www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

+10
enjoy
Temuçin
golem
Sadisticum
Nil
Uniak
serhat_41
ukedi
Molekuler
Tikky
14 posters

İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) )

Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 153
    Katkı Puanı : 187

İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Empty İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) )

Mesaj tarafından Tikky Perş. Tem. 22, 2010 11:11 pm

Bismillahirrahmanirrahim :

Değerli Site Sakinleri Bu Başlığı Açma Sebeb-i Nüzulu Aslında Hususen Başlıktada da Açık Bir Vecihle Belirttiğimiz Gibi Bahusus Bugün de Tezahürü Olan Olayı Siz Değerli Deist Ve Ateist Arkadaşlarımla Paylaşmak İstirhamında Bulunmak İsterim. Bu Fakiri , Bu Fakir Nezninde de "Bizi" Acizane Ve Nacizane Olarak "Ön Yargılarını" Aşmayı Başarıp "İman Dürbünü İle Bakmayı Başarmış" Bir Hanım Kardeşimizin Bu Fakire Yazmış Olduğu Mesajı Sebebi İle Bu Başlığı Siz Değerli Kardeşlerimizin Yüksek Nazarlarına Sunuyorum.

İman Edenler İçin Yüksek Bir Hakikat Olan Ku’an-ı Kerim Ve Vahyi İle Ondan Teşerruat Eden Ayetin Cisimleşmiş Manası Olan Sünnet-i Rasulullah Gibi Yüsek , Geniş ,Derin Ve Cami Hakikatler Ancak Ve Ancak Yüksek Ehl-i İlim (İman İlmi) Tarafından Yüksek Bir Belagatla İzah Ve İzan Edile Bilir.

Eşi Benzeri Olmayan, Hayret Verici Alemler Yaratan, Yarattıklarına Yardımda Bulunan Ancak Cenab-ı Haktır. Amelsiz Sözden Ve Cenab-ı Bari'nin Sevmediği Her Şeyden İstiğfar Eder Ve Hakk'ın Yardım Ve Kuvvetiyle Yarattıklarının Şerrinden Ona Sığınırım. Allah'ın izni, Bismillah Esrarının Sırrı iİe Başlayıp İnayet-i Bari, Elhamdülillah Nurunun Anahtarı İle Kelamımızı Açtık. İlim, Hilm, Silm Madeni, Hak Aynası, Nübüvvet Güneşi, Velayet Bedri, Rahmet-i İlahi'nin Anahtarı, Celalet Kutbu, Risalet Güneşi, Kulları Allah'a Yönelten, Nebilerin Ve Rasüllerin İmamı, Velilerin Ve Ariflerin Ruhu, Feyzullah Deryası, Ümmetlerin Güneşi, Karanlıkların Bedri, Lisan Ül Kıdemin Tercümanı, Esrar-ı İlahiyenin Madeni, İmanın Alemi, Deliller Sahibi, Allah Nurlarının Hazinesi Olan Habib-i Ekrem Muhammed Mustafa Hazretleri'ne, Hidayet Yıldızları, İktida Güneşleri Olup Hidayet Yolunda Sebat Eden Al Ve Ashabına Kendilerine Tabi Olanların Allah Yoluna Yöneldikleri Kamil Varisleri Üzerine Tehiyyat Ve Selamın Ekmeli ile Kelam Kapısına Girdik. Bundan Sonra Tehiyyat, Selam Ve Allah'ın Rahmeti Devam İle Sizin Üzerinize Olsun.

Site İçerisindeki Açtığımız Konular Ve Bu Konulara Verdiğimiz Cevaplar Neticesinde Bir Kardeşimizin Kalbindeki İmani Nurların İnkişaf Etmesi Sebebi İle Ondan "İsmini Vermemek" Kaydı İle Aldığım İzinle Burada Siz Değerli Kardeşlerimle Bu Mutluluğumu Paylaşmak İsterim.

Öncelikle Sitedeki Yazınızı Okudum. Gerçktnde Sorulan Sorulara Çok Mantikli Yorumlar Getirdiğinizi Gördm Buda Benim İslama ,Kurana Ve Muhammete ( Sallallahu Aleyhi Vessellem ) Olan Bakış Açımı Değiştirdi. Teşekkürederim. Artık İman Etmek İstiyorum. Beni Tatmin Ediyor Yazılarınız

Allah Razı Olsun. Kardeşim. İslama Yaklaşımınızda Göstermiş Olduğunuz "Objektif" Yaklaşım Münasebetiyle Huzurlarınızda Bir Kere Daha Kendisine Teşekkür Eder Saygı Ve Muhabbetlerimizi Sunarım.

İnsaf Ediniz ! … Şimdi Bakın Ki İslâmiyet Gibi Çok Evsâf-ı İslâmiye Muhabbeti Ve İttifakı İstediği Halde, Mü'mine Karşı Adâvete Sebebiyet Veren Ve Deistlern Ve Ateistlerin Dahi Yapabileceği Adi Taşlar Hükmünde Olan Bazı Kusurâtı Nazara Celp Edip İman Ve İslâmiyete Tercih Etmek, O Derece İnsafsızlık Ve Akılsızlık Ve Pek Büyük Bir Zulüm Olduğunu, Aklın Varsa Anlarsın. Bu Kadar Birden Bine Kadar Bir Birler Vahdet Ve Tevhidi, Vifak Ve İttifakı, Muhabbet Ve Uhuvveti İktiza Ettiği Ve Kâinatı Ve Küreleri Birbirine Bağlayacak Mânevî Zincirler Bulundukları Halde, Şikak Ve Nifâka, Kin Ve Adâvete Sebebiyet Veren Örümcek Ağı Gibi Ehemmiyetsiz Ve Sebatsız Şeyleri Tercih Edip İslama Kur’an-ı Kerime Ve Peygamberimize Ümmi Nebi Hz. Muhammed Sallallahu Aleyhi Vessellem Ve Mü'minlere Karşı Hakikî Adâvet Etmek Ve Kin Bağlamak, Ne Kadar O Rabıta-i Vahdete Bir Hürmetsizlik Ve O Esbab-ı Muhabbete Karşı Bir İstihfaf Ve O Münasebât-ı Uhuvvete Karşı Ne Derece Bir Zulüm Ve İ'tisaf Olduğunu, Kalbin Ölmemişse Aklın Sönmemişse Anlarsın….

En son Tikky tarafından Perş. Tem. 22, 2010 11:20 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Empty Geri: İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) )

Mesaj tarafından Tikky Perş. Tem. 22, 2010 11:14 pm

Son Zamanlarda Müslüman Olan Ünlüler.

Tim Winter: İngiliz Öğretmen

Akon: Aslen Senegalli R&B Şarkıcısı

Butsa Ryhmes: Jamaikalı Rapçi

Leila Mourad: Eski Yahudi Artist

İce Cube: Amerikalı Aktör

Picthall: İngiliz Çevirmen

John Coltrane: Amerikan jazzcı

Art Blakey: Amerikan Jazz Sanatçısı

Dave Chapelle: Şovmen

Dante Terrel Smith: Şarkıcı/Aktör

Jimmy Clif: Jamaikalı Şarkıcı

Larry Johnson: Amerikan Futbolu Oyuncusu

Wilfred Hoffman :Alman Diplomat Yazar

Mike Tyson:Boksör

Fransa Futbol Takımı: Bu Takımın Çoğu Zaten Müslamandı fakat Henry, Anelka, Ribery Gibi İsimler Sonradan Müslüman Oldu.

Eee Aklın Yolu Bir :

Not: Bu Kişiler Müslüman Olsa Müslümanlığa Bir + Katmaz. Müslüman Olmamalarıda - Katmazdı. Dolayısı İle Kendi Ahiretlerini Kurtaran Bu Kişilerin Hissiyatı İle Hissiyatlandığımız İçin Burada Paylaştım

Saygılarımla
    (Alıntı )
    Molekuler
    Molekuler
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 54
    Katkı Puanı : 64

İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Empty Geri: İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) )

Mesaj tarafından Molekuler Cuma Tem. 23, 2010 2:22 am

Bana kızmayın ama o alıntı içerisindeki yazıyı kopyala yapıştır mı yaptınız yoksa kendiniz mi yazdınız. Sizin yazma üslûbunuza benzettim. Hatta hatta... bence o alıntı içerisindeki yazıyı siz yazdınız.

bkz: "Buda" -bağlaçları ayrı yazamama -, Her kelimenin büyük harfle başlaması gibi.

En son Molekuler tarafından Cuma Tem. 23, 2010 2:26 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : bkz'ı ekledim)
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky Cuma Tem. 23, 2010 4:01 am

Molekuler demiş ki:Bana Kızmayın Ama O Alıntı İçerisindeki Yazıyı Kopyala Yapıştır Mı Yaptınız Yoksa Kendiniz Mi Yazdınız. Sizin Yazma Üslûbunuza Benzettim. Hatta Hatta... Bence O Alıntı İçerisindeki Yazıyı Siz Yazdınız.

Bkz: "Buda" -Bağlaçları Ayrı Yazamama -, Her Kelimenin Büyük Harfle Başlaması Gibi.

Selamun Aleykum ...

Değerli Ve Pek Kıymetli Moleküler Hanım Kardeşim ? Sert Bir Mizacım Mı Var ? Öyle Bir İzlenim Mi Uyandırıyorum Smile Alla Alla ... İnanın Bana Hem Başka Deizm Sitelerinde Hem Başka Ateizm Sitelerinde Kendisi İle Tanışıp Msn Adreslerini Aldığım Ve Sohbet Ettiğim Hemen Herkes Çok İyi Bilir Ki Tam Bir Beyefendi Olarak Hareket Ederim. Ayrıca Büyüklerime Saygıda Kusur Etmem. Yaşıtlarıma Ve Kardeşlerimede Hem Muhabbet Hemde Son Derece Sevgi Dolu Yaklaşırım.

Hususi Konuşmalarımız da Çok Gır Gır Şamata Yaparım. Bu Yüzden Gönlünüz Munmain Olsun. Kesinlikle Kızmadım Size. Ben Sitede Kimsenin Kalbini Okumuyorum. Okumak Gibi Bir Özelliğimde Yok. Ama Bazı Kişilerin Rabbime ! Kitabıma Peygamberime Dil Uzattıklarında Bende O Kişilere Üslupları Neyse Ona Göre Cevap Verip

Varsa Fikirleri Fikirlerini, Varsa Düşünceleri Düşüncelerini, Varsa İddaaları İddaalarını, Varsa Tezleri Tezlerini Çürütüp Yalanlarını Karalamalarını ve İftiralarını Ortaya Çıkarmaya Allah'ın İzni Kur'an-ı Kerimin Nuru Ve Acizane Ve Nacizane Olarakta İnşaAllah Ve Bi İznillah Fakir İlmimiz Ve Nakıs Aklımızla İzah Etmeye Çalışıyorum.

Ama Kesinlikle Size Kızmadım Çünkü Siz, U cat Ve O "Kişi" Bana Soru Sorduğunuzda Art Niyetli Olmadığınızı Hissediyorum. Soru Sormak İçinde Sormuyorsunuz Öğrenmek Niyeti İle Soruyorsunuz. O Yüzden Tüm İçtenliğimle Sorularınızı Yanıtlamaya Çalışacağım. Hatta Sizin Ve U Kedi ( Üzüm Kedi ) Smile O Anlar Smile Sorularınız Var Sizede Sözüm Var Cevaplandıracağım. Eğerki Ömrüm Yeter Allah Müsade Ederse.

Gelelim Sorunuzun Yanıtına :

1- O Yazı Bana Ait Değil. Böyle Birşey Bana Birşey Kazandırmaz. O Yazı İlk Başta Forumdaki Yazılarımın Takip Eden Sonra Mesajlaştığım En Sonrada Msnden Görüştüğüm Ve Msn Görüşmesi Sonucunda Tezahür Eden Konuşmamızdan Alıntıdır.

2- Yazılarınn Büyük Harfle Başlaması ( Benim Yazım Tarzımla Alakalıdır ) Bunu Anlatırsam Deist Ve Ateist Arkadaşlar Anlamaya Bilirler. ( Ama Ben Bütün Alıntıları "Dikkat Ederseniz " Şuan Sizden Alıntı Yapmış Olduğum" Yazınızıda Büyük Harfle Düzenleyip. O Şekilde Yazıyorum. ( Bunun Nedenini Hususi Olarak Size "ÖZEL" Mesaj Olarak İnşaAllah Atarım. Dalga Ve Alay Etmeyeceğinizi Biliyorum ) Saygıyla Karşılayacağınıza İnanıyorum

Bu Hususta Bundan Önceki Konularada Baka Bilirsiniz.

Saygılarımla

ukedi
    ukedi
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 159
    Katkı Puanı : 210

Mesaj tarafından ukedi Cuma Tem. 23, 2010 4:54 pm

ne güzel. keşke ben de aklına şüphe tohumları ektiğim, islamdan döndürdüğüm kişilerle yaptığım diyalogları kayıt altına alsaydım.
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky Cuma Tem. 23, 2010 7:39 pm

ukedi demiş ki:Ne güzel. Keşke Ben De Aklına Şüphe Tohumları Ektiğim, İslamdan Döndürdüğüm Kişilerle Yaptığım Diyalogları Kayıt Altına Alsaydım.

Güzel Tabikide. Böyle Güzel Gelişmelerin Bu Sitede Varit Olması Sevindirici Smile Ama Aramızda Bir Fark Var Biz Senin Gibi İnsanların Kalbine Şüphe Toğumları Ekmiyoruz. Biz Allah'ın İzni İle Kalplerinde Yer Etmiş Olan Pası Kiri Temizlemeye Çalışıyoruz.

Not: Biz İnsanları Birşeylerden Döndürmeye Çalışmıyoruz. Neyse Onu Anlatıyoruz. Onlar Zaten Doğruları Bulacaklardır.
    serhat_41
    serhat_41
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 108
    Katkı Puanı : 188

Mesaj tarafından serhat_41 C.tesi Tem. 24, 2010 9:52 pm

insanları bir dine inandırmak kolay insanların zaafları korkuları var birine bu dine inanmassan cayır cayır yanacaksın diyerek korkutabilirsiniz veya saçma uygulamalarla sorgulamadan bir ömrü geçirdikleri taktirde bütün arzularını gerçekleştirebilecekleri bir cennet vaadinde bulunabilirsiniz.yaptığınız bütün iyilikler cennete ulaşabilmek için çıkar uğruna.puan toplar gibi sevaplarınız.düşenin elinden tutmak 5 puan yaşlılara yardım etmek 10 puan inanmayanları dinin saadet zincirine katmak 15 kabenin etrafında dönmek paha biçilemez yeterli bonusu topladığınız taktiede cennete gidebilirsiniz ha gayret.
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky Paz Tem. 25, 2010 3:50 am

Selamun Aleykum ...

Serhat Allah'ın Sevgili Kulusun Bunu Bil Yeter Gerisinide Zorlama İnşaAllah Oldumu ... Allah Şahittirki Yazımı Yazıyordum Yazımı Yazarkende Derinden Bir Ses "Dur" Yazma Dedi. Ben Kulak Vermedim. Tam Yollayacaktımki Bir Mouse Hatası Sebebi İle Yazı Gitmedi ...

Yukarıdaki Yorumun İçin Şimdilik Bende Susuyorum.Ama Nazarı İlahide Gayretullaha Dokundurursan İnan Bana Yazan Zahiren Ben Gözükürüm Ama Yazana Değil Yazdırana Bakarsın O Zaman.

Saygılarımla .
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Mesaj tarafından Uniak Paz Tem. 25, 2010 6:47 pm

Molekuler demiş ki:Bana kızmayın ama o alıntı içerisindeki yazıyı kopyala yapıştır mı yaptınız yoksa kendiniz mi yazdınız. Sizin yazma üslûbunuza benzettim. Hatta hatta... bence o alıntı içerisindeki yazıyı siz yazdınız.

bkz: "Buda" -bağlaçları ayrı yazamama -, Her kelimenin büyük harfle başlaması gibi.
    lol!

Uzun bir aradan sonra hoşgeldin
    Molekuler
    Molekuler
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 54
    Katkı Puanı : 64

Mesaj tarafından Molekuler Paz Tem. 25, 2010 7:15 pm

Uniak demiş ki:lol!
    Uzun bir aradan sonra hoşgeldin
    Teşekkür ederim, hoş bulduk. Smile
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky Ptsi Tem. 26, 2010 5:10 am

Molekuler demiş ki:
    Uniak demiş ki:lol!
    Uzun Bir Aradan Sonra Hoşgeldin
    Teşekkür Ederim, Hoş Bulduk. Smile

İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Icon_smile Her Zaman Burdaydı Zaten ... Siz Görmemişsiniz Smile Zaten Bütün Meselede Bu Değil Mi Hakaiki İmaniyenin Latif Nukuşlarını Görebilme Meselesi. Herkes Görüyor Ama Herkes Bakamıyor. Baka Bildiğiniz Zaman Göre Bildiğiniz Zaman Olacaktır ... İşte O Zaman İman Edeceksiniz İnşaAllah O Günü Bende Görürüm İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Icon_rolleyes

Saygılarımla İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Icon_flower
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky Salı Tem. 27, 2010 4:19 pm

Selamun Aleykum ...

Değerli Ve Kıymetli Site Sakinleri : Ateist Bir Şekilde Büyüdükten Sonra , Musevilik Ve Hristiyanlık ( Çeşitli Şekillerinide Denemek Kaydı İle ) Araştıran İnceleyen Ama En Sonunda İslamı Kabul Eden Bir Gencin Hikayesi.

"İşaretler" Beklediğini Ama Bu İşaretleri Bir Türlü Göremediği Bir Anda Birden Bire !... Gerisini Kendi Ağzından Dinleyin Smile

Tıkla
    serhat_41
    serhat_41
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından serhat_41 Salı Tem. 27, 2010 8:37 pm

izlerken baya güldüm adam komikmiş etkileyici bi video standup gösterisi yapsa cem yılmaza rakip olur.
    Nil
    Nil
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 8
    Katkı Puanı : 8

Mesaj tarafından Nil Salı Tem. 27, 2010 9:01 pm

Başka şaşkınları bilmem ama benim rahatımı asla bozamazsınız...!Ayrıca komik ve şizofrenik din hikayelerinizi anlatarak kendi zehirlenmişliğinizi bize bulaştırmaya çalışıyorsanız yanılıyorsunuz,hayvan terli...Benim de tanrı inancım var ama sizinkinden çok farklı.Siz yukarıdan sürekli yöneten ve cıss diyen bir tanrı'ya inanıyorsunuz ve bu da yetmiyor açıklayamıyacağınız birçok saçma hikayelerle süslüyorsunuz,paketliyorsunuz satıyorsunuz...Çok dindar insan görüyorum hepsi sevgiden,hoşgörüden uzak.Herşeyden korkuyorlar,günah diyorlar ve kendilerine acı çektiriyorlar bu da yetmiyor savaşıyorlar hemde yüzyıllardan beri allah adına kan akıtıyorlar.Hayır efendim sizin yarattığınız tanrı benim tanrım olamaz...!

NOT:müslümanlığı yaratırken bir yerlerde hata yapmış olabilir misiniz?

Işık ve sevgiyle...
    serhat_41
    serhat_41
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından serhat_41 Salı Tem. 27, 2010 9:25 pm

videodaki adam sormuş neden erkekler dört kadın alabilir kadınlar 4 erkek alamaz neden kadınlar kapanmak zorundanır cevabı kurandan vermişler ve adamda cevaptan tatmin olmuşa benziyor acaba hangi mantıklı cevap bunların doğru olduğunu açıklayabilir biz deistlerde bu adam gibi çevremize bakınca Allahın varlığını hissedebiliyoruz ama kutsal kitaplardaki yazılanlar aynı şeyi hissttirmiyor vede bu yazılanların allah tarafından olduğunu söylemek benim inandığım Allaha saygısızlıktır bana göre.
    Sadisticum
    Sadisticum
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 65
    Katkı Puanı : 73

Mesaj tarafından Sadisticum Çarş. Tem. 28, 2010 12:28 am

Ulan yazıyı okuyorum baştan aşşa boş laf ve kibir dolu.
    Bu gerzeğin islamdan başka din seçmesi uygun düşmezdi zaten.
    Yok iman nuruymuş yok ehli ilimmiş.
    Lan siz kim ilim kim.Zamanında matbaa yasaklatan ilimden bahsediyor.
    B.k ve pislik içindeki cehalet kalıntılarından ibaretsiniz.
    Arabistanda da petrol olmasa gebereceksiniz.
    Sonra da nurdan imandan bahsedip hurilerle nurilerin hayalini kurarsınız
    cahil sefih sürüsü..
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky Perş. Tem. 29, 2010 12:42 am

Bismillahirrahmanirrahim :

Selamun Aleykum

Değerli Site Sakinleri Ve Bizi Takip Eden Ortaya Koyduğumuz Akli Mantıki Ve Kalbi Ve Ruhi Tatmin Edip Mutabık Kılan Delillerimizden İstifade Eden Siz Değerli Kardeşlerimize Selam Eder Yeni Hasbihalimize Başlamak İsteriz. Bu Başlığı Açma Sebeb-i Nüzulu Aslında Hususen Başlıkta da Açık Bir Vecihle Belirttiğimiz Gibi Bahusus Bugün de Tezahürü Olan Olayı Siz Değerli Deist Ve Ateist Arkadaşlarımla Paylaşmak İstirhamında Bulunmaktı. Bu Fakiri , Bu Fakir Nezdinde de "Bizi" Acizane Ve Nacizane Olarak "Ön Yargılarını" Aşmayı Başarıp "İman Dürbünü İle Bakmayı Başarmış" Bir Hanım Kardeşimizin Bu Fakire Yazmış Olduğu Mesajı Sebebi İle Bu Başlığı Siz Değerli Kardeşlerimizin Yüksek Nazarlarına Sunmuştuk.

Bununla da Kalmayıp Aynı Şekilde Yüksek Hakikatlere İman Ederek Muhattap Olan Değerli Kardeşlerimiz İyi Bilirler ki ; İman Edenler İçin Yüksek Bir Hakikat Olan Kur’an-ı Kerim Ve Vahyi İle Ondan Teşerruat Eden Hikmet Damlacıklarının Cisimleşmiş Manası Olan Hali Sünnet-i Rasulullah Gibi Yüksek , Geniş ,Derin Ve Cami Hakikatler Ancak Ve Ancak Yüksek Ehl-i İlim (İman Ehli) Tarafından Yüksek Bir Belagatla İzah Ve İzan Edile Bilir.

Eşi Benzeri Olmayan, Hayret Verici Alemler Yaratan, Yarattıklarına Yardımda Bulunan Ancak Cenab-ı Haktır. Amelsiz Sözden Ve Cenab-ı Bari'nin Sevmediği Her Şeyden İstiğfar Eder Ve Hakk'ın Yardım Ve Kuvvetiyle Yarattıklarının Şerrinden Ona Sığınırım. Allah'ın izni, Bismillah Esrarının Sırrı İle Başlayıp İnayet-i Bari, Elhamdülillah Nurunun Anahtarı İle Kelamımızı Açtık. İlim, Hilm, Silm Madeni, Hak Aynası, Nübüvvet Güneşi, Velayet Bedri, Rahmet-i İlahi'nin Anahtarı, Celalet Kutbu, Risalet Güneşi, Kulları Allah'a Yönelten, Nebilerin Ve Resullerin İmamı, Velilerin Ve Ariflerin Ruhu, Feyzullah Deryası, Ümmetlerin Güneşi, Karanlıkların Bedri, Lisan Ül Kıdemin Tercümanı, Esrar-ı İlahiyenin Madeni, İmanın Alemi, Deliller Sahibi, Allah Nurlarının Hazinesi Olan Habib-i Ekrem Muhammed Mustafa Hazretleri'ne, Hidayet Yıldızları, İktida Güneşleri Olup Hidayet Yolunda Sebat Eden Al Ve Ashabına Kendilerine Tabi Olanların Allah Yoluna Yöneldikleri Kamil Varisleri Üzerine Tehiyyat Ve Selamın Ekmeli ile Kelam Kapısına Girdik. Bundan Sonra Tehiyyat, Selam Ve Allah'ın Rahmeti Devam İle Sizin Üzerinize Olsun.

Site İçerisindeki Açtığımız Konular Ve Bu Konulara Verdiğimiz Cevaplar Neticesinde Bir Kardeşimizin Kalbindeki İmani Nurların İnkişaf Etmesi Sebebi İle Ondan "İsmini Vermemek" Kaydı İle Aldığım İzinle Burada Siz Değerli Kardeşlerimle Bu Mutluluğumu Paylaşmak İstemiştim. Ama Malum Gelinen Noktada Takkeler Düştü Kel Belli Oldu !...

Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky Perş. Tem. 29, 2010 12:46 am

Öncelikle Daha Evvelden Bize Sorulmuş Olan Ama Malum İmkan Kısıtlılığı Sebebi İle Yanıtlanamamış Bazı Suallerden Bir Tanesine de Burada Değinmek İstiyorum İnşaAllah

Şöyle Bir Soru Gelmişti “Diyorsunuz Ki Madem Bu Hakikatler Yüksek Birer Hakikattir, O Halde Kur’an-ı Kerim Hem İlim Ehl-ine Hem de Aynı Şekilde Her Kesime Hitap Ediyor Bu Bir Çelişki Değil Midir? ( Bu Soruya Vereceğimiz Yanıt Aynı Zamanda Serhat Beyin
    Videodaki Adam Sormuş Neden Erkekler Dört Kadın Alabilir Kadınlar 4 Erkek Alamaz Neden Kadınlar Kapanmak Zorundadır Cevabı Kurandan Vermişler Ve Adamda Cevaptan Tatmin Olmuşa Benziyor Acaba Hangi Mantıklı Cevap Bunların Doğru Olduğunu Açıklayabilir Biz Deistlerde Bu Adam Gibi Çevremize Bakınca Allahın Varlığını Hissedebiliyoruz Ama Kutsal Kitaplardaki Yazılanlar Aynı Şeyi Hissettirmiyor”
    Yorumuna da Bir Cevap Niteliğinde Olacaktır İnşaAllah … İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Icon_idea İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Icon_idea İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Icon_idea

El Cevap : İslam’da Bir Kaide Vardır ki Akla Yakınlaştırmak Ve Aklın Almayacağı Yüksek Hakikatleri Görür Derecesinde Anlaşılması İçin Teşbih Yapılarak Yüksek Nazarlarımıza Yakınlaştırılır. Bunun Bir Misali İle de Konuyu Açmaya Çalışacağım İnşaAllah: İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Icon_idea

Misalen ,Yıllar Sonra Türkiye de Uzay İstasyonu Açılmış Olsun. Ve Misalen Bu İstasyonda Sanal Olan Bir Lazer Işığı Üzerinde Cismende Yolculuk Edilebilen Bir Yol İcat Etmiş Olsunlar. İki Türk Astronotu da Bu Yolculuğa Göndermeye Karar Vermişler.. Bunlara Yanlarına Almaları İçin Isısından Korunmak İçin Özel Elbise Ve Baka Bilmek İçin Hususi Bir Gözlük İle Güneşin Mahiyeti Ve Yapılacaklar Hakkında Bir Kitapçık Vermişler.

İki Kişi Dünya’nın Atmosferine Geldikleri Zaman İçlerinden Akıllı Olan Demiş ki Bana Güneşin Mahiyetini Anlamak İçin Kitap Verdiler Ben Bunu Okudum Dolayısı İle Bu Hususi Kıyafetleri Giyeceğim Ve Özel Gözlüğümü Takacağım. Der Ve Ekler ! Artık Daha İleriye Gitmeye Gerek Kalmadı Çünkü Kitaptan Okuduğum Bilgiler Işığında Bulunduğumuz Nokta Gayet Keyfe Kadirdir. Hem Burada Koruyucu Elbisemi de Giydim Özel Gözlüğümü de Taktım. Dolayısı İle Artık Araştıracağımız Güneşin Işığı Bana Geliyor Benim Ona Gitmemden Daha Kolaydır Der Ve İncelemesini Yapar Ve Kazanır. Daha Sonra Sağ Salim Evine Döner. İkinci Kişi İse Gurur Ve Kibirden Ben O Kitabı Okumadım Gerekte Yoktu… Benim Bilgim Bana Yeter Ve Özel Elbiseye de İhtiyacım Yok Gözlerimde İyi Görür Bana Yeter Der. Yola Çıkar Güneşe Çıplak Gözü İle Bakar Ama Gözü Kamaşır Hakikatini Ve Mahiyetini Anlayamadan Gözünü Kapatır. Yaklaştıkça da Özel Elbisesi Olmadığı İçin Yanar…

İşte Aynen Öylede… O Yol Hayat Yoludur. İki Yönlüdür Gidişi Dünya Dönüşü Ahirettir. O Güneş Allah’tır. İki Yolcudan Akıllı Olan Müslüman’dır. Kibirli Olan da Deist Veya Ateisttir. Orda ki Elbise İslam Kisvesidir. Erkeğin Sarığı Gömleği Cübbesi Ve Şalvarıdır. Bayanın Tesettürüdür.Nasıl O Elbise Güneşin Zararlı Işınlarından Koruyorsa İslam Kisvesi de Maddi Ve Manevi Zulümattan Korur. Taktığı Gözlüğü “İman” Gözlüğüdür. İman Gözü İle Bakar Hakikati Görür. Elindeki Kitap Kur’an-ı Kerimdir. Böylece Güneşi Biliyordur ( Tıpkı Işığıyla Gördüğü Isısıyla Hissettiği Gibi Deistlerde Kainatta Gördüğüm Ruhumda Hissettiğim Dediği Gibi) Allah’ı Hissediyor Ve Biliyor Olabiliriz Ama ! Sizden Farkımız Kitabımız Kur’an-ı Kerim Sayesinde Biz Rabbimizin Mahiyetini Biliyoruz, Binbir Esma-i İlahiyesi İle Bize Kendini Tanıttırıyor. Bize Hakkı Ve Doğruyu Gösteriyor. Kibirli Adam Gibi Kendi Başımıza Hareket Etmememizi Hatalara Ve Vartalara Düşmememizi Rahmeti İlahi İle Sağlıyor. Bana Göre Bir Allah Anlayışından “Bize” Göre Bir Allah Anlayışı İle Tevhidi Birliği Sağlıyor.

Haliyle İman Eden Kişi Tıpkı Astronot Gibi Aklının Alacağı Kısım İle Almayacağı Kısmı Bilir. Nerde Durup Nerde Durmayacağını Bilir. Böylece İman Edene Feyiz Ve Manevi İlimler Gelirken. Ateş Böceği Misali, Kur’an-ı Kerim Referanssız Yola Çıkan Kişi İse Ne Allah’ı Göre Bilir Nede Mahiyeti Hakkında Bir Bilgi Sahibi Olabilir… Deizm Ve Ateizm Yangınında Boğulur Gider …

Ayrıca Serhat BeySiz Anlayamamış Olabilirsiniz. Ama 2 Milyar İnsan Bu Hakikatleri Anladı. Buna Abd Ve Avrupa’da Hızla Artan Müslüman Nüfusunu da Eklediğiniz Zaman, Kendinizi Bir Fikir Muhakemesine Çekmenizin Vakti Geldiği Kanaatindeyim. Bu Fakir Günceli Acizane Ve Nacizane Olarak Takip
    Etmektedir. Avrupa’da İngiltere Fransa Ve Almanya’da Yayımlanan Bir Araştırmadan Haberiniz Var Mı Bilmiyorum ? Şuan Avrupa’da 52 Milyon Nüfus Olduğunu Bunların Büyük Bölümünün Gözlerle Avrupa Ülkelerine Gitmiş Müslümanlar Olduğunu Biliyor muydunuz ? Ve Bu Kişilerin Tebliğ Yolu İle Milyonlarca Avrupalıyı Müslüman Yaptığını ? Bir Kısmının da Kur’an-ı Kerimi Okuyarak Aradıklarını Bulduğunu ? Peki Bu Nasıl Oluyor da Dünyaya 700 Yıl Boyunca İslamın Hem Koruyuculuğunu Hemde Savunuculuğunu Yapmış Bir Ümmetin Torunları Olarak Biz Anlayamıyoruz Diye Soracak Olursanız

Yukarıda ki Örneğe Ve Daha Evvel Sitemizde Değindiğimiz Ama Burada Bir Kere Daha Değinilmesi Uygun Gördüğümüz Yazımızı İncelemenizi İstirham Ederim.

Dolayısı İle Bu İki Yere Hakim Olan Dünyasında Saadet-i Süruru Ahiret’inde İse Saadet-i Ebediyeyi Bulabilir. Kur’an-ı Kerim Mucizül Beyanda Ve Resuli Ekrem Aleyhisselatu Vessellem Efendimizin Üstün Belagatında Bilinmelidir Ki ; Her Bir Cümlenin Makamı Ayrı, Mak’adı (Oturacağı Yer) Ayrı, Maksadı Ayrıdır !.. İşte Bu Noktada, Tahkik Devreye Giriyor.. Bu Durumda Da Algılama… Algılama Süreci Zarfında Kişinin Kendi Alemindeki Algılamaya Konu Olacak Olan Manevi Perdelerin Süzgecinden Geçtikten Sonra Anlama. Anladığını da Anlamlandırma Hususu Hususen Pek Ehemmiyetlidir. Kelamın Kuvvetli Bir Tahkiki Makam, Mak’adını Ve Maksadını Gösteriyor. Her Şeyi Yerli Yerine Koyuyor, Meseleleri Hallediyor, Müşkülleri Çözüyor. Mesela:

Bir Kitabı, Değişik Kültür Seviyesindeki Her Yaş Grubundan Kişiler Okuyabilir. Okuyan Herkes, Okuduklarından Bir Hisse Alır, Ama !!! İnsan Fıtraten Önce Algılar ! Sonra Algıladığını Anlar! Eğer Bir Kişi İslami Yaklaşımlar Olan Kur’an-ı Kerimi Ve Hadis-i Şerifleri Deist Ve Ateizm Ön Yargıları Perdesi Süzgecinden Geçiremeyip Algılarsa O Zaman Hakkı Ve Hakikati Algılayamaz , Anlayamaz. Velevki Daire-i İslam da Hakikat Kişinin Algıladığı Ve Anladığı İle Başlar Ama Bitmez! Kişinin Aldığı Değildir, Anladığıda Değildir. Alıp Kalbine Koyduğu, Gönlünde Saklaya Bildiği Kendisinindir.. Latif Ve Letaiflerindekilerdir… His Ve Hissiyatındakidir. Külli Manada Ruhuna Nakşeden Nakkaşın Nakşettiğidir Asıl Onun Olan … Biraz Daha Mana Aleminde Derinleşecek Olursak; Ruh Dairesinde İdrakine Yerleştirdiği Kendi İstidat Kabı Kadardır. Evet, Herkes Kabı Kadar Alır. Bu Bir Hüküm.. Bir Sünnetullah Kanunudur..

Bakınız Denizlere, Deryalara.! Hamsi Balığı da Su İçer, Balina da.. Peki, O Zaman Kur’an-ı Kerim Ve Kanunları Ve Hükümleri İle, Hadis-i Şeriflerle Birlikte , Bir Kitap Yahut Bir Metin Hakkında Farklı Bakış Ve Yorumlar Nasıl Ortaya Çıkarıyorsunuz? Aleminizde Farklı Düşünceler Nasıl Oluşuyor? Çünkü Algı Ve Anlama Dairesini Mutlak Son Olarak Gördüğünüz İçin. Ama Bizim İçin Mutlak Son Akıl Dairesi Değildir !!!Hatta Daha İlerisi, Bazen Bir Metin İle İlgili Münakaşalar Alıp Başını Gider, Toz Dumana Karışır, Gürültüler Çıkar. Nedir Bunların Sebebi? Evet, Evvela Bir Hakikatin Altını Çizmek Lazım.. Her Okuyucu, Nitelikli Değildir; Her Nitelikli, Donanımlı Okuyucu Da İyi Bir Yorumcu Değildir. Okunan Metin “Üslub-u âliye” İle Kaleme Alınmışsa; Her Kişi Mana Deryasının Derinliklerinde Kulaç Atamaz. Tufeyliler Ancak Sahil Şeridinin Kıyılarında Dolaşır Dururlar. Gavvas Olanlar, Deryaya Dalar, Mücevheratlar Çıkartırlar. İman Nazarı İle Bakmayanlar, Tahkik-i Bir İman Gözlüğünü Takamayanlar, Peçelerin Arkasında Gizlenmiş O Nazeninleri, O Hasnaları Göremezler.

Haşiye: ( Yani Bırakınız Müslüman Bir Hanımı, Edep Ve Ahlak-i Kuraniye Ve Ahlak-ı Muhammediye Noktasından Bakılınca Bir Bayan En Büyük Hazinesi Olan “İffetini” Eşi Olacak Kişiye Saklar. Eşi Olmadan En Büyük Hazinesini Yabancı Mahrem Erkeklere Açmaz!. Bu Cihetle ,Buradaki Peçe Manası İnce Bir Tasavvufi Anlam İçerir. Bilmeyenler Veya Yakalayamayanlar İçin Kısa Bir Haşiye İle Mana Ve
    Anlam Pencerelerine Ayinedarlık Yapmak İsterim ki. Siz İslam’a Ve İslami Hükümlere Gönül Genişliği Ve Tam Bir Teslimiyetle Yaklaşmadığınız Müddetçe Dünyadaki Hiçbir Kanun Ve Hiçbir İlim İçindeki Mana Ve Sırların Peçesini Size Açmayacaktır… )

İlm-i Hikmetten Mahrum Olanlar Kelamın Semerelerini Bilemez, Zerafet Ve Letafetini Hissedemezler. İlm-i Belağatten Bî-Haber Olanlar
    Kelamın Maksadını, Makamını, Mâba’dini, Makablini, Fehvasını Anlayamazlar. Zihnî Melekelerini Geliştirmemiş Olanlar, Kelamdaki Maksadı, Maksadın Mak’adını Kestiremezler; Mana Ve Maksadı Ya İfrata Çeker, Ya Tefrite Düşürürler. ( Ne Yazık Ki Burda Olduğu Gibi )

Kıymetli Hocalarımdan İlm-i Kelam
    Üstadı Şener Hoca Efendiden Öğrendiğimiz Gibi : Evet, Yorum, Bir Sanat, Bir Güzelliktir.. O Sanatı İlim Dokur, Hikmet Giydirir, Zerafet Ve Belagat Sahneye Çıkartır. Letafet Işıklandırır Ve Hakikat, Üslub-u Kelam İçinde Arz-ı Endam Eder. O Sanatta Tasnif Vardır, Tahlil Vardır, Terkip Vardır; Bakış Keskin Ve Derindir; Mahir Ellerde, Mana Tabakaları Hamurun Açılıp İnceldiği Gibi İnce Sırlar Açılır; Sanat İnceliği, Fikir Derinliği İçinde Kelam Huri Misal Letafet Ve Zerafeti İle Kendini Gösterir, Cilvegîr Olur; O Sanat Güzelliği, O Yorum İktidarı Gönlünüzü Mest Eder, İdrak Harmanınızı Açar, Hayalleriniz Güzelleşir.. Düşüncenin Tadını, Lezzetini, Hisseder, Zevklenirsiniz.. Firdevsî Bir Cenneti Yaşarsınız O An.. Bütün Latifeleriniz Telezzüz Eder, Belki Tekeyyüf Eder. İşte Bu Hakikat İçin Önce İman Etmelisiniz. İman Anahtarı İle Mana Kapısından İçerisi Girmediğiniz Sürece Gerçek Mana Ve Anlama Ulaşamayacak Ve Ne Yazikki Hep Tüfeyil Kalacaksınız.

Çünkü : Ehl-i İman İman Ettikleri İçin Amentüde İttifak Ederler. Allah’tan Gelip Allah’a Gideceğimizi Bilirler. Dolayısı İle Ehl-i İman İle Ehl-i Kıble İle Ehl-i Hak İle Ehl-i Dünya Arasındaki Fark İlimin Yazıldığı Yer Ciheti İle Değişim Kaydeder. Lakin. Algıladığınız Sizindir. Algıladığınızda Değil Anladığınız Sizindir. Anladığınızda Sizin Değildir Anlamlandırdığınız Sizindir. Anlamlandırdığınızda Sizin Değildir.Yaşadığınız Sizindir.Buda İlmi Muhafaza Ettiğiniz Yere Göre Hayattar Olacaktır. Kağıda Yazmada Ortağız, Akıla Yazmada da Ortağız. Ama Sizler İçin Son Ve Mutlak Değer Manasına Gelen Akıl Dairesi Son Daire İken… Sizin Başlangıcınız Olduğu Yerde Bitişiniz Başlarken… Bizim Başlangıcımız Başlar. Biz Hak Ve Hakikatleri Akıl Gibi Dar Bir Daireden Kalp Gibi En Geniş Ve Cami Bir Daireye Taşırız. Hislerimize Hissiyatımıza Taşırız. Letaif Ve Latifelerimize Taşırız. En Sonda Hakikatleri “Ruhumuza” Kazırız.

İşte O zaman Bunların Hepsini Cami Bir Şekilde Ele Alıp Külli Bir Mana İle Alemimizden Ufuklara Mana Denizinde Anlam Derinliklerine Taşıya Biliriz. Çünkü Kağıttaki Kitaptaki Yazı Silinir… Akılda Bilgi Ölünce Kurtlara Yem Olur. Ama Ruh Ahirete Medar Olduğu İçün, Sonsuz Ve Baki Kalır !!!.. Cennete Medar Bir Anlam Kazanır. Nasıl Ki Bir Toğum Karanlık Bir Toprağın İçine Girip Çıktıktan Sonra Daha Cami Ve Daha Külli Ve Daha Sanatlı Bir Hal Alıyor. Aynen Öylede İnsanda Ölüp Kara Toprağa Girdikten Sonra Dünya Hayatındaki Ruhuna Kazıdığı İman Hakikatleri Nispetinde Kök Salıp Cami Ve Külli Bir İman Ağacı Olarak Ahirette Filizleniyor. Dolayısıyla İman Eden Birisinin Son Nefesi ! Hakikat Manasıyla “İlk” Nefesidir … Doğru Ve Tam Ve Hatta Hiç Ahiret Bilinci Olmayan Siz Deist Ve Ateistlerin İse Ne Yazık Ki İman Anahtarı Elinizde Olmadığından Dolayı, Hakikat Hazinelerinin Kapısını Açamıyor Ve Bu Nispetle En Basit Bir Meselde Bile Tüfeyil Kalabiliyorsunuz...

Bununla da Bu Hususu İnşaAllah İspat Ederek Dağılmış Akıllara Rahmet Yaralı Kalplere Merhem Olmayı Mevlamız Nasip Etti İnşaAllah… Netice Olarak İmani Bir Gözle Bakmadan Kur’an-ı Kerimi Kendinize Rehber Almadan Hakikati Asla Tam Manasıyla Kavrayamazsınız.

Bu Hususu daYanıtladıktan Sonra Benim Bildiğim Kadarı İle Sitede Genel İtibari İle Cevaplayamadığımız Bir Mesele Kalmamış Oluyor.

Sayın Serhat Bey :
    İzlerken Baya Güldüm Adam Komikmiş Etkileyici Bi Video Standup Gösterisi Yapsa Cem Yılmaza Rakip Olur.

Demişler , Her İzahtan Bir Mana Çıkarmak ! Her Manadan da Bir İzah Çıkarmak Ancak Ve Ancak Ehl-i Tahkik Ehlinin Bir İşidir. Bu Konudaki Açıklamamızı Hem Sitede Hem de Bur da Bir Kere Daha Yapmış Ve İspat! Ettik.

Not: Smile Serhat Kardeşim. Bu Gün İkincisi Oldu... Gene Geçen Mevzuda Olduğu Gibi Kaleme Almış Olduğum Yazımı Yazarken Şirkette Departmanımızda Pek Çok Sorunlarla Karşılaştım Mevla Yazdırmadı Bende Konu Hakkındaki Fikirlerinize Cevap Yazdım Hususi Dairenize Dokundurtmuyorlar Bilesiniz Vakit Varken İman Ediniz İnşaAllah !...

Saygılarımla ...
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky Perş. Tem. 29, 2010 1:02 am

Sayın Nil Hanım :

Başka Şaşkınları Bilmem Ama Benim Rahatımı Asla Bozamazsınız.

Sayın Nil Hanım. Öncelikle Sizin Kullanmış Olduğunuz Üslup İle Size Hitap Ederek Seviyemi Düşürmeyeceğim. Nil Hanım İstirham Ediyorum. Sizin Düşüncenizi Kabul Etmemiş Ve Bence Hakikati Bulmuş İnsanlara Şaşkın Diyemezsiniz. Unutmayınız Ki Bende Bir Zamanlar Deist’dim. Elhamdulillah Bu Bataklıktan Kurtuldum.! Eğer 2 Milyar İnsanın Şaşkın Olduklarını Düşünüyorsanız Bunu İspat Etmelisiniz! Buyurun Şaşırdıkları Noktaları Belirtir Neden Şaşırdıklarını da Yazarsınız Böylece Hem Bize Yanlış Varsa Göstermiş Olursunuz Hem de Bilgilerinizi Bizimle Paylaşmış Olursunuz. Bu Sayede Kim Şaşırmış Kim Şaşırmamış Hepimiz Görmüş Oluruz !...

Komik Ve Şizofrenik Din Hikayelerinizi Anlatarak Kendi Zehirlenmişliğinizi Bize Bulaştırmaya Çalışıyorsanız Yanılıyorsunuz , Hayvan Terli...

Sayın Nil Hanım Efendi Benim Sitedeki Yazılarım Allahın İzni İle Ortadadır. Rabbimizin Vesilesi İle Acizane Ve Naçizane Olarak Fakirin Yazıları Ve Yazılarına Verilen Cevaplarla Bunlara Verilen Cevaplarımız Hepimizce/Nizce Malumdur. Hem Akli Hem Mantıki Hem Kalbi Hem de Ruhi Mutabakat Sağlandığı Gibi Şu Ana Kadar Elhamdulillah Allah’ın İzni İle Kur’an-ı Kerim Ve Bilim Işığında İspat Ettiğimiz Konularımızın Tamamında “Anti Tezlerin Hepsini” Allah’ın İzni İle “Çürüttük” … Hakkı Batılla Dağıttık !...

Hatta Bunu Ben Değil Deizminde Ötesinde Bir Sapkınlığın Esiri Olmuş Ateistler Tarafından da Kendi Ağızlarıyla Tastik Edilmiştir.

Buyurunuz :

Captcha demiş ki: İnsanlar Size Cevap Vermeye Çalışıyorlar.. (Bir Nevi Uğraşıyorlar) Neden Bizim Argümanlarımızı Çürütüp Bizi Dine Sokmak İstiyorsunuz?

Gördüğünüz Gibi Sitemizin İslami Bölümünde Dilediğiniz Konuyu Aça Bilir Veya Mevcut Bulunan Konulardan Birisine İstediğiniz Yorumunuzu Yazabilirsiniz. Ne Kadar Akli İlmi Ve Fikri Yoruma da Sahip Olduğunuzu Bizlerinde Nazarlarına Göstermiş Olursunuz. Allah’ın İzni İle Bilim, İlim Ve Fikri Yazılarımız Ortadadır. Yorumlarımızda Hakeza. Ama Bunlara Verilen Cevaplar Ekseriyetle Yalan , Uydurma , Çarpıtma Veya “Küfür” Şeklinde Olmaktadır. Buna Karşı Allah Bu Fakir Aciz Ve Cahile Yardımcı Olursa Size Ve Alemlere Üstün Kılar. Ama Rabbim Yazdırmazsa Ne Kadar İlme Sahip Olursam Olayım Yazamam. Dolayısı İle Ben Haddimi Bilen Birisiyim Sizi de Haddinizi Bilmeye Davet Ediyorum.

Şu :
    Hayvan Terli...
    Kelimesini Anlayamadım İzah Ederseniz Sevinirim …

Siz Yukarıdan Sürekli Yöneten Ve Cıss Diyen Bir Tanrı'ya İnanıyorsunuz

Sayın Nil Hanım. Müslümanların Nasıl Bir Allah’a İman Ettiğini Bize Sorun Söyleyelim. Bizim Hakkımızda Bizim Adımıza Bizim İman Ettiğimiz Allah İçin Lütfen Yorum Getirmeyiniz !... Hanım Efendi Hem Deistler Olarak Kendiniz Uyduruyorsunuz. Sonra Uydurduğunuza Kendinizi İnandırıyorsunuz. Sonra Bu İnandırdığınıza Müslümanlarda İnanmış Gibi İnanıyorsunuz. Yetmiyor Buna İtiraz Edip Eleştiriyorsunuz. Hanım Efendi Öncelikle Biliniz ki En Güzel İsimler Allah’a Aittir. Esma-Ül Hüsna’nın Sahibidir. Bu Yüzden Tanrı Değil, Esma-Ül Hüsna Olan Allah’tır Rabbimizin İsmi... Ve Aynen Öylede Bin Bir İsimle Bin Bir Esma-i İlahiyesini Bize Yansıtıyor. O Allah’ki Zamandan Mekandan Ve Yaratılmış Her Şeyden Münezzehtir. Ne Yukardadır Ne Göklerdedir, Nede Uzayda… Ne Yerdedir Nede Aşağılar da. Allah Subhandır. Rabbimiz Allah Celle Celalü İrade-i Külli’nin Sahibi Olduğu Gibi İnsanlarında Seçim Yapabilmeleri Ve Teklife Muhattap Olmaları İçun Cüzzi Bir İrade Olan İrade-i Cizziyi Bize Bahşetmiştir. Bu Şekilde Hem Zatının Cemaline Hem de Nuruna Ruhu İle Aynedarlık Yapmakla Şereflenerek Meleklerden Üstün Olduğu Gibi Hem Aynen Öyle de Rabbine Olan Muhtaçlığında Ki Kuvvetli Rabıtaları Onu Aciz Ve Fakir Kılarak Kibirlenmemesi Sağlıyor …

Bu Da Yetmiyor Açıklayamayacağınız Birçok Saçma Hikayelerle Süslüyorsunuz, Paketliyorsunuz Satıyorsunuz...

Sayın Nil Hanım. Sizden İstirhamım Bizim Adımıza Konuşmayı Bırakınız !!! Siz Önce Bize, Bizim Size “Hakayiki İmaniyenin Latif Nakışları Olan Meselelerini Açıklayıp Açıklayamayacağımız” Hakkındaki Yorumu Bırakınız da, Anlattığımız Taktirde, Sizin Anlayıp Anlayamayacağınız Hususunda Bize Bir[/b] Malumatta Bulunursanız Sevinirim !. Hanım Efendi Bizi Hangi Kafayla Dinleyeceksiniz? Siteye Üye Olurken Ki Metaryalist Ateist Kafanızla Mı ? Yoksa Deist Kafanızla Mı ? Hangi Gözle Bizi Göreceksiniz ? Deizm’in Uydurma Tanrısıyla Mı ? Yoksa Metaryalist Irkçı Kafanızla Mı ? Siz Bizi Hangi Kulağınızla Dinleyeceksiniz ? Deist Kulağıyla Mı Yoksa Metaryalist Ateist Faşizan Kulağınızla Mı Dinleyeceğiniz, Önce Bir Onu Söyleyiniz ? Hanım Efendi Siz Nesiniz ?

Biz Bu Sitede Elhamdulillah Allah’ın İzni İle Mevlamızın Taktir Ettiği Vakit Ve Zaman İçerisinde Onun İlhamatına Göre Tüm Sorularınızı Yanıtlamaya Hazırız Ve Nazırız İnşaAllah ! Bunu Yaparken de Zerre Kadar Kendi İlmimize Ve Fikrimize Güvenmediğimizi Belirtmek İsterim. Elhamdulillahi Rabbil Alemiyn … Bütün Hamdlar Övgü Ve Övünmeler Herşeyden Münezzeh Bir Olan Allah’a Mahsustur !...

Sayın Nil Hanım ; Lakin Sizin İslam’a Bakış Açınız Neticesinde İslam’dan Ne Anladığınız Ortadadır! … Allah’ı Tanrı Yapan !... Yunan Mitolojisindeki Gibi Hala Gök Yüzünde Zanneden Smile 2 Milyar İnsanın Kutsal Kitabı Olan. Ve Hak Olan Allah’ın , Hak Beyanından Oluşan Kur’an-ı Kerime Saygısızca Ve İnsafsızca “Saçma” Diyen … Ve Aynı 2 Milyar İnsana “Cahiller” Diyecek Bir Ahlaka Sahip Olan Ve Hakaret Etmekten Çekinmeyip Aynı Terbiyesizlerle ( Sad”İvedicus” = Sanal Recep İvedik Kılıklı Tiplerle )Aynı Safta Bulunan Sizin! Müslüman Kardeşlerimize Ve Milyarlarca İnsanın Oluşturduğu Ve Pek Çok Özellikleri İle Toplumumuzla Göbek Bağı Bulunan İnsanlara Irkçı Ve Kafatasçı Bir Şekilde :

Nil demiş ki:Sevgili Sadisticum; Sana Katılıyorum Fakat, Ben Cahiller İçin Gerekli Dedim, Yani Bu Saatten Sonrası İçin Dedim... Eğer Dünya Var Olduğundan Beri Din Diye Bir Saçmalık Olmasaydı Bugün Maalesef Aramızda Yaşayan O Cahiller Olmazdı. Araplardan Da, Müslümanlardan Da Ve Sizinde Dediğiniz Gibi "Hastalardan" Nefret Ediyorum...!

Sevgiler...

Demeniz, Sizin Hakkınızda Bize Çok Bilgi Vermektedir. Sayın Nil Hanım : Sizin Tanrı’nız Ve Sizin Deist Mi Ateist Mi Neydiği Belirsiz Olan İnancınız da :

Rabbimizin Taktiri İlahisine Hakaret Etmek Mi Var ? Sayın Nil Hanım Bu Arap Kardeşlerimiz Ne Doğdukları Kıtayı Sad , Ne Doğdukları Ülkeyi, Sad Ne Doğdukları Anne Babayı Dahi Seçmemiş İnsanlarken Sad Sizin Gibi Kendisini Medeni “Zanneden” Asıl “Geri Kafalıların “ Ağzından Salya Akan Kafa Tasçı Faşistler Gibi Nefret Kusmanızı Bana Hangi Akılla Hangi “Kafanızla” Nasıl İzah Edeceksiniz ? Çooook Merak Ediyorum !...

Bu Gün Siz "Allah"In Taktiri İlahisi İle Biraz Doğuda Bir Annenin Rahminde Dünyaya Gelse İdiniz. "Kürt" Bir Annenin Evladı Olacaktınız ! Daha Doğuya Düşmüş Olsa İdiniz , "Arap" Bir Ailenin Evladı Olacaktınız. Ozaman Sizin Gibi Dessas Birisi Çıkacak Ve Sizin Gibi Bir Deist Veya Ateist"e Sizin Dediğiniz Kelimeleri Ama Bu Sefer "Size" Sarf Edecekti ... Yok Batıyadaki Bir Annenin Rahminde Dünyaya Gelse İdiniz Bu Seferde Yunanlı Olup Türklere Hakaret Edecektiniz !.. Bu Yüzden Kavmiyetçilik Dinimizce Yasak İlan Edilmiştir. Biz Yaratılanı Yaratandan Ötürü Severiz !...

Taraf Gazatesindeki Bir Makale :

Gerçi Sizin Deist Ve Ateist Peygamberleriniz Bu Husus Açıklamışlar … Roni Margulies Bundan 5 Ay Önce “ Hususi Arşivimede Koyduğum “ Taraf Gazetesindeki Köşe Yazısında Bir Rus Kominist Metaryalist İle Söyleşisini Kaleme Almıştı.

Aynen Şöyle Diyor : “Diyelim Ki, Belirli Bir Bölgede Ve Belirli Bir Sanayi Kesiminde Bulunan Proletarya, Biri Sınıf Bilinçli Ve Kuşkusuz Ateist Olan [Komünistler], Diğeri Köyle Ve Köylülükle İlişkilerini Henüz Koparmamış Olan, Tanrı’ya İnanan, Kiliseye Giden, Hatta Bir Hıristiyan Sendikası Örgütlemekte Olan Yerel Papazın Etkisindeki Geri Kalmış İşçiler Olmak Üzere İkiye Bölünmüş Olsun.” (Proletarya Partisinin Din Konusundaki Tutumu, 1909).

Der … Kim Mi ? Der ??? “Lenin” Yani Tanrınız !Dikkat Edin Bu İnsanların! Milletleri Aynı ! Dilleri Aynı ! Ve Karşılaştıkları Haksızlık Aynı ! Hatta Muhtemelen Aynı Fabrikanın Çalışanları! Dahi Olsa Bile Biri Deist Veya Metaryalist Olduğu İçin “ Sınıf Bilinçli “ Olarak Tanımlanırken Hıristiyan Sendikasına Bağlı Olarak Haklarını Savunan İşçileri “Geri Kalmış” Olarak Tanımlayan Bir Düşünce Sisteminin Hem Sınıf Ayrımına Karşıyız Takiyesi Yapıp Hem de Farklı Milletlerin “Türk – Arap“ Gibi Mensubu Olan Kişilerin Deist Olmaları İhtimaline Bile Gözü Kör Olan Bir Faşist Düşünce Sisteminin Mensupları Hangi Birlik Beraberlikten Ve Hangi Sevgiden Ve Hangi Barıştan Söz Edebiliyorlar Şaşıyorum !!!

Sayın Nil Hanım Çok Özür Dilerim Ama “Uydurmuşlar ki” :

Çok Dindar İnsan Görüyorum Hepsi Sevgiden, Hoşgörüden Uzak. Her Şeyden Korkuyorlar, Günah Diyorlar Ve Kendilerine Acı Çektiriyorlar

Demiş … Sayın Nil Hanım Şu Çok Dindarlar Dedikleriniz Neredeler Smile Hangi “Ortamlarınız Kesişti de Kendilerini” Tanıdınız ? Bunlar Kaç Kişiler ? Bize de Gösterinde Bir de Biz Tanışalım Kendileri İle. Sevgiden Hoşgörüden Yoksunların Kim Olduğu Sizin Ve Sevgili Kankiniz Sad”İvedicus”Tan Belli Oluyor. MaşaAllah Dudaklarınızdan “Bal Damlıyor” …

Sayın Nil Hanım … İslam Dinini Araştırmadığınız Zaten Belli. Ama Günah
    Hususunda Ben Size Kısa Kelam Edeyim Siz Uzun Anlayın İnşaAllah… “Helal Dairesi Keyfe Kadirdir “ … Arif Olana Tarif Gerekmez ! Bu Söz Yeterlidir.

Nil Hanım Demiş Ki :
    Savaşıyorlar Hemde Yüzyıllardan Beri Allah Adına Kan Akıtıyorlar.

Evet Tabi Firavunlar ! Karunlar ! Ebu Cehiller ! Leninler Ve Maolar Hep Allah İçin Kan Akıttı Değil Mi ? …

Sayın Site Sakinleri. Deist Ve Ateist
    Forumlarında Ve Ziyadesi İle Burada Zıırt Pıırt İslam = Kan Veya İslam = Savaş Diyerek Bizi Daha Fazla Güldürmeyin. Bu Konuda da Allah’ın İzni İle İnşaAllah İstediğiniz İlmi Münazaraya Gireriz. Gireriz Girmesine de Karşımızda Yukarıdaki Gibi Bir Kafa Yapısı Olduğu Müddetçe Ne Fikir Alış Verişi Yapa Biliriz... Nede Bir Birimizden İstifade Edebiliriz.

Biz Müslüman Olarak “Tartışmayız” … Kavgadan Yana Değilizdir. Ama ! Allah’tan Başka Kimseden de Korkmayız.

Hayır Efendim Sizin Yarattığınız Tanrı Benim Tanrım Olamaz...

Hayır ! Yüz Bin Kere Hayır ! Ağız Dolusu Hayır ! … Biz Bu Kelimenin Mana-i Harfinden Ziyade, Böyle Bir Cümleyi Kurmaktan Dahi Allah’a Sığınırız. Kaldı ki Yorum Ve Yazılarınıza Bakılınca Bunu Kimin Yaptığı Alenen Ortadadır Efendim.

O Yüzden “Gökten” İndirilen Ayetlere İnanmam Diyen Sizlere “Gök”Ten Uydurduğunuz Adına da Dini İnanç Dediğiniz “Şeye” İnsanların Uymasını Beklemeyiniz … Buna Ancak “Sizin” Gibiler İnanır…

Saygılarımla

En son Tikky tarafından Perş. Tem. 29, 2010 2:45 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky Perş. Tem. 29, 2010 1:23 am

Ve Son Olarak Smile Sanal Recep İvediğimiz Sad”İvedicus” Smile Kendisini Anlatmama Gerek Yok Kendisi Kendini Gayet Güzel Anlatıyor Smile Bu Kendisi İle İlk Karşılaşmamız Değil… Bundan Birkaç Hafta Evvel Kendisinin Yazmış Olduğu Yazısına Biraz Adab-ı Kurana Biraz Ahlak-ı Kuraniye’ye Biraz Ahlak-ı Muhammediye’ye Davet Etmek Hem de Malum Hepinizce Bir Birimize Karşılıklı Latife Yapıyoruz Bizde Bu Bağlamda Kendisine Minik “Latifelerle” Kendisine Yorum Yazmıştık..

Dilerseniz Bir Kere Daha Bu Keyifli Muhabbetimizi Ve Latifelerimizi Hatırlayalım:

Diğer Bir Hususa Gelince Muhattap Almayacaktım Ama Sayın Admin’in Ve Siz Deistlerinde Bir Tavrını Görmek İçin Hususen Değinmek İstedim… Hiç Birinizin Bu Hususta Uyarmaması Ve Cevap Vermemesi Çok Manidardır. Ama Ben Su-i Zan Yerine Hüsnü Zan Güderekten “Belki Gözden Kaçmıştır” Diyorum :

Ehl-i Terbiyesiz Demişki:

Spasİvedicus Demiş Ki : Kuran'ı Yanlış Yorumlayanlar Sansürlenecekse İlk Sansürlenmesi Gereken Diyanet Adı Verilen Spastiklerin Kadrolaşma Alanı Olan Kurumdur. Kişi Kendisini Nasıl Bilirse Başkasını da Öyle Bilirmiş … Ne Kadar Doğru Olduğunu Anlamak İstersen Yeni Adına Bak : “Spasİvedicus ” ( Bu Bir Hakaret Değil Kaideyi Kanuna Muntasıp Olup Binahaleyn Gerçek Adındır… Kusura Bakmayınız Herkes Yediğinden İkram Ediyor … )

Spasİvedicus Bir Kuran Mealleri Var Dillere Destan O. Çocuklarının..

Al Cevap : Ben Bunu Sana İade Etmeyeceğim. Çünkü Kıymetli Annen Bizimde Annemizdir. Ellerini Ve Ayaklarını Öpmek Annelerimizin Annenizin Bizim İçin Bir Şereftir. Zaten Bizim Alçalmamız İzzettendir. Sizin Kalkmanız Zilletten Gelmektedir …( Derin Bir Mana Var Umarım Anlamışsındır )

Lakin Cevabı Site Sakinlerinin Yerine
    Biz Verelim. Madem Onlar Vermemiş. “U M U L U R K İ “ Burdaki Tavırları Buradada Paralellik Göstersin :

Adamın 3 Kelimesinden 1 Tanesi İç Aleminin Ne Derece Karanlık Ve Pislik Olduğunu Gözler Önüne Sermeye Yeterli :

Spasİvedicus Demiş Ki

(1. Kelime ) Yorumlar (2. Kelime ) Zaten (3. Kelime) Arapoğullarının (Irkçılık ! Kafa Tasçılık Ve Hakaret ) Not: Ey Cahil Ey Ehl-i Gaflet İnsanların Hangi Kökten Geldiklerini Ancak Lehvi Mahfuzdaki Kitaptan Tam Manası İle Öğrene Biliriz. Toplumlar Ecdad-ı Osmanlının Tebasında O Kadar İç İçe Yaşamışlardır ki Bir Birleri İle Sosyo Kültürel İletişim Bir O Kadar Fazla Olmuştur. Kız Alıp Kız Vermişlerdir. Kökünün Arap Olmadığını Nereden Biliyorsun ? Irkçı?

(1. Kelime ) Birde ( 2. Kelime ) Bu (3. Kelime ) Otistik Beyinsizlere ( Kendisini Nasıl Biliyorsa Başkalarını da Öyle Bildiği İçin Kendi İçindeki Fışkıyı Çıkarttı Gene Dışarıya Dışkıyı )

(1. Kelime ) . Aptalların ( Buna Dakka Bir Gol Bir Derler ) Tanrısı Ehrimen'i Kutluyorum. [ “Cm Ylmz”a Aittir : Gö… den Element Uydurma … “Bana Ait Kısmı” : Gibi Tanrı Uydurma

(1. Kelime ) Bu (2. Kelime ) Kadar (3. Kelime ) Beyinsiz …

Eğer Gerçektende Adaletli İse Muhtemelen Sayın Admin Cevabı:

Admin Demişki : Forumumuz Da Her Türlü İnançtan Yurttaşımız Mevcuttur. Herkeste Farklı Düşüncelere Sahiptir. Zaten Forum Başlığımız da "Herkesin Fikir Birliğine Vardığı Bir Akşam, Kayıp Bir Akşamdır" Şeklindedir. Ama …. ( Burdaki Noktalı Kısma Seni Ekliyoruz ) İsimli Kullanıcımızın Forum Kurallarına Uymayan Tavırları, Asabi,Sinirli Ve Kahvehane Ağzıyla Konuşmayı Bir Kaç Defa Uyarmamıza Rağmen ( Ben Adam Kayırdığına İnanmıyorum Site Admin’in İnanmak İstemiyorum Bakalım Davranışlarınızı Ne Kadar Forum Kuralları İçerisinde Görüp Uyarma Gereği Duymamış ) Sürdürmesi, İstemeyerekte Olsa Bizi Forumdan Onu Uzaklaştırmamıza İtti. ( Bakalım Aynı İdari İşlem Gerçi Geç Bile Kalınmış Ama Sizin İçin Yapılacakmı. Malum Emre Kardeşimizin Küfürlü Yazısını “Ben Sonradan Geldiğim İçin” Gördüğüm Ve Bildiğim Kadarı İle Görmedim. Kaba Konuşmakla Hakaret Etmek Arasındaki “Kalın” Farkı Umarım Biliyorlardır )

Özellikle Forum Üyelerinin Birbirlerine Karşı Kullandıkları Dil, Duydukları Saygı, Bizim İçin En Ön Plandadır. (Bu Konudaki Hassasiyetinizin Dikkatle Takipçisi Olacağım ! Şekil Spasticum da Olduğu Gibi ) Herkese Güzel Paylaşımlar. ( İnşaAllah)
    Not: Biz Ehl-i İslam Olarak İnsanları Konumlara Ve Makamlara Ve Statülere Ayırmayız.Ayıranlarda Olursa Bu Hususta Ayrımcılık Yapmaz Uyarırız. Kahvedekilerde Bizim İçin Birer İnsandır. Bir Bireydir. Her Ne Olursa Olsun Kahvedeki İnsanların Kelamı Külhan Beyi Tarzında Olsa da. Yada Olduğu İdda Edilsede “ Böyle Bir Kültürüm Olmadığı İçin” Bu Nazarla Bakamam, Kaba Konuşmak Ayrıdır Hakaret Etmek Bütün Bütün Ayrıdır. Kaba Konuşan Birisine Karşı Gösterilen Tavır Alenen Ve Açık Bir Şekilde Milletin Arkasından Çıkanın Ağzından Çıktığı Bir Kişi İçin Nasıl Olacak Merak Ediyoruz?

Sayın Çiçeği Burnunda Yöneticimiz Eğer Gerçektende Adaletli İse Muhtemelen Sayın Ece Hanımın Cevabı:: Ece Hanım Demişki : Çok Doğru Alınmış Bir Karar, Tarzı Gerçekten de Mahalle Arası knouşmalarda “Konuşmalarda” (Paso İmla Düzeltiyorsunuz Ya Ona Şey Ettiri Vereyim Dedim Sayın Ece Hanım ) Kullanılan Bir Uslupla Eşitti.

Bakalım Yukardaki Üslup İçin Çiçeği Burnundaki Yöneticimiz Ne Diyecek?

Not: Sayın Ece Hanım Bizim Mahallemizde Bu Uslupla Konuşulmaz. Bizim Mahallede Adab-ı Muaşeret Mevcuttur. Ahlak-ı Kur-aniye Ve Ahlak-ı Muhammediye Hakimdir. Lakin Yüksek Hakikatler Yüksek Bir Kelamla İfade Edile Bilir.

Değerli Melisa Eğer Gerçektende Adaletli İse Muhtemelen Sayın Melisa Hanımın Cevabı: : Melisa Hanım Demişki: Çok Fazla Paylaşım Yapıyordu Ama Dediğiniz Gibi Kahveağzı Bir Konuşma Stili Vardı

Bu Arkadaşın Stilini Kime Benzetiyorsunuz Sayın Melissa Hanım ?

A. Spas”İvedik”Cus
    B. Spas”Tik”Us
    C. Spas”Minübü”Cus
    D. Spas”Kahve”Cus
    E. Messi İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Icon_smile

Haşiye : Emre Gitti “……” Artık Hangi Seçeneği Seçerseniz Boşluğa Onu Yazın “O” Geldi Diyeceğim … Ahlak Ve Edebe Önem Veren Kişiler İçin Bu Adam Emre Kardeşimizi Mumla Aratır Cinsten ... Her Zaman Demişimdir "En Kötü Müslüman En İyi Ateistten İyidir"

Haşiye : Stil Demende İnce Bir Mizah Gördüm … Baya Tebessüm Ettim Melissa Hanım Kardeşim Saol Meslektaşım Ne Varsa Gene Sende Var

Haşiye : Son Olarak Dediğiniz Gibi “Düşman Başına” Biz! Demeyeceğiz. Bir Müslüman Olarak Düşmanımıza Bile Saygı Duyarız Biz. Ve OnundaKötülüğünü Dahi İstemem. İman Bir Kalpte Olduğu Zaman Yüksek Hakikatlerle Adavet Aynı Yerde Olmaz. Adavet Kendisini Acımaya İnkilap Ettirir…

Daha Fazla Söze Hacet Yok Smile Huzurlarınızda “Bay “Sadİvedicus” Yazıma Sizden Kayda Değer Bir Alıntı Yaparak Karşılıklı Fikir Alışverişi İle Muhammedi Muhabbetle Muhabbet Etmek İsterdim. Ama Her 3 Kelimesinden 1 Tanesi Küfür Olan Sizinle Ancak Sizin Anlayacağınız Şekilde Konuşmak Gerekir Ki Bizim de Bu Seviyeye İnmemize Takvamız Müsaade Etmiyor. Bizim Ne Hal Lisanımıza Nede Kalp Lisanımıza Yakışmayacak Bu Sözleri Sarf Etmek Bizim “Edep Ya Hu” Diyen Tekke Ve Medrese Kültürümüze Çok Yabancı Bir Kültürdür. Üzgünüm Ama Sizinle Aynı Dili Konuşamayacağım.

Sizinle İlmi Fikir Alışverişinde Bulunulamayacağını Bakın Deist Arkadaşlarımız Nasıl İfade Etmişler:

Sophia demiş ki:İşte İlk Defa Bu Sitede Gerçekten "Gereksiz" Sözler Görüyorum Cevap Verme Gafletinde Bulunduğum İçin Utanıyorum Kendimden

Diyerek Dillendiriyor Deist Sophia Hanım Kardeşimiz. İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Icon_biggrin İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Icon_biggrin İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Icon_biggrin

Ama ! Sayın Spasİvedicus Bey … Ben Ne Bir Deistim ! Nede Ateistim. Ben Alemlerin Rabbi Olan Her Şeyden Münezzeh Subhan Ve Bir Olan Allah’ın İnsanlara Bir Rahmet Ve Merhamet İçin İndirdiği Kur’an-ı Kerim’in Sahibi Olan Dinin Peygamberi, Ümmi Nebi Hz.Muhammed Sallallahu Aleyhi Vessellem Efendimizin Aciz Fakir Ve Garip Bir Ümmetiyim !.. Lütfen Beni Bir Deist Ve Ateistlerle Karıştırmayınız. Onlar Sizi Gereksiz Bir Söz Söyleyen Gereksiz Bir Kişi Olarak Göre Bilirler. Ama Biz Ahlak-ı Kuran Ve Ahlak-ı Sünneti Muhammediye İle Ahlaklandığımız İçin İnsanlara Ve İnsanlardan Kaynaklanan Olaylara İman Gözlüğü İle Bakıp Her “İzahtan” Bir “Mana” Her “Manadan” da Bir “İzah” Çıkardığımız İçin İnşaAllah Sizin Bu Çirkin Kelamınızdan da Bir Hakikat Çıkaracağız Bi İznillah …

1. Hakikat

Sayın “İvedicus” Ben Herkese Saygı Göstermesini Bilirim. Burada Yapılan Küfürlerin Hiç Birisini Üzerime Almadığım Gibi Aksine Bunları Doğal Bile Karşıladığımı Belirtmek İsterim. Bu Sizin Hem Mesleğinizin Hem de Meşrebinizin Bir Parçası Olduğu İçin Makul Karşılıyorum. Bu Yüzden Sayın Spasİvedicus Bey Öncelikle Size Teşekkür Ederim. Evet Gerçektende Size Teşekkür Ederim. Çünkü Siz Deist Ve Ateistlerin Ekseriyetle İçlerinde Olanı Dışa Vurmanız Hasebi İle Gerçekten Bir Numunesiniz.

2. Hakikat

Lakin Bilesiniz Ki Dediklerinizin Hiç Birini Üzerime de Alınmadım. Çünkü Kötü Söz Kişinin Sahibine Ait Olup !Ancak Aciz Kalan İnsanlar Kaba Söz Ve Kaba Davranışta Bulunurlar. İslam’ın Yüksek Hakikatleri Karşısında Bir Deist Ve Bir Ateistin Yapacağı Ancak İki Şey Olabilir.

İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Icon_idea Ya Hakikati Görüp İnsaf Eder ! … Ve Şimdi Bakar Ki İslâmiyet Gibi Çok Evsâf-ı İslâmiye Muhabbeti Ve İttifakı İstediği Halde, Mü'mine Karşı Adâvete Sebebiyet Veren Ve Deistlerin Ve Ateistlerin Dahi Yapabileceği Adi Taşlar Hükmünde Olan Bazı Kusurâtı Nazara Celp Edip İman Ve İslâmiyete Tercih Etmek, O Derece İnsafsızlık Ve Akılsızlık Ve Pek Büyük Bir Zulüm Olduğunu, Aklı Varsa Anlar. Bu Kadar Birden Bine Kadar Bir Birler Vahdet Ve Tevhidi, Vifak Ve İttifakı, Muhabbet Ve Uhuvveti İktiza Ettiği Ve Kâinatı Ve Küreleri Birbirine Bağlayacak Mânevî Zincirler Bulundukları Halde, Şikak Ve Nifâka, Kin Ve Adâvete Sebebiyet Veren Örümcek Ağı Gibi Ehemmiyetsiz Ve Sebatsız Şeyleri Tercih Edip İslam’a Kur’an-ı Kerime Ve Peygamberimize Ümmi Nebi Hz. Muhammed Sallallahu AleyhiVessellem Ve Mü'minlere Karşı Hakikî Adâvet Etmek Ve Kin Bağlamak, Ne Kadar O Rabıta-i Vahdete Bir Hürmetsizlik Ve O Esbab-ı Muhabbete Karşı Bir İstihfaf Ve O Münasebât-ı Uhuvvete Karşı Ne Derece Bir Zulüm Ve İ'tisaf Olduğunu, Kalbin Ölmemişse Aklın Sönmemişse Anlar Ve Gaflet Ve Dalaletten Kaynaklanan İnat Damarını Bırakır İman Eder !

İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Icon_idea Veya Ya Kaba Haraketler Sergiler Yada Kaba Sözlerle Hakaret Eder… Buda Onun Mesleğinden Kaynaklanan Meşrebinin Bir Gereğidir. Nasıl Ki Öküzden Serçe Sesi Çıkması Beklenemez, Nasıl ki “İşlekten” Bül Bül Sesi Çıkması Beklenemez, Ve Nasıl ki Köpekten Kanarya Sesi Çıkması Beklenemez . Aynen Öylede Allah’a İman Etmemiş Kur’an-ı Kerimin Mana Ve Sır Alemlerinden Nasiplenmemiş. Ahmed’i Mahmud’u Muhammedden Gelen O Muhabbetle Muhabbetlenmemiş Birisinden de Bu Küfürler Doğal Olarak Beklenir !

O Yüzden Şaşırmadım Makul Karşılıyorum.Büyüklerimiz Ne Demiş : “Küpü Biraz Salladığınızda İçindekini Dışarı Fışkırtır !”

3. Hakikat :

Bu Küfürleri İslami Değerlerimize Karşı Tüm Sitedekilerin Ettiklerini de Düşününce Deistler Ve Ateistler Hakkında Ki Fikirlerimin Ne Derece Doğru Olduğunu Bir Kere Daha Görmüş Bulunuyorum. Burada İlk Akla Neden “Bütün” Siteyi “Cem” Ettiğim Akla Gelebilir. Hemen İzah Edeyim İnşaAllah

Lakin Bu Küfürleri Bire Bir Etmemelerine Karşın İlk Hakaretlerinizden Bu Güne 10 Gün ! Bu Küfürlerinizden de 24 Saat Geçmesine Ve Siz Küfürleri Yazdığınızdan Bu Saate Kadar En Az 20 -30 Arasında Kişinin Başlığa Girip Yazıları Okuduğu Baz Önüne Alınınca Bu Küfürlere Yorum Getirmeyip Susan “Başta Admin” Olmak Üzere Diğer Herkesin Ne Gibi Bir Düşünce Ve Fikir Ve Yoruma Sahip Olduğunu Aynel Yakin Derecesinde Görme İmkanım Oldu. Lakin Admin Bey Benim “ F1” Yarışımdaki Resimlerle “Cebimdeki Paralar Hakkında Kafa Patlatıp, Şahsım Adına Uyduruk Hayaller Kurup ” Yorum Yaparak TaşAtacağına Aynı Yazımızdaki Koca Punto İle Kör Gözlerin Göre Bileceği Bir Büyüklükte “O Çocuğu” Yazısını Görmeyenlerin Kur’an-ı Kerimin En Büyük En Geniş Ve En Cami Hakikatlerini Görmemesine Artık Şaşırmıyorum Zaten ..

Not: Bana “Ebu Bekir Azın Çoğa Mahkum Edildiğini Sende Bilirsin. Eğer ki Sen “Salak” Bile Demiş Olsa İdin Seni Siteden Atarlardı”Diyen Saygı Değer … Hanım Efendiyi Bundan Ayrı Tutuyor Ve Onun Hakkını Vermek İstiyorum. Mahmud’u Üsküdari Hazretlerinin Manevi Gölgesinde Büyüyen Ve Bu Ahlakla Yetişen Çok Saygı Değer Bu Hanım’ın İçindeki İman Nuru İnşaAllah Pek Yakında İnkişaf Edecek. Smile Amiiin …

Not : Allah’ın İzni İle Farkı Fark Ettiren Bir Müslüman Olarak Su-i Zan Değil Hüsnü Zan Güdüyor Ve Admin’in Ve Diğer Deistlerin Başta “Uniak” Büyüğümüz Olmak Kaydı İle Bana Ve Şahsıma Yapılan Bu Hakaretleri Görmediklerini Bu Giriş Çıkışların “Misafir” Kullanıcıları Tarafından Yapıldığını Düşünmek Ve Kendimi İnandırmak İstiyorum.İnanıyorum ki Admin Bu Hakaretleri Görünce Gerekeni Yapacaktır. Diğer Arkadaşlarda İdda Ettikleri Doğru İse Hakkı Haklıya Teslim Edecekler Ve Sizin Hakkınızdan Geleceklerdir. Yada Bu Hakaretlerle Birlikte Batacaklardır

4 Hakikat
    Bazı Kişilerin Kaşerlenmiş Bir Ateist’in Kitabı’nın İsmi İle Sitemizde “Dinler” Olmasa İdi Başlığında Başlıktan Başlamak Sureti İle Başlayan Garabete’de Lisanı Halinizle Ve Lisanı Kalinizle Bizim Yerimize Cevap Vermiş Bulunduğunuz İçin Bir Kere Daha Teşekkür Ederim. Öncelikle “Dinler” Değil. Tek Bir “Din” Vardır Oda İslam’dır ! Diğer Hıristiyanlık Ve Yahudilikte Dahil Olmak Kaydı ( Hükmünü Yitirmişlerdir )İle Bütün Hepsi Batıl İnanışlardır. O Halde Eğer İslamiyet Olmasa İdi ( Allah Korusun) Yer Yüzünde Edep Olmazdı Ahlak Olmazdı!.Eğer İslam Dışındaki Tüm Batıl İnanışlar Ve Deizm Bataklığı İle Ateizm Bataklığı Toplumumuzda Yayılırsa Korkarım ki Yaşanılamaz Bir Hal Alacaktır…

Not: Hazır Bilginiz Olsun Richard Dawkins’in Kitabına Reddiye Çoktan Yazıldı Bile Smile Tamam Tamam Sustum Smile O Kısmı Karıştırmayım Kendinizi Avutmaya Devam Edebilirsiniz Smile

Ve İlahi Ahir.. Bunun Kur’an-ı Kerim Açısından Da Hikmetleri Olup. Orası da İnşaAllah Sonra Yazılacaktır … Onu Tatlı Niyetine Yazacağım İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Icon_lol İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Icon_lol İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Icon_lol İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Icon_lol İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Icon_lol İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Icon_lol

Saygılarımızla …

En son Tikky tarafından Cuma Tem. 30, 2010 2:27 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
    Sadisticum
    Sadisticum
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Sadisticum Perş. Tem. 29, 2010 11:24 pm

İslam bir parça boktur.Başka birşey değil.
    O bokunda dünya çapında nurlarını değil şu an yalnızca iğrençliklerini görebiliyoruz
    Bok içinde yaşayan ve iman dolu göğüslerinde boktan başka bişiy barındırmayan bokun nuruyla aydınlanan cehalet kalıntıları.

Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky Cuma Tem. 30, 2010 12:23 am

Sanırım İyi Okuyamadınız Sadéİvedicus" Bey ... Buyrun Bir Kere Daha Yayınlıyorum.

Tikky demiş ki:
    Ve Son Olarak Smile Sanal Recep İvediğimiz Sad”İvedicus” Smile Kendisini Anlatmama Gerek Yok Kendisi Kendini Gayet Güzel Anlatıyor Smile Bu Kendisi İle İlk Karşılaşmamız Değil… Bundan Birkaç Hafta Evvel Kendisinin Yazmış Olduğu Yazısına Biraz Adab-ı Kurana Biraz Ahlak-ı Kuraniye’ye Biraz Ahlak-ı Muhammediye’ye Davet Etmek Hem de Malum Hepinizce Bir Birimize Karşılıklı Latife Yapıyoruz Bizde Bu Bağlamda Kendisine Minik “Latifelerle” Kendisine Yorum Yazmıştık..

Dilerseniz Bir Kere Daha Bu Keyifli Muhabbetimizi Ve Latifelerimizi Hatırlayalım:

Diğer Bir Hususa Gelince Muhattap Almayacaktım Ama Sayın Admin’in Ve Siz Deistlerinde Bir Tavrını Görmek İçin Hususen Değinmek İstedim… Hiç Birinizin Bu Hususta Uyarmaması Ve Cevap Vermemesi Çok Manidardır. Ama Ben Su-i Zan Yerine Hüsnü Zan Güderekten “Belki Gözden Kaçmıştır” Diyorum :

Ehl-i Terbiyesiz Demişki:

Spasİvedicus Demiş Ki : Kuran'ı Yanlış Yorumlayanlar Sansürlenecekse İlk Sansürlenmesi Gereken Diyanet Adı Verilen Spastiklerin Kadrolaşma Alanı Olan Kurumdur. Kişi Kendisini Nasıl Bilirse Başkasını da Öyle Bilirmiş … Ne Kadar Doğru Olduğunu Anlamak İstersen Yeni Adına Bak : “Spasİvedicus ” ( Bu Bir Hakaret Değil Kaideyi Kanuna Muntasıp Olup Binahaleyn Gerçek Adındır… Kusura Bakmayınız Herkes Yediğinden İkram Ediyor … )

Spasİvedicus Bir Kuran Mealleri Var Dillere Destan O. Çocuklarının..

Al Cevap : Ben Bunu Sana İade Etmeyeceğim. Çünkü Kıymetli Annen Bizimde Annemizdir. Ellerini Ve Ayaklarını Öpmek Annelerimizin Annenizin Bizim İçin Bir Şereftir. Zaten Bizim Alçalmamız İzzettendir. Sizin Kalkmanız Zilletten Gelmektedir …( Derin Bir Mana Var Umarım Anlamışsındır )

Lakin Cevabı Site Sakinlerinin Yerine
    Biz Verelim. Madem Onlar Vermemiş. “U M U L U R K İ “ Burdaki Tavırları Buradada Paralellik Göstersin :

Adamın 3 Kelimesinden 1 Tanesi İç Aleminin Ne Derece Karanlık Ve Pislik Olduğunu Gözler Önüne Sermeye Yeterli :

Spasİvedicus Demiş Ki

(1. Kelime ) Yorumlar (2. Kelime ) Zaten (3. Kelime) Arapoğullarının (Irkçılık ! Kafa Tasçılık Ve Hakaret ) Not: Ey Cahil Ey Ehl-i Gaflet İnsanların Hangi Kökten Geldiklerini Ancak Lehvi Mahfuzdaki Kitaptan Tam Manası İle Öğrene Biliriz. Toplumlar Ecdad-ı Osmanlının Tebasında O Kadar İç İçe Yaşamışlardır ki Bir Birleri İle Sosyo Kültürel İletişim Bir O Kadar Fazla Olmuştur. Kız Alıp Kız Vermişlerdir. Kökünün Arap Olmadığını Nereden Biliyorsun ? Irkçı?

(1. Kelime ) Birde ( 2. Kelime ) Bu (3. Kelime ) Otistik Beyinsizlere ( Kendisini Nasıl Biliyorsa Başkalarını da Öyle Bildiği İçin Kendi İçindeki Fışkıyı Çıkarttı Gene Dışarıya Dışkıyı )

(1. Kelime ) . Aptalların ( Buna Dakka Bir Gol Bir Derler ) Tanrısı Ehrimen'i Kutluyorum. [ “Cm Ylmz”a Aittir : Gö… den Element Uydurma … “Bana Ait Kısmı” : Gibi Tanrı Uydurma

(1. Kelime ) Bu (2. Kelime ) Kadar (3. Kelime ) Beyinsiz …

Eğer Gerçektende Adaletli İse Muhtemelen Sayın Admin Cevabı:

Admin Demişki : Forumumuz Da Her Türlü İnançtan Yurttaşımız Mevcuttur. Herkeste Farklı Düşüncelere Sahiptir. Zaten Forum Başlığımız da "Herkesin Fikir Birliğine Vardığı Bir Akşam, Kayıp Bir Akşamdır" Şeklindedir. Ama …. ( Burdaki Noktalı Kısma Seni Ekliyoruz ) İsimli Kullanıcımızın Forum Kurallarına Uymayan Tavırları, Asabi,Sinirli Ve Kahvehane Ağzıyla Konuşmayı Bir Kaç Defa Uyarmamıza Rağmen ( Ben Adam Kayırdığına İnanmıyorum Site Admin’in İnanmak İstemiyorum Bakalım Davranışlarınızı Ne Kadar Forum Kuralları İçerisinde Görüp Uyarma Gereği Duymamış ) Sürdürmesi, İstemeyerekte Olsa Bizi Forumdan Onu Uzaklaştırmamıza İtti. ( Bakalım Aynı İdari İşlem Gerçi Geç Bile Kalınmış Ama Sizin İçin Yapılacakmı. Malum Emre Kardeşimizin Küfürlü Yazısını “Ben Sonradan Geldiğim İçin” Gördüğüm Ve Bildiğim Kadarı İle Görmedim. Kaba Konuşmakla Hakaret Etmek Arasındaki “Kalın” Farkı Umarım Biliyorlardır )

Özellikle Forum Üyelerinin Birbirlerine Karşı Kullandıkları Dil, Duydukları Saygı, Bizim İçin En Ön Plandadır. (Bu Konudaki Hassasiyetinizin Dikkatle Takipçisi Olacağım ! Şekil Spasticum da Olduğu Gibi ) Herkese Güzel Paylaşımlar. ( İnşaAllah)
    Not: Biz Ehl-i İslam Olarak İnsanları Konumlara Ve Makamlara Ve Statülere Ayırmayız.Ayıranlarda Olursa Bu Hususta Ayrımcılık Yapmaz Uyarırız. Kahvedekilerde Bizim İçin Birer İnsandır. Bir Bireydir. Her Ne Olursa Olsun Kahvedeki İnsanların Kelamı Külhan Beyi Tarzında Olsa da. Yada Olduğu İdda Edilsede “ Böyle Bir Kültürüm Olmadığı İçin” Bu Nazarla Bakamam, Kaba Konuşmak Ayrıdır Hakaret Etmek Bütün Bütün Ayrıdır. Kaba Konuşan Birisine Karşı Gösterilen Tavır Alenen Ve Açık Bir Şekilde Milletin Arkasından Çıkanın Ağzından Çıktığı Bir Kişi İçin Nasıl Olacak Merak Ediyoruz?

Sayın Çiçeği Burnunda Yöneticimiz Eğer Gerçektende Adaletli İse Muhtemelen Sayın Ece Hanımın Cevabı:: Ece Hanım Demişki : Çok Doğru Alınmış Bir Karar, Tarzı Gerçekten de Mahalle Arası knouşmalarda “Konuşmalarda” (Paso İmla Düzeltiyorsunuz Ya Ona Şey Ettiri Vereyim Dedim Sayın Ece Hanım ) Kullanılan Bir Uslupla Eşitti.

Bakalım Yukardaki Üslup İçin Çiçeği Burnundaki Yöneticimiz Ne Diyecek?

Not: Sayın Ece Hanım Bizim Mahallemizde Bu Uslupla Konuşulmaz. Bizim Mahallede Adab-ı Muaşeret Mevcuttur. Ahlak-ı Kur-aniye Ve Ahlak-ı Muhammediye Hakimdir. Lakin Yüksek Hakikatler Yüksek Bir Kelamla İfade Edile Bilir.

Değerli Melisa Eğer Gerçektende Adaletli İse Muhtemelen Sayın Melisa Hanımın Cevabı: : Melisa Hanım Demişki: Çok Fazla Paylaşım Yapıyordu Ama Dediğiniz Gibi Kahveağzı Bir Konuşma Stili Vardı

Bu Arkadaşın Stilini Kime Benzetiyorsunuz Sayın Melissa Hanım ?

A. Spas”İvedik”Cus
    B. Spas”Tik”Us
    C. Spas”Minübü”Cus
    D. Spas”Kahve”Cus
    E. Messi İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Icon_smile

Haşiye : Emre Gitti “……” Artık Hangi Seçeneği Seçerseniz Boşluğa Onu Yazın “O” Geldi Diyeceğim … Ahlak Ve Edebe Önem Veren Kişiler İçin Bu Adam Emre Kardeşimizi Mumla Aratır Cinsten ... Her Zaman Demişimdir "En Kötü Müslüman En İyi Ateistten İyidir"

Haşiye : Stil Demende İnce Bir Mizah Gördüm … Baya Tebessüm Ettim Melissa Hanım Kardeşim Saol Meslektaşım Ne Varsa Gene Sende Var

Haşiye : Son Olarak Dediğiniz Gibi “Düşman Başına” Biz! Demeyeceğiz. Bir Müslüman Olarak Düşmanımıza Bile Saygı Duyarız Biz. Ve OnundaKötülüğünü Dahi İstemem. İman Bir Kalpte Olduğu Zaman Yüksek Hakikatlerle Adavet Aynı Yerde Olmaz. Adavet Kendisini Acımaya İnkilap Ettirir…

Daha Fazla Söze Hacet Yok Smile Huzurlarınızda “Bay “Sadİvedicus” Yazıma Sizden Kayda Değer Bir Alıntı Yaparak Karşılıklı Fikir Alışverişi İle Muhammedi Muhabbetle Muhabbet Etmek İsterdim. Ama Her 3 Kelimesinden 1 Tanesi Küfür Olan Sizinle Ancak Sizin Anlayacağınız Şekilde Konuşmak Gerekir Ki Bizim de Bu Seviyeye İnmemize Takvamız Müsaade Etmiyor. Bizim Ne Hal Lisanımıza Nede Kalp Lisanımıza Yakışmayacak Bu Sözleri Sarf Etmek Bizim “Edep Ya Hu” Diyen Tekke Ve Medrese Kültürümüze Çok Yabancı Bir Kültürdür. Üzgünüm Ama Sizinle Aynı Dili Konuşamayacağım.

Sizinle İlmi Fikir Alışverişinde Bulunulamayacağını Bakın Deist Arkadaşlarımız Nasıl İfade Etmişler:

Sophia demiş ki:İşte İlk Defa Bu Sitede Gerçekten "Gereksiz" Sözler Görüyorum Cevap Verme Gafletinde Bulunduğum İçin Utanıyorum Kendimden

Diyerek Dillendiriyor Deist Sophia Hanım Kardeşimiz. İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Icon_biggrin İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Icon_biggrin İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Icon_biggrin

Ama ! Sayın Spasİvedicus Bey … Ben Ne Bir Deistim ! Nede Ateistim. Ben Alemlerin Rabbi Olan Her Şeyden Münezzeh Subhan Ve Bir Olan Allah’ın İnsanlara Bir Rahmet Ve Merhamet İçin İndirdiği Kur’an-ı Kerim’in Sahibi Olan Dinin Peygamberi, Ümmi Nebi Hz.Muhammed Sallallahu Aleyhi Vessellem Efendimizin Aciz Fakir Ve Garip Bir Ümmetiyim !.. Lütfen Beni Bir Deist Ve Ateistlerle Karıştırmayınız. Onlar Sizi Gereksiz Bir Söz Söyleyen Gereksiz Bir Kişi Olarak Göre Bilirler. Ama Biz Ahlak-ı Kuran Ve Ahlak-ı Sünneti Muhammediye İle Ahlaklandığımız İçin İnsanlara Ve İnsanlardan Kaynaklanan Olaylara İman Gözlüğü İle Bakıp Her “İzahtan” Bir “Mana” Her “Manadan” da Bir “İzah” Çıkardığımız İçin İnşaAllah Sizin Bu Çirkin Kelamınızdan da Bir Hakikat Çıkaracağız Bi İznillah …

1. Hakikat

Sayın “İvedicus” Ben Herkese Saygı Göstermesini Bilirim. Burada Yapılan Küfürlerin Hiç Birisini Üzerime Almadığım Gibi Aksine Bunları Doğal Bile Karşıladığımı Belirtmek İsterim. Bu Sizin Hem Mesleğinizin Hem de Meşrebinizin Bir Parçası Olduğu İçin Makul Karşılıyorum. Bu Yüzden Sayın Spasİvedicus Bey Öncelikle Size Teşekkür Ederim. Evet Gerçektende Size Teşekkür Ederim. Çünkü Siz Deist Ve Ateistlerin Ekseriyetle İçlerinde Olanı Dışa Vurmanız Hasebi İle Gerçekten Bir Numunesiniz.

2. Hakikat

Lakin Bilesiniz Ki Dediklerinizin Hiç Birini Üzerime de Alınmadım. Çünkü Kötü Söz Kişinin Sahibine Ait Olup !Ancak Aciz Kalan İnsanlar Kaba Söz Ve Kaba Davranışta Bulunurlar. İslam’ın Yüksek Hakikatleri Karşısında Bir Deist Ve Bir Ateistin Yapacağı Ancak İki Şey Olabilir.

İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Icon_idea Ya Hakikati Görüp İnsaf Eder ! … Ve Şimdi Bakar Ki İslâmiyet Gibi Çok Evsâf-ı İslâmiye Muhabbeti Ve İttifakı İstediği Halde, Mü'mine Karşı Adâvete Sebebiyet Veren Ve Deistlerin Ve Ateistlerin Dahi Yapabileceği Adi Taşlar Hükmünde Olan Bazı Kusurâtı Nazara Celp Edip İman Ve İslâmiyete Tercih Etmek, O Derece İnsafsızlık Ve Akılsızlık Ve Pek Büyük Bir Zulüm Olduğunu, Aklı Varsa Anlar. Bu Kadar Birden Bine Kadar Bir Birler Vahdet Ve Tevhidi, Vifak Ve İttifakı, Muhabbet Ve Uhuvveti İktiza Ettiği Ve Kâinatı Ve Küreleri Birbirine Bağlayacak Mânevî Zincirler Bulundukları Halde, Şikak Ve Nifâka, Kin Ve Adâvete Sebebiyet Veren Örümcek Ağı Gibi Ehemmiyetsiz Ve Sebatsız Şeyleri Tercih Edip İslam’a Kur’an-ı Kerime Ve Peygamberimize Ümmi Nebi Hz. Muhammed Sallallahu AleyhiVessellem Ve Mü'minlere Karşı Hakikî Adâvet Etmek Ve Kin Bağlamak, Ne Kadar O Rabıta-i Vahdete Bir Hürmetsizlik Ve O Esbab-ı Muhabbete Karşı Bir İstihfaf Ve O Münasebât-ı Uhuvvete Karşı Ne Derece Bir Zulüm Ve İ'tisaf Olduğunu, Kalbin Ölmemişse Aklın Sönmemişse Anlar Ve Gaflet Ve Dalaletten Kaynaklanan İnat Damarını Bırakır İman Eder !

İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Icon_idea Veya Ya Kaba Haraketler Sergiler Yada Kaba Sözlerle Hakaret Eder… Buda Onun Mesleğinden Kaynaklanan Meşrebinin Bir Gereğidir. Nasıl Ki Öküzden Serçe Sesi Çıkması Beklenemez, Nasıl ki “İşlekten” Bül Bül Sesi Çıkması Beklenemez, Ve Nasıl ki Köpekten Kanarya Sesi Çıkması Beklenemez . Aynen Öylede Allah’a İman Etmemiş Kur’an-ı Kerimin Mana Ve Sır Alemlerinden Nasiplenmemiş. Ahmed’i Mahmud’u Muhammedden Gelen O Muhabbetle Muhabbetlenmemiş Birisinden de Bu Küfürler Doğal Olarak Beklenir !

O Yüzden Şaşırmadım Makul Karşılıyorum.Büyüklerimiz Ne Demiş : “Küpü Biraz Salladığınızda İçindekini Dışarı Fışkırtır !”

3. Hakikat :

Bu Küfürleri İslami Değerlerimize Karşı Tüm Sitedekilerin Ettiklerini de Düşününce Deistler Ve Ateistler Hakkında Ki Fikirlerimin Ne Derece Doğru Olduğunu Bir Kere Daha Görmüş Bulunuyorum. Burada İlk Akla Neden “Bütün” Siteyi “Cem” Ettiğim Akla Gelebilir. Hemen İzah Edeyim İnşaAllah

Lakin Bu Küfürleri Bire Bir Etmemelerine Karşın İlk Hakaretlerinizden Bu Güne 10 Gün ! Bu Küfürlerinizden de 24 Saat Geçmesine Ve Siz Küfürleri Yazdığınızdan Bu Saate Kadar En Az 20 -30 Arasında Kişinin Başlığa Girip Yazıları Okuduğu Baz Önüne Alınınca Bu Küfürlere Yorum Getirmeyip Susan “Başta Admin” Olmak Üzere Diğer Herkesin Ne Gibi Bir Düşünce Ve Fikir Ve Yoruma Sahip Olduğunu Aynel Yakin Derecesinde Görme İmkanım Oldu. Lakin Admin Bey Benim “ F1” Yarışımdaki Resimlerle “Cebimdeki Paralar Hakkında Kafa Patlatıp, Şahsım Adına Uyduruk Hayaller Kurup ” Yorum Yaparak TaşAtacağına Aynı Yazımızdaki Koca Punto İle Kör Gözlerin Göre Bileceği Bir Büyüklükte “O Çocuğu” Yazısını Görmeyenlerin Kur’an-ı Kerimin En Büyük En Geniş Ve En Cami Hakikatlerini Görmemesine Artık Şaşırmıyorum Zaten ..

Not: Bana “Ebu Bekir Azın Çoğa Mahkum Edildiğini Sende Bilirsin. Eğer ki Sen “Salak” Bile Demiş Olsa İdin Seni Siteden Atarlardı”Diyen Saygı Değer … Hanım Efendiyi Bundan Ayrı Tutuyor Ve Onun Hakkını Vermek İstiyorum. Mahmud’u Üsküdari Hazretlerinin Manevi Gölgesinde Büyüyen Ve Bu Ahlakla Yetişen Çok Saygı Değer Bu Hanım’ın İçindeki İman Nuru İnşaAllah Pek Yakında İnkişaf Edecek. Smile Amiiin …

Not : Allah’ın İzni İle Farkı Fark Ettiren Bir Müslüman Olarak Su-i Zan Değil Hüsnü Zan Güdüyor Ve Admin’in Ve Diğer Deistlerin Başta “Uniak” Büyüğümüz Olmak Kaydı İle Bana Ve Şahsıma Yapılan Bu Hakaretleri Görmediklerini Bu Giriş Çıkışların “Misafir” Kullanıcıları Tarafından Yapıldığını Düşünmek Ve Kendimi İnandırmak İstiyorum.İnanıyorum ki Admin Bu Hakaretleri Görünce Gerekeni Yapacaktır. Diğer Arkadaşlarda İdda Ettikleri Doğru İse Hakkı Haklıya Teslim Edecekler Ve Sizin Hakkınızdan Geleceklerdir. Yada Bu Hakaretlerle Birlikte Batacaklardır

4 Hakikat
    Bazı Kişilerin Kaşerlenmiş Bir Ateist’in Kitabı’nın İsmi İle Sitemizde “Dinler” Olmasa İdi Başlığında Başlıktan Başlamak Sureti İle Başlayan Garabete’de Lisanı Halinizle Ve Lisanı Kalinizle Bizim Yerimize Cevap Vermiş Bulunduğunuz İçin Bir Kere Daha Teşekkür Ederim. Öncelikle “Dinler” Değil. Tek Bir “Din” Vardır Oda İslam’dır ! Diğer Hıristiyanlık Ve Yahudilikte Dahil Olmak Kaydı ( Hükmünü Yitirmişlerdir )İle Bütün Hepsi Batıl İnanışlardır. O Halde Eğer İslamiyet Olmasa İdi ( Allah Korusun) Yer Yüzünde Edep Olmazdı Ahlak Olmazdı!.Eğer İslam Dışındaki Tüm Batıl İnanışlar Ve Deizm Bataklığı İle Ateizm Bataklığı Toplumumuzda Yayılırsa Korkarım ki Yaşanılamaz Bir Hal Alacaktır…

Not: Hazır Bilginiz Olsun Richard Dawkins’in Kitabına Reddiye Çoktan Yazıldı Bile Smile Tamam Tamam Sustum Smile O Kısmı Karıştırmayım Kendinizi Avutmaya Devam Edebilirsiniz Smile

Ve İlahi Ahir.. Bunun Kur’an-ı Kerim Açısından Da Hikmetleri Olup. Orası da İnşaAllah Sonra Yazılacaktır … Onu Tatlı Niyetine Yazacağım İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Icon_lol İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Icon_lol İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Icon_lol İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Icon_lol İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Icon_lol İslamın Nurunun Kalbinde Parladığı Deist Ve Ateistler ( İçimizden Birisi :) ) Icon_lol

Saygılarımızla …

Sayın İvedicus Bey Pislik Atmayınız Lütfen ... Deliliniz Elinizde Senediniz Varsa Buyrun Konu Açın Mütaala Ve Münazere Yapalım ...

Saygılarımla

En son Tikky tarafından Cuma Tem. 30, 2010 2:28 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky Cuma Tem. 30, 2010 12:34 am

Sadisticum demiş ki:İslam Bir Parça Boktur.Başka Birşey Değil. O Bokunda Dünya Çapında Nurlarını Değil Şu An Yalnızca İğrençliklerini Görebiliyoruz
    Bok İçinde Yaşayan Ve İman Dolu Göğüslerinde Boktan Başka Bişiy Barındırmayan Bokun Nuruyla Aydınlanan Cehalet Kalıntıları.

Sayın İvedicus Bey Siz Bu B.ktan Muhabbeti Bırakınızda Bir Fikir Ortaya Koyunuz . Smile "Konuyuda" Dağıtmayınız.!!! Konumuz Bu Pislik İçerisinden Kafasını Kaldırıp Hidayete Erenlerdir ...

Bunlardan Biriside Benim... Elhamdulillah ...
    Sadisticum
    Sadisticum
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Sadisticum Cuma Tem. 30, 2010 3:05 am

Tikky demiş ki:
    Sadisticum demiş ki:İslam Bir Parça Boktur.Başka Birşey Değil. O Bokunda Dünya Çapında Nurlarını Değil Şu An Yalnızca İğrençliklerini Görebiliyoruz
    Bok İçinde Yaşayan Ve İman Dolu Göğüslerinde Boktan Başka Bişiy Barındırmayan Bokun Nuruyla Aydınlanan Cehalet Kalıntıları.

Sayın İvedicus Bey Siz Bu B.ktan Muhabbeti Bırakınızda Bir Fikir Ortaya Koyunuz . Smile "Konuyuda" Dağıtmayınız.!!! Konumuz Bu Pislik İçerisinden Kafasını Kaldırıp Hidayete Erenlerdir ...

Bunlardan Biriside Benim... Elhamdulillah ...

Hidayete ermişmiş.Lan sunni arap dangozu..Ne hidayetinden bahsediyon.
    Kendisini cennetlik sanan şizofren bok çuvalı.
    Sizin hidayetinizden nolur lan..Hepiniz gerzeksiniz.
    Yazdığın boyun kadar yazıyı okumak için zamanımımı harcıycaktım bide bırzo.
    Petrol olmasa geberip gideceksiniz.İsrail ebelerinize atlıyo.
    Bütün islam ülkelerinden pislik ve bok akıyo.
    Kuran iman kitap deyip matbaa yasaklatıyorsunuz.
    Sonrada hidayet nuru iman ışığı felan deyip zırvalıyosunuz.
    Lan siz bibok değilsiniz.Cennetlik olduğunuzumu sanıyorsunuz.
    İnandığınız dini bile muaviye ile yezid kurdu gerzek.
    Sen kime ne öğretiyon bok deliği.

Muaviyenin cennetinde sana bol huri verirler.
    Zaten kendisi ilk harem kuran ağalardandır.
    Hadi cennetine siktirolda daha fazla meşgul etme.
    Sadisticum
    Sadisticum
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Sadisticum Cuma Tem. 30, 2010 3:13 am

Bide şu arapçanın gorilce lehçesiyle yazdığın
    saçmalıkları Türkçeye çevir öyle yaz...
    Kardeşim burası TÜRKiye.Adam gibi TÜRKÇE konuş.
    Arapçayı çok seviyosan *** arabistana.
    Hayret bişi ya.

En son captcha tarafından Çarş. Mayıs 25, 2011 3:22 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi (Sebep : Küfür içeriği kaldırıldı.)

Forum Saati Çarş. Mayıs 08, 2024 10:07 pm