www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

3 posters

Türkiye'de Forum Kültürünün Bitmiş Olması

Zeus2
    Zeus2
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 81
    Katkı Puanı : 197

Türkiye'de Forum Kültürünün Bitmiş Olması Empty Türkiye'de Forum Kültürünün Bitmiş Olması

Mesaj tarafından Zeus2 Salı Ara. 22, 2015 8:28 pm

Eskisi gibi insanlar forum sitelere girip bir şeyler okumuyor. Okuma sayıları çok düşük. Sad

Eskiden forumlar daha canlı olurdu. Sad
    gizem
    gizem
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 47
    Katkı Puanı : 90

Türkiye'de Forum Kültürünün Bitmiş Olması Empty Geri: Türkiye'de Forum Kültürünün Bitmiş Olması

Mesaj tarafından gizem Cuma Ocak 08, 2016 4:18 am

Maalesef doğru.Ben yaşımdan dolayı eski forum kültürünü bilmiyorum ama şu an forumlar çok sessiz.Bence en önemli nedenlerinden biri sosyal medyanın iyice yaygınlaşması.

Bir anket yapılsa facebook hesabı olanlar forum üyeliği olanlara açık ara fark atar.Ki bence bu forumun sessiz sakin olmasının en önemli nedeni de Türkiye'deki deist-ateist vb sayısının çok düşük olması.Böyle forumlara girip okumanın bile günah olacağını düşünenler var.Çoğu müslüman (belki de hepsi bilemiyorum) zaten sorgulamayı bırakın düşünmeyi bile bırakmış.Kuranda ne yazıyorsa körü körüne inanıyorlar.İnanılmaz derecede sürü psikolojisi var.
    comteDartagnan
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 20
    Katkı Puanı : 44

Türkiye'de Forum Kültürünün Bitmiş Olması Empty Geri: Türkiye'de Forum Kültürünün Bitmiş Olması

Mesaj tarafından comteDartagnan C.tesi Ocak 09, 2016 3:47 am

gizem demiş ki:Maalesef doğru.Ben yaşımdan dolayı eski forum kültürünü bilmiyorum ama şu an forumlar çok sessiz.Bence en önemli nedenlerinden biri sosyal medyanın iyice yaygınlaşması.

Bir anket yapılsa facebook hesabı olanlar forum üyeliği olanlara açık ara fark atar.Ki bence bu forumun sessiz sakin olmasının en önemli nedeni de Türkiye'deki deist-ateist vb sayısının çok düşük olması.Böyle forumlara girip okumanın bile günah olacağını düşünenler var.Çoğu müslüman (belki de hepsi bilemiyorum) zaten sorgulamayı bırakın düşünmeyi bile bırakmış.Kuranda ne yazıyorsa körü körüne inanıyorlar.İnanılmaz derecede sürü psikolojisi var.
    Adama dinini sorguluyor musun diyorum kuran okuyorum sohbetlere katılıyorum diyor dinini öğrenmek sorgulamak mıdır ?
    gizem
    gizem
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 47
    Katkı Puanı : 90

Mesaj tarafından gizem C.tesi Ocak 09, 2016 4:27 am

Kuranı okumaları bile büyük gelişme.Dinlerini sadece hacı-hocalardan öğrenen insanlar da var.O kadar geri düşünüyorlar ki dediğin gibi dinlerini öğrenmek bile onlara sorgulamak gibi geliyor.Büyük çoğunluk kuranın sadece arapçasını okuyor. Türkçesinden haberleri yok.Belki de biraz olsun okusalar dinlerin saçmalığını anlayacaklar. 

Ben de çevreme" Islamın doğruluğundan nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz? " diye soruyorum.Aldığım cevap ise gerçekten üzücü :"İslamın doğruluğu kuranda yazıyor.Allah böyle emretmiş." diyorlar.Peki kuranın doğruluğundan nasıl emin olabiliyorsunuz ki? Verecekleri geçerli cevap yok.Olamaz da zaten.

Forum Saati Ptsi Mayıs 20, 2024 10:09 pm