www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

+18
hayatınçizgisi
kafir
kozmiksakaci
Heraklitos
ysn
ReBeL
serhat_41
Narasimha
sophia
Sadisticum
melissa buse
melodicaal
Uniak
Tikky
ukedi
BAHAR EROL
supeluta
Kemalist_Ece
22 posters

Deist olduğmu öğrendi ilişkimiz bitti :)

Kemalist_Ece
    Kemalist_Ece
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 70
    Katkı Puanı : 103

Deist olduğmu öğrendi ilişkimiz bitti :) Empty Deist olduğmu öğrendi ilişkimiz bitti :)

Mesaj tarafından Kemalist_Ece Cuma Mayıs 28, 2010 7:50 am

Bugün erkek arkadaşım deist olduğumu öğrendiğindi,(ki ben her fırsatta ismini koymasamda belli ediyordum)
    'kurana inanıp,Tanrıya iman etmeye mecbursun 'dedi
    'böyle bir mecburiyetim yok.ben sana saygı duyuyorsam sende bana saygı duymalısın'dedim.

'senin bana saygı duyman lutuf değil,mecbursun.sende iman edeceksin' dedi.

her konuda hoşgörü sahibi olarak gördüğüm,beni dinleyen melek gibi adam gitti yerine canavar geldi sanki.

Bir süre kuran ve peygamberler üzerine tartıştık,tahammül edemedi gerçekleri duymaya sanırım.
    'saçmalık bunlar duymak istemiyorum 'filan dedi. bende böyle devam edemeyecğeimizi,zira beni kabullenemediğini söyledim ve ilişkinin bitmesi gerektiğinin sinyallerini verdim.

bitsin dedi o da.. bende bitsin dedim. ardından imana gel diye bir sürü mesaj attı,imanlı olursam çok mutlu olurmuşuz:)
    1 yıldır birlikteyiz,kurana ve peygamberlere bakış açımı zaten biliyordu,sadece 'deist'kelimesini kullanmıyorduk.ancak nufus cüzdanımdaki 'islam'ibaresi onu mutlu etmeye yetiyormuş demek ki..

müslüman değilsin sen dedi,eleştiriyordun herşeyi ama yinede az buçuk imanlı sanıyordum seni dedi öcü görmüş gibi bakarak:)

hemcinslerime uyarı mahiyetinde olsun,
    müslüman kişi er geç tabiri caizse arıza çıkarıyor. net çizgilerle en başında konuşun olayı ama kendi düşüncem;
    biz ne kadar saygı duysak da saygı görmeyen taraf durumundayız. Bu yüzden eleştirimiz dahi onları rahatsız ettiği için kitap ve peygamber peşinden gidenlerle özel ilişki kurmamız pek sağlıklı değil diye düşünüyorum.

paylaşımım belki birilerinin işine yarar..

Esenlikelr:)
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

Deist olduğmu öğrendi ilişkimiz bitti :) Empty Geri: Deist olduğmu öğrendi ilişkimiz bitti :)

Mesaj tarafından supeluta Cuma Mayıs 28, 2010 3:05 pm

Smile vay canına.
    Eğer bu konuda hoşgörülü olamıyorsa çiftlerden birisi, zaten çok daha önemli konularda da sorun çıkacaktır her daim.
    Nitekim sizde ona "illa benim inandığım şeye inanacaksın, müslümanım diyerek tanrıya hakaret edemezsin" diyebilirdiniz Smile
    Ama müslüman bu ülkede her zaman haklı konumundadır ve siz doğru yoldan çıkmış konumundasınızdır.
    Umarım düzelir aranız, ilk şoku atlattıktan sonra daha anlayışlı olacaktır eminim arkadaşınız.
    Kemalist_Ece
    Kemalist_Ece
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Deist olduğmu öğrendi ilişkimiz bitti :) Empty Geri: Deist olduğmu öğrendi ilişkimiz bitti :)

Mesaj tarafından Kemalist_Ece Cuma Mayıs 28, 2010 5:21 pm

imana gelme şartı var Sayın Admin düzelmemiz için Smile) benim kitaba ve muhammede inanmam nasıl tatmin edecekse artık onu anlamlandıramadım hala:)
    ileride de problemler doğurur sizinde dediğiniz gibi. Bu yüzden, ilhamını gökten indiği sanılan kitapalrdan alanlarla özel ilişkiler kuramamanın sağlıklı bir yol olduğundan artık eminim.
    BAHAR EROL
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 1
    Katkı Puanı : 1

Mesaj tarafından BAHAR EROL Cuma Mayıs 28, 2010 7:34 pm

AYNI DURUM BANADA OLMUŞTU:) SONUÇ AYNI AYRILDIK FİKİR UYUŞMAZLIĞINDANSA BIRAKMAK MANTIKLI
    ukedi
    ukedi
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 159
    Katkı Puanı : 210

Mesaj tarafından ukedi Cuma Mayıs 28, 2010 8:01 pm

toplumumuz ne yazık ki kendi saflarında olmayan insana höşgörü değil düşmanlık edinmeyi alışkanlık haline getirmiş Smile ki çoğunluk müslüman ve islam hoşgörü dini derler. demek ki sözdeymiş.
    ben de bir kere ilişkide olduğum insana deist olduğumu açıkladım. ama pat diye değil. zaten ben de belli ederdim. bana bugün allah için ne yaptığımı sordu. ben de hiçbişey yapmadığımı söyledim. ama sonuçta müslümansın dedi. inanmadığımı söyledim. bayağı güldü, ciddiye almadı. biraz tartıştık, köşeye sıkıştırdım. beni hiç dinlemeden konuyu değiştirdi. insanlar yaralarına basılmasından hoşlanmıyor.
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 153
    Katkı Puanı : 187

Mesaj tarafından Tikky C.tesi Mayıs 29, 2010 6:25 pm

Bismillahirrahmanirrahim ...

Sayın Ve Sevgiye Değer Kıymetli Hanım Kardeşim ,Yazmayacaktım Amma :)Mazuratımızı Hoş Görün U Kedi Hanım Siz Mecvur Bıraktınız Smile Hakkınızı Helal Ediniz Smile Hem Güldüm Hemde Tebessüm Ettim bounce bounce bounce

ukedi demiş ki:Toplumumuz Ne Yazık Ki Kendi Saflarında Olmayan İnsana Höşgörü Değil Düşmanlık Edinmeyi Alışkanlık Haline Getirmiş Smile

Evet Smile Şekil "UKedide" cat De Gözüktüğü Gibi Smile

Şekil UKedi demiş ki:... Arap Kültürünü Ne Severim Ne Sayarım

ukedi demiş ki:... Köşeye Sıkıştırdım. Beni Hiç Dinlemeden Konuyu Değiştirdi. İnsanlar Yaralarına Basılmasından Hoşlanmıyor.

Evet Smile Şekil "UKedide" cat De Gözüktüğü Gibi Smile

ukedi demiş ki:Size Bir Açıklama Yapma Zorunluluğum Yoktur.

Saygılarımla ...

Ece Hanıma Gelince. Özel Hayatınız. Allah Gönlümüzce Versin İnşaAllah

Not: Eğer Tam Tersi Bir Durum Olsa İdim Allah'ın İzni İle İnşaAllah Bi iznillah Barek Allah Tebarek Allah , Bazı Kriterlerim Vardır Başından Belli Olurdu ( Mevlamızda Hak İle Batılımızı Ayırt Etmemi Nasip Etsin) Amin... Ama Böyle Bir Durum Benim Başıma Gelse İdi. Allah'ın İzni İle İkna Eder Hatta Çarşafa Sokardım Smile Dimi Capthca Kardeşim Smile Bu Çeneye Dayana Bilecek Bir Kız Olduğunu Düşünmüyorum Smile He He He Razz

Saygılarımla
    ukedi
    ukedi
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından ukedi C.tesi Mayıs 29, 2010 7:30 pm

her dediğime 5 paragraflık cevap yazarak beni rahatsız ediyorsun Tikky. seni ilgilendirmez. senin kafanla benim kafam aynı değil(iyi ki.) her gördüğün yerde bana sataşma. seni dinlememeyişim ve adam yerine koymayışım kendi tavırların yüzündendir. deist forumunda takılıp millete laf sokuyorsun. kimse sana burada niye geziyorsun, niye fikir yazıyorsun demiyor. sen de bunu biraz göz önüne al ve fikirlere saygı duymayı öğren. sorsam çok saygılısındır. ama saygı sevgili sayın hanım kardeşim efendim estağfurullah tütütü diye saydırmak değildir. yaptığın terbiyesizlik. benim dinin tanrımla benim aramda. araya istesen de giremezsin. bu ne be! müslümanlardan da soğudum senin yüzünden. sen en iyisi git, birkaç kadını çarşafa sok, hatta gözlerini de kapat ben görürüm tahrik olurum biliyo musun?

hah bu yazdığımın üstüne sağlam bi roman yazarsın heralde. kolay gelsin. tınlayan yok nasıl olsa.
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky C.tesi Mayıs 29, 2010 10:44 pm

Sayın Ve Sevgi Değer U cat Hanım Kardeşim ... Neden Bana Kırıcı Konuşuyorsunuz Ki Sad Değerli Hanım Kardeşim Ben Bir Müslümanım. Ve Benim Kutsalıma,Değerlerime Hakaret Eder Veya Eleştirir İseniz Bize Cevap Hakkı Doğar. Haliyle Benimde Kutsalımı, Değerlerimi Medeni Bir Şekilde Savunmam Sizi Neden Rahatsız Ediyor ? Hatanızı Yüzünüze Vurmam mı Sorun ? Yukarudaki Sözler Size Ait Değil Mi ?

ukedi demiş ki:Toplumumuz Ne Yazık Ki Kendi Saflarında Olmayan İnsana Höşgörü Değil Düşmanlık Edinmeyi Alışkanlık Haline Getirmiş Smile

Deyip Aynı Düşman Tavrı Benim Allah'ıma,Kutsalıma, Kitabıma,Peygamberlerime Ve Biricik Peygamberime Ve Bana Karşı Takınmanız İçin Ne Diyeceği Peki ? ... Siz Bunlara Laf Atmazsanız Ben Size Gıgımı Bile Çıkarmam.

Sanırım Bu Size Yeterli Bir cevap Olacaktır ... Sizinle Kavgaya Girmek Niyetinde Değilim. Küfür Veya Hakaret Etmek Hiiç Niyetinde Değilim. Dolayısı İle Size Cevap Olarak Sizin Roman Olarak Yorumladığınız Bizim Alemimizdede Muhattabımıza Değer Verdiğimiz İçin Ve Bu Değere Binahaleyn Aklında Soru İşareti Bırakmayacak Bir Şekilde Her Yönü İle Konuyu Açıklamamızı Böylemi Algılıyorsunuz Sad Ben Teşekkür Beklerken Sizin Bana Bunu Demeniz Gerçekten Beni Çok Üzdüğünü Belirtmek İsterim.

Ayrıca Roman Yazmama Gerek Yok Bu Mini Kıssa Şayet Hisse Alırsanız Sizin İçin yeterli Olacaktır.

Sözlerimi Şanlı Osmanlı Padişağı Kanuni Sultan Süleyman Han Avrupalı Bir Hristiyan Elçisine Verdiği Muazzam Cevapla Noktalamak İstiyorum.

Sultan Süleyman Han Süleymaniye Külliyesinin Yaptırılmasını Bizatiği Rüyasında Efendimiz Hz Muhammed Sallallahu Aleyhi Wessellem Efendimizi Görüp Onun Miharabı Burada Olsun Minberi Burada Olsun Minaresi Burada Olsun Şeklinde Manevi Emri İşareti İle Yapmıştır. Sabah Uykusundan Uyandığında Hemen Minmandar Başı Mimar Sinanı Çağırıp Şuanki Süleymaniye Külliyesinin Olduğu Yere Gitmişler. Mimar Sinan Hemen Mihrabın Burada Minberin Burada Minarenin De Burada Olduğunu Söyleyince Sultan Süleyman Biraz Şaşkınlık Biraz Tebessümle Mimar Başı Mimar Sinanı Hemen Yanına Çağırıp Tatlı Bir Tebessümle Ve Kısık Bir Sesle Kulağına Fısıldamış... Hayırdır??? Sen Nereden Biliyorsun Diye Sormuş. Mimar Sinan Başı Önde Eğik Mütebessim Çehresinde Muhammedi Bir Muhabbetin Nuru Parlar Halde Hoş Bir Sedayla "Bir Adım Arkanızdaydım Efendim" Demiş...

Ve Besmele-i Şerife İle İşe Koyunulmuş. Temelin Zemine Oturması İçin Temel Attıktan Uzun Bir Süre Beklemeye Geçilmiş. Bu Sürede Hikmetini Anlayamayan Avrupalılar Osmanlı Ecdadımızın İnşaatı Bitirmeye Ekonomik Gücünün Yetmediğini Parasının Bittiğini Düşünerekten Altın Ve Müceverlerler Dolu Bir Sandık Ve Dibinde De "Pislik" Olan Bir Bir Sandık Yollamışlar. Sultan Süleyman Han Fıkh-i Hüküm Gereğince Vakıf Niyeti İle Verilen Mal O Vakfa Harcanması Kaidesince Gelen Elmas Ve Altınları Atamamış Ama Un Ufak Edip Harca Katmış! Evliya Çelebi Seyahatnamesinde Bu Elmas Ve Altınların O Sırada Yapılmakta Olan Minareye Katıldığını Ve Hali Hazırda Halen de O Minareninde Güneşli Havalarda Daha Bir Parladığını Belirtmişlerdir. Nitekim Hakikat Nazarı Ve İman Dürbünü İle Bakan Herkes Bunu Bil Müşahade Müşahade Eder...

Tabi Son Olarak Şanlı Osmanlı Ecdadımız Hiç Kendisine Yapılan Hakaretin Altında Kalırmı. O Keskin Zekası İle Hem Dün Elin Ehl-i Kafirine Hem Ehl-i Dalaletine Hem Ehl-i Deistine O Gün Ve Hali Hazırda Bu Günde Sana! Ve Senin Gibilere Hitap Eden Muazzam Bir Yanıt Vermişler!

Sultan Süleymanın Gönderdiği Mücevherlerle Dolu Sandığın Dibinde İpek Mendillerle Sarılı Bir Kutu İçindede "Lokum" Dibindede Bir Not! Notta'da Herkes Yediğinden İkram Eder.

Kemalist_Ece
    Kemalist_Ece
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Kemalist_Ece C.tesi Mayıs 29, 2010 11:22 pm

Tikky demiş ki:

Sayın Ve Sevgi Değer U cat Hanım Kardeşim ... Neden Bana Kırıcı Konuşuyorsunuz Ki Sad Değerli Hanım Kardeşim Ben Bir Müslümanım. Ve Benim Kutsalıma,Değerlerime Hakaret Eder Veya Eleştirir İseniz Bize Cevap Hakkı Doğar. Haliyle Benimde Kutsalımı, Değerlerimi Medeni Bir Şekilde Savunmam Sizi Neden Rahatsız Ediyor ? Hatanızı Yüzünüze Vurmam mı Sorun ? Yukarudaki Sözler Size Ait Değil Mi ?

Deyip Aynı Düşman Tavrı Benim Allah'ıma,Kutsalıma, Kitabıma,Peygamberlerime Ve Biricik Peygamberime Ve Bana Karşı Takınmanız İçin Ne Diyeceği Peki ? ... Siz Bunlara Laf Atmazsanız Ben Size Gıgımı Bile Çıkarmam.

Sanırım Bu Size Yeterli Bir cevap Olacaktır ... Sizinle Kavgaya Girmek Niyetinde Değilim. Küfür Veya Hakaret Etmek Hiiç Niyetinde Değilim. Dolayısı İle Size Cevap Olarak Sizin Roman Olarak Yorumladığınız Bizim Alemimizdede Muhattabımıza Değer Verdiğimiz İçin Ve Bu Değere Binahaleyn Aklında Soru İşareti Bırakmayacak Bir Şekilde Her Yönü İle Konuyu Açıklamamızı Böylemi Algılıyorsunuz Sad Ben Teşekkür Beklerken Sizin Bana Bunu Demeniz Gerçekten Beni Çok Üzdüğünü Belirtmek İsterim.

Ayrıca Roman Yazmama Gerek Yok Bu Mini Kıssa Şayet Hisse Alırsanız Sizin İçin yeterli Olacaktır.

Sözlerimi Şanlı Osmanlı Padişağı Kanuni Sultan Süleyman Han Avrupalı Bir Hristiyan Elçisine Verdiği Muazzam Cevapla Noktalamak İstiyorum.

Sultan Süleyman Han Süleymaniye Külliyesinin Yaptırılmasını Bizatiği Rüyasında Efendimiz Hz Muhammed Sallallahu Aleyhi Wessellem Efendimizi Görüp Onun Miharabı Burada Olsun Minberi Burada Olsun Minaresi Burada Olsun Şeklinde Manevi Emri İşareti İle Yapmıştır. Sabah Uykusundan Uyandığında Hemen Minmandar Başı Mimar Sinanı Çağırıp Şuanki Süleymaniye Külliyesinin Olduğu Yere Gitmişler. Mimar Sinan Hemen Mihrabın Burada Minberin Burada Minarenin De Burada Olduğunu Söyleyince Sultan Süleyman Biraz Şaşkınlık Biraz Tebessümle Mimar Başı Mimar Sinanı Hemen Yanına Çağırıp Tatlı Bir Tebessümle Ve Kısık Bir Sesle Kulağına Fısıldamış... Hayırdır??? Sen Nereden Biliyorsun Diye Sormuş. Mimar Sinan Başı Önde Eğik Mütebessim Çehresinde Muhammedi Bir Muhabbetin Nuru Parlar Halde Hoş Bir Sedayla "Bir Adım Arkanızdaydım Efendim" Demiş...

Ve Besmele-i Şerife İle İşe Koyunulmuş. Temelin Zemine Oturması İçin Temel Attıktan Uzun Bir Süre Beklemeye Geçilmiş. Bu Sürede Hikmetini Anlayamayan Avrupalılar Osmanlı Ecdadımızın İnşaatı Bitirmeye Ekonomik Gücünün Yetmediğini Parasının Bittiğini Düşünerekten Altın Ve Müceverlerler Dolu Bir Sandık Ve Dibinde De "Pislik" Olan Bir Bir Sandık Yollamışlar. Sultan Süleyman Han Fıkh-i Hüküm Gereğince Vakıf Niyeti İle Verilen Mal O Vakfa Harcanması Kaidesince Gelen Elmas Ve Altınları Atamamış Ama Un Ufak Edip Harca Katmış! Evliya Çelebi Seyahatnamesinde Bu Elmas Ve Altınların O Sırada Yapılmakta Olan Minareye Katıldığını Ve Hali Hazırda Halen de O Minareninde Güneşli Havalarda Daha Bir Parladığını Belirtmişlerdir. Nitekim Hakikat Nazarı Ve İman Dürbünü İle Bakan Herkes Bunu Bil Müşahade Müşahade Eder...

Tabi Son Olarak Şanlı Osmanlı Ecdadımız Hiç Kendisine Yapılan Hakaretin Altında Kalırmı. O Keskin Zekası İle Hem Dün Elin Ehl-i Kafirine Hem Ehl-i Dalaletine Hem Ehl-i Deistine O Gün Ve Hali Hazırda Bu Günde Sana! Ve Senin Gibilere Hitap Eden Muazzam Bir Yanıt Vermişler!

Sultan Süleymanın Gönderdiği Mücevherlerle Dolu Sandığın Dibinde İpek Mendillerle Sarılı Bir Kutu İçindede "Lokum" Dibindede Bir Not! Notta'da Herkes Yediğinden İkram Eder.

Sayın Tikky:)

Öncelikle bir Tarih öğrencisi olarak size hem tarih dersi vereceğim hem de inandığınız kitapla özdeşleştirdiğiniz kanuni'yi anlatacağım belki beyin noronlarınızda bir takım değişiklikler olur gerçekler karşısında.

Kanununi Sultan Süleyman kimdir?

KENDİ ÖZ OĞLUNU ÖLDÜRTEN BİR ADAMdır. .SİZİN DİNİNİZDE EVLAT KATLİ VACİP MİDİR:)?

İllede Müslüman olsun karım dersiniz. Hatta çarşafa bile solkabilirim çenemle demişsiniz.Örneğini verdiğiniz Kanuni Sultan Süleymanın karısına bakın.

HÜRREM SULTAN RUS ASILLI DEĞİL MİDİR?

Dinimzde haram yok,rüşvet kakadır dersiniz,Kanuni dönemine bakın... Rüşvetlikkler ve kalpazanlıkların ayyuka çıkması önlenemeyince Osmanlı Dönemi çöküşe geçmedi mi? Smile

Hayatınızda hiç Topkapı sarayına gittiniz mi? yaptıran kanunidir.Sarayın ilk giriş kapısının sağına ve soluna altın sarısı Arapça harfleri ile iki kitabe yerleştirilmiş. Kapının sağ tarafında olan kapının üzerine de Kanuni tarafından :
    “Allah yeryüzünün idaresini sultana vermiştir” yazısı yerleştirilmiştir. Senin din ,iman diyerekten örnek verdiğin kanuni bey,
    kendini burada kimin yerine koymuş ve hangi sıfatla adlandırmıştır bir düşün..

Öyle sağdan soldan ,cübbeli sakallı amcaların gökten indirdiği hikayeleriyle değil,okuyarak öğrenin tarihi.
    Din konusunda da böylesiniz işte..Okumadan etmeden sağdan soldan iman sahibi oluyorsunuz sözde.

Tıpkı bugün sizin fuhuştan basılan MAZLUMDER başkanınızın kanalında bir kızın hocaya sorduğu gibi:

Çocuk : 'Hocam peygamber efendimizin 11 tane hanımı olduğu doğru mu?''

Hoca: '' evet doğru ama 11 i ile de birlikte olmamış'' ))

Muhammedin yatak odasına bile girdiniz ,adam karılarıyla yatarken sanki birlikteymişsiniz gibi normal krşılıyorum artık sizin bu kehanetlerinizi )
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Tikky Paz Mayıs 30, 2010 12:23 am

Selamun Aleykum ...

Sayın Ve Saygı Değer Ece Hanım. Size Burada Sayın ve Saygı Değer Diye Hitap Ediyorum. Ama Bunu Hakedip Haketmediğinizi De İnşaAllah Bi İznillah Rabbül Alemiyn Gösterecek Hepimize İnşaAllah ... Lakin Yazınızı Okuyup Tefekkür Edip Enfüsi Alemimde İnceledim İnşaAllah ... Dürüst Ve Samimi Olmak Gerekirse Ben Bir Tarihçi Değilim Ama Bir Araştırmacıyım. Araştırmacı Olduğum Gibi Aynı Zamandada İslamı İnceleyen Birisiyim. Dolayısı İle Tarih = Osmanlı = İslam Tam Bir Paralellik Göstermektedir. Bunun Yanındada Dürüst Bir İnsanım.

Sizin Sorunuza Cevap Vermeden Önce Samimi Bir İki Soru Sormak İstiyorum. Bununla Bir İki Anektodu Belirlemek İstiyorum İnşaAllah ...
    - Bir Tarihci Objektif Olmalıdır Değil Mi ?
    - Siz Bir Akademisyen Misiniz Yoksa Bir Öğrencimisiniz ? Tarih'i İlmi Bir Araştırmacı Olmak Ve Bir Tez Hazırlayıp Bir Akademisyen Olmak İçin Mi Okuyorsunuz ? Yoksa Mezun Olup Tarih Öğretmeni Olmak İçin Mi Okuyorsunuz ? Yada Farklı Bir Hususi Sebebi Var Mı ? Özel Değilse Bizimle Paylaşa Bilirmisiniz ?
    -Son Olarak Bu Fakirin Acizane Hattatlığı Var İnşaAllah ... Peki Sizin Hattatlığınız Var Mı ?

Saygılarımı Sunarım Ece Hanım ?
    Kemalist_Ece
    Kemalist_Ece
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Kemalist_Ece Paz Mayıs 30, 2010 12:48 am

Tikky demiş ki:
    Selamun Aleykum ...

Sayın Ve Saygı Değer Ece Hanım. Size Burada Sayın ve Saygı Değer Diye Hitap Ediyorum. Ama Bunu Hakedip Haketmediğinizi De İnşaAllah Bi İznillah Rabbül Alemiyn Gösterecek Hepimize İnşaAllah ... Lakin Yazınızı Okuyup Tefekkür Edip Enfüsi Alemimde İnceledim İnşaAllah ... Dürüst Ve Samimi Olmak Gerekirse Ben Bir Tarihçi Değilim Ama Bir Araştırmacıyım. Araştırmacı Olduğum Gibi Aynı Zamandada İslamı İnceleyen Birisiyim. Dolayısı İle Tarih = Osmanlı = İslam Tam Bir Paralellik Göstermektedir. Bunun Yanındada Dürüst Bir İnsanım.

Sizin Sorunuza Cevap Vermeden Önce Samimi Bir İki Soru Sormak İstiyorum. Bununla Bir İki Anektodu Belirlemek İstiyorum İnşaAllah ...
    - Bir Tarihci Objektif Olmalıdır Değil Mi ?
    - Siz Bir Akademisyen Misiniz Yoksa Bir Öğrencimisiniz ? Tarih'i İlmi Bir Araştırmacı Olmak Ve Bir Tez Hazırlayıp Bir Akademisyen Olmak İçin Mi Okuyorsunuz ? Yoksa Mezun Olup Tarih Öğretmeni Olmak İçin Mi Okuyorsunuz ? Yada Farklı Bir Hususi Sebebi Var Mı ? Özel Değilse Bizimle Paylaşa Bilirmisiniz ?
    -Son Olarak Bu Fakirin Acizane Hattatlığı Var İnşaAllah ... Peki Sizin Hattatlığınız Var Mı ?

Saygılarımı Sunarım Ece Hanım ?

Bende size karşı saygımı 'Sayın Tikky'diye hitap ederek sundum.Ancak tarihi ve körü körüne inandığı şeyleri saptırarak örneklendirmeye çalışan kişilere malesef ki saygı duymuyorum. Bu hitap şeklime yansımaz merak etmeyiniz.

Şimdi gelelim yorumunuza,

Sayın Tikky,

Öncelikle burada kuran yazmıyorsunuz ya da ayet. Forumun iletişim dili de türkçe olduğuna göre,arap dil ve edebiyatını bir kenara bırakıp bizimle Türkçe iletişim kurmaya çalışın.Hat bir sanattır onu kurslarda ya da özel hobileinizde uygularsınız,burada o bahsettiğiniz saygı gereği ortak dilimiz olan Türkçeyi kullanmamız adabı muşeret'in gereğidir.
    Dua eder gibi her cümlenin ardına 'allahüm iznillah rabbül''gibi şeyler ekleyip cılız bir savunmayla kendinizi tatmin etmeyin diyerekten konuya girişimi yapıyorum:)

1. Tarihçilerde insandır,mutlaka ideoloji sahibidirler. Kaldıki bakın kullandığım takma isimde bunu bizatihi dile getirmiş durumdayım.Ancak ideoloji sahibi olmak atalarımızın tarihine onursuzluk,nesillerimizin geleceğine de ihanet etmek anlamında olan uydurma ve yanlı tarih anlayışıyla iç içe olmaz. Gerektiğinde kendi ideolojimizin yanlışlarını söyleyebilen kişileriz,tarihi olduğu gibi gören ve dile getirebilenlerden..

2.Tarih bölümünü bitirdim,şuan yükseklisanstayım,tez aşamasında.

3. Hat sanatını 2.sınıfın 2.döneminde seçmeli ders olarak aldım. bunun dışında osmanlıcayı biliyorum,osmanlıcanın getirisiyle de belli seviyede farsca ve arapça.

Buyrunuz şimdi.

Saygı bizden.
    ukedi
    ukedi
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından ukedi Paz Mayıs 30, 2010 2:33 am

sen zaten yazmışsın romanını tikky. senin peygamberine kitabına dinine saygı duyuyorum. istediğin yerden istediğini kesip lafı getireceğin yere yapıştırmayı biliyorsun. peki neden beni saygısızlıkla itham ederken şu postu göz önüne almıyorsun;

ukedi demiş ki:islam kültürüne saygı duysam da arap kültürünü ne severim ne sayarım

?

benim senin inancını savunmana bir sözüm yoktur. besbelli yazıları biraz daha özenli okuması da , yazması da gereken sensin. istediğini savun. ama bunu benim kişiliğime, fikirlerime saldırmadan yap eğer yapabiliyorsan bir zahmet. ne satanistliğim kaldı, ne kedi kesmediğim. peki ben sana hiç dedim mi pedofilik, cani, terörist? ben seni tanımam etmem . bir grup müslüman bu davranışları gösteriyor diye senin de gösteriyor olman gerekmez. sen değil miydin bana bütün arapları tanıyor musun diyen? peki sen bütün deistleri tanıyor musun? daha da önemlisi, birebir yargıladığın kişiyi, BENİ tanıyor musun?
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Mesaj tarafından Uniak Ptsi Mayıs 31, 2010 1:30 am

Kemalist Ece yöndetici olmana sevindim.

Düğünüme bir ya kala aynı ayrılık acısını yaşadım.

Senin için ne kadar zor olduğunu tahmin edebiliyorum. Bu durum benim için bir milat oldu.

Evlenme fikrini tamamen kafamdan sildim ve attım.

Hayat boyu birlikte yaşama fikri belki mantıklı gelebilir ama evlilik asla.
    supeluta
    supeluta
    Site Yöneticisi
    Site Yöneticisi

Erkek Mesaj Sayısı : 658
    Katkı Puanı : 802

Mesaj tarafından supeluta Ptsi Mayıs 31, 2010 1:46 am

Ayrılıklar beni çok hüzünlendirir.
    Çevremde ki her ayrılık haberinden sonra, derin düşüncelere dalarım, iki insan, bir daha görüşmemecesine birbirinden nasıl ayrılır?
    Hele ki bu iki insan, daha bir kaç gün önce bir birini en çok seven insanlar ise!
    Ama ayrılıyor işte insan, insandan.
    Vereceği tavizleri gururundan veriyormuş zannediyor, bu tavizleri mutluluğu için harcadığını unutuyor, anlayışsız ve saygısız oluyor.
    Sonra ayrılıyor insan, insandan. Smile
    ---------
    Düğün dediniz de; Smile
    Bizde evlilik öyle bir hal aldı ki, evlilik sırasında evlenecek iki kişi dışında herkes bu organizasyonun içinde.
    Yapılan masrafların, israfların haddi hesabı yok.
    Düğüne yapılacak masraflarla, çift araba sahibi olur ama, yok.
    Bizde düğün yapmazsan, adamdan sayılmazsın.
    Avrupalının bir de bu kültürünü çok beğeniyorum, 80-100 kişi toplanıyor, küçük bir mekanda kutluyorlar.
    Ama bizde nişan için salon,kına için salon,düğün için salon. . Very Happy Very Happy
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Mesaj tarafından Uniak Ptsi Mayıs 31, 2010 1:57 am

...
    Ayrılık ölümden beter.
    ....
    gittiğimyollar gibi sonsuzdur benim tasam.
    bekleyenim olsada razıyım kavuşmasam.

F. Nafiz ÇAMLIBEL
    Kemalist_Ece
    Kemalist_Ece
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Kemalist_Ece Ptsi Mayıs 31, 2010 4:16 am

Uniak,

Teşekkür ederim.Senin aracılığınla Adminimize de teşekkür edeyim:)
    senin durumun daha ilerideymiş,yol yakınken gerçeği görebildiğine sevindim. Evlilik olsaydı daha büyük problem olurdu sanırım. ve evlilik konusunda bnede senin gibi düşünmeye başlıyorum sanırım.

Admin,

Aynen öyle. ayrılıyor insan insandan ve bitiyor bir diğeri ötekinden..

''Sen bana inen son kutsal kitap,
    son fakir yatır,
    son aciz peygamber..

Bir martıyı ağlattın işte ,bir çocuk garanti intihar eder artık '' diyen küçük iskender gibi..

herşeye rağmen hayat tüm çapkınlığıyla devam ediyor:)
    melodicaal
    melodicaal
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 5
    Katkı Puanı : 7

Mesaj tarafından melodicaal Paz Haz. 20, 2010 6:07 pm

Bi dine inanmamak,deist olmak 1 senelik ilişkiyi bitirmiş. Saçmalık aslında,saygı göstermesi gereken bi duruma böyle tepki göstermesi gerçek manada saçmalık. Bir dine bağlısındır veya değilsindir. Yukarıdakiyle yarattığı arasındaki bi iliskiden ibarettir bu. Elbet hatasını anlar umarım Smile
    melissa buse
    melissa buse
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 167
    Katkı Puanı : 176

Mesaj tarafından melissa buse Paz Haz. 20, 2010 8:54 pm

biraz düşünse o da deist olacaktr bence Wink ayrıntılara takılıyorsa baştan kaybetmiştir . seni müslüman olduğun için mi seviyordu Very Happy
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Mesaj tarafından Uniak Paz Haz. 20, 2010 10:52 pm

İnceldiği yerden kopsun.

İnanç farklılığı bir ilişkinin bitmesi için geçerli ve yeteli bir sebeptir.
    melissa buse
    melissa buse
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 167
    Katkı Puanı : 176

Mesaj tarafından melissa buse Paz Haz. 20, 2010 10:55 pm

yeterli değildir . o zaman ayrımcılık ve ırkçılık başlar bence
    Kemalist_Ece
    Kemalist_Ece
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından Kemalist_Ece Paz Haz. 20, 2010 11:17 pm

bence müslüman olduğum için sevme ihtimalide yok,ne namaz ne oruç zaten tepkili olduğumuda biliyordu.
    ama 'deist' kelimesi iyice korkuttu sanırım. Smile hele bir de tartışınca,ahzab suresi 50.ayetlere filan bir girdik epygamberin sapıklığı filan derken baktık ki yiyecğeiz birbirimizi bitti..
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Mesaj tarafından Uniak Paz Haz. 20, 2010 11:49 pm

Bitti ama izi kaldı.
    Sadisticum
    Sadisticum
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 65
    Katkı Puanı : 73

Mesaj tarafından Sadisticum Salı Haz. 29, 2010 3:48 am

Bana da tam tersi oluyo..
    Ne kadar kız tanıdıymsam dini anlamda hepsi bilgisiz ve gerizekalıydı.
    Kızların genetiğinde var heralde bu konudaki cehalet.
    Ama çok azı işi çakıyo.Az olan hep değerlidir.

Uğrola.
    sophia
    sophia
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 53
    Katkı Puanı : 66

Mesaj tarafından sophia Salı Haz. 29, 2010 3:47 pm

erkeklerin de genetiğinde var herhalde bu böbürlenme ve kendini karşı cinsten üstün zannetme
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Mesaj tarafından Uniak Salı Haz. 29, 2010 4:58 pm

Sadisticum Hoş geldin. Very Happy
    Tanışma bölümünde kendini tanıtırsan sevinirim.
    Kızlar hakkında yazdığın genellemelere katılmıyorum.

Sophia senin görüşlerine de katılmıyorum.

Forum Saati Paz Nis. 28, 2024 1:04 am