www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

3 posters

Benim kafamda ki DEİZM!

RedHood
    RedHood
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 1
    Katkı Puanı : 5

Benim kafamda ki DEİZM! Empty Benim kafamda ki DEİZM!

Mesaj tarafından RedHood Çarş. Tem. 30, 2014 9:48 pm

Merhaba arkadaşlar, ben müslümandım yani olmam doğal çünkü müslüman doğdum sonuçta. Namaz kıldım, oruç tuttum vs vs. ancak küçüklüğümden beri aklımda bir düşünce vardı ; Acaba din diye bir şey yokta insanlar mı kanıyor diye bazı sorular vardı. Bunları aileme sormaya başladım ve tepki topladım bütün ailemden daha o yaşta. Neyse şimdi 1 hafta önce bunu araştırmaya başladım ve benim gibi düşünen insanlar buldum bunun ismi Deizm'miş ve çok kafama yattı aklımda ki bütün soruları çekti aldı resmen. Bana göre Deizm dersek ; Bence Deizm çok mantıklı ve oldukça düşündürüçü, açıklayıcı bir akımdır. Yani bunu insanlara söylediğimde ilk başta tepki topluyorum sonradan link atıyorum bazı şeyleri arkadaşlarıma ve çok mantıklı diyorlar ama olmaz diyorlar çünkü müslüman doğmuşlar ve çevresindekiler tepki gösterirlermişde ondan. Bu çok saçma! Kimin ne düşündüğü kimin umrunda olsun ki! İşte bu yüzden İslamiyet çok saçmadır. Bence müslüman doğanların şöyle bir dinlerini gözden geçirmeleri gerekli. Ben bunları çevremdekilere söylediğim zaman Kuran'ı yırtan kızın cinnet videosunu falan atıyorlar  :D Çok güldüm onlara kız arada kameraya bakıyor falan :D Yani resmen hipnotize olmuş bir milletiz. Benim yaratıcım : Bizi yarattıysa kural koymaz, bizi cehennemle tehdit etmez, eğer cehennemle tehdit ediyorsa o bir tanrı değil sadece bir kebapçıdır. Benim söyliyeceklerim bu kadar ve son bir şey daha arkadaşlar insanları bilinçlendirelim lütfen, insanlara söyliyelim. Kimin ne düşündüğü kimin umrunda! HERKESE İYİ GÜNLER...
    ergun
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 10
    Katkı Puanı : 33

Benim kafamda ki DEİZM! Empty Geri: Benim kafamda ki DEİZM!

Mesaj tarafından ergun C.tesi Ağus. 02, 2014 9:21 pm

Merhaba kardesim,
    Öncelikle herkes dinsiz doğar,çevresine göre herhangi bir dinle yontulur.
    Keşke dediğin gibi insanları bilinçlendirmekle olsaydı bu iş.Ama o kadar kolay değil.En sonda dediğin gibi,kimin ne düşündüğü kimsenin umrunda değil.Senin söylediklerin de inanan bir insana saçma geliyor.En az senin kadar o da kendi düşüncesini doğru biliyor.
    İslamın gerçek yüzünü görmek istemiyor çoğu kişi.Çünkü çoğu insan iyi ve ahlaklı,kurandaki ahlaksızlıkları,çelişkileri görünce afallıyorlar.
    O yüzden ben genelde islamı kötülemek yerine dini bütün bir müslüman rolüne bürünüp islamı destekleyici konuşup,oradaki ahlaksızlıkları insanlara kabul ettirmeye çalışıyorum.Ve genelde bu daha çok etkiliyor insanları ve sorgulamaya başlıyorlar.
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Benim kafamda ki DEİZM! Empty Geri: Benim kafamda ki DEİZM!

Mesaj tarafından Uniak C.tesi Eyl. 06, 2014 7:29 pm

Hoşgeldin Redhood.
    Acaba demeyen müslüman yok ki. Sen devamını getirmişsin.

Forum Saati Paz Nis. 28, 2024 3:30 am