www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

+6
Uniak
Vendetta
supeluta
-Lilience.*
Plüton
Cennet-Kapisi
10 posters

AY İLE DÜNYA ARASINDAKİ MESAFE (ISLAM VE BILIM)

Plüton
    Plüton
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 114
    Katkı Puanı : 153

AY İLE DÜNYA ARASINDAKİ MESAFE (ISLAM VE BILIM) - Sayfa 2 Empty Geri: AY İLE DÜNYA ARASINDAKİ MESAFE (ISLAM VE BILIM)

Mesaj tarafından Plüton Perş. Ocak 20, 2011 2:25 am

Siz once deizmin bir din olmadığını aklınıza kazıyın ben ondan sonra anlatayım size neye neden inandığımı.

En son Plüton tarafından Perş. Ocak 20, 2011 2:33 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 217
    Katkı Puanı : 279

AY İLE DÜNYA ARASINDAKİ MESAFE (ISLAM VE BILIM) - Sayfa 2 Empty Geri: AY İLE DÜNYA ARASINDAKİ MESAFE (ISLAM VE BILIM)

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Perş. Ocak 20, 2011 2:26 am

Plüton demiş ki:Siz once deizmin bir din olmadığını aklınaza kazıyın ben ondan sonra anlatayım size neye neden inandığımı.

Deizm nedir?
    Plüton
    Plüton
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Plüton Perş. Ocak 20, 2011 2:32 am

Bir akım.
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Perş. Ocak 20, 2011 2:40 am

Plüton demiş ki:Bir akım.

Iki kelimeyle ne güzel anlattin öyle cok iyi anladim sagol
    -Lilience.*
    -Lilience.*
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 5
    Katkı Puanı : 5

Mesaj tarafından -Lilience.* Perş. Ocak 20, 2011 2:43 am

Mantığım çerçevesinde Tanrının yeryüzüne peygamber veya kitap gönderdiğine inanmıyorum.

Ona hesap veriyorum ama öldüğüm zaman her şey biter yani bu kadar. Ondan sonrası yok.

Anlatamadım heralde.d Sorunlarım var bu konuda.d

İnternetten araştırma yapman senin için daha iyi olur bence.d
    Plüton
    Plüton
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Plüton Perş. Ocak 20, 2011 2:48 am

Sanki uzun uzun anlatılınca anlıyorsunuzda.Kendi bildiğiniz hep doğruymuş gibi davranıyorsunuz.Sözlerimiz bir kulağınızdan girip öbüründen çıkıyor.Ayrıca bu siteye geldiğinize göre deizmin ne olduğunu biliyor olmalısınız.Benden asıl öğrenmek istediğiniz nedir direk onu söylerseniz daha rahat anlaşabiliriz.
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Perş. Ocak 20, 2011 2:54 am

Plüton demiş ki:Sanki uzun uzun anlatılınca anlıyorsunuzda.Kendi bildiğiniz hep doğruymuş gibi davranıyorsunuz.Sözlerimiz bir kulağınızdan girip öbüründen çıkıyor.Ayrıca bu siteye geldiğinize göre deizmin ne olduğunu biliyor olmalısınız.Benden asıl öğrenmek istediğiniz nedir direk onu söylerseniz daha rahat anlaşabiliriz.

Ben sizden sadece Deizm ne demek onu anlatmanizi istiyorum. Daha anlatmadan ön yargili konusmaya basladin, ben hic olmasken Islami Konulari anlattim asil siz anlamadiniz bir kulaginizdan girip digerinden cikti... ben bu olayi yasadim sen daha anlatmadan böyle olacagini diyorsun nereden biliyorsun? Ön Yargili konusmiyalim!
    Plüton
    Plüton
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Plüton Perş. Ocak 20, 2011 3:04 am

Ben ne olacağını söylemedim ne olduğunu söyledim.O yüzden bir ön yargı söz konusu değil.
    Madem bu kadar benden duymak istiyorsunuz anlatayım.
    Deizm tanrının varlıgını kabul eder ancak onun bir din gönderdiğine inanmaz.Deizm tanrıyı tek bir kalıba sokmaz.Herkes nasıl olduğuna inanmak istiyorsa o şekilde inanır.çünkü deizme göre ona ulaşmanın tek bir yolu yoktur.Deizme göre tanrı vardır çünkü mükemmel bir düzen vardır.Ancak deizme göre din yoktur çünkü dinlerde tutarsızlık vardır,kendinden olmayanı dışlama vardır.İnsancıl bir hırs ve ego vardır.
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Perş. Ocak 20, 2011 1:09 pm

Plüton demiş ki:Ben ne olacağını söylemedim ne olduğunu söyledim.O yüzden bir ön yargı söz konusu değil.
    Madem bu kadar benden duymak istiyorsunuz anlatayım.
    Deizm tanrının varlıgını kabul eder ancak onun bir din gönderdiğine inanmaz.Deizm tanrıyı tek bir kalıba sokmaz.Herkes nasıl olduğuna inanmak istiyorsa o şekilde inanır.çünkü deizme göre ona ulaşmanın tek bir yolu yoktur.Deizme göre tanrı vardır çünkü mükemmel bir düzen vardır.Ancak deizme göre din yoktur çünkü dinlerde tutarsızlık vardır,kendinden olmayanı dışlama vardır.İnsancıl bir hırs ve ego vardır.

Deizm o zaman Allah Hakkinda neler söylüyor anlatiyor? Allah kimdir? Bir kitabiniz varmi? Bana daha cok bilgi lazim...
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

Mesaj tarafından supeluta Perş. Ocak 20, 2011 4:07 pm

Cennet-Kapisi demiş ki:
    Deizm o zaman Allah Hakkinda neler söylüyor anlatiyor? Allah kimdir? Bir kitabiniz varmi? Bana daha cok bilgi lazim...

Mükemmel bir kitabımız var, şu linkte kitabımızla ilgili bir kaç şey öğrenebilirsin, http://tinyurl.com/deizminkitabi . .

Tanrı herşeyin varoluş sebebidir bizim için, o mükemmel bir tasarlayıcı, harika bir programlayıcıdır, bize düşen şimdilik kitabımızı okumak ve anlamaya çalışmaktır, bunun için akıl lazımdır, bilim lazımdır, bunlarda biz deistlerin araçlarıdır, biz Tanrımıza asla insani sıfatları yüklemeyiz, çünkü biliriz ki bu evrenden çok farklı bir boyuttadır kendisi, öfkelenmez, hiddetlenmez, şunu şunu yaparsanız size şunu şunu veririm demez Wink Tanrıyla aramızda samimi bir ilişki var, sizin göstermelik zikirleriniz de olduğu gibi değil, en saf duygularla seviyoruz onu. Hatta ben aşığm kendisine, canım o benim canım oy yerim Wink

Saygılar..
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Perş. Ocak 20, 2011 4:18 pm

Linke tikladigimda http://tr.wikipedia.org/wiki/Evren bu cikiyor,

Peygambere inanmiyorsaniz bu Kitabi yazan kimdir? Bir insan yazdi ise, bu kitapda yüzlerce hata olmali ve görüldügü gibi varda... inanciniza göre söyle bakarsam...
    Hatasiz kul olmaz diye bir söz vardir biliyormsunuz bilmiyorum...

Sizin inandiginiz o "hayali tanrinin" özelliklerini söylermisiniz?
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Mesaj tarafından supeluta Perş. Ocak 20, 2011 5:18 pm

Cennet-Kapisi demiş ki:Linke tikladigimda http://tr.wikipedia.org/wiki/Evren bu cikiyor,

Peygambere inanmiyorsaniz bu Kitabi yazan kimdir? Bir insan yazdi ise, bu kitapda yüzlerce hata olmali ve görüldügü gibi varda... inanciniza göre söyle bakarsam...

Very Happy Very Happy Very Happy Güzel kardeşim şaka mı yapıyorsun? O yazılı belgeden bahsetmiyorum yahu, yani diyorum ki bizim kitabımız doğadır, evrendir, çiçektir, böcektir, harikulade şekilde yaratılmış, tasarlanmış olan herşeydir. Biz bunları okuyoruz diyorum.
    Vendetta
    Vendetta
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 166
    Katkı Puanı : 224

Mesaj tarafından Vendetta Perş. Ocak 20, 2011 6:18 pm

Cennet-Kapisi hangi abilerin yurdunda kalıp maklube yiyorsun bilmem ama senin beynin sulanmış abilerini değiştir...
    Vendetta
    Vendetta
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 166
    Katkı Puanı : 224

Mesaj tarafından Vendetta Perş. Ocak 20, 2011 6:22 pm

admin bu arkadaş sanırım bir bot.sanki yazdıklarımızı hiç okumuyor gibi cevaplar veriyor.yada anlayamıyor anlamak istemiyor.güzel kodlamışlar ama iyi bir bot Smile
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Mesaj tarafından supeluta Perş. Ocak 20, 2011 7:17 pm

Vendetta demiş ki:Cennet-Kapisi hangi abilerin yurdunda kalıp maklube yiyorsun bilmem ama senin beynin sulanmış abilerini değiştir...

Vendetta demiş ki: admin bu arkadaş sanırım bir bot.sanki yazdıklarımızı hiç okumuyor gibi cevaplar veriyor.yada anlayamıyor anlamak istemiyor.güzel kodlamışlar ama iyi bir bot

Valla bende şaşırdım, ya türkçesi zayıf, ya bile bile yapıyor ya dediğin gibi abilerini değiştirmesi gerekiyor.

Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Perş. Ocak 20, 2011 7:34 pm

ADMİN demiş ki:
    Cennet-Kapisi demiş ki:Linke tikladigimda http://tr.wikipedia.org/wiki/Evren bu cikiyor,

Very Happy Very Happy Very Happy Güzel kardeşim şaka mı yapıyorsun? O yazılı belgeden bahsetmiyorum yahu, yani diyorum ki bizim kitabımız doğadır, evrendir, çiçektir, böcektir, harikulade şekilde yaratılmış, tasarlanmış olan herşeydir. Biz bunları okuyoruz diyorum.

Ilk önce Adam gibi cevap vermesini ögrenin sonra dalganizi gecin! Hem böyle cevap hemde elestiri iyimisiniz? Abilerinizi degistirin diyeceginze Türkceyi dost dogru ögrenin diyeceginize sizler ilk önce cevap vermesini ögrenin!

Varsayalim ben Allaha inanmiyorum, Ateistim.
    Dogada ben Agaclar cicekler böcekler Daglar görüyorum, bunlar benimle konusamiyor. Bir sorum oldugunda cevap bulamiyorum cünkü daglar agaclar böcekler soruma cevap veremiyor. Bu nasil bir "Hayali Tanri"dirki böyle birsey yapsin? Bu nasil bir akildir nasil bir mantikdir böyle birseyi kabul ede biliyor! Kafirlere genelde Mucizeler gösterilir Hakikati göstermek icin. Siz Farkli bir Kafir toplumu olmalisiniz hic karsilasmadim.

Benim Allah'im Kuran'i Kerimle benimle konusuyor sorularima cevap veriyor, hic bir sorumu cevapsiz birakmiyor! Ben Kendime Soruyorum, Ben nerden geldim ne yapmam lazim nereye gidiyorum? Allah Kuran'i Kerimde BEN seni Yarattim diyor ve SENDEN SUNU ISTIYORUM diyor eger isteklerimi yaparsan Cennet'i Nasip eylerim yapmassan cehennemi diyor.

Ben böyle sacma bir inanc görmedim! Dünya Islam diyor her sene Almanyada 40.000 Hiristiyan ve Ateist Müslüman oluyor Türkiyede kücük bir grup Deizm'den bahsediyor Yazik size... soruma sacma sapan cevap veriyorsunuz sonra dalga geciyorsunuz sizin "Hayali Tanriniz" Doganiz bunumu emrediyor? Allah bilir Seytan bile sasiriyordur bunlar benden beter diyordur...

Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Perş. Ocak 20, 2011 7:36 pm

Vendetta demiş ki:Cennet-Kapisi hangi abilerin yurdunda kalıp maklube yiyorsun bilmem ama senin beynin sulanmış abilerini değiştir...

Büyük Hesaplasma gününde bu konuyu yine konusalim kimin beyni sulanmis kimin sulanmamis nede olsa ucunda ebedi hayat var!
    Plüton
    Plüton
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Plüton Cuma Ocak 21, 2011 12:32 am

Bizi inanmadığımız şeylerle korkutmaya çalışmayın.
    Ayrıca bizde aklımızdaki sorulara cevap bulabiliyoruz merak etmeyin.Hem de sadece aklımız sayesinde.Düşünüyoruz bir bize yapılmasını istermiydik , cevap hayırsa o şeyin kötü olduğunu anlıyoruz.Bir kitaba ihtiyaç duymuyoruz.
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Mesaj tarafından Uniak Cuma Ocak 21, 2011 1:09 am

Cennet-Kapisi demiş ki:Selamun Aleykum,

Kamer(AY) suresinde yine bir mucize ile karşılaşıyoruz. Bu surede Ay ile Dünya arasındaki harflerin uzunluk oranı Uzay'daki Ay-Dünya mesafesine işaret etmektedir. Kamer(AY) suresinin içerisinde sadece bir yerde Dünya(Ard) kelimesi geçmektedir.

Surenin başlığı olan "Ay" kelimesi ile "Dünya" kelimesi arasındaki harfler toplam 333 adettir ve araya tam olarak 111 adet Ay kelimesi sığmaktadır. Çünkü Arapça'da Kamer(Ay) kelimesi 3 harften oluşur.

Aynı şekilde gezegenimiz Dünya ile Ay arasına da ortalama 111 adet Ay sığmaktadır yani aradaki mesafe Ay çapının toplam 111 katıdır. Bir uzay haritasını incelediğiniz zaman da bunu görebilirsiniz. Ya da en temel astronomi kitaplarında da bu bilgiye rastlayabilirsiniz. Bu hesaplama da kullanılan uzaklık mesafesi ortalama mesafedir çünkü Ay'ın eliptik bir yörüngesi vardır.

Fakat Kuran'ın indirildiği dönemde ne aradaki yüzbinlerce kilometrelik mesafe ne de Ay'ın çapı bilinmiyordu.İşte bu açıdan bu bilgi büyük önem taşımaktadır. Ayrıca Kuran'da Ay isminde sadece bir sure vardır ve bu surede sadece bir yerde Dünya kelimesi geçmektedir. O nedenle bu önemli bulgu matematiksel açıdan tesadüfi değildir.

Saygilar

Saygı bizden

Yukarıda yapmış olduğun ebced hesabını ben de denedim ve denettim.
    Başka iddiaları da denedik. Mesela Dünyadaki su/toprak oranı, iyi ve kötü, Fe (demir)
    Biz neden hesaplarımızda sizin bulduğunuz veya bulmayaçalıştığınız sonuçları hiç çıkaramadık.

Biz lisedeyken bu ve benzeri iddialar din değiştirerek müslüman olduğunu iddia eden John Taylor adında müstear bir isim tarafından ortaya atılmıştı. Evrenin sırlarını falan da yazmıştı.
    Daha sonra bu iddialar çürütüldü.

Sen dedenden duyduklarına fazla kulak asma. Bana sor.
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Cuma Ocak 21, 2011 2:48 am

Uniak demiş ki:
    Cennet-Kapisi demiş ki:Selamun Aleykum,

Kamer(AY) suresinde yine bir mucize ile karşılaşıyoruz. Bu surede Ay ile Dünya arasındaki harflerin uzunluk oranı Uzay'daki Ay-Dünya mesafesine işaret etmektedir. Kamer(AY) suresinin içerisinde sadece bir yerde Dünya(Ard) kelimesi geçmektedir.

Surenin başlığı olan "Ay" kelimesi ile "Dünya" kelimesi arasındaki harfler toplam 333 adettir ve araya tam olarak 111 adet Ay kelimesi sığmaktadır. Çünkü Arapça'da Kamer(Ay) kelimesi 3 harften oluşur.

Aynı şekilde gezegenimiz Dünya ile Ay arasına da ortalama 111 adet Ay sığmaktadır yani aradaki mesafe Ay çapının toplam 111 katıdır. Bir uzay haritasını incelediğiniz zaman da bunu görebilirsiniz. Ya da en temel astronomi kitaplarında da bu bilgiye rastlayabilirsiniz. Bu hesaplama da kullanılan uzaklık mesafesi ortalama mesafedir çünkü Ay'ın eliptik bir yörüngesi vardır.

Fakat Kuran'ın indirildiği dönemde ne aradaki yüzbinlerce kilometrelik mesafe ne de Ay'ın çapı bilinmiyordu.İşte bu açıdan bu bilgi büyük önem taşımaktadır. Ayrıca Kuran'da Ay isminde sadece bir sure vardır ve bu surede sadece bir yerde Dünya kelimesi geçmektedir. O nedenle bu önemli bulgu matematiksel açıdan tesadüfi değildir.

Saygilar

Saygı bizden

Yukarıda yapmış olduğun ebced hesabını ben de denedim ve denettim.
    Başka iddiaları da denedik. Mesela Dünyadaki su/toprak oranı, iyi ve kötü, Fe (demir)
    Biz neden hesaplarımızda sizin bulduğunuz veya bulmayaçalıştığınız sonuçları hiç çıkaramadık.

Biz lisedeyken bu ve benzeri iddialar din değiştirerek müslüman olduğunu iddia eden John Taylor adında müstear bir isim tarafından ortaya atılmıştı. Evrenin sırlarını falan da yazmıştı.
    Daha sonra bu iddialar çürütüldü.

Sen dedenden duyduklarına fazla kulak asma. Bana sor.

Selamun Aleykum, senin arapcan varmi?
    ukedi
    ukedi
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 159
    Katkı Puanı : 210

Mesaj tarafından ukedi Cuma Ocak 21, 2011 9:24 pm

das kapital'den böyle şeyler çıkarsam millet komünist olur mu ki?
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Mesaj tarafından Uniak C.tesi Ocak 22, 2011 2:24 am

Ben ümmi değilim. Ama sen öylesin.
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi Perş. Şub. 24, 2011 12:58 am

Uniak demiş ki:Ben ümmi değilim. Ama sen öylesin.

Hesabi yapa bilmen icin arapcayi bilmen gerek! merak ediyorum senin hesabini nasil yapiyorsun Very Happy

yoksa senin hesabin ordan burdan duymami?
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Mesaj tarafından Uniak C.tesi Şub. 26, 2011 12:03 am

Okuyabiliyorum ama türkçeye çeviremiyorum. Sayı saymayı iyi biliyorum.
    Cennet-Kapisi
    Cennet-Kapisi
    Orta Dereceli Üye
    Orta Dereceli Üye

Mesaj tarafından Cennet-Kapisi C.tesi Şub. 26, 2011 2:15 am

Uniak demiş ki:Okuyabiliyorum ama türkçeye çeviremiyorum. Sayı saymayı iyi biliyorum.

Kardesim, Kuran'i Kerimin asil Hakikati Arapcasidir Originali Arapcadir! Birsey arastirmak istiyorsan bir kelime veya herhangi birsey Arapca olarak sayman lazim sen türkce meal Kuran'i Kerimi veya Almanca, Italyanca, Japonca,.... bu dilde cevirilmis Kuran'i Kerimden yola cikarsan sana gülerim!

Bizim Hesap neden sizin hesaba uymuyormusta falanda filanda... sizin hesabin sonucu söyleyin bakalim neymis Allah bilir eminim yapmamissinizdir bile Very Happy

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 3:02 pm