www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

+8
blackhole
serhat_41
supeluta
Sadisticum
dimension
ukedi
Uniak
Tikky
12 posters

Kur'an-ı Kerim Mucizesi : Demir Uzaydan Gelmiştir Kur'an-ı Kerim Bunu 1400 Sene Önce Kör Gözlere Gösteriyor Ve Bütün Deist Ve Ateistleri İmana Davet Ediyor !...

Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 153
    Katkı Puanı : 187

Kur'an-ı Kerim Mucizesi : Demir Uzaydan Gelmiştir Kur'an-ı Kerim Bunu 1400 Sene Önce Kör Gözlere Gösteriyor Ve  Bütün Deist Ve Ateistleri İmana Davet Ediyor !... Empty Kur'an-ı Kerim Mucizesi : Demir Uzaydan Gelmiştir Kur'an-ı Kerim Bunu 1400 Sene Önce Kör Gözlere Gösteriyor Ve Bütün Deist Ve Ateistleri İmana Davet Ediyor !...

Mesaj tarafından Tikky Perş. Ağus. 12, 2010 3:26 pm

Bismillahirrahmanirrahim

Yüksek Bir Hakikat Olan Ku’an-ı Kerim Ve Vahi İle Ondan Teşerruat Eden Ayetin Cisimleşmiş Manayı Harfi Olan Sünnet-i Rasulullah Gibi Yüsek , Geniş , Derin Ve Cami Hakikatler Ancak Ve Ancak Yüksek Ehl-iİlim İle Teslim Olup İman Edenler Tarafından Yüksek Bir Belagatla İzah Ve İzan Edile Bilir.

Eşi Benzeri Olmayan, Hayret Verici Alemler Yaratan, Yarattıklarına Yardımda Bulunan Ancak Cenab-ı Haktır. Amelsiz Sözden Ve Cenab-ı Bari'nin Sevmediği Her Şeyden İstiğfar Eder Ve Hakk'ın Yardım Ve Kuvvetiyle Yarattıklarının Şerrinden Ona Sığınırım. Allah C.C. C.C.'ın izni, Bismillah Esrarının Sırrı iİe Başlayıp İnayet-i Bari, Elhamdülillah Nurunun Anahtarı İle Kelamımızı Açtık. İlim, Hilm, Silm Madeni, Hak Aynası, Nübüvvet Güneşi, Velayet Bedri, Rahmet-i İlahi'nin Anahtarı, Celalet Kutbu, Risalet Güneşi, Kulları Allah C.C. C.C.'a Yönelten, Nebilerin Ve Rasüllerin İmamı, Velilerin Ve Ariflerin Ruhu, Feyzullah Deryası, Ümmetlerin Güneşi, Karanlıkların Bedri, Lisan Ül Kıdemin Tercümanı, Esrar-ı İlahiyenin Madeni, İmanın Alemi, Deliller Sahibi, Allah C.C. C.C. Nurlarının Hazinesi Olan Habib-i Ekrem Muhammed Mustafa Hazretleri'ne, Hidayet Yıldızları, İktida Güneşleri Olup Hidayet Yolunda Sebat Eden Al Ve Ashabına Kendilerine Tabi Olanların AllahYoluna Yöneldikleri Kamil Varisleri Üzerine Tehiyyat Ve Selamın Ekmeli ile Kelam Kapısına Girdik. Bundan Sonra Tehiyyat, Selam Ve Allah C.C. C.C.'ın Rahmeti Devam İle Sizin Üzerinize Olsun.

Konumuza Mevzu Olan Ayeti Kerime :

لَقَدْ أَرْسَلْنَا رُسُلَنَا بِالْبَيِّنَاتِ وَأَنزَلْنَا مَعَهُمُ الْكِتَابَ وَالْمِيزَانَ لِيَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ وَأَنزَلْنَا الْحَدِيدَ فِيهِ بَأْسٌ شَدِيدٌ وَمَنَافِعُ لِلنَّاسِ وَلِيَعْلَمَ اللَّهُ مَن يَنصُرُهُ وَرُسُلَهُ بِالْغَيْبِ إِنَّ اللَّهَ قَوِيٌّ عَزِيزٌ

Lekad Erselnâ Rusulenâ Bil Beyyinâti Ve Enzelnâ Meahumul Kitâbe Vel Mîzâne Li Yekûmen Nâsu Bil Kıst (Kıstı), Ve Enzelnel Hadîde Fîhi Be’Sun Şedîdun Ve Menâfiu Lin Nâsi Ve Li Ya’Lemallâhu Men Yensuruhu Ve Rusulehu Bil Gayb (Gaybi), İnnellâhe Kavîyyun Azîz (Azîzun).

Celâlim Hakkı İçin Biz Resullerimizi Beyyinelerle Gönderdik Ve Beraberlerinde Kitab Ve Miyzân İndirdik Ki İnsanlar Adaletle Tutunsunlar, Bir De Demiri İndirdik, Onda Hem Çetin Bir Sertlik Hem De İnsanlar İçin Bir Çok Menfeatler Vardır Ve Çünki Allah C.C. Kendisine Ve Resullerine Gıyabında Yardım Edenleri Belli Edecek, Şübhe Yok Ki Allah C.C. Kavîdir, Azîzdir. El Hadid Suresi

Bu Ayeti Kerime İle Kur'an-ı Kerim'in Hem Her Zamana Ve Her Döneme Hitap Eden Hem Kul Hakkı Nazarından Ele Alındığında Tüm Geçmiş Ve Gelen Ve Gelecek Beşerin Hakkını Verdiğini Hem Aynı Zamanda da Geniş Ve Derin Manası İle Üstün Bir Belagat Ve İfadesiyle İnsanların Hemen Her Kesiminin Nazarına Her Yönüyle Yerleşen Ve Herşeyden Bahsettiğini Görmekteyiz.

Gerçekler Ayan Beyan Ortadadır. Hak Gelmiş Batıl Zail Olmuştur. Kur'an-ı Kerim Demir ( Hususi Öneme Sahip Olduğu İçin ) Başta Olmak Kaydı İle Hemen Hemen Pek Çok Element "Modern İlminde İspat Ettiği Gibi " Uzaydan Gelmiştir. Ve Kur'an-ı Kerim Bunu 1400 Sene Evvel Aklen Mantıken Kalben Ve Ruhen İspat Etmiştir !. Ümmi Nebi Hz.Muhammed Sallallahu Aleyhi Vessellem Efendimizde Bunu Kainata Ferman Etmiştir. Ve İslam Haktır Kur'an-ı Kerim Haktır! , Efendimizin Risaleti Haktır! Der İman Mührünü Kalplere Vurur Ve İspat Eder ...

İman Dürbünü İle Bakıp Kalp Ve Vicdan Kulağı İle Dinleyen İman Eder! Kendini Kurtarır.

Saygılarımla
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Kur'an-ı Kerim Mucizesi : Demir Uzaydan Gelmiştir Kur'an-ı Kerim Bunu 1400 Sene Önce Kör Gözlere Gösteriyor Ve  Bütün Deist Ve Ateistleri İmana Davet Ediyor !... Empty Geri: Kur'an-ı Kerim Mucizesi : Demir Uzaydan Gelmiştir Kur'an-ı Kerim Bunu 1400 Sene Önce Kör Gözlere Gösteriyor Ve Bütün Deist Ve Ateistleri İmana Davet Ediyor !...

Mesaj tarafından Uniak Perş. Ağus. 12, 2010 10:50 pm

Miraca çıktığında dönüp dünyaya bakmamamış geri zekalı.

Galiba yükseklik korkusundandır.

Baksa dünyanın yuvarlak olduğunu da haber verecekti.

Hoş Prof. Dr. Bayraktar gibileri İslam Dininde miraç diye bir olayın olmadığını

Musa'nın miraçta geri gönderip namaz vakitlerini düşürmesini söylemesi gibi kısımların çok saçma olduğundan varsayarak Yahudi uydurmasıdır diyorlar.

Demir meselesine de fazla kafayı takma.
    Demir indirgendir. Falan gibi şeylere girersen sen uçarsın.

Bi de demirin indirgenliğini araştırsana.
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kur'an-ı Kerim Mucizesi : Demir Uzaydan Gelmiştir Kur'an-ı Kerim Bunu 1400 Sene Önce Kör Gözlere Gösteriyor Ve  Bütün Deist Ve Ateistleri İmana Davet Ediyor !... Empty Geri: Kur'an-ı Kerim Mucizesi : Demir Uzaydan Gelmiştir Kur'an-ı Kerim Bunu 1400 Sene Önce Kör Gözlere Gösteriyor Ve Bütün Deist Ve Ateistleri İmana Davet Ediyor !...

Mesaj tarafından Tikky C.tesi Ağus. 14, 2010 3:53 pm

Selamun Aleykum … Önce Selam Sonra Kelam Gelir İnşaAllah … Edep Budur ….
    Bismillahirrahmanirrahim

Yüksek Bir Hakikat Olan Ku’an-ı Kerim Ve Vahi İle Ondan Teşerruat Eden Ayetin Cisimleşmiş Manayı Harfi Olan Sünnet-i Rasulullah Gibi Yüsek , Geniş , Derin Ve Cami Hakikatler Ancak Ve Ancak Yüksek Ehl-iİlim İle Teslim Olup İman Edenler Tarafından Yüksek Bir Belagatla İzah Ve İzan Edile Bilir.

Eşi Benzeri Olmayan, Hayret Verici Alemler Yaratan, Yarattıklarına Yardımda Bulunan Ancak Cenab-ı Haktır. Amelsiz Sözden Ve Cenab-ı Bari'nin Sevmediği Her Şeyden İstiğfar Eder Ve Hakk'ın Yardım Ve Kuvvetiyle Yarattıklarının Şerrinden Ona Sığınırım. Allah C.C.'ın izni, Bismillah Esrarının Sırrı iİe Başlayıp İnayet-i Bari, Elhamdülillah Nurunun Anahtarı İle Kelamımızı Açtık. İlim, Hilm, Silm Madeni, Hak Aynası, Nübüvvet Güneşi, Velayet Bedri, Rahmet-i İlahi'nin Anahtarı, Celalet Kutbu, Risalet Güneşi, Kulları Allah C.C.'a Yönelten, Nebilerin Ve Rasüllerin İmamı, Velilerin Ve Ariflerin Ruhu, Feyzullah Deryası, Ümmetlerin Güneşi, Karanlıkların Bedri, Lisan Ül Kıdemin Tercümanı, Esrar-ı İlahiyenin Madeni, İmanın Alemi, Deliller Sahibi, Allah C.C. Nurlarının Hazinesi Olan Habib-i Ekrem Muhammed Mustafa Hazretleri'ne, Hidayet Yıldızları, İktida Güneşleri Olup Hidayet Yolunda Sebat Eden Al Ve Ashabına Kendilerine Tabi Olanların Allah Yoluna Yöneldikleri Kamil Varisleri Üzerine Tehiyyat Ve Selamın Ekmeli ile Kelam Kapısına Girdik. Bundan Sonra Tehiyyat, Selam Ve Allah C.C..'ın Rahmeti Devam İle Sizin Üzerinize Olsun.

Değerli Site Sakinleri Ve Pek Muhterem Misafirlerimiz Ve Tabi ki de Sayın Uniak Bey … Allah’ın İzni İle Birazdan Okuyacağınız Yazı İle Fenni Yorumlamaktan Gelen Dalalet Ve Cahillikten Gelen Hıyanet Ve Deistlik İle Densizlik Ve Ateistlikten Kaynaklanan Yanılgılara , İman Edenler İçin Yüksek Bir Hakikat Olan Kur’an-ı Kerim’in Muciz-ül Beyanı İle Cevap Verilecektir İnşaAllah … Böylece Celalin Arkasındaki Cemali Göremeyen, Cemalin Arkasında Ki Celali Göremeyen Ve Bu Günah Pisliğinden Kaynaklanan Hakikat-ı Algılayamayan Zi Şuurlara Hikmet-i Canibinden Bir Hakikat Tokatı Hükmündeki 3 Mucize-i Kur’aniyeyi Yüksek Nazarlarınıza Arz Ederim İnşaAllah … Bi İznillah … Allah Cümle Ümmed-i Muhammed’den Allah Razı Olsun İnşaAllah …

Hakikat : Edep Ve Ahlak Noktasında Ahlak-ı Kur’an Ve Ahlak-ı Muhammediye

SayınUniak :

Uniak demiş ki:Miraca Çıktığında Dönüp Dünyaya Bakmamış Geri Zekalı..
    Demişsiniz. Doğrusu Pek Şaşırmadım / Şaşırtmadınız !. Sitenin Genelinde Görülen Edepsizliğin Ve Ahlaksızlığın Buna Paralel Gelişen Saygısızlığın Sizde de Olmasını Gayet Doğal Karşılıyorum Artık.. Buda Zaten Ehl-i İslam İle Ehl-i Dalalet Ve Ehl-i Gaflet Arasındaki En Büyük Farkı Kör Gözlere Gösterir Derecesinde Göstermektedir. İş Bu Ki Benim Neden Eski Bir Deist Hatta Belki de Bir Ateist İken Neden İslam Dairesine Girdiğimin En Canibinden Bir Misali Ve Kıymetli Bir Örneğidir İnşaAllah…

Bu Bile İslam’ın Ne Derece Büyük Bir Hakikat İken Deizm Ve Ateizmin Buna Karşın Ne Derece Gaflet Ve Dalalet Olduğunun En Çarpıcı Örneğidir. Çünkü Herkes Yediğinden İkram Eder
    . Bunu Daha İyi Anlamak İsterseniz “Daha Öncede Sitemizin Muhtelif Bölümlerinde Ki Muhtelif Terbiyesiz Ehl-i Deist Ve Ateistlere Karşı Yazmış Olduğumuz “ Şu Temsili Tarihi Vakaya Bakınız İnşaAllah;

Şanlı Osmanlı Padişağı Kanuni Sultan Süleyman Han Avrupalı Bir Hristiyan Elçisine Verdiği Muazzam Cevapla Noktalamak İstiyorum.
    Sultan Süleyman Han Süleymaniye Külliyesinin Yaptırılmasını Bizatiği Rüyasında Efendimiz Hz Muhammed Sallallahu Aleyhi Wessellem Efendimizi Görüp Onun Miharabı Burada Olsun Minberi Burada Olsun Minaresi Burada Olsun Şeklinde Manevi Emri İşareti İle Yapmıştır. Sabah Uykusundan Uyandığında Hemen Minmandar Başı Mimar Sinanı Çağırıp Şuanki Süleymaniye Külliyesinin Olduğu Yere Gitmişler. Mimar Sinan Hemen Mihrabın Burada Minberin Burada Minarenin De Burada Olduğunu Söyleyince Sultan Süleyman Biraz Şaşkınlık Biraz Tebessümle Mimar Başı Mimar Sinanı Hemen Yanına Çağırıp Tatlı Bir Tebessümle Ve Kısık Bir Sesle Kulağına Fısıldamış... Hayırdır??? Sen Nereden Biliyorsun Diye Sormuş. Mimar Sinan Başı Önde Eğik Mütebessim Çehresinde Muhammedi Bir Muhabbetin Nuru Parlar Halde Hoş Bir Sedayla "Bir Adım Arkanızdaydım Efendim" Demiş...

Ve Besmele-i Şerife İle İşe Koyulmuş. Temelin Zemine Sağlam Bir Şekil Oturması İçin Temel Attıktan Sonra Uzunca Bir Süre Beklemeye Geçilmiş. Bu Sürede Hikmetini Anlayamayan Avrupalılar Osmanlı Ecdadımızın İnşaatı Bitirmeye Ekonomik Gücünün Yetmediğini Ve Parasının Bittiğini Düşünerekten Altın Ve Mücevherlerle Dolu Bir Sandığı Dibinde De "İnsan Pisliği" Koyarak Yollamışlar. Sultan Süleyman Han Fıkh-i Hüküm Gereğince Vakıf Niyeti İle Verilen Mal O Vakfa Harcanması Kaidesince Gelen Elmas Ve Altınları Atamamış. Ama Un Ufak Edip Harca Katmış! Evliya Çelebi Seyahatnamesinde Bu Elmas Ve Altınların O Sırada Yapılmakta Olan Minareye Katıldığını Ve Hali Hazırda da Halen O Minarenin de Güneşli Havalarda Daha Bir Parladığını Belirtmişlerdir. Nitekim Hakikat Nazarı Ve İman Dürbünü İle Bakan Herkes Bunu Bil Müşahade Müşahade Eder, Görür Ve Tastik Eder.

Tabi Son Olarak Şanlı Osmanlı Ecdadımız Hiç Kendisine Yapılan Hakaretin Altında Kalır mı !. O Keskin Zekası İle Hem Dün Elin Ehl-i Kafirine Hem Ehl-i Dalaletine Hem Ehl-i Deistine O Gün İçin ! Ve Hali Hazırda Bu Günde Sana! Ve Senin Gibilere Hitap Eden Muazzam Bir Yanıt Vermişler!

Sultan Süleyman’ın Gönderdiği Mücevherlerle Dolu Sandığın Dibinde İpek Mendillerle Sarılı Bir Kutu Konulur. Kutunun İçinde de "Lokum" Dibinde de Bir Not! Notta'da Herkes Yediğinden İkram Eder !!!...

Afiyet Olsun ... Sayın Uniak Bey.

Sayın Site Sakinleri Görüldüğü Gibi Ve Herkesçe de Malum Olduğu Gibi Ben Bir Müslüman’ım Ve Ahlak Numunesi Olan Osmanlı Ecdadımızın Bir Torunu Olarak Ahlak-ı Kuran’dan Ve Ahlak-ı Muhammed’den Gelen Feyiz İle Ahmed’i Mahmud’u Muhammed’den Gelen Muhabbetle Muhabbet Etmekteyiz/İm . Kelamda Hem Makam Hem de O Makama Bağlı Yere Ve Yöne Göre Değişen Hitapta Mevcuttur.

Bunu Siz Değerli Kardeşlerime , Uzak Hakikatleri Akla Daha Yakın Kıla Bilmek İçin Teşbih Yöntemini Kullanarak İzah Etmeye Çalışacağım İnşaAllah. Şimdi Bir Birinden Farklı Yüksekliklerde 4 Farklı Tepe Olsun. 1. Tepe 2.den, 2. Tepe 3.den, 3.Tepe 4.Den. Büyük Olsun. Bu 4 Tepeye de 4 Farklı Kişi Çıksa; 3. Tepe 4 Den Büyük Olduğu İçin 4. Tepenin Gördüğü Gördüğünü Ve Kendi Tepesinin Gördüğü Hakikatleri Göre Bilir Ve Tam Manası İle Müşahade Edebilir. Ama 3. Tepedeki Kişi 4. Tepedeki Hakikatleri Göremediği İçin Müşahade Edemez. 2. Tepedeki de Hem 3. Tepede ki Hem 4. Tepede ki Hem de Bu Tepelerin Gördükleri Hakikatleri Görür Ve Müşahade Edebilir. Şimdi 2. Tepedeki Kişi 3. Ve 4. Tepedeki Hakikatleri Gördüğü İçin Kendisini Adam Sanıp 1. Tepedeki Hakikatten Sual Etmeye Kalksa Ve Hatta O Tepedeki Hakikatlere Vakıf Olmadığı Halde Konuşsa Bu Onun Bilgisizliğini Ve Cahilliğini Gösterdiği Gibi Acizliğinin Kanıtıdır. Hal Böyle Olunca Makamı Nispetiyle Ala Ve Ali Bir Makamda Olan 1. Tepedeki Kişi. Cahilliği Ve Acizliği Münasebetiyle Kargaşa Çıkaran Hatta Aciz Kaldığı İçin Kötü Söz Kullanan 2 Tepedeki Kişiyi “Hoş Görür” …

İşte Aynen Öylede.

Hasılı Kelam, İnsan Önce Allah’ı Bilmeli Ona İman Etmeli Sonra Muhabbetullah Makamına Yükselmeye Çalışmalıdır . Katiyen Bil Ki, Hilkatin (Yaratılmanın) En Yüksek Gayesi Ve Fıtratın En Yüce Neticesi, İman-ı Billâhtır (İman Etmektir). Ve İnsaniyetin En Ali Mertebesi Ve Beşeriyetin En Büyük Makamı, İman-ı Billâh İçindeki Marifetullahtır. ( Yani Kainattaki Allah’ın Yaratımındaki İzleri Aramak Ve Bunları Bulup Müşahade Etmektir.) Cin Ve İnsin En Parlak Saadeti Ve En Tatlı Nimeti, O Marifetullah İçindeki Muhabbetullahtır. Ve Ruh-u Beşer İçin En Hâlis Sürur Ve Kalb-i İnsan İçin En Sâfi Sevinç, O Muhabbetullah İçindeki Lezzet-i Ruhaniyedir. ( Bunu Göremeyen Bunu Tadamaz. Bunu Tadamayanda Bu Tatdan Sual Edemez )

Kişinin Allahı’nı Önce Bilmesi Ve Ona İman Etmesi İle Rabbini Tanır. Marifetullah İle Allah’ını Bilmesini Sağlayan Umumi Ve Hususi Ruhunun En Derinliklerini Ve Akli Ve Kalbi İştiyaklarını Geliştirip Arttırması. Allah Dostluğu Yolunda Muhabbet Yolunda İlerlemesi Lazımdır. Kişi Bu Yolda Taklidi Ve Hakiki Bir Şekilde İlerledikçe Allah’ı Tanıyıp Allah’ı Tanıyacak İman Hakikatlerine Kesp Ettikçe Allah’ın Büyüklüğünü Yüceliğini Gücünü Ve Kuvvetini Görüp 1001 Esmasını Tanımaya Başladıkça Aynı Oranda Kendisinin Ne Derecede Aciz Ne Derecede Fakir Ne Derecede de Muhtaç Olduğunu Anlar.

İnsanın Kendini Aciz Ve Fakir Görmesi Umumi Çevresinin Ve Kendi Hususi Alet Ve Cihazat’ın Sahibini Bilmesi Ve Ona Muhtaçlığını İdrak Ettiği Nispette Fakirliğini Ve Acizliğini Anlar Ve Artırır.

Dışı Güzel İçi Boş Olmamak Lazımdır. Dışın Güzelliğini İçin İmanı İle Süslemesek Kıymeti Hiç Hükmünde Olur. İnsan, Nur-u İmânİle Alâ-yı İlliyyîne Çıkar; Cennete Lâyık Bir Kıymet Alır. Ve Zulmet-i Küfür İle Esfel-i Sâfilîne Düşer; Cehenneme Ehil Olacak Bir Vaziyete Girer. ( İman İle Makamı Artar
    Cennete Layık Bir İnsan Olur. İmansız İse Hayvandan da Aşağı Olur Cehenneme Liyakat Kesp Eder ) Çünkü, İmân İnsanı Sâni-i Zülcelâline Nispet Ediyor. ( Ona Aynedarlık Ediyor,Yani Allahın Binbir Esması İnsanda Tezahür Eder Bu Yüzden: ) İmân Bir İntisabdır. Öyle İse, İnsan, İmân İle (Teslimiyetle)İnsanda Tezâhür Eden San'at-ı İlâhiye Ve Nukuş-u Esmâ-i Rabbâniye İtibâriyle Bir Kıymet Alır. Küfür, O Nisbeti Kat' Eder. O Kat'dan San'at-ı Rabbâniye gizlenir, (İnsan Allahın Nizpeti Olması Hasebi İle Ona Yansıyan O Manevi Güzelikleri Aynasını Paslandırarak Veya Tozlandırarak Veya Kendi Bulaşık Elini Sokarak Yansıtırsa O Zaman Allahın Esmasına Ayinedarlık Tam Manası İle Yapamaz) Kıymeti Dahi Yalnız Madde İtibâriyle Olur.(Allahı Bilmezse Manadak Uzaklaşır Sadece Maddi Bir Surette Kalır ) Madde İse, Hem Fâniye, Hem Zâile, Hem Muvakkat Bir Hayat-ı Hayvanî Olduğundan, Kıymeti Hiç Hükmündedir.

Bu Sırrı Bir Temsil İle Beyân Edeceğiz. Meselâ, İnsanların Sanatları İçinde, Nasıl ki Maddenin Kıymeti İle Sanatın Kıymeti Ayrı Ayrıdır; Bâzan Müsâvi, Bâzan Madde Daha Kıymettar, Bâzan Oluyor ki, Beş Kuruşluk Demir Gibi Bir Maddede Beş Liralık Bir Sanat Bulunuyor. Belki Bâzan, Antika Olan Bir Sanat, Bir Milyon Kıymeti Aldığı Halde, Maddesi Beş Kuruşa da Değmiyor. (Yani Basit Bir Bakırdaki Muazzam Bir Hat Sanatı 5 Kuruş Değerindeki Bir Bakırı Taşıdığı Sanat İtibari İle 5 Milyara Bazende 50 Milyara Taşıya Biliyor. Kimi Zamanda Çok Güzel Bir Altın Üzerindeki Sanat İse 5 Kuruş Değerinde Değil. Sanatlı Bir Bakır İle Sanatı Adi Olan Bir Altını Pazarda Satsanız 5 Kuruşluk Bakır İçindeki Sanat İle 5 Liralık Altına 5 Kat Farkla Değer Kazanıyor.) İşte Öyle Antika Bir Sanat, Antikacıların Çarşısına Gidilse, Hârikapîşe Ve Pek Eski Hünerver San'atkârına Nisbet Ederek,O Sanatkârı Yâd Etmekle Ve O Sanatla Teşhir Edilse, Bir Milyon Fiyatla Satılır. Eğer Kaba Demirciler Çarşısına Gidilse, Beş Kuruşluk Bir Demir Pahasına Alınabilir.

İşte Bu Sırra Binaenaleyh 32 Yaşına Gelmiş Ve Ailesi İçinde Değerli Abisinin Başarılarının Hep Gölgesinde Kalan Ve Hayatta Kendini Her Fırsatta Göstermek İstediğinde de Hep Olumsuzluklarla Sonuçlanan Başarısızlıklar Bilonçosu İçinde Kendi Kararlarını Almak Hususunda Bile Çoğu Zaman Aciz Kalmış Ve Bu Yüzden de “Abisinin” Yaşam Koçluğuna Muhtaç Kalmış Birisi Olan “Uniak” Beyin Bu Saldırgan Durumunu Tabi ki de Anlayışla Karşılıyorum. Ve Kendisine Acıyorum. Dolayısı İle Haliyle 32 Sene Boyunca Belki de Allah’ın Kendisine Lütufları Dışında Kendi Tırnakları İle Pek Bir Başarı Sağlayamamış Ve Bu Yüzdende Belki de “A Sosyal” Bir Hayat Yaşayan Birisinin Bu Başarısızlığın Sorumluluğunu Kendi Üzerinden Atıp Allah’a “Ona 25 Sene Boyunca Dua Ettiği Halde Duasının Duyulmadığını Ve Kabul Olmadığını “Kendi 2. Tepesinden 1. Tepedeki Hakikatleri Kendi Çapınca Yorumlayarak” İstedikleri Olmadığı ( Menfaati Ve Çıkarcılığı Gerçekleşmediği )

İçin Yardım Etmediğini Düşünüp ” Onun Kelamı Kur’an-ı Kerime Ve Sevgilisi Peygamberimize Hakaret Etmesinin Ve İnkarcılığının Altında Yatan Başlıca Yegane Gerçek Bu Olsa Gerekir!...

Nitekim Forumumuzun Dua İle İlgili Açılan Konu Başlığında da Kendisinin Bu İtirafını Görebilirsiniz :

Uniak demiş ki:Tanrı Yaratıcıdır. Ama Müdahaleci Değil. Dua Etmek Fayda Vermez

Çünkü O Yıllar 25 Sene Boyunca Başkalarının Belkide Abisinin! Başarılarının Gölgesinde Kalmıştı. Birşeyden , Birisinden ! Hırsını Çıkarması Lazımdı! …

Uniak demiş ki:25 Yıl Dua Ettim. Yalvardım Yakardım. Önünde Secdeye Gittim. Bana Mısın Demedi. Varlığını Bile Kendime İnandıramadım. Hiç Mucize Görmedim. Keramet de. Olağanüstü Bir Şey de. ( Çünkü Hep Mucize Ve Keramet Aramıştı !Hep Olağanüstülük Aramıştı. Oysaki Allah’ın Kendisine Vermiş Olduğu Muazzam Ruh Akıl Kalp Donanımını Mana Ve Marifetullah Alemlerini Görememişti. Asıl Mucizeler Bunlardı !!! ) Beni Hidayetine Erdir Dedim Yalvardım Erdirmedi de. Ben Kul Olarak Çok Aciz ( Ezik ) Biriyim Dedim. Bana Yardım Et Dedim. Etmedi. Belki de Beni Pek Sevmemişti. ( Acındırma Psikolojisi )

Artık O'na İnanıyorum. O'nu Yaratanlar Beni Kandırmışlardı. ( Gizli Bir Kibir ! Çünkü O Hata Yapamaz Çünkü O Hata Yapmamıştıda ! Yansıtma Psikolojisi İle Suçu Kendi Başarısızlığından Ziyade Başkasına Atmayı Tercih Etti ) İnsan Olduğumu Fark Ettim. Evet O Gün Dünya Varmış be Dedim. Ve Evreni de Yaratan Bi Güç Var. Ama 'O' Değil. Artık 'O'nun İçin Çalışmıyorum. Tüm İnsanlık İçin Üretiyorum, Kazanıyorum Ve Paylaşıyorum. Şimdi 'O' Bana Yalvarsın.( Kibrinin Tavan Yaptığı Nokta !)

Evet Özgür Böyle Birisi …
    İsterseniz Özgür Bey Telefonu Yönlendirdiğiniz Gibi Mesajlarıda Abinize Yönlendirin Smile Muhtemelen O Sizden Daha Akıllıca Olurmu Olmaz Mı Bilmem Ama Daha "Edeplice" Yazacağını Düşünüyorum !... Umuyoooorum ...

Özgür ( Uniak) Beyin Kainat Aleminin En Nazenin Ağacının En Mücessem Ve Mükemmel Numuneyi Meyvesi Olan Efendimize “Geri Zekalı” Demesi Aslında Kendisini Tanımlaması Ve Yansıtması İle Alakalıdır. Bu Hususu Konya’nın İncisi Gönlümüzün Birincisi Mevlevi Tarikatı Piri Şeyh Hz. Mevlana K.S.Hazretleri Ve Onun Hususi Talebeleri Arasındaki Geçen Şu Vecih Konuşma Daha İyi Anlamamıza Yardımcı Olacaktır İnşaAllah …

Yer Şeyh Mevlana Hazretlerinin Dergahı: Usulu Edep Ve Kemali Bir Saadet İle Şeyh Efendinin Kapısı Çalınır. Kıymetli Talebeleri Şeyh Efendiye Bir Soru Sormak İstediklerini Beyan Ederler. Oda Kendilerini İçeri Buyur Eder. Talebeleri Şeyh Efendiye Sorarlar. Efendim “Kişinin Kıymeti Neyle Ölçülür?”

Mevlana Hazretleri Kısa Bir Tefekkürden Sonra Cevap Verir. “Aradığı Şeyle” Evladım.

Görüldüğü Gibi. İslam Dininde Ve Kur’an-ı Kerimde Ve Peygamberimiz Hz. Muhammed Sallallahu Aleyhi Vessellem Efendimizde Neye Bakıyor Baktığınızda da Neyi Görüyorsanız Siz Onun “Ta Kendisisiniz.” Sayın Uniak Bey …

Nitekim Bu Fark İkimizin Arasında da En Cami Bir Şekilde Görülmektedir.

Bizim Hitabımız :
    Tikky demiş ki: Not : Allah’ın İzni İle Farkı Fark Ettiren Bir Müslüman Olarak Su-i Zan Değil Hüsnü Zan Güdüyor Ve Admin’in Ve Diğer Deistlerin Başta “Uniak” Büyüğümüz Olmak Kaydı İle Bana Ve Şahsıma Yapılan Bu Hakaretleri Görmediklerini Bu Giriş Çıkışların “Misafir” Kullanıcıları Tarafından Yapıldığını Düşünmek Ve Kendimi İnandırmak İstiyorum

Ve Gördükleri Vakit Bu Fakire Destek Olacaklarını Düşünürken ! Kendisi Konunun Geçtiği Başlıkta;

Uniak demiş ki:Sadisticum Cennette İnternet’te Arapça Olacak Acaba.

Demiş.. Ve Yapılan Küfürlere Kulak Tıkamıştır.

Biz Her Fırsatta Kendisine Son Derece Saygılı Bir Şekilde “Bey” Derken Ve “Uniak Abimiz Ve Büyüğümüz” Dememize Karşın Kendisi :

Uniak demiş ki: ... Beyinsiz. Veya Değer Verdiğimiz Değerlere Ki Başında Peygamberimiz Gelir "Gerizekalı"

Demiş, Ve Hakaret Etmiştir ... Çoook Yazık ! … Kişisel Eleştiri Ayrıdır ! Fikri Eleştiri Çok Çok Ayrıdır !. İnşaAllah Bunu Öğrenirsiniz. Benden Size Bir Kardeş Tavsiyesi Smile

Değerli Site Sakinleri. Ve Kıymetli Misafirlerimiz. Müslümanlara Yapılan Hem Toplumda Hem de Toplumun Minik Bir Fihristesi Hükmünde Olan Forumumuz da Bunca Hakarete Aşağılama Ve Alaya Rağmen Biz İnşaAllah Aynı Seviyeye Düşmeyeceğiz. Çünkü Biz Kur’an Ahlakı İle Ahlaklanan Hz. Muhammed Mustafa’nın Muhabbeti İle Muhabbetlenmiş Muhabbet Fedayileriyiz… Amacımız İnsanlara Hakkı Anlatmak ! Hakaret Etmek Değil. Bazen Bize Yapılan Hakaretleri Latifelerle Yanıtlamamız İse Karşı Tarafın Tutumuna Karşın Dik Duruşumuzla Alakalı Olup “Belki” Yaptığından Utanır Ve Kendi Hatasını Kendi Anlaya Bilir Diyedir.. Yoksa Suskunluğumuz Asilliğimizdendir ! Her Söze İllaki İslam’ın Verilecek Hikmetli Bir Cevabı Vardır. Lakin! Bir Adama Bakarız Adam mı Diye Birde Lafa Bakarız Laf Mı Diye !!!...

Bunu Daha Evvelde Farklı Bir Konu Başlığında Dile Getirmiştik. İsterseniz Bir Kere Daha Hatırlayalım ;

Biz Hocalarımızdan Böyle Gördük Şöyle Okuduk ! Bir Müslüman Toprak Gibidir ... Ne Kadaaar Pislik Atılırsa Atılsın ! Ondan Sadece İnsanların Hayrına Ve Faydasına Olan Güzellikler Neşvü Nema Eder. Kardeşimize Acıyorum. Ona En Büyük Belam Allah Onu Daire-i İslam da Hidayet Nasip Etsin İnşaAllah Ki... Yıllar Sonra Bu Hayatı Ve Hayatı İçindeki Davranışları Onun En Büyük Pişmanlığıdır. Onun Sayesinde Bir Ayeti Kerimeye Daha Mahsar Olduğum İçin Allah Ondan Bir Defa Daha Razı Olsun :Kur’an-ı Kerim’de Rahmân’ın Kulları Olan Müminler, Şu Vasıflarla Anlatılır: “Rahmân’ın (Has) Kulları, Yeryüzünde Tevazu İle Yürürler Ve Kendini Bilmez Kimseler Onlara Laf Attığında (İncitmeksizin) ‘Selâm’ Der (Geçerler)” (Furkân Suresi), “(O Kullar), Yalan Yere Şahitlik Etmezler, Boş Sözlerle Karşılaştıklarında Vakar İle (Oradan) Geçip Giderler” (Furkân Suresi) Kasas Suresi’nde İse Müminlerin Bu Halleri Şöyle Detaylandırılır: “Onlar, Boş Söz İşittikleri Zaman Ondan Yüz Çevirirler Ve ‘Bizim İşlerimiz Bize, Sizin İşleriniz Size Size Selâm Olsun Biz Kendini Bilmezleri (Arkadaş Edinmek) İstemeyiz’ Derler” (Kasas) Allah’ın Has Kulları Boş, Mânâsız Ve Çirkin Söz Ve Davranışlarla Karşılaştıklarında Katiyen Yakışıksız Sözler Sarf Etmez Ve Vakur Bir Edayla Oradan Geçip Giderler Nitekim “Herkes, Kendi Karakterinin Gereğini Sergiler” (İsrâ Suresi)

Rasulullah Efendimizin Duası : Allah'ım Bilmiyorlar Bilselerdi Yapmazlardı! Sen Onlara Rahmet Et Merhamet Et ...

Ahlak Kimde İse ! HakikatteOndadır . ( Nokta ! )

En son Tikky tarafından Ptsi Ağus. 16, 2010 1:21 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky C.tesi Ağus. 14, 2010 4:10 pm

1. Hakikat:

Dünyanın Yuvarlak Olduğunu 1400 Sene Önce Kur’an-ı Kerim Bildirmiştir Peygamberimiz de Ferman Etmiştir, İnşaAllah …

Uniak demiş ki: Baksa Dünyanın Yuvarlak Olduğunu da Haber Verecekti.

Sayın Uniak Bey , “O” Bakmış Ama “Sen” Bakamamışsın !... O Ferman Etmiş Sen Feraset Edememişsin !... Güzel Düşünen Güzel Bakar. Güzel Bakan Güzel Görür. Güzel Gören Hayatından Lezzet Alır. İman Dürbünü İle Bakmayı Bilseydin Hakikati de Görürdün. Belki de Bu Konuda da Abine Sormalısın Smile O Sana Yardımcı Olabilir Smile

Kur’an-ı Kerimde Dünyanın Yuvarlak Olduğuna Dair Ayetler Ve Peygamberimizin Muhtelif Hadis-i Şerifleri Bulunmaktadır. Fakat Konunun Dağılmaması Ve Ehemmiyetine Binahaleyn Farklı Bir Konu Başlığı Altında Nazarlarınıza Sunulacaktır İnşaAllah.

3. Hakikat : Miraç Hadisesi Ve Deizmin DelilSizim Olduğunun İspatı !...

Uniak demiş ki: Hoş Prof. Dr. Bayraktar Gibileri İslam Dininde Miraç Diye Bir Olayın Olmadığını .. Musa'nın Miraçta Geri Gönderip Namaz Vakitlerini Düşürmesini Söylemesi Gibi Kısımların Çok Saçma Olduğundan Varsayarak Yahudi Uydurmasıdır Diyorlar.

Nerde Diyorlar Peki
    Sayın Uniak Bey ? İslami Kitaplarda Mı Uniak Masallarında Mı ? Uniak Uydurmalarında Mı ?

Sayın Site Sakinleri Ve Sayın Uniak Bey , Sanırım Konuyu Pek İyi Anlayamadığınız Gibi İyide Bir Araştırmacı Değilsiniz!... İyi Bir Gözlemci Hiç Değilsiniz. Sayın Hocamızın Kitapları Hepimizce Malumdur. Televizyonlardaki Beyanları da Hepimizce Malumdur.

Sayın Bayraktar Oğlu
    Hocamız Değerli Bir Hocamız Olup Müslüman’dır!. Hocamızın Genel Görüş Ve Kanaatince İnsanları da Kur’an-ı Kerim’in Nuruyla Amentüye Davet Etmektedir. Peki Siz Müslüman Mısınız ? Amentüye İman Ettiniz Mi ? Sayın Bayraktar Oğlu Hocamız “Allah’a İnanıyor ! Meleklere de İnanıyor, Kur’an-ı Kerime de İnanıyor, Peygamberimizin Peygamberliğine de Şeksiz Ve Şüphesiz İnanıyor. Kader Ve Şerre de İman Ediyor ) Siz Bu İslam’i Hususlara İnanıyor Musunuz Peki Smile

Bütün İslami Hükümlere Tam Bir Teslimiyetle İman Ettiğine İnandığımız Hocamızın İman Ettiği Diğer Hususlara Neden İman Etmiyorsunuz ? Nedir Sizi Bu Hakikatlere Kör Ve Sağır Eden ?

Sayın Bayraktar Hocamızın Kuran Tefsiri Bu Fakirin Elinde Mevcut. İsterseniz Hep Birlikte Sayın Hocamızın Miraç Hadisesini Nasıl Kaleme Aldığını Görelim İnşaAllah … Uniak’ın Dediği Gibi İnanmıyor Mu Yoksa İnanıyor da Farklı Bir Bakış Açısından Mı Konuyu Ele Almış Şimdi Hep Birlikte Bir Araştırmacı Gözüyle Açizane Ve Fakirane Olarak Ama Pek Halisane Bir Şekilde Sayın Hocamızın Miraç Hadisesi İle İlgili Tefsirini Siz Değerli Kardeşlerimizin Yüksek Nazarlarına Sunarız :

Bir Gece, Kendisine Ayetlerimizden Bir Kısmını Göste­relim Diye Kulunu Mescid-i Haram'dan, Çevresini Mü­barek Kıldığımız Mescid-i Aksâ'ya Yürüten Allah, Nok­san Sıfatlardan Uzaktır. O, İşitendir, Görendir.

Sayın Site Sakinleri Ve Kıymetli
    Misafirler Görüldüğü Gibi Sayın Hocamız Hem Allah’ı Kabul Ediyor Hem Kur’an-ı Kerimi Tastik Ediyor, Hem de Peygamberimizin Peygamberlik Nübüvetini Kabul Ediyor!...

İslam âlimlerini Oldukça Meşgul Eden, Bu Ayette Geçen İsrâ, Yani "Gece Yürüyüşü" Meselesinin Genelde Oluşumu Üzerinde Durulmuş, (Diyerek Yani Bende İsra Olayını Kabul Ediyorum Ama Daha Çok ) Onun İnsanlığa Neler Getirdiği Ko­nuları İse Gölgede Kalmıştır. Bu Gece Yolculuğu Diyebileceğimiz Gece Yürüyüşünün Hep Nasıllığı Üzerinde Duruldu, Ama Niçini, Yani Amacı Üze­rinde Pek Durulmadı. Şimdi Ayetin Analizini Yaparak, İsrâ Ve Mi'râc'ın Ne Olduğu Ve Niçin Gerçekleştirildiğini Açıklayacağız.

Görüldüğü Gibi Sayın Site Sakinleri Ve Misafirler. Deistler Veya Ateistler İslam’ı Kur’an-ı Kerimi Ve Ayetlerini Peygamberimizin Mübarek Hadis-i Şeriflerini “Önce Kendileri Uyduruyorlar ! Sonra Uydurduklarına İnanıyorlar Daha Sonra Bu Uydurduklarını Yazıyorlar !” Sonrada Diyorlar ki İşte İslam Budur ! Biz Buna İnanmayız Smile

Değerli Site
    Sakinleri Ve Misafirlerimiz. Açık Konuşmak Gerekirse Deist Ve Ateistlerin Hiç Bir Şey Araştırdıkları Maraştırdıkları Yok ! Asıl Tek Gerçek Bu !... Gerisi Külliyen Yalan. Çarpıtma Veya Çamur Atma ! Başka Bir Şey Değil. Gerçek Manada Araştıranlar İse Zaten: Ya “Hiç Deist” Olmuyor ! Yada Deist Veya Ateistken “Benim Gibi” Hatasını Anlayıp Tövbe Edip “Müslüman” Oluyor Ve Kurtuluşa Eriyor...

Sayın Bayraktar Oğlu Hocamızın Miraç Hadisesi İle İlgili Ayetin Tefsiri: "Noksan Sıfatlardan Uzak Olan" "Sübhân" Kelimesinin Kök Fiili, "Suda Yüzmek, Geçimini Temin Etmek İçin Öteye Beriye Koşmak, Çabalamak; Uyumak, Sakin Olmak, Dinlenmek, Yeri Kazmak, Uzak Gitmek; Sözü Çok Söylemek; At Koşarken Ayaklarını Uzatması; Yıldızın Gökyüzünde Hareket Etmesi" Anlamına Gelen “Sebehadır”. Bu Fiilin Sebbeha Kalıbı "Sübhânellâh Demek, Yüce Allah'ı Tenzih Etmek, Noksan Sıfatlardan Uzak Tutmak" Ma­nasını İfade Etmektedir. Allah İsmi İle Kul­lanılınca, Yani Sübhânellâh, "Allah'ı Tenzih Ederim", Yani "Noksan Sıfatlardan Uzak Tutarım" Anlamına Gelmektedir.

Sübhân Kelimesini, Yüce Allah Kendi Kendine Kullanmakta Ve Kendisinin Noksan Sıfatlardan Uzak Olduğunu Söylemektedir. Biz De Bu Kelimeyi Söylerken O’Nunla Beraber Teşbih Yapmış Oluyoruz. Diğer Taraftan Sübhân Kelimesine Aynı Zamanda : “ Bütün Varlıkların Teşbih Ettiği, Bütün Akılların Ruhların Kendisine Doğru Yüzüp Aktığı Allah” Manası da Verilebilir. ( Allah’tan Geldik Allah’a Döneceğiz Gibi ) Ne Demek “Allah’ın Noksan Sıfatlardan Uzak Tutmak ?” Bu Sorunun Cevabını İhlâs Sûresinin 3 Ve 4. Ayetleriyle Verebiliriz: "O, Doğurmamış Ve Doğmamıştır. O'nun Hiçbir Dengi Yoktur." İşte Bu Ayetleri Okurken Allah'ı Teşbih Ediyoruz, "Sübhânellâh" Demiş Oluyoruz. Yüce Allah Bu Şekilde Noksan Sıfatlardan Uzak Tutulmaktadır.

Bu Açıklamanın Ardından Şu Soruyu Sorabiliriz: Yüce Allah, İsrâ sûresine Sübhân kelimesi ile, Kendini teşbih etmekle, noksan sıfatlardan uzak tutmakla niye başlamıştır? Sorunun Cevabını âyetin devamından çıkarabiliriz. Kulunu bir gece Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya yürütmesi, O'nun noksan Sıfatlardan uzak olmasını gerektirir. Bu Özelliğe Sahip Olmayan Bir Varlık Bu Gece Yolculuğunu Gerçekleştiremez. İsra Olgusu Çok Yönlü Ve Sırlarla Dolu Bir Uygulama Olduğu İçin, Yüce Allah Yaptığı İşe Göre Sıfatını Ayetin Başına Koymuş Oldu. Yukarıda Verdiğimiz İkinci Manadan Hareket Edersek Meseleyi Biraz Daha Yakinen Kavraya Biliriz. Mademki Sübhân Bütün Varlıkların, İnsan Aklının Kendisine Doğru Hareket Ettiği, Noksan Sıfatlardan Uzak Bir Varlığı İfade Ediyor! İşte O Gece Allah C.c. Kulu Ümmi Nebi Hz. Muhammed Sallallahu Aleyhi Vessellem Efendimizi Kendisine Doğru Yürütmüş Ve Kendisine Doğru Çıkarttığı İçin Sübhân Sıfatını Almıştır. Yüce Allah’ın Sübhân, Yani Noksan Sıfatlardan Uzak Olma Özelliği Göz Önüne Getirilmeden İsrâ Olayı Çözülemez Ve Anlaşılamaz.

Evet Sayın Uniak Bey Soruyoruz :
    1. Sayın “Uydurmak” Bey Smile Hocamız Bir Müslüman’dır Ehl-i Sünnet Alimlerindendir. Ama Aynı Zamanda da Beşerdir Şaşa da Bilir. Siz Eğer ki Onun Görüşlerinin Tamamını Kabul Ediyorsanız “O Zaman” Gelir İman Edersiniz !… Neden İman Etmiyorsunuz ?
    2. Sayın Hocamızın Görüşlerinin Tamamını Kabul Etmiyorsanız!. Sizin Etmeme Sebebiniz Neyse! “Miraç Hadisesi Olmamıştır.” Gibi Muhtelif Bir Görüşü “Varsa” Şayet ki Yok Bunu da Yukarıda Kendi Tefsirinden Alıntı Yaparak İspat Ettik! Bu Gibi Bir Takım Görüşlerini de Müslümanların “Kendilerince Geçerli Olan Aynı Mantıkla” Kabul Etmemesi Doğal Hakları Değil Midir ? ( Ama Doğru Herkes Kendindekinden Verir. Malum Sizin Özgürlük Anlayışınız Bu! “Lafta” )Dolayısı İle Bayraktar Hocamızın Dediği de Bir “Hüccet” Değildir ! Zaten Hali Hazırda Milyonlarca Alim Ve Ulema Gelmiş Geçmiş Milyarlarca da Müslüman Ümmeti Gelmiş Geçmiş Hepsi Tam Bir Mutabakatla Miraç Haktır Hem Bedenen Hem de Ruhen Olmuştur Der Ve İttifak Ederler !...
    3. Miraç Hususunda Kimsenin Şüphesi Olmamıştır. Sadece Büyük Bir Grup ki Ehl-i Sünnet Bu Daire İçindedir : Hem Bedenen Hem de Ruhen Gitmiştir Demiştir. Ehl-i Sünnet Dışındakiler İse Ruhen Veya Rüyada Gitmiştir Demişlerdir. Ama Her İki Durumda da Gitmemiştir Diyen Olmamıştır !...
    4. Bu Meselede Hocamızın da Dediğinden Yola Çıkarak Anoloji Yaparak Bir Çıkarımda Bulunmak Gerekirse , Nasıl ki Miracı Anlamak İçin Bunu Yapacak Olan Allah’ın Sübhan Oluşuna İman Etmek İlk Şarttır. Aynen Onun Gibide İslami Hususları Anlamak İçin Önce “İman” Etmeniz “İlk” Şarttır … İman Etmenin Faydaları Ve İman Ettiğiniz Zaman Hakikatleri Anlayacak Olmanızın Hikmeti Sitemizde İzah Edilmiştir Diye Hatırlıyorum. Saygılarımızla ..

Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky C.tesi Ağus. 14, 2010 4:32 pm

4. Hakikat: Demirin Ve Pek Çok Elementin Uzaydan Geldiğinin Kur’an-ı Kerimde 1400 Sene Önce Yazması Ve Kur’an-ı Kerimin Hak Olduğunu Kör Gözlere Göstermesi :

Uniak demiş ki: Demir Meselesine de Fazla Kafayı Takma. Demir İndirgendir. Falan Gibi Şeylere Girersen Sen Uçarsın. Bi De Demirin İndirgenliğini Araştırsana.

Konumuza Mevzu Olan Ayeti Kerime :

لَقَدْ أَرْسَلْنَا رُسُلَنَا بِالْبَيِّنَاتِ وَأَنزَلْنَا مَعَهُمُ الْكِتَابَ وَالْمِيزَانَ لِيَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ وَأَنزَلْنَا الْحَدِيدَ فِيهِ بَأْسٌ شَدِيدٌ وَمَنَافِعُ لِلنَّاسِ وَلِيَعْلَمَ اللَّهُ مَن يَنصُرُهُ وَرُسُلَهُ بِالْغَيْبِ إِنَّ اللَّهَ قَوِيٌّ عَزِيزٌ

Lekad Erselnâ Rusulenâ Bil Beyyinâti Ve Enzelnâ Meahumul Kitâbe Vel Mîzâne Li Yekûmen Nâsu Bil Kıst (Kıstı), Ve Enzelnel Hadîde Fîhi Be’Sun Şedîdun Ve Menâfiu Lin Nâsi Ve Li Ya’Lemallâhu Men Yensuruhu Ve Rusulehu Bil Gayb (Gaybi), İnnellâhe Kavîyyun Azîz (Azîzun).

Celâlim Hakkı İçin Biz Resullerimizi Beyyinelerle Gönderdik Ve Beraberlerinde Kitab Ve Miyzân İndirdik Ki İnsanlar Adaletle Tutunsunlar, Bir De Demiri İndirdik, Onda Hem Çetin Bir Sertlik Hem De İnsanlar İçin Bir Çok Menfeatler Vardır Ve Çünki Allah C.C. Kendisine Ve Resullerine Gıyabında Yardım Edenleri Belli Edecek, Şübhe Yok Ki Allah C.C. Kavîdir, Azîzdir. El Hadid Suresi

Bu Ayeti Kerime İle Kur'an-ı Kerim'in Hem Her Zamana Ve Her Döneme Hitap Eden Hem Kul Hakkı Nazarından Ele Alındığında Tüm Geçmiş Ve Gelen Ve Gelecek Beşerin Hakkını Verdiğini Hem Aynı Zamanda da Geniş Ve Derin Manası İle Üstün Bir Belagat Ve İfadesiyle İnsanların Hemen Her Kesiminin Nazarına Her Yönüyle Yerleşen Ve Herşeyden Bahsettiğini Görmekteyiz.

Gerçekler Ayan Beyan Ortadadır. Hak Gelmiş Batıl Zail Olmuştur. Kur'an-ı Kerim Demir ( Hususi Öneme Sahip Olduğu İçin ) Başta Olmak Kaydı İle Hemen Hemen Pek Çok Element "Modern İlminde İspat Ettiği Gibi " Uzaydan Gelmiştir. Ve Kur'an-ı Kerim Bunu 1400 Sene Evvel Aklen Mantıken Kalben Ve Ruhen İspat Etmiştir !. Ümmi Nebi Hz.Muhammed Sallallahu Aleyhi Vessellem Efendimizde Bunu Kainata Ferman Etmiştir. Ve İslam Haktır Kur'an-ı Kerim Haktır! , Efendimizin Risaleti Haktır! Der İman Mührünü Kalplere Vurur Ve İspat Eder ... İman Dürbünü İle Bakıp Kalp Ve Vicdan Kulağı İle Dinleyen İman Eder! Kendini Kurtarır.

Soruyoruz :

1- Kur'an- Kerim Eğer ki Söylenildiği Gibi Allah'ın Kitabı Değilse Okuma Yazma Bilmeyen Ümmi Nebi Hz. Muhammed Sallallahu Aleyhi Vessellem Efendimiz Bu Hakikatleri Nereden "Kur'an-ı Kerim" Haricinde Ferman Edebilirdi?

2- Modern Bilimin 1400 Yıl Sonra Bulduğu Bu Hakikat Bilim Ve İlmi Veri İsteyenler İçin Yeterli Değil Mi ?

3- Amaç Üzüm Mü Yemek Yoksa Bağcıyı Mı Dövmek ?

Saygılarımla
    ukedi
    ukedi
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 159
    Katkı Puanı : 210

Mesaj tarafından ukedi Salı Ağus. 17, 2010 8:12 am

Yunus Suresi, 59. ayet: "Allah'ın size indirdiği rızıktan bir kısmını helâl, bir kısmını da haram bulmanıza ne dersiniz?"

buna göre de yiyip içtiğimiz önümüze pat diye düşmüş.

Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky Salı Ağus. 17, 2010 3:43 pm

ukedi demiş ki:Yunus Suresi, 59. Ayet: "Allah'ın Size İndirdiği Rızıktan Bir Kısmını Helâl, Bir Kısmını da Haram Bulmanıza Ne Dersiniz?" Buna Göre De Yiyip İçtiğimiz Önümüze Pat Diye Düşmüş.

Merhaba, Sayın U cat Hanım Buna Benzeyen "Komik" Bir İtirazı Başka Forumdada Görmüştüm Smile Ama Genede Sormak İstiyorum Bu Ayeti Kerime İle Diğer Elementlerle Birlikte Demirin İndirildiğini Onca Akli Mantıki İlmi Bilgi Ve Bulgulara Rağmen Çürütmüş Olduğunu mu Düşünüyorsunuz ?... Öyle Bir Kanaatiniz Varsa Mümkünse Bunu Biraz Daha Açarsanız Doyurucu Ve Tatmin Edici Bir Cevap Yazabilirim İnşaAllah ... Buda İşimize Gelir Kur'an-ı Kerimin Hak Olduğu Tastik Eder !!! İnşaAllah Bi İznillah

Saygılarımla

dimension
    dimension
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 71
    Katkı Puanı : 104

Kur'an-ı Kerim Mucizesi : Demir Uzaydan Gelmiştir Kur'an-ı Kerim Bunu 1400 Sene Önce Kör Gözlere Gösteriyor Ve  Bütün Deist Ve Ateistleri İmana Davet Ediyor !... Empty Ya yazmayım diyorumda dayanamıyorum

Mesaj tarafından dimension Salı Ağus. 17, 2010 5:00 pm

Demir Uzaydan gelmiş ise. Allah Dünya'yı yaratıktan Milyar yıl sonra. 'Ya' İnsanları yaratıcam ama bunlara Demir madeni lazım. Kılıç Araba falan yapacaklar demiş .Vay anasını herşeyi yaratımda en önemlisi olan Demiri unutum. Demiri sonradan Dünya'ya göndermiş demek. Very Happy

Ya siz Dinciler Allah'la alay ediyorsunuz farkında değilsiniz ha.

Her sözünüzle batıyorsunuz. Bataklıkta çırpınan birisinin çırpındıkça daha hızlı batması gibi.
    Yazık size ya.

Dünya'da Uzaydan gelmiş deyin. İnsanlarıda Allah Mars'tan getirip Dünya'ya yerleştiridi deyin bari yaw. 'Da' uysun bari.

Miraç davası hadistir. Kuranda yoktur. Kuran'daki ayetde Muhamed Mecsidi Aksa'ya götürülüyor. Orada Ayet öğretiliyor.

Miraç Hadis'sinde ise Allah'la Namaz Pazarlığı yapan Muhemed vardır. 50 bilmem kaç Rekat Namaz isteyen Allah. Muhemed bilmem Cennet'in kaçıncı katında Musa'nın yanından geçerken Allah'la ne konuştun diye sormasıyla. 50 Rekat Namaz farz olundu diyor Muhamed . Çık gene Alalah'ın yanına çok de, indirsin biraz diyor. Bu olay 2-3 kez tekrarlanıyor. Gariban Muhamed sonunda Namazı Allah'a 5 vakite indirtiyor. Very Happy

Yaw ahmakmısınız siz.?? Allah bir İnsanın günde kaç vakit namaz kılıp kıllamaycağını bilmeyecek kadar manyakmı.??
    Diyorum ya' siz Dinciler Allah'ınızın Dininizin en büyük düşmanısınız.
    Çünkü Allahı 'İnsan' aklıyla algılıyorsunuz. Kendiniz gibi düşünüyor sanıyorsunuz.

Deist'ler ise Positiv görürür ler.
    Tanrılarını basit görmezler, siz Dinciler gibi.

Saygılar.
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky Salı Ağus. 17, 2010 5:12 pm

Selamun Aleykum

Aynı Ergenekoncu Gibisiniz Sulandırın Smile Beyefendi Bu Konuda Araştırma Yapmadığınız Belli ... Bu Konuda Araştırma Yapmayıda Bırakın Yukardaki Yazımızı Okumuş Olsa İdiniz Heralde Bu Gaflet Kerane Komik Duruma Düşmemiş Olacaktınız Smile

Siz Gerçektende 42 Yaşında Mısınız Yoksa ?...

Mümkünse İlminizden Bahseder Misiniz ? Ne Gibi İlmi Araştırmalarınız Olmuş Enazından Muhattabımı Bilebilirsem Ona Göre Enazından Bir Fikir Sahibi Olabilirim.

İslam'i İlimlerin Neresindesiniz ?
    dimension
    dimension
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kur'an-ı Kerim Mucizesi : Demir Uzaydan Gelmiştir Kur'an-ı Kerim Bunu 1400 Sene Önce Kör Gözlere Gösteriyor Ve  Bütün Deist Ve Ateistleri İmana Davet Ediyor !... Empty Evet okumadım ama başlığı gördükten sonra verebileceğiniz cevabı tahmin etmişim

Mesaj tarafından dimension Salı Ağus. 17, 2010 7:20 pm

Tikky demiş ki:Selamun Aleykum

Aynı Ergenekoncu Gibisiniz Sulandırın Smile Beyefendi Bu Konuda Araştırma Yapmadığınız Belli ... Bu Konuda Araştırma Yapmayıda Bırakın Yukardaki Yazımızı Okumuş Olsa İdiniz Heralde Bu Gaflet Kerane Komik Duruma Düşmemiş Olacaktınız Smile

Siz Gerçektende 42 Yaşında Mısınız Yoksa ?...

Mümkünse İlminizden Bahseder Misiniz ? Ne Gibi İlmi Araştırmalarınız Olmuş Enazından Muhattabımı Bilebilirsem Ona Göre Enazından Bir Fikir Sahibi Olabilirim.

İslam'i İlimlerin Neresindesiniz ?

BAK OKUMADAM YAZMIŞIM AMA TAM TUTURMUŞUM.YANİ İKİLİ CEVABI VERMİŞİM. HELAL BANA.OKUDUKTAN SONRA YANILMADIĞIMI ANLADIM. Laughing

Demir Uzaydan gelmiş ise. Allah Dünya'yı yaratıktan Milyar yıl sonra. 'Ya' İnsanları yaratıcam ama bunlara Demir madeni lazım. Kılıç Araba falan yapacaklar demiş .Vay anasını herşeyi yaratımda en önemlisi olan Demiri unutum. Demiri sonradan Dünya'ya göndermiş demek.

BAK BURADA NE DEMİŞİM.(İslamda bak Allah Demiri sonradan Dünya'ya göndermiş) indirmiş diyenler çoğunluktda. OKİ

Ya siz Dinciler Allah'la alay ediyorsunuz farkında değilsiniz ha.

Bak çoğul kulanmışım. Bu çoğulun içinde sende varmısın.??

Her sözünüzle batıyorsunuz. Bataklıkta çırpınan birisinin çırpındıkça daha hızlı batması gibi.
    Yazık size ya.

Bak ğine çoğul. Sen nerede burada??

Dünya'da Uzaydan gelmiş deyin. İnsanlarıda Allah Mars'tan getirip Dünya'ya yerleştiridi deyin bari yaw. 'Da' uysun bari.

Bak çoğunluğa hitap var. Tüm Müslümanlar böyle yok.

Miraç davası hadistir. Kuranda yoktur. Kuran'daki ayetde Muhamed Mecsidi Aksa'ya götürülüyor. Orada Ayet öğretiliyor.

YALANMI Yazdıklarım??

Miraç Hadis'sinde ise Allah'la Namaz Pazarlığı yapan Muhemed vardır. 50 bilmem kaç Rekat Namaz isteyen Allah. Muhemed bilmem Cennet'in kaçıncı katında Musa'nın yanından geçerken Allah'la ne konuştun diye sormasıyla. 50 Rekat Namaz farz olundu diyor Muhamed . Çık gene Alalah'ın yanına çok de, indirsin biraz diyor. Bu olay 2-3 kez tekrarlanıyor. Gariban Muhamed sonunda Namazı Allah'a 5 vakite indirtiyor.

Miraç Hadis'inde böyle değilmi ???

Yaw ahmakmısınız siz.?? Allah bir İnsanın günde kaç vakit namaz kılıp kıllamaycağını bilmeyecek kadar manyakmı.??
    Diyorum ya' siz Dinciler Allah'ınızın Dininizin en büyük düşmanısınız.

Bakın siz çoğul burada. Sana demiyorum Tikky!!!

Çünkü Allahı 'İnsan' aklıyla algılıyorsunuz. Kendiniz gibi düşünüyor sanıyorsunuz.

Bak algılyorsun değil, kendin gibi düşünüyorsun değil.

Deist'ler ise Positiv görürür ler.
    Tanrılarını basit görmezler, siz Dinciler gibi.

Saygılar.

TABİ SEN BURADA SADECE SENİ HEDEF ALDIĞIMI SANDIN Tikky Bey. SİZ DEMEK SEN DEMEK DEĞİL. 42 yaşındaki biri 30 Yaşındakine sen der. Very Happy

Benim ilim ve irfanımı sormuşsunuz Tikky Bey . Herhangi bilgiye sahip olmak için sizce ne lazım??

Bu arada ben 35 yıldır Alamanya'da yaşıyorum. Ama Türkçeyi yazmada imla hatalarım olmasına rağmen ğinede anlatmışım ne demek istediğimi.

Şİmdi ilmimi sordunuz. Artık siz tahmin edin. İslam ilim değildir. İslamı araştıran her dindar veya kafir neyse. İlimlidir. Very Happy
    Evet doğru okumadan yazmıştım. Fakat çok da isabetli yazmışım.
    Benim ilmim ne size anlatayım.
    1995 yılından beri pc'em var.
    Türkçenin yanında, Çerkezce ve Almanca iyi derecede biliyorum. Almanya'da yaşadığım için Hıristiyanlar ve dinlerini iyi biliyorum.
    Kuranı ,( Hadisleri), Tevratı, İncili, Mezmuru defalarca sonuna kadar okudum. Tabi anladığım dillerde. Arapça değil.
    İlahiyat İmam hatip mezunu değilim.
    Başka bir dalda eğitim aldım.

Saygılar.
    Sadisticum
    Sadisticum
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 65
    Katkı Puanı : 73

Mesaj tarafından Sadisticum Salı Ağus. 17, 2010 9:34 pm

Keh keh kehhhhhhhh.....Laughing
    Daha 35 yıl önce(1975) dünyanın döndüğünü söyleyenlere kafir-katli vacip fetvası veren
    akıl fukaraları şimdi özgür beyinlerin keşfettiği bulguları Kuranlarına monte etmeye çalışıyorlar.
    Bu da dinin;bilim karşısındaki bi tür çaresizliği tabi.

Buda gösteriyor ki BİLİM DİN'E DEĞİL;DİN BİLİM'E İHTİYAÇ DUYUYOR.

Ulan kuranda vardıysa siz niye bulamadınız kefaşeler..
    Gözleriniz mi kördü yoksa?
    Arap tanrısı yüce al-lah hidayet edemedi mi sizi gerçeğe?

Neyse bunlara ne desen boş..
    Cezam bittiğine göre ilk yazımı bu Tikky denen bebeye yaziim dedim.
    Zaten bu ehli iman arkadaş yüzünden cezalanmıştım..
    Tikky bebe elimden çekeceğin var..

Keh keh kehhh... Laughing
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

Mesaj tarafından supeluta Salı Ağus. 17, 2010 9:47 pm

Sadisticum demiş ki:Keh keh kehhhhhhhh.....Laughing
    şimdi özgür beyinlerin keşfettiği bulguları Kuranlarına monte etmeye çalışıyorlar.
    Bu da dinin;bilim karşısındaki bi tür çaresizliği tabi.

Buda gösteriyor ki BİLİM DİN'E DEĞİL;DİN BİLİM'E İHTİYAÇ DUYUYOR.

buna kesinlikle katılıyorum, bilim bir şeyler buldukça dindarlar,
    ne yapıp ne edip bi şekilde kendi kitaplarında bu şeyin zaten olduğunu
    söylüyorlar.
    İş onu bilim söylemeden önce söylemekte tabii .
    serhat_41
    serhat_41
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 108
    Katkı Puanı : 188

Mesaj tarafından serhat_41 Salı Ağus. 17, 2010 9:55 pm

bunun cevabını şöyle veriyolar o zamanki insanlara bu bilimsel konular açıklanırsa insanların kafası karışır dinden soğurmuşlar madem açıklanmıyacak hiçkimseye bi yararı olmayacak bu bilgilerin ne işi var kuranda kuran luzumsuz bilgiler ansiklopedisimi bir kerede kurandan veya herhangi bir dini kitaptan yola çıkılarak bilimsel bir keşifte bulunulmuşmu acaba...
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Mesaj tarafından Uniak Salı Ağus. 17, 2010 11:11 pm

Tikky

Hemoglobin'in yapısındaki Fe (Demir) de uzaydan gelmiş.
    dimension
    dimension
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kur'an-ı Kerim Mucizesi : Demir Uzaydan Gelmiştir Kur'an-ı Kerim Bunu 1400 Sene Önce Kör Gözlere Gösteriyor Ve  Bütün Deist Ve Ateistleri İmana Davet Ediyor !... Empty Hadislerde Dünya Öküzün Boynuzları arasında durur.Ayetlerde Dünya döşek gibi düzdür.

Mesaj tarafından dimension Çarş. Ağus. 18, 2010 3:38 am

Muhamed bir Hadiste. Dünyanın Öküzün iki boynuzu arasında durduğunu söyler.
    Öküz başını salayınca Deprem olurmuş. Very Happy

Tabi Müslümanlar bunu kıvırmışlar. Güya orada anlatılmak istenen BOĞA BURCUYMUŞ. Hani Balık burçları falan varya. Laughing

Kuran Ayetlerinde ise Dünya düpe düz 'DÜZDÜR'.
    Geceyi gündüze örtü yaptık diye bir Ayet var.
    Müslümanlar bunuda kıvırtıp burada geçen örtü: Başa (başörtüsü) yuvarlak bir şeyin üstüne örtülen Örtü deyip. Ahanda bak Dünya yuvarlakmış Kuran'da derler.

Diğer bir Ayetde ise Dünya'yı bir Döşek gibi serdik der.
    Eğer Döşek yuvarlak ise Dünya'da yuvarlaktır. Very Happy

Ya kardeşim adam olun adam gibi kıvırmadan yazın deyin:

Kuran Din Kitabıdır. Astronomi Kitabı değildir.

Canımı yiyin.
    Saygılar.
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky Çarş. Ağus. 18, 2010 1:19 pm

Selamun Aleykum...

5 - 1 = 4 Kişi Cevap Yazmış ... Müsadenizle Söz Hakkı Bizdedir.. Bekleyiniz İnşaAllah Cevap Verilecektir.

Saygılarımla
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Mesaj tarafından Uniak Cuma Ağus. 20, 2010 12:46 am

Tikky neden uzaklaştırıldı ki daha insan kanındaki Hemoglobinin yapısındaki demirin (Fe) uzaydan nasıl gelip de Oksijen taşımaya yardım ettiğini anlatacaktı.

Büyük eksiklik.
    blackhole
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 2
    Katkı Puanı : 4

Mesaj tarafından blackhole Cuma Ağus. 20, 2010 10:47 pm

Aslında Tikky arkadaşımıza katılıyorum. Bence de demir uzaydan gelmiştir. Zaten uzayda olduğumuza göre demir de uzaydan gelmiş oluyor Very Happy
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Mesaj tarafından Uniak C.tesi Eyl. 11, 2010 11:30 pm

blackhole demiş ki:Aslında Tikky arkadaşımıza katılıyorum. Bence de demir uzaydan gelmiştir. Zaten uzayda olduğumuza göre demir de uzaydan gelmiş oluyor Very Happy
    lol!
    Vendetta
    Vendetta
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 166
    Katkı Puanı : 224

Mesaj tarafından Vendetta Paz Eyl. 19, 2010 2:03 am

Tikky arkadaşıma kızmayın o cennette zeytin uclu memeli huriler ile ilişkiye girmeyi çok istiyor bu yüzden dinin dünyadaki savunucusu.kafirmisiniz dinle alay etmeyin töbe töbe çarpılırsınız meazallah...
    konan086
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 1
    Katkı Puanı : 1

Mesaj tarafından konan086 Paz Kas. 03, 2013 2:33 am

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve Resuluhu" "Ben şahadet ederim ki Allah'dan başka ilah yoktur ve ben şehadet ederim ki Hz. Muhammed S.A.V. O'nun kulu ve Resulüdür."

uniak denilen geri zekalı... (Sana hakaret etmiyor sana senden haber veriyorum.)

Sana acıyorum aciz gerizekalı. Neden mi...

Çünkü kişi içerisinde ne varsa onu döker. Ve ağzından çıkan kötü sözler kendi pisliğidir.

Şimdi gelelim Miraç olayı; dünya ve samanyolu galaksisi ve daha nicelerine.

Be hey kara cahil önce aç bir adam gibi Besmele-i Şerifle -tabi bununda öncesinde nasuh bir tevbe ile- Kur'an-ı Kerim'i oku.
    Dünyanın Yuvarlak oluşu'da güneşin hareketide ve daha nice bilgilerinde var olduğunu Rabbimiz C.C. izin verirse görürsün. Ayrıca hadislerde samanyolu galaksisi ve dünya ve dünyanın yuvarlak oluşunu gerektiren bilgiler bulunmakta. En doğrusunu Rabbimiz C.C. bilir.

Peki neden açıkça yazmıyor dersin sen şimdide;

1- Herkesin anlayışı bir değil ki. Senin gibi gözünün gördüğünden başkasına inanmayan zır cahillerin bulunduğu cahiliye döneminde mesela dünya yuvarlak ve güneşin etrafında dönüyor desen; adam yalan söylüyorsun ben her gün görüyorum güneş doğudan batıya dünyanı etrafında haraket ediyor der. Hatta  bu dönemden ne kadar sonra avrupada adam asmışlar, sen gibi zır cahillerin örnek aldığı barbar avrupada.

2- Sen imtihan oluyorsun tüm insanlar gibi. Ayetler akla kapı açar ama seçmeyi senin elinden almaz. O kıt aklınla imtihanı ben buldum, imtihanı kazandım diyebileceğini ve her haltı yiyebileceğinimi sanıyorsun. Hidayeti ancak Rabbimiz C.C.  verir kulun ise adam gibi gayreti ve edebi gerekli.

Sana neden geri zekalı dedim sorarsan eğer;
    1- Amacım hakaret etmek gayesi ile demek değil sende olan zır cahilliğin ve aklı kullanmayışından kaynaklanan, hemde okuyup araştırmadan kendini uyanık sanıp Şu koca kainatı yaratan Rabbimizin C.C. açtığı imtihan sahasında geri olan zekanla imtihanı basite almandan dolayı dedim.

2- Dünyanın en zeki insanı olan ve canım kurban olası O Mübarek Zata S.A.V. sendeki pisliklerle bakmaya cüret edip senden etrafa saçılan pisliklerini toplayı sana iade etmek için.

şimdi bekle ahirete mutlak gideceksin ecel seninde defterini dürecek. Sanmaki paralel ayna misali, mazi ve müstakbel aynaları arasında ebedi bir hayat süreceksin dünyada. Duvara toslar gibi toslayacaksın eğer bu kafayla gidersen. Sana tavsiyem bu işin şakası yok adam gibi araştır edebinle yorum yap bilmediğini bilenlere sor. Cevap bulamadınsa başkalardan Kitaplardan oku ve bul. Bulmanın sırrını söyleyeyim sana. Rabbimizden C.C. halis bir kalple dua ile istemek ve gayret etmek.

Din bilime muhtaç değil insanlar bilime ihtiyaç duyar. Herkes kabı ölçüsünde alır. Her ayeti herkes okur ve herkes hissesini alır. Kafir küfründe devam eder, Mü'minin imanı ziyadeleşir. Bu yüzden zamanla gençleşen Kur'an-ı Kerim'in kevni ayetlerini anlamak için bilim tefsir vazifesi görebilir.
    En doğrusunu Rabbimiz C.C. bilir.

Sizinle tartışıp diğer anlayamadığınız konuları açıklamak için vaktim yok. Ben ne kadar anlatsamda Hidayet Rabbimizden C.C... Ama kulun gayreti gerekli. Bu yüzden adam gibi araştırmak öğrenmek isterseniz...

Size dört kitap tavsiye edeceğim açın okuyun.

1- Kur'an-ı Kerim (Arapçadır.)
    2- Risale-i Nur (tüm sorularınıza Rabbimizin C.C. izni ile cevap bulursunuz.)
    3- Elmalılı M. Hamdi YAZIR Kur'an-ı Kerim tefsiri
    4- Mesnevi (Kalp diye taşıdığınız taşlar Rabbimizin C.C. izni ile yumuşar.)

Sizden dindarlara hiç bir pisliğiniz ulaşmaz. Sadece anlarsanız ne kadar pis olduğunuzu görürsünüz.
    silver surfer
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 14
    Katkı Puanı : 39

Mesaj tarafından silver surfer Salı Kas. 05, 2013 9:50 am

konan086,

Uniak'in tavrini begenmemene ragmen ayni tarifeyi sen de uygulamissin, eger uygulamasaydin devaminda ders verir nitelikteki yazinin icerigi senden bagimsiz olarak bir deger kazanabilirdi.

yazdiklarina gelirsem;

konan086 demiş ki:Şimdi gelelim Miraç olayı; dünya ve samanyolu galaksisi ve daha nicelerine.

Be hey kara cahil önce aç bir adam gibi Besmele-i Şerifle -tabi bununda öncesinde nasuh bir tevbe ile- Kur'an-ı Kerim'i oku.
    Dünyanın Yuvarlak oluşu'da güneşin hareketide ve daha nice bilgilerinde var olduğunu Rabbimiz C.C. izin verirse görürsün. Ayrıca hadislerde samanyolu galaksisi ve dünya ve dünyanın yuvarlak oluşunu gerektiren bilgiler bulunmakta. En doğrusunu Rabbimiz C.C. bilir.
    Insanlara kara cahil yakistirmasi yapabilecek bir bilgi duzeyinde olduguna inandigini tahmin ediyorum. Fakat objektif olmayan olamlar uzerinden -sana gore somut- cikarimlar ureterek, saglamasiz sekilde bunlari dikte etmek rasyonellik degil, zorbaliktir. Oncelikle bunu hatirlatayim,

sonralikla ise, bahsettigin uzere Kuran'da dunyanin yuvarlak olusunun izahatine dair bana tek bir pasaj gosterebilirsen (deha ha'nin 1930'sonrasi Kuran basimlarindaki dahv kokunden nasiplendirilmis fabrikasyonu olan "deve kusu yumurtasi" yorumu harici, zira gercekten gulunc) bu paragrafin tartismaya deger bulunabilir. Ayrica Rabbiniz CC birseye izin vermiyorsa bizim yapabilecegimiz birsey de olmamasi gerekir senin mantigina gore, o halde kizginligin kime ?

1- Herkesin anlayışı bir değil ki. Senin gibi gözünün gördüğünden başkasına inanmayan zır cahillerin bulunduğu cahiliye döneminde mesela dünya yuvarlak ve güneşin etrafında dönüyor desen; adam yalan söylüyorsun ben her gün görüyorum güneş doğudan batıya dünyanı etrafında haraket ediyor der. Hatta  bu dönemden ne kadar sonra avrupada adam asmışlar, sen gibi zır cahillerin örnek aldığı barbar avrupada.
    Evet sanirim anladim herkesin zir cahil oldugunu ve senin zir cahil olmadigini, ancak sana gore hangisi daha tepki yaratacak bir davranis olurdu cevap alabilir miyim, insanlara "dunya yuvarlak ve gunesin etrafinda donuyor" diye bir hitapta bulunmak mi, yoksa "BEN, evreni yaratan varlik ile konusmaktayim" diye hitapta bulunmak mi. Bunun cevabini alabilirsem sevinirim, ve aslinda insanlarin verdigi tepkiler de burada konumuzun pek icerisinde degil - zira, bir tanriyla irtibat halinde oldugunu iddia etmek dunyanin gunesin etrafinda dondugunu iddia etmekten biraz daha enteresan, sanirim burada hemfikirizdir.

2- Sen imtihan oluyorsun tüm insanlar gibi. Ayetler akla kapı açar ama seçmeyi senin elinden almaz. O kıt aklınla imtihanı ben buldum, imtihanı kazandım diyebileceğini ve her haltı yiyebileceğinimi sanıyorsun. Hidayeti ancak Rabbimiz C.C.  verir kulun ise adam gibi gayreti ve edebi gerekli.
    Rabbin CC, neden Mezopotamya uygarliklariyla bu kadar ilgili sence konan086? Dunyanin diger bolgelerindeki, ve 450.000 yillik modern insan + 20.000 yillik ta uygarliklar tarihinin geriye kalan bireylerine onem vermemesinin, ya da 1500 yil onceki bir col toplumuna bu kadar onem vermesinin sebebi nedir sana gore? Bu gezegende senin rabbin CC'nin "ayetleri" kendilerine ulasmamis 100 milyardan fazla insan yasadigindan haberdar misin? Degildiysen de simdi oldun sanirim ve bu husustaki yorumunu da alayim. Zira Japonya, Guney Amerika, Kuzey Amerika, Avustralya gibi ulke ve kitalarin uygarlik tarihlerini arastiracak olursan, senin rabbin CC'nin oralara pek ugramamis oldugunu farkedeceksin.

1- Amacım hakaret etmek gayesi ile demek değil sende olan zır cahilliğin ve aklı kullanmayışından kaynaklanan, hemde okuyup araştırmadan kendini uyanık sanıp Şu koca kainatı yaratan Rabbimizin C.C. açtığı imtihan sahasında geri olan zekanla imtihanı basite almandan dolayı dedim.

2- Dünyanın en zeki insanı olan ve canım kurban olası O Mübarek Zata S.A.V. sendeki pisliklerle bakmaya cüret edip senden etrafa saçılan pisliklerini toplayı sana iade etmek için.
    Insanlara ustune basa basa zir cahil deyip durman, belki de kendi cehaletine olan farkindaliginin, beraberinde getirdigi sinir harbi ve cekememezligin disa vurumu olabilir mi? Bunu bir dusun istersen. Okuyup arastirdigini iddia ettigin halde - ortaya sundugun argumanlar son derece desteksiz, cocukca ve felsefi yonden yoksun.

Yazinin geri kalanina donersem;

Kendi inanclarini dikte etmeye calismaktan baska birsey yaptigin yok. Ne ortaya koydugun bir arguman, ne de bu argumanlari destekleyen dusunceler ya da felsefi anlatilar goremiyorum, sadece subjektif nitelikli bir saldiri yapmissin ve orta dogu kulturunde yogurulmus bir zihin yapisinin henuz tartismayi dahi ogrenemedigini kanitlar nitelikte bir yazi cikarmissin ortaya, uzgunum.

silver surfer
    diego sal
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 1
    Katkı Puanı : 1

Mesaj tarafından diego sal Salı Kas. 12, 2013 5:53 am

sevgiler herkeze arkadaslar,nasilsiniz?

silver surfer su cevabin guzeldi ,neden Mezopotamya uygarliklariyla bu kadar ilgili sence,ile baslayan yazin onu bende dusundum Allah neden 1400 yil onceki toplumla bu kadar ilgilenmis de sonraki toplumlar ile alakasi kalmamis mi veya Tanri artik cekilmis mi?o toplumda bazi lari soru sormus cevap almis simdi bizde o cevaplara goremi baskalarinin yasadigi sorunlara gore mi japona,turke,azeriye,almana,brezilyaliyadami bu kurallari uygulucaz?kuranda bu kitap senin kavmin icindir diyo,bu kuran kavmini ve mekke cevresini uyarman icin indi diyo eeee simdi turk,alman,japon,amerikan,iran peygamberin kavmimi?
    ya hic dusunmeden arastirilmadan inanilirmi o kadar kolaymi,arkadaslar bide lutfen ahura mazda yi arastirin zerdusluk orada cok yakin bazi deist saptamalar var...saglik ve mutluluk herkezle olsun..Tanri aski ile

Forum Saati Perş. Mayıs 02, 2024 9:25 pm