetmez! Her zaman icin yasanmis olaylar icin Ayetler vardir ancak bunlar sifrelidir arastirip cözmek lazim. Allah neden net konusmuyor? Kurani Kerimde demiyor su ve su zamanda insanlar Aya gidecek ve buna benzer pek cok konu? Cünkü yüce Allah Kuran'i Kerimle mesgul olmamizi istiyor, arastirin islami arastirin ve bilgi edinin, Arastirdikca pek cok sey ögrenecegiz insaAllah.
    Kim bilir daha bilmedigimiz neler var, insaAllah yardimci olmusumdur.

Saygilar
    Plüton
    Plüton
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Plüton Perş. Ocak 20, 2011 12:56 am

Evet evet kölelik de çok iyi bir şeydir!Ama benim kalbim mühürlü anlayamadım.Ah ama şimdi anlıyorum!imana geldim birden!
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Perş. Ocak 20, 2011 12:57 am

Rahman ve rahim olan Allahin adiyla (Bismillah ir Rahman ir Rahim)
    "İnsanlardan birtakımları (münafıklar) vardır ki, inanmadıkları halde Allah’a ve ahiret gününe inandık derler. Çünkü onlar, güya Allah’ı ve mü’minleri aldatırlar. Halbuki ancak kendilerini aldatırlar ve bunun farkında değillerdir. Onların kalplerinde nifak ve haset hastalığı vardır. Allah da onların bu hastalığını çoğaltmıştır. Söylemekte oldukları yalanlar sebe
    sebebiyle de onlar için elim bir azap vardır. Onlara, yeryüzünde fesat çıkarmayın denildiğinde, biz ancak ıslah edicileriz derler. Kesin olarak biliniz ki onlar ancak kötülük yapan bozgunculardır. Lâkin anlamazlar. Onlara insanların iman ettikleri gibi siz de iman ediniz, denildiği vakit, biz hiç, sefihlerin (akılsız kişilerin) iman ettikleri gibi iman mı edeceğiz? derler. Biliniz ki akılsız ve ah
    Biliniz ki akılsız ve ahmak olanlar yalnız kendileridir. Fakat bunu bilmezler." (Bakara-8-13)
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Perş. Ocak 20, 2011 1:00 am

Plüton demiş ki:Evet evet kölelik de çok iyi bir şeydir!Ama benim kalbim mühürlü anlayamadım.Ah ama şimdi anlıyorum!imana geldim birden!

Gerçekten kâfir olanları (azap ile) korkutsan da korkutmasan da müsavidir. Çünkü onlar iman etmezler." (Bakara-6)

"Kâfirlerin hali, bağırıp çağırmak dışında bir şey duymayan, yine de haykıran kimsenin haline benzer. Onlar sağırlar, dilsizler, körlerdir. Onun için düşünmezler." (Bakara-171)

"Eğer sana kağıt üzerine yazılmış bir kitap indirseydik de onlar elleriyle onu tutmuş olsalardı, buna rağmen inkar edenler, ‘Bu apaçık büyüden başka bir şey değildir.’ derlerdi." (Enam-7)

"Allah katında canlıların en kötüsü kâfir olanlardır. Çünkü onlar (Allah’a) iman etmezler." (Enfal-55)

"Kâfir olanlar, ‘Sen Resul olarak gönderilmiş bir kimse değilsin’ derler. De ki: Benimle sizin aranıza şahit olarak Allah ve yanında kitap (Kur’an) ilmi olan yeter." (Ra’d-13)

"Onlara (kafirlere) ayetlerimiz okunduğu zaman dediler ki (evet) işittik. İstesek bunun bir benzerini biz de söyleyebiliriz. Bu, öncekilerin masallarından başka bir şey değildir." (Enfal-31)

"Ayetlerimiz açık açık kendilerine okunduğunda kâfirlerin suratlarında hoşnutsuzluk sezersin. Onlar kendilerine ayetlerimizi okuyanların nerdeyse üzerlerine saldırırlar. De ki: Size bundan (bu öfke ve huzursuzluğunuzdan) daha kötüsünü bildireyim mi? ATEŞ! Allah onu kâfirlere vadetti. O, ne kötü varış yeridir." (Hac-72)
    "Kendilerine (kâfirlere) o çok esirgeyici Allah’tan yeni bir öğüt gelmeye dursun, ille ondan yüz çevirirler." (Şuara-5)

"Allah’ın nurunu ağızlarıyla (üfleyip) söndürmek istiyorlar. Halbuki kâfirler hoşlanmasalar da Allah nurunu tamamlamaktan asla vazgeçmez." (Tevbe-32)

En son Cennet-Kapisi tarafından Perş. Ocak 20, 2011 1:03 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
    Plüton
    Plüton
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Plüton Perş. Ocak 20, 2011 1:02 am

Bizim gibl yalnız iyiliği savunanları sabote etmek için de akıllıca şeyler uydurmuşlar helal olsun =D
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Perş. Ocak 20, 2011 1:05 am

Plüton demiş ki:Bizim gibl yalnız iyiliği savunanları sabote etmek için de akıllıca şeyler uydurmuşlar helal olsun =D

Uydurmaca Kuran'i Kerimin bu kadar cok Mucizevi olaylari bir tesadüftür degilmi? Allah Akil versin insaAllah
    Plüton
    Plüton
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Plüton Perş. Ocak 20, 2011 1:08 am

Mucize çıkarmak için muhteşem şeyler uyduruyorsunuz =D
    Ayrıca hala mısır piramitlerinin nasıl yapıldığını bilmediğimizi , o günkü teknolojinin bugunkinden daha gelişmiş olduğunun düşünüldüğünü unutmayın.
    Mucize diye nitelendirdiğiniz şeyler o zamanda pekala bilinen şeyler olabilir.
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Perş. Ocak 20, 2011 1:17 am

Plüton demiş ki:Mucize çıkarmak için muhteşem şeyler uyduruyorsunuz =D
    Ayrıca hala mısır piramitlerinin nasıl yapıldığını bilmediğimizi , o günkü teknolojinin bugunkinden daha gelişmiş olduğunun düşünüldüğünü unutmayın.
    Mucize diye nitelendirdiğiniz şeyler o zamanda pekala bilinen şeyler olabilir.

Zaman degissede Hüküm degisiyormu? Ben hic birsey uydurmuyorum sizin gibi Akilsiz Kafirler icin Allah bir cesit Mucizeler Kurani Kerimden gösteriyor ama ne yazikki sizler yine anlamiyorsunuz

"Dünya hayatını ahirete tercih edenler, Allah yolundan alıkoyanlar ve onun eğriliğini isteyenler var ya, işte onlar uzak bir sapıklık içindedirler." (İbrahim-3)

Gecmiside Biliyoruz Allah'in izniyle sizin gibi Düsünenlerin Sonunuda Wink

Onlar, ağızları ile Allah'ın nurunu söndürmeyi istiyorlar. Ve Allah, kâfirler kerih görseler bile nurunu tamamlayacak olandır. (saff süresi 8 ayet)

Sizler icin bak bu ayet inmis öneminizi bilin Smile

Saygilar
    Plüton
    Plüton
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Plüton Perş. Ocak 20, 2011 1:23 am

Ben neye değişti dedim?Söylediğiniz şeyi açar mısınız?
    Biz inanmak için mucize değil iyilik arıyoruz.
    Ve uslubunuz tam size göre.Sizden olmayan kötü,akılsız,cehennemde yanıcak.çok hoşgörülü bir yaklaşım gerçekten.
    Ayrıca öldün dirildin heralde sonumuzu bildiğine göre.
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Perş. Ocak 20, 2011 1:31 am

Plüton demiş ki:Ben neye değişti dedim?Söylediğiniz şeyi açar mısınız?
    Biz inanmak için mucize değil iyilik arıyoruz.
    Ve uslubunuz tam size göre.Sizden olmayan kötü,akılsız,cehennemde yanıcak.çok hoşgörülü bir yaklaşım gerçekten.
    Ayrıca öldün dirildin heralde sonumuzu bildiğine göre.

Okulda ne yapiyorsun? Ders calisiyorsun. Hedefin nedir? iyi not almaktir! Iyi not alman icin ne yapman lazim? ders calisman lazim. Ders calisirsan iyi not alirsin calismassan kötü not alirsin. Okul ne icindir biliyorsundur insaAllah temiz is sahibi olmak ve güzel bir gelecek!

Allah'da ben insanlari ve cinlari bana ibadet etsin diye Yarattim diyor.
    Ibadet edersen ve Allahin istediklerini yaparsan Cennete girersin. (DERSI CALIS IYI NOT AL IBADET ET CENNETE GIT)
    Allaha inkar edersen Kafirlerden olursan Cehenneme gidersin. (DERSI CALISMA KÖTÜ NOT AL KAFIRLERDEN OL CEHENNEME GIT)

Anlaman icin örnekle anlattim yine anlamadiysan benim elimden bu kadar geliyor.
    Plüton
    Plüton
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Plüton Perş. Ocak 20, 2011 1:44 am

Dünyevi hayat diyorsunuz ahiret diyorsunuz sonra gelip ikisi aynı şeymiş gibi örnek veriyorsunuz.
    Sizin sorununuz gerçekten herşeyi basite indirgemek.
    Ayrıca saçmalamakta da üstünüze yok.Dediğim şeylere süper alakasız şeyler söyleyebiliyorsunuz bir anda.
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Perş. Ocak 20, 2011 1:55 am

Plüton demiş ki:Dünyevi hayat diyorsunuz ahiret diyorsunuz sonra gelip ikisi aynı şeymiş gibi örnek veriyorsunuz.
    Sizin sorununuz gerçekten herşeyi basite indirgemek.
    Ayrıca saçmalamakta da üstünüze yok.Dediğim şeylere süper alakasız şeyler söyleyebiliyorsunuz bir anda.

Insan öyle bir varliktirki herseyi anlamaz bu yüzden örnek ile anlatmayi tafsiye görülmüstür ancak bazi insanlar icin buda fayda etmiyor Very Happy
    Plüton
    Plüton
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Plüton Perş. Ocak 20, 2011 2:01 am

Merak etmeyin kendinizide yormayın biz anlıyoruz.Biz sadece tanrımızı basite indirmiyoruz sizin gibi.
    Rica ediyorum ya bu forumda yazmayın ya da yazdıklarımıza paralel cevaplar verin direk başka bir şeye atlamayın ve sizin inandıklarınıza inanmıyoruz diye aklımızı küçük görmeye kalkışmayın.Bizde pekala bunu yapabiliriz ama bize yakışmaz.Sizde durucağınız yeri bilin.
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Perş. Ocak 20, 2011 2:06 am

Plüton demiş ki:Merak etmeyin kendinizide yormayın biz anlıyoruz.Biz sadece tanrımızı basite indirmiyoruz sizin gibi.
    Rica ediyorum ya bu forumda yazmayın ya da yazdıklarımıza paralel cevaplar verin direk başka bir şeye atlamayın ve sizin inandıklarınıza inanmıyoruz diye aklımızı küçük görmeye kalkışmayın.Bizde pekala bunu yapabiliriz ama bize yakışmaz.Sizde durucağınız yeri bilin.

Sen Allah'a inaniyormusun?
    Plüton
    Plüton
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Plüton Perş. Ocak 20, 2011 2:08 am

Senin deyiminle allah benim deyimimle tanrı.Evet inanıyorum.
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Perş. Ocak 20, 2011 2:09 am

Plüton demiş ki:Senin deyiminle allah benim deyimimle tanrı.Evet inanıyorum.

Ben tanri kelimesini kullanmiyorum.

Allaha inaniyorsun MasaAllah, Peki Peygamberlere inaniyormusun?
    Plüton
    Plüton
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Plüton Perş. Ocak 20, 2011 2:11 am

Hayır.
    -Lilience.*
    -Lilience.*
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 5
    Katkı Puanı : 5

Mesaj tarafından -Lilience.* Perş. Ocak 20, 2011 2:11 am

Bilmiyor muydun bunu?
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Perş. Ocak 20, 2011 2:14 am

Plüton demiş ki:Hayır.

Peygamberler olmasaydi Allah'in varligini nereden bilecektin?
    Plüton
    Plüton
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Plüton Perş. Ocak 20, 2011 2:15 am

Doğadan.
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Perş. Ocak 20, 2011 2:21 am

Plüton demiş ki:Doğadan.

Bana sunumu demek istiyorsun Kuran'i Kerim olmasaydi dünyada hic bir inanc olmasaydi Peygamber gönderilmeseydi DIN DIYE BIRSEY OLMASAYDI... SEN SADECE DOGADAN ALLAH'IN VARLIGINIMI INANACAKTIN? SEN DOGAYI BIRAK ALLAH'IN ISLAMIYETTE VARLIGINI INANMIYORSUN Smile

Dogada mesela seni Allah var detirten olay nedir? Deizm bumudur? Kanitiniz sadece dogami? Bana dininizi anlatin.

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 7:05 pm