www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

+3
empatisendromlu
ukedi
Ardawuffle
7 posters

Türkiyede Deist olmak

Ardawuffle
    Ardawuffle
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 5
    Katkı Puanı : 17

Türkiyede Deist olmak Empty Türkiyede Deist olmak

Mesaj tarafından Ardawuffle Çarş. Nis. 24, 2013 4:03 pm

Arkadaşlar sizler hangi şehirlerde hangi şartlarda yaşıyorsunuz bilmiyorum ancak ben Ankara-Eskişehir arasında gidip geliyorum.
    19 yıl Müslüman biriyken son 2-3 yıldır kesinlikle Deistim diyebiliyorum. Çevremde 1-2 kişi var benim gibi, ancak siz de tahmin edersiniz ki müslüman olmayan insanlara bakışlar çok da hoş değil ülkemizde. Ben her fırsatta dile getirip, bakın bu böyle şu şöyle diye anlatıyorum, deistler her gün insan kesmiyor, her gün buzlu badem, alkol,zina peşinde koşmuyor, hatta bir çok nufus kağıdı müslümanından daha humanist bir kişiliği var gibi açıklamalarla anlatmaya çalışıyorum. Yıllarca din kitapları okuyup araştırdım, 8 farklı din kitabı bitirdim, tartışmalarda rahatlıkla ikna kabiliyetimi kullanabiliyorm o yüzden.
    Şimdilik işler pek kötü gitmiyor bakalım, çarmağa gerip yakmaya çalışan çıkmadı ama o tarafa doğru bir meğil var memleketim insanında (:
    Sizlerinde düşüncelerini almak istedim, ayrıca böyle bir sayfanın da olması beni sevindirdi, teşekkürler herkese.

Smile
    ukedi
    ukedi
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 159
    Katkı Puanı : 210

Türkiyede Deist olmak Empty Geri: Türkiyede Deist olmak

Mesaj tarafından ukedi C.tesi Tem. 20, 2013 7:55 pm

korkmadan söyleyebilmen güzel ben dinsizliğimi hayatıma etki edebilecek otoritelerden olabildiğince saklamaya çalışıyorum. bu ülkede kimin kafir bu diyip önüne taş koyacağı belli olmuyor. aynı özgüvenle devam et. asla kendinden şüphe duyma. okuduğum lise muhafazakar bir kız lisesiydi. parmak kaldırmaya tırsan insanlardı çoğu. böyle insanlardan 20 kişi içinden 4 dinsiz çıkardım. kendinden emin olmak önemli.
    empatisendromlu
    empatisendromlu
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 10
    Katkı Puanı : 34

Mesaj tarafından empatisendromlu Ptsi Haz. 02, 2014 5:59 pm

Türkiyede malesef bu mümkün değil. Aile,çevre,arkadaşlar,sevgili,okul,iş hayatı.. bunların hepsi müslüman olunca(ve tamamen sorgulamaya kapalı) malesef düşüncelerini paylaşıcak kimse bulamıyosun hemen korkunç bi yaratıkmışşın gibi bakmaya başlıyolar..sende sahte bi hayat yaşamak zorunda kalıyosun aminler,inşallahlar,maşallahlar havada uçuşmaya başlıyo,bi cenazeye gittiğinde herkes gibi kafanı örtüp elini açıp dua etmek zorunda kalıyosun yada ramazanda çok mantıksız gelsede oruç tutmak... heleki benim gibi kpss ye girecekseniz çok daha dikkatli olmanız gerekiyo.hay böyle hayatın içine.... diyesin geliyo ama İSYAN ALLAHIN GÜCÜNE GİDER derler bu seferde;)
    punitive
    punitive
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 4
    Katkı Puanı : 10

Mesaj tarafından punitive Çarş. Haz. 11, 2014 2:51 pm

Eğer, Yaratıcı'nın bir Din'i varsa, Deizm en doğru dindir.
    Deu2103
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Katkı Puanı : 11

Mesaj tarafından Deu2103 Perş. Haz. 12, 2014 11:32 pm

Eğer yılda 5,5 milyar TL harcanıyor olmasa İslamı kim takar herkes rahatça hareket eder. Ama bu kadar paranın harcanması baskı olarak insanlara geri dönüyor. Ve tersine birşeye değil karar vermek kimsenin aklının ucundan bile geçmiyor. Böylece herkes mutlu bir hayat sürüp mezara giriyor. Sonuçta deist olmak bieşeyi değiştirmez bu ülkede herkes gücü oranında islama hizmet etmek zorunda. Çünkü bu paraya müslüman olmayanlar da katkıda bulunuyor.
    punitive
    punitive
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Katkı Puanı : 10

Mesaj tarafından punitive Paz Haz. 15, 2014 9:43 pm

Herkes sisteme hizmet ediyor. Dinler de...
    Deus
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Katkı Puanı : 15

Mesaj tarafından Deus Paz Ekim 19, 2014 11:25 pm

Merhabalar

Dünyada aslında inanılmaz bir savaş sürüyor. Hristiyanlık, Musevilik, Müslümanlık, Siyonizm birbirini kırarken diğer taraftan kendi aralarında ticari anlaşmalar sürdürüyorlar ve bu döngü içerisinde herşey olup bitiyor. ama yine de ümitliyim çünkü özgür irade elbette bu gezegende kendi iradesini ortaya koyacak ve bu kısır döngüyü darmadağın edecek.

Türkiyede deistim demek insanların size aptalmışsınız gibi bakmalarına sebep oluyor, sorgulamayan, irdelemeyen bir ülke de bunu dile getirmek hala problem. Müslümanlığın prim yaptığı bir ülkede olsa burası çok deistimiz var aslında. Yeni jenerasyonlarla gün ve gün artacağına inanıyorum..
    ortadunyasavascisi
    ortadunyasavascisi
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Katkı Puanı : 17

Mesaj tarafından ortadunyasavascisi Paz Ağus. 09, 2015 10:50 pm

Türkiye de deist olmak aslında açıkladığın andan itribaren sana bir yaratıkmışsın gibi bakmaya başlarlar yakın çevren ise sana acıyan gözlerle bakar oluyor ... Shocked

Forum Saati Salı Mayıs 14, 2024 7:30 pm