www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

İslam'dan En Büyük Zarar Gören Toplum Hangisidir? Türkler Diyorsanız Yanılıyorsunuz...

bazikortam
    bazikortam
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 142
    Katkı Puanı : 298

İslam'dan En Büyük Zarar Gören Toplum Hangisidir? Türkler Diyorsanız Yanılıyorsunuz... Empty İslam'dan En Büyük Zarar Gören Toplum Hangisidir? Türkler Diyorsanız Yanılıyorsunuz...

Mesaj tarafından bazikortam Ptsi Eyl. 06, 2010 5:24 am

İslam Arap kültürüne gelişme fırsatı vermemiştir.
    İslam'dan dolayı Arap kültürü ilkeldir.
    Bundan Arapları sorumlu tutmak da ırkçılıktır arkadaşlar..
    Bunu hiç düşündünüz mü bilmiyorum.
    Arapları sevmemenizi anlıyorum ama bu nefretinizi yalnız bir yere kadar götürebilirsiniz.
    Orayı aşarsanız ırçı olursunuz.
    Irkçı olmanız önemli değildir ve sizden başka kimseyi etkilemez.
    Ama ırkçı yorumların hiçbiri gerçeği yansıtmaz.
    Yani ırkçı olmakla yalnız kötü olmazsınız. Aynı zamanda yanlış da olursunuz.
    Ben haklı nedenlerden ırkçılık yapan biri ile karşılaşmadım.

Araplar zamanında kendilerine sapkın ve zararlı bir din yaratmışlar ve onun etkisi altında yaşayarak bugüne ulaşmışlardır.
    Arapların bu sapkınlığına benzer sapkınlıkları zamanımızda pratik eden ülkeler vardır. Almanya'da Nazizm, İtalya ve İspanya'da faşizm onlardan bazılarıdır.
    SSCB'indeki komünizmi bile bu bağlamda değerlendirebilirsiniz.
    Nazizmin 1000 yıl devam ettiğini düşünün... Ya da faşizmin...
    Birkaç nesil ble devam etse onlardan kültür ve gelenekler olumsuz olarak etkilenecekler ve yok olarak yerlerini Nazizm kültürüne terkedeceklerdir.

İslam belki Arapların günahıdır. Ama ondan zamanında kurtulamamaları onların ve insanlığın şanssızlığından başka bir şey değildir.
    bazikortam
    bazikortam
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 142
    Katkı Puanı : 298

İslam'dan En Büyük Zarar Gören Toplum Hangisidir? Türkler Diyorsanız Yanılıyorsunuz... Empty Geri: İslam'dan En Büyük Zarar Gören Toplum Hangisidir? Türkler Diyorsanız Yanılıyorsunuz...

Mesaj tarafından bazikortam Ptsi Eyl. 06, 2010 6:10 am

Arap kavimler üretmezler sadece ticaretten para kazanırlar. Herşey paradır onlar için.
    Bu ilkel Arap kavimleri ilk üretim yolunu açıp barbarlıktan onları uygarlığa taşıyan Muhammed'ten bile korkarlar.
    Yani sınırları dışında bir ülkeden mesela Amerikadan korkmazlar ama salak adamlar Uygar Arabistan'ın kurucusu olan Muhammed'ten korkarlar.

Bu yüzden Arapların sordukları sorular zaman içinde değişime uğrar.
    Nedenlerini başka yerlerde aramaktan ziyade hep kendilerinde ararlar.
    Bu yüzden İSlamiyet'in çöküşünden sonra bir daha belini doğrultamamış olan Arap halkı sürekli istilalara kapı aralamışlardır.
    İslamiyet orjinalini yitirdikten sonra sürekli olarak istismar edilmişlerdir.
    Bunu bir tek Arap halkı anlayamamıştır.

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 12:48 am