www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

+3
Uniak
Platessa
Ekin
7 posters

Deizm ile İİslam Arasında Kaldım

Ekin
    Ekin
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 1
    Katkı Puanı : 5

Deizm ile İİslam Arasında Kaldım Empty Deizm ile İİslam Arasında Kaldım

Mesaj tarafından Ekin Ptsi Şub. 09, 2015 6:18 pm

Arkadaşlar,başlıktan da anlayacağınız gibi Deizm ile İslam arasında kaldım...Eğer bu durumu yaşayanınız olduysa bilirki zor bir durum.Tam inanmayacağım Cehennem azabı falan geliyor aklıma dolayısıyla korkuyorum ama dindeki öğelerde mantıksız geliyor arada kaldım tek korkum Cehennem azabı,ya varsa...Diye düşünmeden edemiyorum yardımcı olur musunuz ? Question Neutral
    Platessa
    Platessa
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 1
    Katkı Puanı : 3

Deizm ile İİslam Arasında Kaldım Empty Geri: Deizm ile İİslam Arasında Kaldım

Mesaj tarafından Platessa Paz Şub. 22, 2015 7:52 pm

bana göre senin korkun, önceden gelen ve sana verilen bilgiler doğrultusunda agnostik tavır takınıyorsun, bunun için kitaplar okumalısın, eğer deist olduğunu düşünüyorsan kafanın içini boşaltman gerekir.

sana önereceğim kitaplar konusunda eğer okumadıysan caner TASLAMAN'ın "evrim teorisi felsefe tanrı" ve "big bang ve tanrı" kitaplarını okumanı öneririm...
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Mesaj tarafından Uniak C.tesi Eyl. 26, 2015 8:51 pm

Sevgili Ekin,
    Bir günah işlediğini hissedersen
    "Günahı vebali Uniak (Özgür)ün üstüne diye dua et.
    Ben senin yerine çekerim
    Checkmate
    Checkmate
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 6
    Katkı Puanı : 14

Mesaj tarafından Checkmate Perş. Ocak 07, 2016 5:46 am

Şaka mı yapıyorsunuz, cehennem insan uydurması bir mekandır. Tanrı semavi dinlerdekinden çok çok farklıdır.
    Zeus2
    Zeus2
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 81
    Katkı Puanı : 197

Mesaj tarafından Zeus2 Cuma Ocak 08, 2016 5:34 am

Deizm ve İslam arasında kalmışsan islamla yüzleş. Korkularınla yüzleşmen gerekli.
    Kuranı baştan sona türkçesini oku. Kuranın ne kadar saçma bir kitap olduğunu görürsün.
    İslamı eleştiren yazı ve videolarda forumda var onları oku ve dinle. İslamın ne kadar saçma bir din olduğunu görürsün. Korkularının gereksiz olduğunu göreceksin.
    Sonrasında zihnin özgür olacaktır.
    Tuyonist
    Tuyonist
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 26
    Katkı Puanı : 59

Mesaj tarafından Tuyonist Cuma Ocak 15, 2016 8:41 am

Sen tanrıya ve varsa dinine cehennem korkusuyla itikat ediyorsan zaten bir kıymeti yok. Deizmde mutlak tanrı inancından başka hiçbir şey yok bence. Ne ödül ne ceza. Samimiyet ve iman budur. Deizm tanrıya samimiyettir.
    dual
    dual
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 7
    Katkı Puanı : 23

Mesaj tarafından dual Çarş. Ocak 20, 2016 8:06 am

Cehennem, insanları yapacağı herhangi bir eylemi korkutarak yönlendirmek için uydurulmuştur. Senin bir aklın var ve bir canlıyı öldürmenin yanlış olduğunu anlayabiliyorsun. Ayrıca her din kendisine göre en doğru dindir. İslam'ı seçtiğinde de hristiyanlığa göre cehenneme gitmiş oluyorsun. Deizm mantığın inancıdır. Biraz daha araştırma yaparsan doğru yola gideceğinden eminim.

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 1:20 am