www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

+16
dimension
öner80
Burhan
Al Quran
Khaos
achilesss
plexus
serhat_41
Sadisticum
melissa buse
ÖöZgE
Molekuler
Uniak
ukedi
supeluta
Tikky
20 posters

Eski Bir Deist Ama Artık Doğru Yolu Bulmuş Bir Müslüman

Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 153
    Katkı Puanı : 187

Eski Bir Deist Ama Artık Doğru Yolu Bulmuş Bir Müslüman Empty Eski Bir Deist Ama Artık Doğru Yolu Bulmuş Bir Müslüman

Mesaj tarafından Tikky Cuma Mayıs 28, 2010 12:23 am

Merhaba

Sayın Ve Saygı Değer, Değerli Ve Pek Kıymetli Deist Forum Sakinleri. Tanışmak Dinimizce Sünnettir Dolayısı İle Bende Buna Mütakip Kendimi Acizane Ve Nacizane Olarak Tanıtmak Ve Sizlerler Hasbihal Edip Hoş Vakit Geçirmek Niyetindeyim.

Ben 28 Yaşındayım, Ecdadı Rasulün Tabiri İle Doğuma Büyüme İslambol'luyum. Anadolu Yakasında Bağdat Caddesinde Oturuyorum.Sosyal Ve Rahat Bir Ailenin İçinde Yetiştim. Global Menkul Kıymetler Yatırım Holding, Garanti Bankası, Koç Holding Gibi Üst Düzey Şirketlerde İyi Bir Kariyerden Sonra Allah'a Şükürler Olsun Dini İnanışlarımı Daha Rahat Yaşaya Bildiğim Şuan Hali Hazırda Üst Düzey Bir Uluslar Arası Kurumsal Bir Firmanın Bilgi İşlem Departmanı Sorumlusuyum. Bunun Yanında Esk. Üniv İktsat Fakültesi Ve Bilgi Sistemleri Üzerine 2 Diplomam Var. Allah Nasip Ederse Yakında İnşaAllah Birde Yüksek Lisans Olacak Bi İznillah Smile Bunun Dışında Bir Kitap Yazıyorum. Ayrıca Makalelerimde Mevcut.

Genç Yaşında Lise Ve Üniv. Hayatımdaki Popilerlik Dedikleri Ama Benim Hiç Kabul Etmediğim Günü Vur Patlasın Çal Oynasın Tarzında Geçiren Birisi İdim. Hamdolsun Aynı Dönemlerin Lise Son Sınıfı Ve Üniv. İlk Senelerinde Artık Deist Ve Belkide Ateist Birisi İken Okuma Alıkanlığım Sayesinde Artık Daire-i İslam İçinde Yaşayan Ve İslami Bir Hayat Ve Yaşam Tarzı Üzerine Yaşayan Birisiyim. Şahsım Adına Çooook Mutlu Ve Huzurluyum. Bu Huzurumu Ve Mutluluğumu Da Sizinle Paylaşmak İçin Aranızdayım Wink

Sizden İstirhamım Burada Sadece Kendimi Tanıttım. Kiminle Konuştuğunuzu Bilmenizi İstedim. Benim Hakkında Bir Fikriniz Olmasını İstedim. Lütfen Forum İçerisindeki Bazen Sertleşen Bazen Yumuşayan Tartışmaları Burada Yapmazsak Sevinirim.

Saygılarımla Herkese Güzel Paylaşımlar Temenni Ederim.
    Fakir Ebu Bekir
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

Eski Bir Deist Ama Artık Doğru Yolu Bulmuş Bir Müslüman Empty Geri: Eski Bir Deist Ama Artık Doğru Yolu Bulmuş Bir Müslüman

Mesaj tarafından supeluta Cuma Mayıs 28, 2010 12:32 am

Sitemize hoş geldiniz Sn Tikky. .
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Eski Bir Deist Ama Artık Doğru Yolu Bulmuş Bir Müslüman Empty Geri: Eski Bir Deist Ama Artık Doğru Yolu Bulmuş Bir Müslüman

Mesaj tarafından Tikky Cuma Mayıs 28, 2010 12:38 am

ADMİN demiş ki:Sitemize hoş geldiniz Sn Tikky. .

Teşekkür Ederim. Sayın Admin Kardeşim. Sitenizi Hazır Forumdan Daha Uygun Bir Hosta + Domain Taşımayı Düşünmüyor Musunuz? Lakin Hazır Forumlar Uzun Ömürlü Ve Sağlıklı Olmaya Bilir. "http://www.yetkinforum.net/" Kapandımı Onca Emeğe Yazık ...

Allah Yardımcınız Olsun.

Saygılarımla

supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

Mesaj tarafından supeluta Cuma Mayıs 28, 2010 1:23 am

Evet, ilk fırsatta taşıyacağız forumu Smile
    ukedi
    ukedi
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 159
    Katkı Puanı : 210

Mesaj tarafından ukedi Cuma Mayıs 28, 2010 1:30 am

hoşgeldin.
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Mesaj tarafından Uniak Cuma Mayıs 28, 2010 1:55 am

Hoşgeldin Tikyy
    Hayata ayrı pencerelerden baktığımız kesin.
    Foruma katkın alacağına inanıyorum.
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky Cuma Mayıs 28, 2010 5:02 am

Herkese Teşekkür Ederim Kardeşlerim. Allah Razı Olsun. Muhabbetinizi Eksik Etmedinşz ... Saygı Değer Uniak Kardeşimizin De Dediği Gibi Farklı Pencerelerden Hayata Bakıyoruz ... Artık Ben Size Farklı Bir Bakış Açısı Ve Hayata Ve İştima-i Hayata Farklı Bir Pencere Açıp Bu Kısmını Göstermeye Çalıştığım Gibi Sizlerde Bana Farklı Bakış Açıları Kazandıracağınıza İnanıyorum. Bu Şekilde Saygı Ve Sevgi Çerçevesinden Acizane Ve Nacizane Bir Şekilde Karşılıklı Fikir Alışverişinde Bulunup Geçinip Gideceğiz İnşaAllah

Yeterki Küfür Olmasın. Hakaret Olmasın ... Yalan Ve iftira Olmasın Yeterli. Gerisi Zaten Aynı ... Aynı Ülkenin Vatandaşlarıyız,Aynı Dili Konuşuyoruz ,Aynı Havayı Soluyoruz,Aynı Suyu İçiyoruz,, Toplum Olarak Aynı Duyguları Paylaşa Biliyoruz ... Vs Vs ...

Saygılarımla
    Molekuler
    Molekuler
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 54
    Katkı Puanı : 64

Mesaj tarafından Molekuler C.tesi Mayıs 29, 2010 1:24 am

Hoş geldiniz.
    Herkesin gözünden kaçan bir kısım olabilir ve bu nedenle görüş farklılığı olan insanların, aynı zamanda saygı kelimesini de idrak etmiş kafaların tartışabiliyor olması gayet güzel bir durum.
    Büyük ihtimalle gelecekte ben de eğer özel bir şirkette olursa bilgi işlemci olacağım. Smile Bilgisayar üzerine eğitim almayı planlıyorum üniversitede.

Kardeşlik, birlik ve beraberlik istiyorum. Gönülden diliyorum bunu. Sınıf arkadaşlarım mesela... sağ olsunlar ki görüşlerimi öğrendiklerinde tepkileri ilk olarak "şaşkınlık,acıma" da olsa zamanla alıştılar ve yüz yüze bakan insanlar olarak asla saygıyı bozmadık. Sevgiyi yitirmedik. İşte böyle oldukça her şey güzel.

Çok düşündüm, yanlış mı düşünüyorum diye. Neden olmasın ki? Herkes bir anda anlık duygular ve dürtülerle "olması gerekmeyen" kararlar verebilir. Mümkündür. Şunu söylemeliyim ki... anlık bir dürtü ya da gençlik ateşi denen şey değil benim Allah yolundan ayrılışım. Siz neler yaşadınız bilemem tabii; ama ben zor günler geçirdim. Acaba neyi kaçırıyorum diye kafa yiyordum. Ama olmadı. Yok yani; artık benim kalbimde, zihnimde Allah yok. Yine de Allah'a saygı duyuyorum. Çünkü kendimi bildiğim zamandan, Allah'ı terk ettiğim(Kim bilir belki de o beni terk etti.) zamana kadar benim içimdeki boşluğu dolduruyordu. Çocuk aklınla "Niçin buradayım?" sorusuna istediğin cevabı alabiliyordun:"Sınav." diye.

Artık daha da büyüdüm. Allah beni anlamadı. Anlamasını da bekleyemezdim galiba.

Tekrardan hoş geldiniz. Hoş sohbetler dilerim.
    Mutlu, daha mutlu günlere...
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky C.tesi Mayıs 29, 2010 4:09 am

Merhaba Molekuler

Bizim şirkete Başvuru Yaparsan Mülakatta Baya Terletirim Ama Ona Göre Smile Hangi İldesin İstanbul Anadolu Veya Avrupa Mı ? İş Terciğin Hangi İlde Olacak?
    Molekuler
    Molekuler
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 54
    Katkı Puanı : 64

Mesaj tarafından Molekuler Paz Mayıs 30, 2010 11:13 pm

Tikky demiş ki:Merhaba Molekuler

Bizim şirkete Başvuru Yaparsan Mülakatta Baya Terletirim Ama Ona Göre Smile Hangi İldesin İstanbul Anadolu Veya Avrupa Mı ? İş Terciğin Hangi İlde Olacak?
    Daha okuyacağım ben, üniversiteye kayıt olmayı bekliyorum. Malum tercihler dönemi ağustos aylarında olacak. Sonra bir 4 yıl da o okulda koşuşturacağım. Daha sonra da iş hayatı.

İstanbul'dan gideceğim. Aşık olduğum şehir beni usandırdı kendinden de. Türkiye'nin çok daha güzel, sakin köşelerine yolculuk edeceğim. Üniversite için de öyle fikirlerim. Smile
    ÖöZgE
    ÖöZgE
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 59
    Katkı Puanı : 72

Mesaj tarafından ÖöZgE Salı Haz. 01, 2010 1:30 am

"Aklın" yolunun bir olduğu bu yere hoşgeldin.. Smile
    melissa buse
    melissa buse
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 167
    Katkı Puanı : 176

Mesaj tarafından melissa buse Cuma Haz. 04, 2010 10:36 pm

hoşgeldin tikky
    Sadisticum
    Sadisticum
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 65
    Katkı Puanı : 73

Mesaj tarafından Sadisticum Salı Haz. 29, 2010 7:57 pm

Doğru yolu bulduğu nası da belli oluyo Laughing
    Ecdad-ı resulün ve İslambol'un bilmemneyiymiş Very Happy
    Bilader sen İslama girince haliyle herşeyin orginali yerine palavrasını öğrenmşin.
    İslambol değil Eİs Tein Polin'dir.
    Ecdad-ı resul'ün de emevilerce kökü kazınmış hepsi katledilmiştir..
    Osmanoğulları ecdad-ı resul değil ırk olarak hepsi Perslidir Twisted Evil
    Beyaz yahudi olduğunu söyleyenlerde vardır.
    Ama ruhları arap olduğu için ruhani manada böyledir denebilir.

Allah hepimizi senin gibi hidayete erdirsin işalla cheers

Esen ola.
    serhat_41
    serhat_41
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 108
    Katkı Puanı : 188

Mesaj tarafından serhat_41 Salı Tem. 20, 2010 12:30 am

bişey merak ettim günlük yaşantınızda konuşma tarzınız bu şekildemi acaba bide eskiden bir deistmişsiniz neden deizmi seçmiştiniz ve neden sonradan düşünceleriniz değişti cevap verirseniz teşekkür ederim iyigünler.
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky Salı Tem. 20, 2010 10:38 pm

Selamun Aleykum :

serhat_41 demiş ki:Bişey Merak Ettim Günlük Yaşantınızda Konuşma Tarzınız Bu Şekildemi Acaba
    Evet ... Hususen Bu Ve Hatta Buna Nazaran Biraz Daha Ağır Sayıla Bilir Bir Üslup Kullanmaktayım.

Hayırdır ? ( Vaktim Olmadığı İçin Bu Kısmı Yanıtlaya Bildim )
    serhat_41
    serhat_41
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 108
    Katkı Puanı : 188

Mesaj tarafından serhat_41 Çarş. Tem. 21, 2010 12:44 am

yadırgadığım için sormadım yanlış anlamayın aslında hoş bi konuşma şekli olduğunu bile söyleyebilirim (arapça bilmediğimizden bi kısmını anlayamasakta)vaktiniz olduğunda diğer sorularımıda yanıtlayabilirseniz sevinirim çünkü bir deistken sizi değiştiren etkenleri açıklarsanız belki bizde sizin tabirinizle doğru yolu bulabiliriz.
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky Çarş. Tem. 21, 2010 1:14 am

Serhatçım Arapça Başkadır Kuran Dili Bambaşkadır. Ben Kuran Dilini Kendi Dili Yapan Osmanlının Osmanlıca Kelamı İle Hitap Ediyorum. Diğer Husus Hakkında Forumu Takip Ederseniz İstifade Edeceğinizi Düşünüyorum.. U cat Ve Molekülere Sözüm Var Onların Sorularını Yanıtlayacağım. Birde Kanuni Hakkında Bir Yazı Yazmam Lazım , Ece Hanım'a İnşaAllah Bi İznillah... Onlardan Sonra Ayrı Bir Hasbihal Edebiliriz İnşaAllah Neden Olmasın ...

Not: 1-2 Yazını Okudum. Açıkçası Farklı Olduğun Belli. İste İnşaAllah Sende Hidayete Kavuşa Bilirsin.

Saygılarımla
    plexus
    plexus
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 5
    Katkı Puanı : 8

Mesaj tarafından plexus Cuma Tem. 23, 2010 4:35 pm

Bir de düzgün ve yerinde kullanabilseydiniz dilimizi Tikky Bey/Hanım (cinsiyetinizi bilemiyorum). Osmanlıca diline gelince... Biraz Arapça, biraz Farsça, biraz Türkçe... Ortaya karışık, ne olduğu belli olmayan bir dil. Sizin gibi Arap/Arapça delisi insanlar yüzünden kirletilmiş dilimiz ve sürekli de kirletilmekte.
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky Perş. Ağus. 12, 2010 3:12 pm

plexus demiş ki: Ortaya Karışık, Ne Olduğu Belli Olmayan Bir Dil. Sizin Gibi Arap/Arapça Delisi İnsanlar Yüzünden Kirletilmiş Dilimiz Ve Sürekli de Kirletilmekte.

Bunu Görmemiştim Smile

Öncelikle Osmanlıca Hakkında Hiç Bir Bilgin Olmadığı Malum. Oku Araştır Öyle Gel... Ayrıca "Sol" Gösterim "Sağ"cı Kafatasçılarındanda Bıktım ! Dilimizi Neyin Kirletip Neyin Kirletmediği Dışarda Malumdur ... Gençlerin Ağzından Görebiliriz.

Vesselam
    achilesss
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 3
    Katkı Puanı : 5

Mesaj tarafından achilesss Salı Eyl. 14, 2010 4:01 am

önceden deistmiş de sonra teist olmuş da herşeyi anlatırmış da kimse çözememiş sen mi çözdün...herkesin farklı yaşadığını sen mi doğru yaşıyon...geççen hocam bunları başka kafaları yıka sen...
    Khaos
    Khaos
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 37
    Katkı Puanı : 61

Mesaj tarafından Khaos Çarş. Eyl. 15, 2010 9:19 pm

Eski bir Müslüman ama artık doğru yolu(?) bulmuş bir Deistim
    Al Quran
    Al Quran
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 1
    Katkı Puanı : 1

Mesaj tarafından Al Quran Cuma Nis. 01, 2011 5:47 am

Selamun Aleykum Herkese ...

Merhaba

Sayın Ve Saygı Değer, Değerli Ve Pek Kıymetli Deist Forum Sakinleri. Tanışmak Dinimizce Sünnettir Dolayısı İle Bende Buna Mütakip Kendimi Acizane Ve Nacizane Olarak Tanıtmak Ve Sizlerler Hasbihal Edip Hoş Vakit Geçirmek Niyetindeyim.

Ben 28 Yaşındayım, Ecdadı Rasulün Tabiri İle Doğuma Büyüme İslambol'luyum. Anadolu Yakasında Bağdat Caddesinde Oturuyorum.Sosyal Ve Rahat Bir Ailenin İçinde Yetiştim. Global Menkul Kıymetler Yatırım Holding, Garanti Bankası, Koç Holding Gibi Üst Düzey Şirketlerde İyi Bir Kariyerden Sonra Allah'a Şükürler Olsun Dini İnanışlarımı Daha Rahat Yaşaya Bildiğim Şuan Hali Hazırda Üst Düzey Bir Uluslar Arası Kurumsal Bir Firmanın Bilgi İşlem Departmanı Sorumlusuyum. Bunun Yanında Esk. Üniv İktsat Fakültesi Ve Bilgi Sistemleri Üzerine 2 Diplomam Var. Allah Nasip Ederse Yakında İnşaAllah Birde Yüksek Lisans Olacak Bi İznillah Smile Bunun Dışında Bir Kitap Yazıyorum. Ayrıca Makalelerimde Mevcut.

Genç Yaşında Lise Ve Üniv. Hayatımdaki Popilerlik Dedikleri Ama Benim Hiç Kabul Etmediğim Günü Vur Patlasın Çal Oynasın Tarzında Geçiren Birisi İdim. Hamdolsun Aynı Dönemlerin Lise Son Sınıfı Ve Üniv. İlk Senelerinde Artık Deist Ve Belkide Ateist Birisi İken Okuma Alıkanlığım Sayesinde Artık Daire-i İslam İçinde Yaşayan Ve İslami Bir Hayat Ve Yaşam Tarzı Üzerine Yaşayan Birisiyim. Şahsım Adına Çooook Mutlu Ve Huzurluyum. Bu Huzurumu Ve Mutluluğumu Da Sizinle Paylaşmak İçin Aranızdayım Wink

Sizden İstirhamım Burada Sadece Kendimi Tanıttım. Kiminle Konuştuğunuzu Bilmenizi İstedim. Benim Hakkında Bir Fikriniz Olmasını İstedim. Lütfen Forum İçerisindeki Bazen Sertleşen Bazen Yumuşayan Tartışmaları Burada Yapmazsak Sevinirim.

Saygılarımla Herkese Güzel Paylaşımlar Temenni Ederim.
    Fakir Ebu Bekir
    Burhan
    Burhan
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 57
    Katkı Puanı : 92

Mesaj tarafından Burhan Ptsi Nis. 04, 2011 9:45 pm

Bu ne kamera şakası mı?

Tikky'nin zombiesi gelmiş galiba
    öner80
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 4
    Katkı Puanı : 5

Mesaj tarafından öner80 Çarş. Ağus. 10, 2011 3:21 am

[quote="Tikky"][justify]Merhaba

selam kardeş.. 6 yaşında çocukla evlenmekte sünnet, bu konu hakkındaki görüşünü merak ediyorum. Cevap yazarsan sevinirim.
    dimension
    dimension
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 71
    Katkı Puanı : 104

Mesaj tarafından dimension Çarş. Ağus. 10, 2011 9:48 pm

Burhan demiş ki:Bu ne kamera şakası mı?

Tikky'nin zombiesi gelmiş galiba
    Wala ben burada kimin eli kimin cebinde bilmiyorum.
    Burada yazan Müslümanlar hic bir yazima karsit yazamadilar.
    Acaba Ateist kiliktakiler ,Müslüman kiligami bürünmüs ne. Very Happy

Forum Saati Cuma Mayıs 03, 2024 12:51 am