www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

3 posters

Sona Doğru /Ahmet Altan

supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

Sona Doğru /Ahmet Altan Empty Sona Doğru /Ahmet Altan

Mesaj tarafından supeluta Cuma Tem. 31, 2009 7:46 pm

Önceki gün gazetenin önünde genç bir delikanlı yolumu kesti.

Çantasından bir Taraf gazetesi çıkardı.

– Düzelecek mi gerçekten her şey?, dedi.

– Düzelecek, merak etme, dedim.

– Sizin çektiklerinizi biz çekmeyeceğiz, değil mi? Bizim kuşak daha rahat yaşayabilecek mi?

– Yaşayabilecek.

Buna, tüm kalbimle inanıyorum.

Bu ülkenin gençleri, bizim yaşadığımız saçmalıklarla uğraşmak zorunda kalmadan, hatta yaşanmış olanların gerçekliğine inanmakta zorlanarak yaşayacaklar.

Bambaşka bir çağın, bambaşka gerçeklerin, bambaşka ilişkilerin olduğu bir dünyada sürdürecekler hayatlarını.

Cumhuriyet’in seksen yılı da kötü geçti aslında.

1950’ye kadar tam anlamıyla diktatörlüktü zaten.

******’ün, ardından da İsmet Paşa’nın iki dudağının arasındaydı insanların hayatları.

Daha sonrası ise “çok partili” gözüken bir devlet sultasıyla geçti.

Ordu, “çok partililiğin” görüntüsüne bile tahammül edemediğinden defalarca darbe yaptı.

Kendini de, halkını da utandırdı.

Türkiye’yi, “dünyanın alay edilen ülkeleri” arasına kattılar bu darbelerle.

Son otuz yıl ise korkunçtu.

Önce, 12 Eylül’ün “hazırlığı” olan vahşi sokak çatışmalarından geçtik.

Günde on beş yirmi genç insan vuruluyordu.

Kürt savaşı başladıktan sonra da her şey çığırından çıktı.

İki yüz bin “güvenlik görevlisinin” bulunduğu Güneydoğu, uyuşturucu kaçakçılığının merkezi haline getirildi.

MHP’nin eski başkan yardımcılarından biri Neşe Düzel’e, “uyuşturucu kaçakçılığının resmî eskortlarla yapıldığını” açıkladı.

Ordunun içinde JİTEM denilen vahşi bir örgüt kuruldu.

İnsanları alıp alıp öldürdüler.

İşkencelerden geçirdiler.

Köyleri, evleri, ahırları yaktılar.

Kürt sorununu içinden çıkılamaz bir belaya çevirdiler.

Kürtlerin varlığını reddettiler, çocuklarına Kürtçe isim koymalarını, Kürtçe şarkı söylemelerini yasakladılar.

Bu bir şaka değil, bu ülkede Kürtçe şarkı söylemek yasaktı.

Ahmet Kaya, “Kürtçe şarkı söyleyeceğim” dediği için genç yaşta sürgünde ölmek zorunda kaldı.

Yüzlerce milyar dolar harcandı savaşa.

Kırk binden fazla insan öldü.

Ülke kalkınamadı, gelişemedi.

Yargı, güvenilirliğini kaybetti.

Bütün bunları yaşadık burada.

Şimdi bir dönüm noktasındayız.

“Kanlı saçmalıklar” çağı kapanıyor.

Önce Kürt sorununa bir çözüm bulunacak.

İçişleri Bakanı, bir iki güne kadar “yapacakları açılımları” açıklayacağını söyledi.

Ağustosun 15’inde de Apo kendi “yol haritasını” açıklayacak.

Şikâyetler, homurdanmalar, yakınmalar olacak ama barışa doğru sağlam bir adım atılacak.

Türkiye, bu sorunu çözecek.

Bu sorunu çözmek, birçok sorunu da çözmek anlamına geliyor aslında.

Kürt sorununun çözümü, normalleşmeye doğru da atılmış çok büyük bir adım olacak.

Türbanlı kızlara yapılan eziyetler bitecek.

O ucube 12 Eylül Anayasası değişecek.

“Demagoji yarışı” sanılan siyaset, proje yarışı haline gelecek.

En önemlisi, Türkiye “dünyanın saygıdeğer ülkeleri” arasına girebilecek.

Kendimize güvenimiz arttıkça tabularımız, yalanlarımız azalacak.

Tarihle yüzleşmekten korkmayacağız.

Sadece Türkiye’nin sahibi olmakla övünmeyeceğiz, altı milyar insanın bir parçası olarak “dünyanın” da sahiplerinden biri olduğumuzu kavrayacağız.

Üniversitelerimizi kışla görüntüsünden çıkartacağız.

Dünyayla aynı düzeye getirmek için çaba harcayacağız.

Bu ülkede de her çocuğun bir odası olacak.

Bütün bu olumlu gelişmelerin yolunu tıkayan kaya kımıldadı çünkü.

Halkın önünü kapatan “devlet” şimdi geriye, gerçek yerine doğru itiliyor toplum tarafından.

Bundan sonra “cinayet işlemeyi” düşünen her devlet görevlisi, kelepçeleri ve hapishaneyi de düşünmek zorunda kalacak.

Halkın iradesine karşı çıkmanın “tehlikeli” olduğunu bilecekler.

Bir dönemin sonuna yaklaşıyoruz.

Çocuklarımız ve gençlerimiz için çok ümitliyim.

Bizim yaşadıklarımızı onlar yaşamayacak.

Onlar “saçmalıkların” saçma olduğunu bilecek.

Buna inanıyorum ve şu yaşadığımız anlamsız hayata bir “anlam” katıyor buna inanmak.
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Sona Doğru /Ahmet Altan Empty Geri: Sona Doğru /Ahmet Altan

Mesaj tarafından Uniak Çarş. Nis. 28, 2010 4:33 am

Ahmet Altan Zaman Gazetesi'ne verdiği röportajda röportajı yapan Nuriye Akman'a "Ben de tek tanrıya inanıyorum. Ama benim tanrım sizinkinden farklı" demişti.
    Misafir
    Misafir

Mesaj tarafından Misafir Perş. Mayıs 13, 2010 11:07 pm

O gene bir yaradana inanıyormuş, babası olacak adam tam ateist. Ateizme kötülemek istemiyorum (çok beğendiğimden değil belki ateist arkadaşlar vardır, rencide olurlar diye) ama çetin altan tam bir vatan haini, ahmet altanında ondan aşağı kalır bir yanı yok. Tabi bence.
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Mesaj tarafından supeluta Cuma Mayıs 14, 2010 12:42 am

Ülkemizin en meşhur yaftası: vatan haini. .

Eğer bu adamlar vatan haini ise, keşke herkes vatan haini olsa. .
    Misafir
    Misafir

Mesaj tarafından Misafir Paz Mayıs 16, 2010 8:40 pm

Sen vatan hainliğini tercih edebilirsin, bu ülkede herkeze her kapı açık. Ama unutmamak lazım kapıkule de her an herkezin istifadesine açık.
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Mesaj tarafından supeluta Paz Mayıs 16, 2010 9:03 pm

emre90 demiş ki:Sen vatan hainliğini tercih edebilirsin, bu ülkede herkeze her kapı açık. Ama unutmamak lazım kapıkule de her an herkezin istifadesine açık.

herkez değil herkes. . kelimenin doğru kullanımı bu şekilde. .

İnsanları vatan hainliği ile suçlayarak ülkeden kovmayı bırakın da, dilinizi geliştirin Wink
    Misafir
    Misafir

Mesaj tarafından Misafir Paz Mayıs 16, 2010 9:21 pm

Ufak işlerle uğraşmayalım arkadaşım, mantıklı bir yorum yazalım. Sen benim ne yazdığıma bak nasıl yazdığım benim problemim, anlıyorsan bir sorun yok.
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Mesaj tarafından supeluta Paz Mayıs 16, 2010 9:32 pm

emre90 demiş ki:Ufak işlerle uğraşmayalım arkadaşım, mantıklı bir yorum yazalım. Sen benim ne yazdığıma bak nasıl yazdığım benim problemim, anlıyorsan bir sorun yok.

Tüm önemli şeyler ayrıntıda yatar Wink

Ufacık şeylerden insanın neyi ne kadar bildiği, nasıl ne mantıkla inandığı şeyleri savunduğu çıkartılabilir.

Ayrıca forumumuzda herkes birbirine saygı anlayışı içinde siz/biz ifadelerini kullanmaktadır.

Senli/benli, saygısız, kahvehane kültüründe ağzından tükürükler saçarak bu forumda konuşmak forum kurallarımıza aykırıdır, hatırlatırım..
    Kemalist_Ece
    Kemalist_Ece
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 70
    Katkı Puanı : 103

Mesaj tarafından Kemalist_Ece Ptsi Mayıs 17, 2010 8:14 am

Vatanı bir çift kadın memesine satarım diyen adamı dikkate alıp burada yazısını yayınlamak gerçekten çok ilginç..
    Demokratım diyip amerikanın Iraktaki insanları katletmesine ses çıkarmayan ,kalemini ve mürekkebini emperyalizmin silahından almış,
    Attil İlhanın: ''Türk aydını Batının manevi ajanı olmuştur' sözünü kanıtlayan,
    geçmişin mandacısı,
    bugünün liberali olan bu adamın siyasi karakteri oturmamış bir dahili düşman olduğunu her daim hatırlatacağız.

Saygılar.
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Mesaj tarafından supeluta Ptsi Mayıs 17, 2010 3:07 pm

Kemalist_Ece demiş ki:Vatanı bir çift kadın memesine satarım diyen adamı dikkate alıp burada yazısını yayınlamak gerçekten çok ilginç..
    Demokratım diyip amerikanın Iraktaki insanları katletmesine ses çıkarmayan ,kalemini ve mürekkebini emperyalizmin silahından almış,
    geçmişin mandacısı,
    bugünün liberali olan bu adamın siyasi karakteri oturmamış bir dahili düşman olduğunu her daim hatırlatacağız.

Saygılar.

Yukarıda da söylediğim gibi,

bizim ülkemizde insanları yaftalamak çok kolaydır,

radikal ve gerçekçi insanlara tahammül edemeyen elit kesimlerin kendi çevrelerinde sık sık kullandığı bir yöntemdir bu.

sadece elit kesimler mi?

malesef hayır. .

türkiyede herkes için özgürlük isteyen bir kaç kalemden biridir kendisi,benim gözümde.

solcuların ve sağcıların mağdur oldukları alanlarda,

kürtlerin ve diğer etnik kökenlilerin mağdur oldukları alanlarda,

alevilerin ve dindarların mağdur oldukları alanlarda,

hepsinin hakkını ve özgürlüğünü savunan nadir yazarlardandır kendisi.

bu yüzden ki kendisi,

solcuların hakkını savunduğu zaman sağcılar tarafından,
    sağcıların hakkını savunduğunu zaman solcular tarafından, yaftalanmıştır.

kürtlerin ve diğer etnik kökenlerin haklarını savunduğu zaman,ırkçılar tarafından,
    kürtleri ve etnik kökenleri eleştirdiği zaman yine bunlar tarafından, yaftalanmıştır.

alevileri savunduğu zaman dindarlar tarafından,
    dindarları savunduğu zaman aleviler tarafından, yaftalanmıştır.

Niye?

Çünkü bizim ülkemizdeki abartısız tüm gruplar,

sadece kendileri için özgürlük isterler.

Diğer grupların özgürlüklerine tahammül edemezler.

Başörtülüler alevilerin özgürlüklerini savunmaz mesela,

aleviler de başörtülülerin özgürlüğünü savunmaz. .
    Misafir
    Misafir

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Mayıs 17, 2010 4:24 pm

ADMİN demiş ki:
    emre90 demiş ki:Ufak işlerle uğraşmayalım arkadaşım, mantıklı bir yorum yazalım. Sen benim ne yazdığıma bak nasıl yazdığım benim problemim, anlıyorsan bir sorun yok.

Tüm önemli şeyler ayrıntıda yatar Wink

Ufacık şeylerden insanın neyi ne kadar bildiği, nasıl ne mantıkla inandığı şeyleri savunduğu çıkartılabilir.

Ayrıca forumumuzda herkes birbirine saygı anlayışı içinde siz/biz ifadelerini kullanmaktadır.

Senli/benli, saygısız, kahvehane kültüründe ağzından tükürükler saçarak bu forumda konuşmak forum kurallarımıza aykırıdır, hatırlatırım..

SİZ bu kadar küçük düşünen adamlarsınız işte, ya hu bir klavye hatasından neler çıkartTINIZ. Vallahi yazık, verecek cevabı olmayanlar böyle hakarete başvurur. Böyle sıkışır. Zırvalamaya başlar.

Ayrıca saygıyı sen bana değil, Allahın peygamberine saygısızca hakaret edenlere küfredenlere, sadece bir video paylaştığı videoyu paylaşan arkadaşa demedikleri lafı bırakmayanlara anlat.
    Kemalist_Ece
    Kemalist_Ece
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Kemalist_Ece Ptsi Mayıs 17, 2010 8:13 pm

ADMİN demiş ki:
    Kemalist_Ece demiş ki:Vatanı bir çift kadın memesine satarım diyen adamı dikkate alıp burada yazısını yayınlamak gerçekten çok ilginç..
    geçmişin mandacısı,

Saygılar.

Yukarıda da söylediğim gibi,

bizim ülkemizde insanları yaftalamak çok kolaydır,

radikal ve gerçekçi insanlara tahammül edemeyen elit kesimlerin kendi çevrelerinde sık sık kullandığı bir yöntemdir bu.

sadece elit kesimler mi?

malesef hayır. .

türkiyede herkes için özgürlük isteyen bir kaç kalemden biridir kendisi,benim gözümde.

solcuların ve sağcıların mağdur oldukları alanlarda,

kürtlerin ve diğer etnik kökenlilerin mağdur oldukları alanlarda,

alevilerin ve dindarların mağdur oldukları alanlarda,

hepsinin hakkını ve özgürlüğünü savunan nadir yazarlardandır kendisi.

bu yüzden ki kendisi,

solcuların hakkını savunduğu zaman sağcılar tarafından,
    sağcıların hakkını savunduğunu zaman solcular tarafından, yaftalanmıştır.

kürtlerin ve diğer etnik kökenlerin haklarını savunduğu zaman,ırkçılar tarafından,
    kürtleri ve etnik kökenleri eleştirdiği zaman yine bunlar tarafından, yaftalanmıştır.

alevileri savunduğu zaman dindarlar tarafından,
    dindarları savunduğu zaman aleviler tarafından, yaftalanmıştır.

Niye?

Çünkü bizim ülkemizdeki abartısız tüm gruplar,

sadece kendileri için özgürlük isterler.

Diğer grupların özgürlüklerine tahammül edemezler.

Başörtülüler alevilerin özgürlüklerini savunmaz mesela,

aleviler de başörtülülerin özgürlüğünü savunmaz. .

'ülkede herkesi hain diye yaftalamak kolay' cümlesinin arkasına saklanıp da gerçekleri göremektir asıl kolay olan.

Ne kadar tanıyorsunuzda köşesinde yazdığı 2 cümleden özgürlük savaşçısı ilan ettiniz adamı?

Kandil dağına gidip sözde pkk yöneticileriyle oturup durum değerlendirilmesi yapan bu adam mı özgürlükçü?

Vatanı 3-5 kiraz ağacına bir de kadın memesine satarım diyen adam mı hain değil?

Fethullah güleni hocaefendi olarak gören adam mı desit ve özgürlükçü?

Mustafa Kemal ******ün her bayram anılmasının gereksiz olduğunu ve devrimlerinin çağa ayak uyduramadığını söyleyen biri mi kahraman?

Yoksa hüükümete tek kalem laf edemeyip sahibi olduğu Taraf gazetesinde Ordu'ya inanılmaz çirkeflikte iftiralar atıp ,Tsk düşmanı bir emperyalist yanlısı olması mı alkışlanan?
    (Tsk'ya yüklediği yalan ve iftiralardan ötürü bilmem kaç milyar tazminat ödemektedir hala)

ve garip olanı da bu adamı takip edip ,tanıyıp tepki veren bizler,özgürlük düşmanı ya da darbeci oluruz,belki başörtüsü düşmanı olarak görülürüz belki de faşist:)

ama bu adam gibi çakma solcu liberaller kahraman gibi görünür bazen bir de özgürlükçü(!)
    Not: Sayın Admın, Elit değil,orta direk bir memur aileye mensubum ve öğrenci bir proleterim Smile

Saygılar...
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Mesaj tarafından supeluta Salı Mayıs 18, 2010 12:29 am

Kemalist_Ece demiş ki:

'ülkede herkesi hain diye yaftalamak kolay' cümlesinin arkasına saklanıp da gerçekleri göremektir asıl kolay olan.

Ne kadar tanıyorsunuzda köşesinde yazdığı 2 cümleden özgürlük savaşçısı ilan ettiniz adamı?

Kandil dağına gidip sözde pkk yöneticileriyle oturup durum değerlendirilmesi yapan bu adam mı özgürlükçü?

Vatanı 3-5 kiraz ağacına bir de kadın memesine satarım diyen adam mı hain değil?

Fethullah güleni hocaefendi olarak gören adam mı deist ve özgürlükçü?

Mustafa Kemal ******ün her bayram anılmasının gereksiz olduğunu ve devrimlerinin çağa ayak uyduramadığını söyleyen biri mi kahraman?

Yoksa hükümete tek kalem laf edemeyip sahibi olduğu Taraf gazetesinde Ordu'ya inanılmaz çirkeflikte iftiralar atıp , Tsk düşmanı bir emperyalist yanlısı olması mı alkışlanan?
    (Tsk'ya yüklediği yalan ve iftiralardan ötürü bilmem kaç milyar tazminat ödemektedir hala)

ve garip olanı da bu adamı takip edip ,tanıyıp tepki veren bizler,özgürlük düşmanı ya da darbeci oluruz,belki başörtüsü düşmanı olarak görülürüz belki de faşist:)

ama bu adam gibi çakma solcu liberaller kahraman gibi görünür bazen bir de özgürlükçü(!)
    Not: Sayın Admın, Elit değil,orta direk bir memur aileye mensubum ve öğrenci bir proleterim Smile

Saygılar...

Ne kadar tanıyorsunuzda köşesinde/kitabında yazdığı 2 cümleden vatan haini ilan ettiniz adamı?

Acaba bu ülkede pkk temsilcileriyle oturup konuşmayan, durum değerlendirmesi yapmayan kesim var mı, bildiğiniz?

Fethullah gülene küfür mü etmeliydi sizce manşetten, ona tabi olmadıktan sonra, onu hoca olarak görse ne olur, görmese ne olur ?

Mustafa Kemal ******, acaba her bayram anılmasını mı isterdi ? M.Kemal değilmiydi yaşadığı çağda büyük devrimler gerçekleştiren, o değilmiydi bize devrimi öğreten. . Onun yaptığı devrimleri değil, onun nasıl kendi çağını okuduğunu öğrenmemiz gerekir aslında,bunu beklerdi bizden eminim.

Tayyibe ve partisine çok kez laf söylediğine şahit olmuşken ben, bu söylediğinizi kabul edemem. .

ve garip olanı da bu adamı takip edip ,tanıyıp okuyan bizler belki vatan haini oluruz belki faşist Smile

Not: Sayın Kemalist_Ece, Elit değil,orta direk bir esnaf aileye mensubum ve öğrenci bir emekçiyim Smile

saygılarımla. .
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Mesaj tarafından Uniak Salı Mayıs 18, 2010 12:37 am

Kendimden şüphe etmeye başladım.
    Kandil'e gidip röportaj yapabilmek çok büyük bir gazetecilik başarısıdır. Ki ben onun yerinde olmayo çok isterdim.
    Ben 3-5 kiraz ağacını da istemem. (teşbih)
    Fethullah Gülen, gerçek bir liderdir. Ama bana göre yanlışları doğrularından fazladır.
    ****** de gerçek bir liderdir. Doğruları yanlışlarından fazladır. Hiçbir devrim zamana ayak uyduramaz ki. Dünya daima bir gelişim içinde.
    Ordu eleştirilemez mantığını kırdı. İyi de oldu.
    Onun gibi düşünüyorum. Acaba yanlış mı?
    Hata mı yapıyorum.
    Kemalist_Ece
    Kemalist_Ece
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Kemalist_Ece Salı Mayıs 18, 2010 1:53 am

ADMİN demiş ki:
    Kemalist_Ece demiş ki:

Fethullah güleni hocaefendi olarak gören adam mı deist ve özgürlükçü?

Yoksa hükümete tek kalem laf edemeyip sahibi olduğu Taraf gazetesinde Ordu'ya inanılmaz çirkeflikte iftiralar atıp , Tsk düşmanı bir emperyalist yanlısı olması mı alkışlanan?

Saygılar...

Ne kadar tanıyorsunuzda köşesinde/kitabında yazdığı 2 cümleden vatan haini ilan ettiniz adamı?

Acaba bu ülkede pkk temsilcileriyle oturup konuşmayan, durum değerlendirmesi yapmayan kesim var mı, bildiğiniz?

Fethullah gülene küfür mü etmeliydi sizce manşetten, ona tabi olmadıktan sonra, onu hoca olarak görse ne olur, görmese ne olur ?

Mustafa Kemal ******, acaba her bayram anılmasını mı isterdi ? M.Kemal değilmiydi yaşadığı çağda büyük devrimler gerçekleştiren, o değilmiydi bize devrimi öğreten. . Onun yaptığı devrimleri değil, onun nasıl kendi çağını okuduğunu öğrenmemiz gerekir aslında,bunu beklerdi bizden eminim.

Tayyibe ve partisine çok kez laf söylediğine şahit olmuşken ben, bu söylediğinizi kabul edemem. .

ve garip olanı da bu adamı takip edip ,tanıyıp okuyan bizler belki vatan haini oluruz belki faşist Smile

Not: Sayın Kemalist_Ece, Elit değil,orta direk bir esnaf aileye mensubum ve öğrenci bir emekçiyim Smile

saygılarımla. .

Sayın Admın,

pkk ile konuşup durum değerlendirmesi yapmayan bir kesim var mı demişsiniz.. ironi yaptığınızı düşündüğüm için bir cevap yazmama gerek yok sanırım.. İroni değilse de sürekli Ahmet Altan,mehmet altan,oral çalışlar vb. kişileri okuyorsanız karşı tarafı görememeniz normal.

Mustafa Kemal'in resmi bayramlarda anılmasına karşı çıkmak karşı devrimcliğin cılız muhalefetidir.Bakın bunu başbakan da söylemiştir,
    'Anıtkabrde her 10 kasımda sap gibi dikilmenin anlamı yok' diye..
    'Cumhuriyet devrimlerinin tramvasını yaşıyouz hala' diye..

Bizler bizim gibi kanlı,canlı bir insanoğlu olan Mustafa Kemalin bedenini değil,
    fikirlerini, yıkık bir imparatorluktan yarattığı Türkiye Cumhuriyetini ,ilkelerini,uyguladığı devrimleri,
    onurlu arkadaşlarıyla ,onurlu bir ülkenin temelini atmayı başaran ölümsüz Mustafa Kemali orada saygıyla anıyoruz.
    bu ülkede bunun dahili düşmanı olduğunu hiçbir zaman saklamayan Ahmet Altan gibi adamlara siz 'aydın 'dedikçe,
    aklıma inciriyle ünlü güzel şehrimiz 'Aydın geliyor sadece Smile

Madem bu kadar insan hakçı,özgürlükçü biridir Ahmet Altan,madem demokratik bir adam,
    Amerikaya neden tek cümle edemedi Iraktaki insanların katledilmesi durumunda?

Laikliğin bu ülkede olmasından rahatsız olan bu adamın neresi özgürlükçü biri bana lütfen izah etsin:) ?

Başörtüsüne asla karşı değilim,isteyen başörtüsü takar isteyen masaörtüsü kendi tercihi der geçerim,
    Ancak,
    Ahmet Altan dediğiniz kişinin açın 'Yalancı laikler' başlıklı köşesindeki yazısını bakın alevileri ne kadar sevdiğini (!) görün..

Tayyibe ve partisine laf ediyor dediğiniz adam akıllı hangi yazısı var? Adam tsk düşmanı taraf ın sahibi.
    Akepe desen bir numaralı ordu karşıtı. Her daim akepe'yi öven ve köleliğini yapan bu adamın akepe karşıtı olduğunu söylemeyi bırakın düşünmek bile kasıtlı olur sanırım.Tarafsız görünmek adına arada bir 'akepe de keşke şöyle yapmasaydı...' gibi çapkın hareketler yapıyor,
    takdir etmemek imkansız Smile

Herkesin görüşüne saygım sonsuz.
    Ahmet Altanı sevmenizi mantıklı asla bulamam ama saygı duymak durumundayım.Kaldıki romanlarını okumaktan bende hoşnut olan biriyim ama siyasi kişiliği oturmamış bu adamı,
    lütfen özgürlük savaşçısı,demokrat falan diye önümüze sunmayın.

tahammülü zor anlatamam Smile

Forum Saati Ptsi Mayıs 13, 2024 4:31 pm