www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

Sizin Yüzünüzden İslam'dan Soğudum. Beni Dinden Soğuttunuz Yazıklar Olsun

Tikky.
    Tikky.
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 73
    Katkı Puanı : 113

Sizin Yüzünüzden İslam'dan Soğudum. Beni Dinden Soğuttunuz Yazıklar Olsun Empty Sizin Yüzünüzden İslam'dan Soğudum. Beni Dinden Soğuttunuz Yazıklar Olsun

Mesaj tarafından Tikky. Perş. Kas. 17, 2022 10:21 am

Sizin Yüzünüzden İslam'dan Soğudum. Beni Dinden Soğuttunuz Yazıklar Olsun
    "Beni Dinden İslam’dan Soğuttunuz Yazıklar Olsun Size Be  ! İnadına Ateist Oldum Bende"

Selamun Aleykum : Bu Söz Veya Buna Benzer Sözleri Muhtelif Zamanlarda Muhtelif Ortamlarda İster Gerçek Hayatta İster Sanal Alemde Pek Çok Muhtelif Kişiden Bunu Duymaktayız. Muhtemelen Bu Yazıyı Okuyan Herkes Bununla Karşılaşmıştır. Bu Fakir Kardeşinizde Acizane Ve Nacizane Allah Nasip Ederse Pek Halisane Bir Şekilde Bu Mevzu Hakkında Görüşlerimi Beyan Etmeye Çalışacağım İnşaallah …

Bir Meseleye Bakış Açımız Onun Hakkında Ki Kanaatimizi De Çoğunlukla Etkiler. Bu Yüzden Gömleğin İlk Düğmesini Yanlış İlikleyen Birisi Nasıl Ki Sonuçta İki Yakası Bir Araya Gelmez Aynen Bunun Gibi De “Dinden Soğudum” Kavramı Ve Kelimesi De Yanlış İliklenen Bu İlk Düğme Gibidir.  Bu Nazarla Bakanların Durumu Tıpkı :

"Çocuğu Olmayan Hazreti Davut, Allah'a Dua Etmiş, 'Ya Rabbi Bana Bir Kız Çocuğu Ver, Onu Sana Kurban Edeyim' Demiş. Dua Tutmuş, Davut, Kızının Adını Ayşe Koymuş, Gel Zaman Git Zaman, Çocuğun Kurban Edileceği Zaman Gelmiş, Hazreti Davut Kızı Yatırmış, Tam Boğazını Kesip Kurban Edecekken, Azrail, Gökten Bir Keçiyle Çıkagelmiş, 'Kızı Bırak, Al Bu Keçiyi Kurban Et' Demiş"! Bunun Üzerine Dinleyenlerden Biri Dayanamamış: "Yahu Bunun Neresini Düzelteyim; Hz. Davut Değil Hz. İbrahim; Kız Değil Erkek; Ayşe Değil İsmail; Azrail Değil Cebrail; Keçi Değil, Koç"!.. İşte Bizim Bu Kavram İle Geldiğimiz Nokta Esasen Bu !.

1- Bakış Açısı Hatası

Hepimiz Biliriz Ve Hepimiz Bilmeliyiz Ki İslam Dini Emirleri Ve Yasakları İle Tüm İnsanlığa Gelmiş Son Hak Dindir. Hükümleri Herkes İçin Geçerlidir. Ve Bu Din Beraberinde De Bir Peygambere İndirilmiş Olup Onun Yaşayışı İle De Bize Neyi Nasıl Yapmamız Gerektiği Gösterilmiştir. Kur’an-I Kerim Bu Meseleyi Şu Ayeti Kerime İle De Sabit Olarak Belirtir .

“Andolsun (Yemin Olsun) Resûlullahʼta Sizin İçin, Allâhʼa Ve Âhirete Kavuşmayı Umanlar Ve Allâhʼı Çok Çok Zikredenler İçin Bir Üsve-İ Hasene (Örnek Bir Karakter, Örnek Bir Şahsiyet) Vardır.” (El-Ahzâb, 21) Yani İslam Dini Adına “Onu” Örnek Almamız Emredilmiştir.  Bize Ahmedi Mehmedi Değil. Öncelikle Hz. Muhammed Sallallahu Aleyhi Vesellem Efendimizi Örnek Almamızı Söylemiştir.

Ve;
    Bir; “…Allâh’a Kavuşmayı Umanlar…” (El-Ahzâb, 21)
    İkincisi; “…Âhirete Kavuşmayı Umanlar…” (El-Ahzâb, 21)
    يَحْذَرُ الْاٰخِرَةَ (“…Âhiretten Korkan…” [Ez-Zümer, 9]) Âhireti Unutmayanlar, Her Şeyin, Ve Her Zerrenin Hesabının Verileceğini Unutmayanlar; İle
    Üçüncüsü; “…Cenâb-I Hakk’ı Çok Çok Zikredenler İçin Allah Rasûlü’nde Üsve-İ Hasene (Örnek Şahsiyet, Örnek Karakter) Vardır.” (El-Ahzâb, 21)

İşte Bu Üç Vasfı Talep Edenler Ve Bu Vasıfların Bulunduğunu İddia Edenlerin  Hepsi  İçin -Sallâllâhu Aleyhi Ve Sellem- Efendimiz Örnektir.
    O Halde İslam Hatasızdır,İslamı Yaşayanlar Değil !... Doğru Bakış Açısı Bu Olmalıdır. Ve İnsanlar da Peygamberler Hariç Günah İşlerler. Evet Namaz Kılar Ama Bir Dilbere Vurulur Ve Zina Yapabilir. Veya Namaz Kılar Ama Bir Mülk Sahibi Olmak İçin Faize Bulaşabilir. Bunların Hepsi Günahtır ! Kişiyi Kafir Yazmak ! İslam’dan Çıkarmaz !...

Nitekim :

“Bütün Âdemoğulları Günahkârdır, Günahkârların En Hayırlıları İse Tövbe Edenlerdir.” (İbn Mâce, Zühd, 30) Buyurmaktadır Efendimiz (Sallallahu Aleyhi Vesellem). Başka Bir Hadis-İ Şerif İse Şöyledir:
    “Eğer Siz Günah İşlemeseydiniz, Allah Sizi Helak Eder Ve Yerinize, Günah İşleyip, Peşinden Tövbe Eden Kullar Yaratırdı.” (Müslim, Tevbe, 9, 10, 11). Bu Zikrettiğimiz Hadislerden De Anlaşıldığı Üzere, İnsan, Günah Ve Sevap İşleme Özelliğinde Yaratılmış Bir Varlıktır. Bu Yüzden Doğru Bakış Günah İşlenmez Değil. Müslüman Günah İşler ! Günahkar Olan Kullardan Değil Günahtan Soğumaktır !...

2- Kendisini Beri Görmek

İlk Bölümde Doğru Bir Bakış Açısının Nasıl Olması Gerektiğini Beyan Etmeye Çalıştım. Şimdi İse Bu Temel Üzerine İkinci Bölümü İzah Etmeye Çalışalım  : Bu Meselede Bu Fakirin İkinci Gözlemi Kişilerin” Kendisini Beri Görmesi”. Yani Ayrı Tutması Yanlışıdır …  Hemen İzah Etmeye Çalışayım.
    Şöyle ki;

Tarikatları , Cemaatleri , İmam Hartipleri , Kuran Kursları Ve Medreseler İle Ümmeti  Muhammedi Fert Fert Beğenmeyen Kişilerin Bunlara Bakarak İslam’dan Soğuması Değil ! Aksine Bilhakis İslam Öyle Değil Böyle Yaşanır Deyip Masaya Yumruğunu Vurup Dinini Yaşaması Ve Nasıl Yaşandığını Bize Göstermesi Gerekir. Din Öyle Değil Böyle Yaşanır Demesi Gerekir ! Sanki Kendisi İslam’ı Yaşamakla Mükellef Değilmiş Gibi Bir Kibirle Hareket Edemez !... Mesuldür !..

Allah’a;  Müslümanlar O Kadar Kötü Yaşıyor ki Örnek Alacak Kimse Kalmadı ! Eeee ? Sen Bu Dini Emirleri Tüm İnsanlığa Gönderdin mi Evet Ve Gene Bu Haram Ve Helaller Herkes İçin Geçerli mi ? Evet … Evet Ama Ben Bu Müslümanların Halini Görünce Sırf Bunlar Yüzünden İslam’dan Soğudum Ve Yaşamıyorum. Bütün Kabahatte Bunların ! Diyemeeeeez !

Bu Çok Yanlış Ve Hastalıklı Ve Kibirli Bir Bakış Açısıdır ! Çünkü Baştada Belirttiğimiz Gibi
    - Allah’ın Hak Dini Olan İslam Tüm İnsanlık Alemine Her Devir Ve Nesile Gelmiştir.
    - Herkes Bireysel Olarak Dinin Hükümlerini Yaşamakla Mükelleftir.
    - Başkalarının Yaptıklarını Değerlendirmek Gibi Bir Görev Kimseye Verilmemiştir.
    - Herkes Kendi Amelinden Mesuldür.

Gerçek Müslüman Kendi Kusurlarını Görmekten Başkasının Kusurlarını Araştırmaya Vakit Bulamayan Kişidir !...

3- İslam Dışındaki Olumsuzluklarda İse O Meselelerden Ve Kişilerden Soğumaması

Bu İnsanlar İslamiyet Dışındaki Diğer Meselelerdeki Tüm Olumsuzluklara Rağmen Onlardan Soğumamaktadırlar. Bunu Birkaç Misal İle Akla Yaklaştırmaya Çalışalım İnşaAllah

- Mesela : Kamu Hastanelerinde Hastalarına Bakmayan Ama Hastalarını Kendi Özel Muayenehanesine Davet Edip 2 Katı Para Talep Eden , Araplara ki Aynı Dönemde Batı Ve Çinde de Aslında Görülen Kız Çocuklarının Diri Diri Toprağa Gömülmesine Kızan Ama Araplara Rahmet Okutacak Bir Derece Vahşet Olan ; Daha Doğmamış Kız Ve Erkek Ayrımını Dahi Gözetmeden Kürtaj ile Daha Doğmamış Bir Bebeği Katledenlere de Benim Bedenim Benim Kararım Diye Ponçik Ponçik Özgürlük Nazarı İle Bakmak  (!)? , Organ Mafyaları İle İşbirliği Yapmak Sureti İle İnsan Kaçakçılığı, Çocuk Kaçırmalarına Bulaşan Doktorlara Bakıp Sağlıktan , Hastaneden Doktordan Ve Doktor Olmaktan Soğumazlar !

- Mesela : Uyuşturucu İmalatı Yapan Bunun Yapımını Öğreten Kimyagerlere Bakıp Nesilleri Zehirleyen Aileleri Parçalayan Yuvaları Yıkan Bu Kimya’dan , Kimyagerlerden Ve Kimya Okumaktan Asla Soğumazlar  !

- Mesela : Adalette Rüşvetle İş Yapan , Haklıyı Değil Zengini Savunan Hakim Savcı Veya Avukatlara Bakıp Hiç Yargı’dan Hukuktan Veya Avukatlık Okumaktan Soğuduk mu ?

Ezcümle Kötü Zenginlere Bakıp Nasıl Paradan Soğumuyorsak Kötü Müslümanlara Bakıp İslam’dan da Soğudum De
    mek Hem Bir Kibir , Hem Kabul Olmayacak Bir Bahane , Hem de Bir Yalandır.

Tikky. likes this post

Tikky.
    Tikky.
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 73
    Katkı Puanı : 113

Sizin Yüzünüzden İslam'dan Soğudum. Beni Dinden Soğuttunuz Yazıklar Olsun Empty Geri: Sizin Yüzünüzden İslam'dan Soğudum. Beni Dinden Soğuttunuz Yazıklar Olsun

Mesaj tarafından Tikky. Perş. Kas. 17, 2022 10:23 am

[align=justify]Bu Videodaki Genç Konumuza Uygun Bir Yaklaşım Sergilediği İçin Öyle Savrulmuş Öyle Saçma Sapan Bir İnanışa Sahip ki Bunun da Sorumluluğunu Müslümanların Günahına Adlediyor... Yazık. Bakınız Müslümanların Ülkemizde Yaşama Hususunda ki Eksiklik Eğitimden Kaynaklıdır. İlk Okul'dan Üniversite Bitene Kadar Düzgün Bir İslam'i Eğitim Alan  Var mı ? Sanırım Sorunu Hepimiz Biliyoruz. Ülkemizin Belki %99 Müslümandır. Ama Emin Olun %100 Kamalist La Dini (Dinden Uzak)  Bir Eğitim Sisteminin Tornasından Geçmek Zorundadır !... Aksi Durumda Olanlar Üretim Hatasıdır ! Sizler - Bizler Üretim Hatasıyız . Nokta !

Forum Saati Perş. Mayıs 02, 2024 7:50 pm