www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

+2
Uniak
Deist'S
6 posters

Kim olursa yardım

Deist'S
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 2
    Katkı Puanı : 10

Kim olursa yardım Empty Kim olursa yardım

Mesaj tarafından Deist'S Perş. Ocak 29, 2015 8:08 pm

Merhaba arkadaşlar ben bundan yaklaşık 2 yıl önce bi konuşmada aklım karismaya başladı o günden beri din bana saçma geliyor yakın çevremdeki insanlar çok fazla din hakkında konuşuyorlar ve sacmaliyorlar herseyi dine baglamalari beni sinir ediyor artık Müslümanım demek bana yapmacık geliyor ve öyle desem bile sadece kendimi kandiriuorum ever bir yaraticimizin olduğunu kabul ediyorum düşüncelerim deizm ile uyusuyor ancak ben daha 14 yaşında bir ergen olduğum için buraya yazmaya karar verdim biraz araştırma yaptım ergenlik döneminde bu çelişkiler normalmis daha ergenlik döneminde olduğum için sağlıklı düşünemiyorum ama kesinlikle din bana saçma geliyor ve sizlerden yardım istiyorum
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Kim olursa yardım Empty Geri: Kim olursa yardım

Mesaj tarafından Uniak C.tesi Eyl. 26, 2015 8:52 pm

Ben'de 38 yaşında ergenim.
    Bana da saçma geliyor
    mumingenc
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 3
    Katkı Puanı : 5

Mesaj tarafından mumingenc Paz Eyl. 27, 2015 3:45 pm

İnsanların zihinlerini karıştırmalarına asla izin verme. Şeytan seninle uğraşıyor. Din asla saçma değildir. Sen yanlış dini ve tanrıyı öğrendiğin için sana saçma geliyor. Tek yol ve Hak yol İslamdır. Doğru hocaları takip et. Şeytanın vesveselerine aldanma. Kur'anın mealinden oku. Tefsirlerini oku. Anlamaya idrak etmeye çalış. Allah katında hak din islamdır. Kendine şu soruyla başla,
    Tanrı beni neden yarattı ? bu soru bile seni islama itecektir Smile Deist insanların bir çoğu İslamın hak din olduğunun farkındalar. Kendilerince böyle olmadığını ispatlamayaca çalışırlar ancak başarılı olamazlar. İslam onlara ağır gelir. Nefislerine zor gelir. Bu yüzden kesinlikle aklınız karıştırmalarına izin verme, Nouman Ali Khan, Hamza Tzortzis, Şeyh Hasan Ali, Şeyh Mufti Menk, Abdurraheem Green bunların çeviri videoları youtube'de var. İzle ve gerçek İslamı öğren.
    darkness
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Katkı Puanı : 6

Mesaj tarafından darkness Ptsi Ekim 05, 2015 1:38 am

Aynı çelişkileri yaşan biri olarak söylüyorum.Araştır oku oku ve kendi aklınla sorgula ve cevabını kendin bul
    Sorgulayan velet
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Katkı Puanı : 6

Mesaj tarafından Sorgulayan velet Ptsi Ekim 17, 2016 10:03 pm

senle aynı durumdayım ha  bi dk konuyu hortlatmışım Very Happy
    l0pht
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 7
    Katkı Puanı : 22

Mesaj tarafından l0pht Ptsi Ara. 05, 2016 1:07 am

Deist'S demiş ki:Merhaba arkadaşlar ben bundan yaklaşık 2 yıl önce bi konuşmada aklım karismaya başladı o günden beri din bana saçma geliyor yakın çevremdeki insanlar çok fazla din hakkında konuşuyorlar ve sacmaliyorlar herseyi dine baglamalari beni sinir ediyor artık Müslümanım demek bana yapmacık geliyor ve öyle desem bile sadece kendimi kandiriuorum ever bir yaraticimizin olduğunu kabul ediyorum düşüncelerim deizm ile uyusuyor ancak ben daha 14 yaşında bir ergen olduğum için buraya yazmaya karar verdim biraz araştırma yaptım ergenlik döneminde bu çelişkiler normalmis daha ergenlik döneminde olduğum için sağlıklı düşünemiyorum ama kesinlikle din bana saçma geliyor ve sizlerden yardım istiyorum

Aklına ne takılıyorsa sor.

Elimden geldiğince cevap vereceğim.

Forum Saati Perş. Mayıs 16, 2024 12:17 pm