www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

2 posters

İslamın İnsan Psikolojisindeki Yeri

tesetturluadam
    tesetturluadam
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 104
    Katkı Puanı : 245

İslamın İnsan Psikolojisindeki Yeri Empty İslamın İnsan Psikolojisindeki Yeri

Mesaj tarafından tesetturluadam Salı Ocak 12, 2016 4:45 am

İslam Dini neden insanların psikolojisini 'dini seçme' yönünde zorluyor.

İnsan bu şekilde başına kötü bir şey geldiğinde Allahtan bir haber sanıyor. (dindar ve biraz bağnaz olanları)

Ben bunlara çok gülüyorum doğrusu. İslam sizi o kadar mı kötü etkiledi? Işık sönüyor, Allahtan haber. Yaprak yere düştü. Yanlış yoldayım Allah haber verdi. Asansörün kapısı geç kapandı. Allah benim dinden uzaklaştığımı söylüyor.

Lütfen böyle şeylere inanmayalım, inandırmayalım. Sonra Türkiye gelişmiyor.
    Cioss
    Cioss
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 14
    Katkı Puanı : 22

İslamın İnsan Psikolojisindeki Yeri Empty Geri: İslamın İnsan Psikolojisindeki Yeri

Mesaj tarafından Cioss Salı Mayıs 10, 2016 9:57 pm

"Ey inkarcılar. Ben, sizin taptıklarınıza tapmam. Siz de benim taptığıma tapmazsınız. Ben asla sizin taptığınıza tapacak değilim. Siz de benim taptığıma tapacak değilsiniz. Sizin dininiz size, benim dinim bana."

Bunu söylemeyi emreden din mi zorlayıcı yani? Saçmalamayınız.
    tesetturluadam demiş ki:İslam sizi o kadar mı kötü etkiledi?
    Asıl seni o kadar etkilemiş ki her yere saçma sapan İslam aleyhinde konu sıçmışsın. Hayır, istediğin gibi eleştir, ona lafım olmaz. Ama lütfen biraz zeka kırıntısı bulunsun şu konuların içeriğinde. Hadi selametle canım.
    tesetturluadam
    tesetturluadam
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

İslamın İnsan Psikolojisindeki Yeri Empty Geri: İslamın İnsan Psikolojisindeki Yeri

Mesaj tarafından tesetturluadam Ptsi Ekim 10, 2016 3:25 am

Yav sen bunu hiç anlamamışsın yazarcım, başka bir entryme de çıkışmışsın hadi saçmalamışım ama şimdi diyeyim.

İnsanın, herhangi bir olay karşısında -ben öyle tahmin ediyorum aradan aylar geçmiş- her haltın Allah'tan geldiğini, Allah'ın kendisiyle sürekli iletişim kurduğunu düşünmesini eleştirdim.
    He amk işi gücü yok senin davranışlarına ışık gönderiyor değil mi?
    tesetturluadam
    tesetturluadam
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından tesetturluadam Ptsi Ekim 10, 2016 3:26 am

Cioss demiş ki:"Ey inkarcılar. Ben, sizin taptıklarınıza tapmam. Siz de benim taptığıma tapmazsınız. Ben asla sizin taptığınıza tapacak değilim. Siz de benim taptığıma tapacak değilsiniz. Sizin dininiz size, benim dinim bana."

Bunu söylemeyi emreden din mi zorlayıcı yani? Saçmalamayınız.
    tesetturluadam demiş ki:İslam sizi o kadar mı kötü etkiledi?
    Asıl seni o kadar etkilemiş ki her yere saçma sapan İslam aleyhinde konu sıçmışsın. Hayır, istediğin gibi eleştir, ona lafım olmaz. Ama lütfen biraz zeka kırıntısı bulunsun şu konuların içeriğinde. Hadi selametle canım.

Her entryme ayrı kusuyorsun hadi bazıları yanlış olmuş ya da hata yapmışım kabul. Da bu nedir birader ayık mısın?
    tesetturluadam
    tesetturluadam
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından tesetturluadam Ptsi Ekim 10, 2016 3:38 am

Bana taktın mı sen, hayırdır.

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 2:25 pm