www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

5 posters

mühim bir sorum var!

muson yağmuru
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 2
    Katkı Puanı : 6

mühim bir sorum var! Empty mühim bir sorum var!

Mesaj tarafından muson yağmuru Salı Ağus. 11, 2015 7:08 pm

arkadaşlar merhaba.ne nedir değildir uzun zamandır araştırma yapıyorum.körü körüne inanmanın eşiğinden döndüğüm için mutuyum ve ben de bir deistim.kuran denilen kitapta öyle şüpheler ve anlamlar var ki açıkçası devrimci bir adam olan muhammed ve yandaşlarının yazdığına dair bir çok şaibe elde ettim.fakat insan yazması dediğimiz bu kitapta pek çok günümüze ait bilimsel veriler var.kelimelerin sayısı vs. mucizeler..hani nette yazınca da çıkıyor önümüze.bunların hepsi hesaplanmış şeyler mi?insan yazması ise gelecek görüldü mü yoksa tanrı sözü mü harbi bunlar?bi el atın şu soruma kardeşler.:/
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

mühim bir sorum var! Empty Geri: mühim bir sorum var!

Mesaj tarafından Uniak C.tesi Eyl. 26, 2015 7:17 pm

Ben hiç Kur'an mucizesi görmedim.
    İnternetten bir örnek alıp paylaşsana belki de biz göremedik.
    Dizz
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 8
    Katkı Puanı : 25

Mesaj tarafından Dizz Cuma Mayıs 06, 2016 2:54 am

Kuran'da hiç bir şekilde mucize veya ileri teknoloji bir bilim yoktur. Kuran'da yazan bilimler milattan önce zaten Yunan mitolojisinde bile vardı. Eğer o zamanın Arap toplumunun tarihini ve milattan önceki Yunan bilimi(simyası) hakkında bilgin varsa zaten hepsinin Yunan mitolojisinden kopyala yapıştır olduğunu görebilirsin. Tüm ayetler için demiyorum bunu. Sadece o bilim olarak adlandırılan ayetler için söylüyorum.

Zeus tiplemesi:
    Spoiler:

Ayrıca:
    Spoiler:

Bunlar sadece ufak örnekler. Daha çok araştırma ve bilgiyle kafanda her şey daha da netleşecektir.
    Cioss
    Cioss
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 14
    Katkı Puanı : 22

Mesaj tarafından Cioss Salı Mayıs 10, 2016 5:30 pm

Siz mitolojiyle kafayı bozmuşsunuz yahu. Bir de "karikateist" denen ergence bir sayfadan alıntı yapmışsınız. O alıntıda da diyanetin meali kullanılmış. Sen gel diyaneti eleştir, ondan sonra onun çıkardığı meali kullan. Bu ne yaman çelişkidir böyle? (Diyanet işleri başkanlığını savunmuyorum.) Ayrıca İslâm'da zeytin kutsal filan değildir. Nerenizden uyduruyorsunuz bunları?
    handeist
    handeist
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 2
    Katkı Puanı : 6

Mesaj tarafından handeist Perş. Eyl. 08, 2016 2:17 pm

kuran bir bilim kitabı değildir.. gelecekten ziyade geçmişten daha çok bahseder.. dinler tarihi modunda bir kitaptır.. mucize olarak gösterilen rakamlar da tamamen uydurmadır. ömer çelakıl'ın akılları çelmesi sonucu kuran mucize kitabı gibi anılmaya başlandı.. bin tane rakamı toplayıp çıkardıktan sonra telgrafın bulunduğu ya da uçağın icat edildiği yılı bulursun zaten.. bi de bunu yapan kişiler her rakamı toplamazlar farkındaysan.. onların istedikleri rakamı verecek rakamları toplarlar.. o yüzden çok endişelenme..

Forum Saati Cuma Mayıs 10, 2024 10:27 pm