www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

4 posters

LÜTFEN BAKIN

Deist'S
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 2
    Katkı Puanı : 10

LÜTFEN BAKIN  Empty LÜTFEN BAKIN

Mesaj tarafından Deist'S Perş. Ocak 29, 2015 7:29 pm

Merhaba arkadaşlar ben bundan yaklaşık 2 yıl önce bi konuşmada aklım karismaya başladı o günden beri din bana saçma geliyor yakın çevremdeki insanlar çok fazla din hakkında konuşuyorlar ve sacmaliyorlar herseyi dine baglamalari beni sinir ediyor artık Müslümanım demek bana yapmacık geliyor ve öyle desem bile sadece kendimi kandiriuorum ever bir yaraticimizin olduğunu kabul ediyorum düşüncelerim deizm ile uyusuyor ancak ben daha 14 yaşında bir ergen olduğum için buraya yazmaya karar verdim biraz araştırma yaptım ergenlik döneminde bu çelişkiler normalmis daha ergenlik döneminde olduğum için sağlıklı düşünemiyorum ama kesinlikle din bana saçma geliyor ve sizlerden yardım istiyorum
    asena
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 2
    Katkı Puanı : 8

LÜTFEN BAKIN  Empty Geri: LÜTFEN BAKIN

Mesaj tarafından asena Salı Mayıs 12, 2015 10:43 pm

bende aynı durumdayım 15 yaşındayım Müslümanlıktan iyice soğudum zaten son yıllarda baya sorguluyodum inanmak istiyorum kitaba ama olmuyor okudukça daha da uzaklaşıyorum
    kaanakyuz
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 4
    Katkı Puanı : 12

Mesaj tarafından kaanakyuz Çarş. Tem. 01, 2015 8:09 pm

Arkadaşlar yaşınız daha küçük ama sorgulamaya başlamanız güzel..
    Öncelikle tavsiyem çevrenizdeki kimseyle laf dalaşına girmeyin ve düşüncelerinizi paylaşmayın.
    Hayatınızı olması gerektiği yaşayın kendinizi bilginizi geliştirin.
    Sonraki muhakkak tavsiyem ; Dinler tarihini inceleyin, bilim kitaplarını vb. hayatı daha bilinçli sorgulayın ve sorularınızdan çok cevaplarınız olacaktır.
    Karaaslan
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 19
    Katkı Puanı : 47

Mesaj tarafından Karaaslan Çarş. Tem. 08, 2015 5:40 pm

Yaşınız çok küçük bu kadar küçük yaşta sorgulama yapmak için sorguladığınız dinin kaynaklarına hakim olmanız lazım ki bu internet çağında hiç de zor değil. Sorgulama yapmak öyle bana mantıksız geliyor demekle olmaz dinlerin kendi içinde bir mantıkları vardır bu mantığı farketmeye çalışın bence ve bununla beraber sorgulamaya devam edin tabiki ama sorgulama yapmadan önce islamı kendi kaynaklarından araştırın kuran okuyun hadis okuyun tefsir okuyun islam tarihi ve siyer okuyun aklınıza takılan birşey olursa gidin cami imamına sorun o konuda din nasıl bir mantık geliştirmiş onu öğrenmiş olursunuz sorgulama öyle tamamen reddetme üzerine kurulu birşey değildir bunu bilin birkere sübjektif bir süreçtir bu, herkesin sonuçları farklı olabilir koşullu bir kafa ile sorgulama yapmayın amacınız reddetmek için sebepler bulmak olmasın doğruyu bilmek ve doğruyu öğrenmek olsun.

Forum Saati Ptsi Mayıs 20, 2024 4:17 pm