www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

+18
hayatınçizgisi
kafir
kozmiksakaci
Heraklitos
ysn
ReBeL
serhat_41
Narasimha
sophia
Sadisticum
melissa buse
melodicaal
Uniak
Tikky
ukedi
BAHAR EROL
supeluta
Kemalist_Ece
22 posters

Deist olduğmu öğrendi ilişkimiz bitti :)

ysn
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 15
    Katkı Puanı : 25

Deist olduğmu öğrendi ilişkimiz bitti :) - Sayfa 3 Empty Geri: Deist olduğmu öğrendi ilişkimiz bitti :)

Mesaj tarafından ysn Salı Ağus. 17, 2010 5:17 pm

ukedi demiş ki:
    ysn demiş ki:
    inanmıyorsan inanana saygı duyacaksın Peygamberin sapık olduğunu ne biliyorsun tanıdın mı onu? Tapr derecesinde seviyorum Peygamberimi diyenlere hadi sende ordan tanıdınkmmıda seviyorsun diyorsunuz? sende şu an aynı şeyi yapıyorsun.. sen nasıl o karşındaki kişiden anlayış bekliyorsan inanan kişiye inancına saygılı olman gerekir. Mantık açısından böyle olmal.. söylediklerinde biraz mantık olsun.. düşün..!! ne güzel diyorsun sevgilim inancıma saygı göstermedi.. ee sende başkasının inancına saygı göstermiyorsun.. sapık falan yakışımıyor.. tutarlı olun!!

sen muhammedi kurandan okuyup seviyorsun, biz de aynı kaynaktan okuyup sevmiyoruz. ama senin kafanda bi muhammed var bir kere, kuranda "muhammed 21. yüzyılda dirilecek, erotik film sektöründe devleşecek amin" yazsa sen yine seversin.

" iman gerçeği bilmek istememektir."
    Nietzche

Sana sev demiyorum mantık süzgeci yok sende galiba anlamakta güçlük çekiyorsun veya işine gelmediği için saptırıyorsun.. Sevmesende saygı duyacaksın benim inancıma ki bende sana saygı duyayım saygı istemiyorsan söyle ben senle ona göre konuşuyum küfürle devam edelim.. Çünkü senin yaptığın küfürden farksız.. Sen merak etme biz neye inanıp inanamayacağımızı biliriz bırak ona biz karar verelim.. Nietzche değil Nietzsche.. merak etme o adamı ben senden daha çok okudum.. önce adamın adını doğru dürüst yazmayı öğren diğerleri sonraya kalsın.. Nietzsche böyle dedi diye bunun böyle olacak hali yok değil mi ? Nietzsche kim oda senin gibi bir insan Nietzschenin arkasına sığınmana gerek yok bunu kendinde söyleyebilirsin.. Ali veli böyle dedi diye bende buna inanıyorum dersen sana gülerler.. İnanmamak kişinin kendi seçimi kimse karışamaz inanmakta öyle ben nasıl senin seçimine karışamazsam sende benimkine karışamazsın inandığım şeylerede her fırsatında erotikmiş falanmış filanmıoş gibi küfredercesine absürt şeyler söyleyemezsin.. Adamsan bunu yapmazsın.. Adam değilsen bilemem.. Hiçbir dinin savunuculuğunu yapmıyorum herkesin aklı var fikri var kim neye inanmış beni bağlamaz , benim inancımda başkasını bağlamaz dil uzatamaz.. ben nasıl inancınıza dil uzatmıyorsam..
    Tikky
    Tikky
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 153
    Katkı Puanı : 187

Deist olduğmu öğrendi ilişkimiz bitti :) - Sayfa 3 Empty Geri: Deist olduğmu öğrendi ilişkimiz bitti :)

Mesaj tarafından Tikky Salı Ağus. 17, 2010 5:20 pm

ysn demiş ki:

Sana Sev Demiyorum Mantık Süzgeci Yok Sende Galiba Anlamakta Güçlük Çekiyorsun Veya İşine Gelmediği İçin Saptırıyorsun.. Sevmesende Saygı Duyacaksın Benim İnancıma ki Bende Sana Saygı Duyayım Saygı İstemiyorsan Söyle Ben Senle Ona Göre Konuşuyum Küfürle Devam Edelim.. Çünkü Senin Yaptığın Küfürden Farksız.. Sen Merak Etme Biz Neye İnanıp İnanamayacağımızı Biliriz Bırak Ona Biz Karar Verelim.. Nietzche Değil Nietzsche.. Smile Smile Smile Merak Etme O Adamı Ben Senden Daha Çok Okudum..(OLURMU SADECE ONLARIN OKUMA YAZMASI VAR SADECE ONLAR DÜŞÜNEN İNSANLAR BİZ KİMİZ Kİ !!!) Önce Adamın Adını Doğru Dürüst Yazmayı Öğren Diğerleri Sonraya Kalsın.. Nietzsche Böyle Dedi Diye Bunun Böyle Olacak Hali Yok Değil mi ? Nietzsche Kim Oda Senin Gibi Bir İnsan Nietzschenin Arkasına Sığınmana Gerek Yok Bunu Kendinde Söyleyebilirsin.. Ali Veli Böyle Dedi Diye Bende Buna İnanıyorum Dersen Sana Gülerler.. İnanmamak Kişinin Kendi Seçimi Kimse Karışamaz İnanmakta Öyle Ben Nasıl Senin Seçimine Karışamazsam Sende Benimkine Karışamazsın İnandığım Şeylerede Her Fırsatında Erotikmiş Falanmış Filanmış Gibi Küfredercesine Absürt Şeyler Söyleyemezsin..(KİŞİNİN AKLI NERDEYSE FİKRİDE ORADADIR KARDEŞİM NAPARSIN !!! ) Adamsan Bunu Yapmazsın.. Adam Değilsen Bilemem.. Hiçbir Dinin Savunuculuğunu Yapmıyorum Herkesin Aklı Var Fikri Var Kim Neye İnanmış Beni Bağlamaz , Benim İnancımda Başkasını Bağlamaz Dil Uzatamaz.. Ben Nasıl İnancınıza Dil Uzatmıyorsam..

İMZA !

Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 558
    Katkı Puanı : 727

Mesaj tarafından Uniak Salı Ağus. 17, 2010 11:01 pm

ysn demiş ki:
    ukedi demiş ki:
    ysn demiş ki:
    inanmıyorsan inanana saygı duyacaksın Peygamberin sapık olduğunu ne biliyorsun tanıdın mı onu? Tapr derecesinde seviyorum Peygamberimi diyenlere hadi sende ordan tanıdınkmmıda seviyorsun diyorsunuz? sende şu an aynı şeyi yapıyorsun.. sen nasıl o karşındaki kişiden anlayış bekliyorsan inanan kişiye inancına saygılı olman gerekir. Mantık açısından böyle olmal.. söylediklerinde biraz mantık olsun.. düşün..!! ne güzel diyorsun sevgilim inancıma saygı göstermedi.. ee sende başkasının inancına saygı göstermiyorsun.. sapık falan yakışımıyor.. tutarlı olun!!

sen muhammedi kurandan okuyup seviyorsun, biz de aynı kaynaktan okuyup sevmiyoruz. ama senin kafanda bi muhammed var bir kere, kuranda "muhammed 21. yüzyılda dirilecek, erotik film sektöründe devleşecek amin" yazsa sen yine seversin.

Nietzche

Sana sev demiyorum mantık süzgeci yok sende galiba anlamakta güçlük çekiyorsun veya işine gelmediği için saptırıyorsun.. Sevmesende saygı duyacaksın benim inancıma ki bende sana saygı duyayım saygı istemiyorsan söyle ben senle ona göre konuşuyum küfürle devam edelim.. Çünkü senin yaptığın küfürden farksız.. Sen merak etme biz neye inanıp inanamayacağımızı biliriz bırak ona biz karar verelim.. Nietzche değil Nietzsche.. merak etme o adamı ben senden daha çok okudum.. önce adamın adını doğru dürüst yazmayı öğren diğerleri sonraya kalsın.. Nietzsche böyle dedi diye bunun böyle olacak hali yok değil mi ? Nietzsche kim oda senin gibi bir insan Nietzschenin arkasına sığınmana gerek yok bunu kendinde söyleyebilirsin.. Ali veli böyle dedi diye bende buna inanıyorum dersen sana gülerler.. İnanmamak kişinin kendi seçimi kimse karışamaz inanmakta öyle ben nasıl senin seçimine karışamazsam sende benimkine karışamazsın inandığım şeylerede her fırsatında erotikmiş falanmış filanmıoş gibi küfredercesine absürt şeyler söyleyemezsin.. Adamsan bunu yapmazsın.. Adam değilsen bilemem.. Hiçbir dinin savunuculuğunu yapmıyorum herkesin aklı var fikri var kim neye inanmış beni bağlamaz , benim inancımda başkasını bağlamaz dil uzatamaz.. ben nasıl inancınıza dil uzatmıyorsam..

Bazı arkadaşlar Deist mahallesinde Kur'an satmaya çalışıyor.
    ysn
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Mesaj tarafından ysn Çarş. Ağus. 18, 2010 1:08 am

Uniak demiş ki:
    ysn demiş ki:
    ukedi demiş ki:
    ysn demiş ki:

Nietzche

Bazı arkadaşlar Deist mahallesinde Kur'an satmaya çalışıyor.

Flas flas flas!! lafı 6. duyu organından anlama vakası.. Noldu rahasız oldun? İstesende İstemesende Tahammül etsende etymesende saygı duyacaksın.. eğ başını ewladım..
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Mesaj tarafından Uniak Cuma Ağus. 20, 2010 1:30 am

Ukedi gayet güzel bir tespitte bulunmuşsun sonuna kadar katılıyorum.

Ysn, sen ise ukedi'nin teşbihine saygı duyacaksın diye cevap yazmışsın.

Kime neyi satmaya çalıştığınızı anlatmak istediğimde ise Freud'un tespitiyle anal algılama yaptığımı ve bir insana yapılabiecek en biyik küfür olan evladım kelimesini kullanıyorsun. Konu hakkında Bakınız Google, "Evlat nasıl yapılır"
    ysn
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Mesaj tarafından ysn Cuma Ağus. 20, 2010 4:02 am

Beni misyonerlikle suçladın nefret ederim!! Kimsenin inancını değiştirmeye gelmedim değiştirmeye çalışandanda nefret ederim.. Herkesn aklı fikri var.. Benim deis arkadaşlarımda var hiçbirine bir gün olsn dememişimdr sen neden bu düşüncedesin diye çünkü beni bağlamaz..Burda konulara cevap veriyorum yorumdan misyonerlik yaptığımı nasıl anladıysan.. Bu yorumu Küfür olayını okuduktan sonra yaptığım ve saldırı olduğunu düşündüğüm için yorumum normal karşılık verme niyeti.. Ama eğ başını derken saygı gösterin anlamında.. evladım kelimesi amacını aşmış sadece o kelime için yanlış diyebilirm ama diğerleri yerinde..
    sophia
    sophia
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 53
    Katkı Puanı : 66

Mesaj tarafından sophia Ptsi Eyl. 13, 2010 8:46 pm

hele hele üsluba gel Smile

Nietzsche kim oda senin gibi bir insan Nietzschenin arkasına sığınmana gerek yok bunu kendinde söyleyebilirsin.. Ali veli böyle dedi diye bende buna inanıyorum dersen sana gülerler.. demiş saygıdeğer ysn. birincisi nietzsche ali veli değildir rüştünü ispatlamış büyük bir düşünce adamıdır ha yine de ben biri dedi diye inanmam diyorsan muhammed de biridir onun dediklerine inandın diye sana da gülsünler.. yavrucum Smile
    Heraklitos
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 2
    Katkı Puanı : 4

Mesaj tarafından Heraklitos Cuma Eyl. 17, 2010 6:58 pm

Bu tür nedenlerle ilişki bitmemeli eğer bitiyorsa zaten o ilişkiden fayda gelmez...
    sophia
    sophia
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından sophia Cuma Eyl. 17, 2010 11:00 pm

bence tam da bitmeli bu tür şeyler önemlidir inançlar insanın yaşam tarzını belirler o da seçimlerini.farklılıklar olabilir tabi ama bütünüyle bambaşka olunca biraz zor
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Mesaj tarafından Uniak C.tesi Eyl. 18, 2010 12:29 am

Sevgili heroklitos

Bence konuyla ilgili sayfaların tamamını bi okusan geçerli sebeplerin çok olduğunu görebilirsin.

Bence ilişkiyi sonlandırmak için en geçerli iki sebep var.

1.si din
    2.si sex problemi
    sophia
    sophia
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından sophia Paz Eyl. 19, 2010 3:13 pm

bu erkekler için olanı tabi. kadınlar için en geçerli 100 sebep sayabilirim

1. din
    2. duygusallık / sevgi
    3. seks
    4. öküzlük
    5. pasiflik
    6. monotonluk
    7. zeka
    vs vs gider böyle
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Mesaj tarafından Uniak Paz Eyl. 19, 2010 8:12 pm

Bulunduğum bölgede türkiye genelinde aktif ve bilinen bir kadın derneği var.
    Dernek üyelerinin çok büyük bir bölümünü de tanırım. Aynı zamanda yaptıkları işleri de takdir ederim.
    Mağdur olmuş birçok kadına yardım eli uzattılar. Hem de fedakârca.

Bir arkadaş sohbetinde bir tespitte bulunmuştum. Gayet masumane.
    Dernek üyelerinin çok büyük bir bölümünün tanrı tarafından yaradılırken biraz cimri davrandığını söyledim.
    Bu durumun onlara karşı erkeklerin ilgisinin zayıf kalmasına sebep olduğunu. Bununda feminizme davetiye çıkardığını...

Artık hangi arkadaşım bilemiyorum ama yememiş içmemiş, kadın derneğine ulaştırmış. Beni az çok tanıdıkları için genel itibarla tebessümle karışık hafif bir alınganlığı olan arkadaşlar oldu.
    Bence gerçeklik payı yüksekti.

Bu forum sitesinde yüzlerce mesajım var. Ve 1 (bir) tanesinde bile kadınların aleyhine bu mesaj haricinde (ki bu tespit)
    bir tek cümle bulamazsınız.

Ben kadın ve erkek için ortak iki problemi yazdım. Sen ise erkeklere hakaret etmeyi tercih ettim.
    Uniak
    Uniak
    Tam Üye
    Tam Üye

Mesaj tarafından Uniak Paz Eyl. 19, 2010 8:15 pm

Feminist olanı anlayışla karşılıyorum.
    sophia
    sophia
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından sophia Salı Eyl. 21, 2010 4:42 am

feministliğin ne olduğunu anlamayanları anlayışla karşılıyorum
    kozmiksakaci
    kozmiksakaci
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 27
    Katkı Puanı : 39

Mesaj tarafından kozmiksakaci Ptsi Ocak 03, 2011 12:58 am

bu konu biraz basa bela benimde basıma geldi takma kafana (:
    kafir
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 9
    Katkı Puanı : 15

Mesaj tarafından kafir Perş. Tem. 14, 2011 5:37 am

yorumları okuyamadm belki baskalarının dediklerini tekrar edeblirim..dinlerin ne kadar ayrımcı oldugunun insanların hayatını daha kotulestirdiginin mutluluklarının bozuldugunun bi gostergesi..deist oldugunu belli eden cogu insanın basına gelms bi olaydır bu bence..deizmle muslumanlık bi yana alevi sunni catısmasından bile kac tane cift evlenemiyo yada evlendiklerinde sorun cıkıyo..kisilik,karakter,sadakat kimsenin umrunda degil..bu forumda diger bi baslık olan sen kafirsin her seyi yaparsın mantıgının bi sonucu..
    hayatınçizgisi
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 3
    Katkı Puanı : 5

Mesaj tarafından hayatınçizgisi Cuma Mayıs 18, 2012 12:27 am

bana bak tiky sen sayfaya iyi görünerek girmişşin sen aslında her tarafından şeytanlık fışkıran bir ayrımcısın.
    Evil or Very Mad
    Ardawuffle
    Ardawuffle
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 5
    Katkı Puanı : 17

Mesaj tarafından Ardawuffle Çarş. Mayıs 08, 2013 12:44 am

Böyle bir şeyden dolayı ilk başta gitmesine sevinmelisin.
    Umarım o da araştırıp anyamaya çalışır, belki daha sonra hatasını anlayıp geri gelir, Hayat bu ne getireceği, ne götüreceği belli olmuyor (:
    deist_halil
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 14
    Katkı Puanı : 38

Mesaj tarafından deist_halil Perş. Mayıs 09, 2013 4:29 am

Eşimle bundan yaklaşık 10 yıl önce tanıştık,ilişkimizin yaklaşık 6 yıllık kısmında kız arkadaşını oldukça kıskanan, onun her şeyine(giyim kuşam, makyaj, arkadaşları vs) karışan bir müslümandım. Daha sonra islam dini bana mantıksız gelmeye başladı, islamı ve diğer dinleri araştırmaya başladım budizm, şamanizm, tengricilik vs hepsini az da olsa inceledim ama onlar da bana saçma geldi, ateizmde mantıklı gelmiyordu. Evrende her şeyin bu kadar mükemmel olması ve bir düzen içinde işlemesi beni bir yaratıcı olması gerektiğine inandırdı ancak deizmi çok geç keşfettim. Keşfettikten bir süre sonrada yavaş yavaş görüşlerimi eşime anlattım. İlk önce "ben müslüman olmayan biriyle evlenmem" dedi, benim de tabi sen bilirsin demekten başka bir çarem yoktu çünkü eşimin islamiyet ile ilgili düşüncelerini değiştiremeyeceğimi biliyordum. Şuan mutlu bir evliliğimiz var ne eşim beni ikna edebildi ne de ben onu ikna edebildim. Zaman zaman din konusunda tartışıyoruz tabi birbirimize bu konuda saygısızlık yapmadan. Ben bir gün eşimin gerçekleri göreceğini ümit ediyorum, eşim ise benim dinler hakkında sürekli araştırma yapmamı ve bilgi birikimimin artmasını hayra yoruyor, bu sene oruç tutacaksın değil mi, kurban kesecek miyiz, çocuğumuza dinimizi kim anlatacak, vs gibi sorular sorarak hala müslüman gibi yaşamamı bekliyor. Bense çok sıkışırsam benim müslüman olmam için bir mucize olması gerekir diyorum. İlişkimiz bu şekilde devam ediyor zaman neyi gösterir bilmiyorum.

Biraz acele bir yazı oldu, bir kusur işlediysek affola Smile
    goktug
    goktug
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 3
    Katkı Puanı : 7

Mesaj tarafından goktug Cuma Ocak 03, 2014 9:55 pm

İnsanlar bir soruyu cevaplamayı geçtim sorunun sorulmasından bile o kadar çok korkuyorlar ki, böyle bir sosyal baskı altından insan en yakınına bile açılamıyor. Ben hiç bir kız arkadaşıma anlatamadım bunu, hele ki büyüklerimize mümkün değil. Sizi cesaretinizden dolayı tebrik ediyorum. Eski erkek arkadaşınıza da kızmamak gerekiyor aslında çünkü korkutularak büyütüldük, sizi çok sevdiğinden cehenneme gitmenizi istemiyor muhtemelen.
    Tuyonist
    Tuyonist
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 26
    Katkı Puanı : 59

Mesaj tarafından Tuyonist C.tesi Ara. 12, 2015 4:47 pm

Birazdan islama inanan bir kızla ilk buluşmamı gerçekleştireceğim. Smile) Bakalım neler yaşanacak. Dönünce yazarım.

Forum Saati C.tesi Nis. 27, 2024 11:23 pm