www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

3 posters

Buyrun Kuranın Gerçekliğine Dair En Önemli Deliller

islamiyet
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 47
    Katkı Puanı : 137

Buyrun Kuranın Gerçekliğine Dair En Önemli Deliller Empty Buyrun Kuranın Gerçekliğine Dair En Önemli Deliller

Mesaj tarafından islamiyet C.tesi Ara. 27, 2014 3:32 am

Buradaki delilleri incelerken yapmanız gereken en önemli şey aksini kanıtlamaya çalışmak olmamalı bunların gerçekten bir insan ürünü olup olamayacağına bakılmalıdır. Lütfen dökümanı buna göre inceleyiniz.

Ayrıca videoların uzunluğunu görüp izlememezlik etmeyin. Madem ki araştırarak sorgulayarak dinden çıktınız araştırmanızı da iyi yapın ve her gördüğünüzü iyi irdeleyin. Dini sorgulayıp ve ya sorgulayanların sorularına takılıp da ha evet cidden bu neden böyle burada bir tezatlık vavr saçmalık var demekki bu din doğru değil deyip dinden çıkmakla doğru yol bulunmaz daha doğrusu doğru yolu bulmak yalnızca bununla bitmez, sorulara mantıklı cevaplar aranması gereklidir, bu cevaplar aranırken dinin yanlış olduğu kanısıyla araştırma yapılmaması tarafsız olunması gereklidir ki doğru yol bulunabilsin. Ayrıca bu sorulara verilmiş cevaplar varmıdır diye araştırılmalı eğer yoksa da deizm sitelerinde değil islamiyet sitelerinde bunun cevabı aranmalıdır. Çünkü islamı, kuranı veya dini araştırıyorsunuz muhakkak ki bu araştırma da dini bir sitede yapılmalı ve orada cevap aranmalıdır. İşte doğru yol böyle bulunur, sorgulayıp yanlış olduğu kanısına varıp bırakmakla değil.

Deliller : LÜTFEN TARAFSIZ ELE ALIN.

Metin uzun olduğundan link veriyorum: [Boşlukları Silin]
    h t t p : / / w ww.harunyahya.org/tr/Ahir-Zamana-ait-Yeni-Bilgiler/11893/kurandaki-dikkat-cekici-sayilar

Bütün bu apaçık kanıtlar dururken hala inanmamakta ısrar ediyorsanız ve bir şans ve ya bir insan eseri olduğunu düşünüyorsanız denecek pek de laf kalmıyor, kendi nefsinizle baş başa kaldığınızda iyice bir düşünün, bunca şey varken sadece benim cevaplayamadığım bir kaç soru yüzünden dini yok sayıyorum ya ben cevaplayamadıysam aslında bir cevabı varda bulamadıysam diye bir düşünün.

Bunu bir bakıma matematikteki 0 sayısına benzetebiliriz. 0 sayısı bir sayı ile çarpıldığında o sayıyı yutar ve 0 yapar, fakat bu malum 0 sayısını sonsuz ile çarptığımızda sonuç 0 yapmaz. Hatta işleme göre gidildiğinde net bir sayı elde edilir ve her işleme göre de değişir bu sonuç. Burada bir çelişki olduğunu düşünebilirsiniz, kendi düşüncenizle cevaplandıramadığınız bir sorudur bu ve size doğru gelmeyebilir, belkide yanlış geliyodur ama sonuç sırf siz akılyetiremediğiniz için değişmez. Sonuç yani hakikat hep aynıdır, sadece siz bazı şeyleri çözmekte zorlanabilir, işin içinden çıkamayıncada onun yanlış olduğunu düşünebilirsiniz ama hakikat asla değişmeyecektir düşünceniz ne olursa olsun. Doğru hep doğru olarak kalacaktır, taki siz onu gerçekten çözebilene kadar, çözemediğiniz zaman da yalanlar geçersiniz fakat doğru olanın bu olmadığı açıktır.
    lovely idiot
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 37
    Katkı Puanı : 112

Buyrun Kuranın Gerçekliğine Dair En Önemli Deliller Empty Geri: Buyrun Kuranın Gerçekliğine Dair En Önemli Deliller

Mesaj tarafından lovely idiot C.tesi Ara. 27, 2014 4:16 pm

sevgili kardeşim, anlıyorum iyi niyetli birisin ve insanları doğru olduğunu düşündüğün yola çekmeyi istiyorsun. fakat bazı konular da toysun.  yani şurada şu paylaşımları yaparak Kuran'ın mucizevi olduğunu söyleyerek ikna etmeye çalışman, bu kadarına da inanmıyorsanız sorun sizi nefsinizdedir demekle toyluğunu gösteriyorsun. deist olmuş birisi bu aşamaları çoktan geçmiştir. yani senin yaptığın  üniversite bitirmiş birine bakın 4 işlem diye bir şey var demeye benziyor. sanki bunlarla hiç karşılaşmamışız gibi, bu tarz cevaplarla karşılaşmaktan bıkmıştır buradaki çoğu insan.

bu videolarda anlatılan şeyler mucize delili falan değil, sen inançlı olduğun için bu şeylerin mucize olduğunu düşünüyorsun yani senin bundan etkilenme katsayın fazla, o yüzden bu videolar algıyı etkilemek için hazırlanmış süslü püslü videolar. yani dediğin gibi bu videoları mucize olarak görmek için bir hayranlık ve huşu yani dinden şüphe etmeden seyretmek gerekiyor. tipik algı yönetimi.

suçlu psikolojisi ile filmler, diziler vardır. adamlar öyle bir anlatır ki en cani insan ölürken bile üzülürsün veya acı bir şey komik anlatılırken gülersin. bu da tamamen onla ilgili inanç modunda izlediğin için mucize diyorsun bunlara. tabii kontrol ettiğini falan da düşünmüyorum harun yahya sitesi vermişsin çünkü. hiçbir çaba sarfetmeden deizm sayfasına gelmişsin maalesef

youtube dan bu saçma videoları izleyeceğine çok bilgili müslüman ve hıristiyanların ateistlerle, agnostiklerle, deistler tartışma videolarını izle, farklı düşünceleri incelersen farklı düşünmeyi öğrenirsin ille deist, ateist olacaksın diye bir şey yok, Kuran da bunu teşvik ediyor zaten düşünmeyi, ama sen düşünmeyi sadece dini doğru olduğunu düşünmek olarak algılıyorsun.

bu tarz algı yönetimine dayalı videoları seyrederek, siteleri okuyarak bunun etkisinde kalmışsın ve o heyecanla insanlara bunları göstermeye çalışıyorsun.

Kuran mucizesi diye çıkıp da Kuran gerçek değilse hadi bakalım getirin aynısını ayetini kanıt olarak sunman bunu gösteriyor.
    sürekli dini sitelerde dinle ilgili tek taraflı konuları inceleyip, mucize sitelerini okuyup etkilendiğin için de dinle ilgili her türlü iyi güzel şey seni daha da dine çekmekle kalmayıp seni bunu diğer insanlara söylemeye itiyor. kendini doğru yolu bulduğunu hissettiğin için yapıyorsun bunu.
    -- din konusunda da diyorsun ki yanlı bakmayın, hemen bazı konularda cevap bulamıyorsunuz diye dinden çıkmayın. tamam güzel kardeşim sen tam tersini yapıyorsun. buraya dini savunmaya gelmişsin.
    --- senin mantığın şöyle işliyor, önce dini kabul edeceksin, sonra karşılaştığın sorular, çelişkiler olursa bunları da islami sitelerden, kaynaklardan çözeceksin. çözemiyorsan da ha bu mucize delilleriyle kendini avutacaksın, sakın ama sakın çıkmayacaksın.
    ---böyle bir sorgulama olmaz arkadaşım. bu senin dediğin önce inanıp sonra o şeyde karşılaştığın çelişkileri kıvırmana, eğmene bükmene neden olur bu şekilde doğruya ulaşamazsın.
    bir şeyin doğru olup olmadığını anlamak için o şeyin yanlış olabileceğini düşünmen gerek fakat sen tam aksini savunuyorsun. dinin yanlış olduğunu düşünmeyin sorgularken diyorsun.  bu senin dediğinle hiçbir din veya bir konu yanlışlanamaz.  bunu da yaparken kendi bireysel tecrübelerinden yola çıkıyorsun yani sen hayatında öyle şeyler yaşamışsın ki dinden şüphen yokmuş. senin bireysel tecrüben nasıl tüm insanlığını düşüncesi oluyor, olacak. sen dünyadaki tekel beyin veya düşünce misin. böyle bir akli sorgulama olur mu hiç, çünkü aynı şeyleri budizm, şinto, , mormonluk, musevilik  için de yapabilirsin. o zaman bu dinlerin hiçbiri yanlış olmaz, kafana takılan her şeye bir kulp bulursun yaşayıp gidersin ki o dinlere inanlar da senin bu yaptığını yapıyor, bir hıristiyana isanın tanrının oğlu olmasının saçma olduğunu söyle bakalım sana ne açıklamalar yapacak senin gibi bir sürü video paylaşıp açıklamaya çalışacak.
    -- bir kere yürüttüğün mantıkta sorun var o yüzden burada deizmin yanlış yol olduğunu gösteremezsin, bazı deistleri eleştirebilirsin, bazı dinden yanlış anlamalarla çıkanları eleştirebilirsin ama burada doğru bir sorgulama yaptığını iddia edip buradakilerin yanlış yolda olduğunu söyleyemezsin, iddia edemezsin.
    ** şunu da söyleyeyim bunları da yaptık, yapmadık değil, yani hemen çelişkilerle karşılaşınca ya bu din yanlış ya diyerek dinden çıkmadık. islam soru-cevap sitelerini okudum defalarca, hele bir tanesi var her soruya cevap veriyor. ama onlara sorsan cevap, bir süre bunlarla kendini kandırdığını görüyorsun çünkü kıvırmaktan başka, verdikleri cevapların doğru olduğunu düşünüyorlar yani islamda her şeyin cevabı vardır derler ya hani, çok doğru her şeyin cevabı var ama cevaplar cevap mı orası sorgulanmalı.

şimdi ben bunları sana söylüyorum çok bilmiş gibi, nasıl mı yapıyorum, sen bir dindar olarak dışarıdan nasıl gözüktüğü anlayamıyorsun ama biz, hadi kendi adıma konuşayım, kendimden bildiğimden senin düşünme şeklini çok iyi biliyorum çünkü bir zamanlar ben de seninle aynı düşünüyordum, düşünüyorduk. ben de senin gibi inanmayanların nefisleri sonucu inanmadığını düşünüyordum onlar için dua ediyordum hatta, çocukluktan beri kafama takılan soruları mutlaka bir cevabı vardır deyip içime atıyordum. ona buna sorup günaha girmemeye çalışıyordum. millete islamın doğruluğunu anlatmaya çalışıyordum. ibadetlere teşvik etmeye çalışıyordum. ama dinde o kadar çok tartışma konusu var ki ayn dinde bir sürü insan farklı düşünüyor. alimler dahi bir konu üzerinde anlaşamıyorlar. demek istediğim biz bu yollardan geçtik hemen ilk karşılaştığımız soruda zap diye dinden çıkmadık.

sen kalkıp burada harun yahya sitesini link veriyorsun, safsatalarıyla nam salmış bir adamı dikkate aldığını gösterip bize akıl vermeye çalışıyorsun.
    bir takım algı odaklı hazırlanmış videoları paylaşmakla bir şey elde edemezsin. daha önce bu sayı mucizeleriyle, şu kuranda bu kadar geçiyor, şu böyle, denizler karışmıyor, evren genişlemesi kuranda yazıyor gibi mucizeli tartışmaları çok gördüm, çok inceledim, bunların ne kadar uyduruk şeyler olduğunu anladım kendi çabamla. bunlar tamamen Kuran'ın doğruluğunu ispatlamak üzere yapılmış uyduruk şeyler. bunlar içinde en iyisi yine Edip Yüksel'in 19 mucizesi ki o da zorlama ve yan yana koyma işlemi ile yapılmış şeyler.
    Kuran'da mucize olmadığını Kuran söylüyor. zaten mucize olsa Kuran zamanında herkes bilirdi diğer dini düşünceler olmaz , diğer dinlere inananlar olmazdı çünkü kesinlik var, tüm dindarlar islamiyete girerdi.  fakat o zaman dahi o bölgede inanmayanlar olmuş çünkü Kuran'ın Allahtan geldiğinin kanıtı yok. ancak ondan geldiğine dair işaretler vardır onlar da Kuran'ın bu kadar uzun süredir var olması, iyiliği, güzelliği emretmesi gibi. işaretler yok demiyorum ya da islam komple kötü bir şey demiyorum. ama sadece Allah'tan olduğuna dair delillere göz önüne almak doğru sorgulama değildir. Allah'tan olamayacak delilleri de göz ardı etmemek gerek. ama neredeyse her dindar bunu yapıyor, anlaşılamayan, ters gelen noktaları Allah bilir deyip geçiceksin veya dini kaynaklardaki cevapla yetineceksin. bunu sen bir de tavsiye etmişsin. böyle düşünebilirsin ama bunlar varken bir insanla tartışmaya girip bak deliller var deyince sana birisi çelişkilerden bahsedince onlar belki başka anlamı vardır, bilemeyiz, dönem şartları falan demeyeceksiniz. oturup inancınızla yaşayacaksınız, deistlerin de anlam veremediği noktalar var bilmiyoruz deyip iddia etmiyorlar. ateistlerin de açıklayamıdğı şeyler var bilmiyoruz deyip iddia etmiyorlar. ama dindar hem bilmeyip hem iddia ediyorlar, karşındakini yanlış yolda olmakla itham ediyorlar.

birçok dindar, bunların inanç olduğunu bilmekte ve kimseye iddia peşinde koşmamaktayken, birçok dindar dinden çıkanları, kendine yediremeyip yanlış olduklarını göstermeye çalışıyor. kibirle suçluyorlar bu insanları, yaptıkları kibir aslında lütfen siz de bu insanlardan olmayın.

islam elbette saçmalık değil her dinde olduğu gibi bir takım cevapsız soruları ve çelişkileri mevcut. bunları söyleyerek dine inanabilirsin bu inançtır. ama insanları düşünün ama benim gibi düşünün demekle ikna edemezsin. çünkü sen inancının etkisiyle mantığı kendine çevirmeye çalışıp haklı çıkmaya çalışıyorsun öyle olmaz.
    kuran'da şu şu kadar geçiyor derler bakın ne kadar büyük mucize hiç bunun insan yapabilir mi bu gibi sitelerin kullandığı en meşhur kalıptır. İnançlı kişi de hemen bu mucizelere balıklama atlar bak Allah'ın işine, vay vay diye kendini kaptırır.
    ben de Ömer Çelakıl, Harun Yahya gibi sitelerde yazan mucizelere çok meraklıydım bir zamanlar, çok heyecanlanıyordum okurken lakin bir gün aklıma bunların doğru olup olmadığını denetlemek geldiğinde anladım ki ben arapça bilmiyorum ve bunları kontrol etme şansım yok. ama aklımın, bilgimin yettikleri kadarını kontrol ettiğimde olayın özünü anlıyorsun. diğer karmaşık şeyleri kontrol etmene gerek kalmıyor. Allah'ın vermediği mucizeyi bu insanlar yapıyor. İslam teslimiyettir, islamın felsefesinde bu tür şeyler yoktur ama bazı insanlar özellikle son yıllarda ateistler, agnostik, deistlerin çoğalması sebebiyle mucize icat ediyorlar. bazıları da peygamberi, dini yüceltenler de ayı yarma, taş konuşma mucizelerine inanıyorlar.

Bu gibi mucize icatları, kelime oyunları şeklinde yapılıyor.bazı ayetlerin son zamanlardaki tercümeleri değiştiriliyor, genişletiyor, deve kuşu yumurtası, dövün değil , elleri kesin değil diyerek. istedikleri gibi çeviriyorlar, tefsirler manadan koparılarak esnetilerek yapılıyor, şu kelime bu kadar geçiyor diyorlar ama o kelime ve sayıları kendi kurallarına göre çıkartıyorlar, orada aradığı kelime başkayken kökünde hiç o kelimeyle alakalı olmayan kelimeyi bile alıyorlar mucizeyi yaratmak için nasıl olsa kontrol edilmiyor diye, yan yana ekleme metodu falan hepsini gördüm..

gördüğümde de şunu anladım işin özü şu arkadaş en başta dediğim gibi bir şeyin doğru olduğunu anlamak için o şeyin yanlış olma ihtimalini göz önünde bulundurman gerek.
    her şeyden öte diyelim ki bu mucizeler doğru o kadar sayı geçiyor yahu koskoca Allah şu evrene baktığında müthiş şeyleri var ederken kendini göstermiyor, Peygamberine mucize vermiyor ama kitabının doğruluğunu göstermek için şu kelime bu kadar geçiyor şeklinde kendini göstermeye çalışıyor. böyle iş olur mu Allah aşkına
    Arkadaşım bak bu inanç meselesi bu konuyu mantığa oturtmaya çalışmamalısın. dine inanmıyor diye bir insan suçlu olmaz, çünkü Allah insana akıl vermiş, ve insan görmediği bir şeye inanmayabilir, hadi onu geçtim bu kadar kafana soru takılan konular da insanın inanmamasını mazur görmek zorundadır çünkü insanı bu şekilde yaratan odur. hiç kendini nefis falan diye kandırma, kendisinden hiç şüphe etmeyen başkasının yanlış yolda olduğunu düşünmek ancak nefs işidir, kibir işidir.
    ben sana Deizm kesin doğru gelsene bize demiyorum. çünkü emin olamıyorum. dünya o kadar karmaşık ki bu dünyada özellikle bu konularda emin olacağımı da hiç zannetmiyorum.
    hayat çelişkilerle doluyken çelişkisiz bir şey olduğunu iddia etmek en büyük çelişkidir.
    Her insan kendi hayattında tesadüf diyemeyeceği şeyler yaşamıştır. ateist de hıristiyan da müslüman da sen kendi yaşadığını islama mal edemezsin.
    deizm tanrı, varoluş üzerine bir düşüncedir. ortada belirsiz bir durum var. bu yüzden de bir sürü din ve düşünce var. ateizm, agnostisizmi deism, panteizm, islam bunlar aynı konu üzerinde farklı düşünmektir. sen benden farklı düşünüyorsun diye mi haklısın yoksa ben senden düşündüğüm için mi haklıyım. kimse haklı değil bu üzden herkes inancıyla yaşayıp ölücek ve doğruyu ancak öldükten sonra anlayacağız.ha inanmadık diye cezalandırılırsak yani islam doğruysa ne yapacağız. islam doğruysa bile islamı dünyada sabit yaşayan var mı bir sürü mezhep var herkes birbirini sapkın ilan ediyor. sırf ben bu karmaşadan şüphelendim diye cezalandırılacaksam razıyım ki inanmıyorum böyle bir şeye sırf dinine, kendine inanmıyor diye cezalandıracak insansı bir tanrıya inanamıyorum. sen inanabilirsin zorla değil dedim ya farklı düşünceler bunlar. ne sen ne ben ne de ateistler haklı şu an çünkü belirsizlik var.
    o yüzden bırak herkes kendi düşünme riskini alsın. çünkü deist olmakla zaten insan zaten zor ve acılı bir süreçten geçiyor.  ve artık basit ve komik argümanlarla muhatap olmak istemiyor.
    eğer sen islam konusunda çok bilgili olduğunu düşünüyorsan burada tartışmak istediğini söyleyebilirsin ama misyonerlik tadında bu argümanlarla kimse seni dinlemez. çünkü bu gibi şeylerle zaten bu süreçte defalarca karşılaşıyorsun, en başında karşılaşıyorsun.
    yazı hataları, anlatım bozukluğu, uzunluk için de kusura bakma, diğer okurlar için bazı şeyler arkadaşın diğer başlıklardaki mesajlara göre de yazdım.
    iyi çalışmalar ama farklı çalışmalar lütfen

En son lovely idiot tarafından C.tesi Ara. 27, 2014 8:03 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 10 kere değiştirildi (Sebep : ekleme ve düzeltme)
    islamiyet
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Buyrun Kuranın Gerçekliğine Dair En Önemli Deliller Empty Geri: Buyrun Kuranın Gerçekliğine Dair En Önemli Deliller

Mesaj tarafından islamiyet C.tesi Ara. 27, 2014 9:12 pm

Güzel kardeşim bak, öncelikle şunu söyleyeyim yazının tamamını şuan okuyamadım acelem var okuycam fakat farkettiğim kadarıyla yazı boyunca sürekli aynı şeyleri tekrar ediyorsun.
    Ben islamla ilgili sorularınızı cevaplamak içinde konu açtım ama buraya bir tane soru sorma gereksinimi duymadan diyorsunki verilen cevaplar cevap değil. Her şeyin (eğer tarafsız düşünebilirsen ve kavrama isteğiyle kavramaya çalışırsan olayı) mantıklı bir açıklaması var. Ben açtım dindeki çelişkiler denilen şeyleri veya soruları, ayetler verilmiş sorular sorulmuş... Atıyorum açtım verdiği ayetleri düzgünce okudum ve çelişki denilen şeyin çelişkiyle hiçbir alakası olmadığını kendi gözlerimle gördüm. Tabi bunu anlatmaya kalksan hep bir savunma çabası içinde olacak anlamaya çalışmak yerine cevabımı çürütmek için napabilirim diye düşünmekten başka birşey yapmayacağını bildiğim için pekde açıklamaya çalışmaya girişmedim.

Ayrıyetten bana kurandaki bu sayısal uygunluğun belki katrilyonda 1 den daha düşük bir ihtimal olan bu uydurma dediğin uygunluğun mantıklı bir açıklamasını yapabilir misin, yada öyle olmadığının?
    Yapabilirsen helal olsun, bunca şeyin bir şans olduğunu düşünmek katrilyonda 1 ihtimalin katrilyonlarını boşa sayıp o 1 ihtimalini değerlendirmek akıl işi değildir. Kaldı ki kurandaki tek mucize de bu değildir. Bunca kanıt içinde sen siteyi ve argumanı yazan kişinin kim olduğunu tartışmaya daldıysan, bu bana gösterdiğim delillerden kaçtığını gösterir. Bana gösterdiğim bu delilleri tek tek çürüt ben başka hiç bir şey demiycem. Fakat bana gelip de açıkça doğruluğunu kendinde test edebileceğin delilleri şans veya uydurma dersen kusura bakma ama seni dinlemem çünkü çok mantık dışı bir hareket olur. Tek tek delilleri çürüt hiçbir şey demeyeceğim.
    lovely idiot
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından lovely idiot C.tesi Ara. 27, 2014 9:34 pm

islamiyet demiş ki:Güzel kardeşim bak, öncelikle şunu söyleyeyim yazının tamamını şuan okuyamadım acelem var okuycam fakat farkettiğim kadarıyla yazı boyunca sürekli aynı şeyleri tekrar ediyorsun.
    Ben islamla ilgili sorularınızı cevaplamak içinde konu açtım ama buraya bir tane soru sorma gereksinimi duymadan diyorsunki verilen cevaplar cevap değil. Her şeyin (eğer tarafsız düşünebilirsen ve kavrama isteğiyle kavramaya çalışırsan olayı) mantıklı bir açıklaması var. Ben açtım dindeki çelişkiler denilen şeyleri veya soruları, ayetler verilmiş sorular sorulmuş... Atıyorum açtım verdiği ayetleri düzgünce okudum ve çelişki denilen şeyin çelişkiyle hiçbir alakası olmadığını kendi gözlerimle gördüm. Tabi bunu anlatmaya kalksan hep bir savunma çabası içinde olacak anlamaya çalışmak yerine cevabımı çürütmek için napabilirim diye düşünmekten başka birşey yapmayacağını bildiğim için pekde açıklamaya çalışmaya girişmedim.

Ayrıyetten bana kurandaki bu sayısal uygunluğun belki katrilyonda 1 den daha düşük bir ihtimal olan bu uydurma dediğin uygunluğun mantıklı bir açıklamasını yapabilir misin, yada öyle olmadığının?
    Yapabilirsen helal olsun, bunca şeyin bir şans olduğunu düşünmek katrilyonda 1 ihtimalin katrilyonlarını boşa sayıp o 1 ihtimalini değerlendirmek akıl işi değildir. Kaldı ki kurandaki tek mucize de bu değildir. Bunca kanıt içinde sen siteyi ve argumanı yazan kişinin kim olduğunu tartışmaya daldıysan, bu bana gösterdiğim delillerden kaçtığını gösterir. Bana gösterdiğim bu delilleri tek tek çürüt ben başka hiç bir şey demiycem. Fakat bana gelip de açıkça doğruluğunu kendinde test edebileceğin delilleri şans veya uydurma dersen kusura bakma ama seni dinlemem çünkü çok mantık dışı bir hareket olur. Tek tek delilleri çürüt hiçbir şey demeyeceğim.

kardeşim sen uyanıklık yapıyorsun sana kısaca özetini söyleyeyim seni rencide etmek için uzun yazdım ama aynı şeyleri tekrar eden sensin.

bana demişsin ki bana cevap verme derdinde savunma yapıyorsun farkında değilsin ama bunu yapan sensin. ben hiçbir şeyi savunma derdinde değilim.
    karşındakini dinlemeden savunma derdinde olan sensin ki yazdığımı bile tam okumadan cevap vermişsin çünkü senin amacın burada tebliğ. burada kimse misyonerlik veya teblik duyma peşinde değil.

senin paylaştığın bu uyduruk şeyleri tek tek sana yanlışlığını kanıtlamak için zamanım yok, başka sitelerde zamanın bunlar için çok uğraştım. lakin harun yahya sitesi paylaşman zaten senin bunları kontrol dahi etmeden buraya yapıştırdığını gösteriyor. çünkü harun yahya sitesinde ve senin bu yukarıda paylaştığın uyduruk mucizeleri internette ne kadar uydurukça ve yanlıca oluşturulduğun kanıtlanmış şeyler.

döneyim bana yönelttiğin diğer eleştiriye, ben heme sana cevap yetiştirme derdindeymişim ya  kardeşim senin paylaştığın mucize diye şeylerin internette birçok sitede, forumda, sözlükte uyduruk olduğunun kanıtı mevcut ama sen sadece dini yönden düşündüğünden bunlara bakmamışsın bile doğru olup olmadığına balıklama atlamışsın hemen. ille kanıt istiyorsan internette inandığın mucizenin yalanı diye arat bulursun.

benim sana savunma yapmam bu yüzdendir. sen kendinin dahi kontrol etmediğin şeyi bana kontrol ettirmeye çalışıyorsun. sen bunlara inanabilirsin ama deizm sayfasına gelip yaw bu kadar mucize varken nasıl reddedersiniz diyemezsin, sanki buradaki insanların hepsi birkaç soru sormuş da hemen dinden çıkmış muamelesi yapamazsın. inanıyorsan git islami forumlarda inan o zaman. tartışma konusunda gelirse sana sorular sorarım çok istiyorsan ama bilmiyoruz, o zamanın şartları, Allah bilir demeyeceksin, belki şöyledir, o aslında bölye olabilir demeyeceksen konuşalım ama muhtemelen bana o cevaplarla geleceksin birkaç mesajından baktım, o minvalde cevaplar vermişsin.
    islamiyet
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından islamiyet C.tesi Ara. 27, 2014 9:44 pm

Kardeşim ben yalanlamalarıda araştırdım ama o kadar mantıksızca yalanlamalar var ki yalanlamalara inanmak için çaba gerekli. Eğer mantıklı bir yalanlaman varsa paylaşta bizde görelim ha yoksada bence zorlama çünkü bu delillerin hepsini yalanlayaman mümkün değildir.

Evet tarihi yorumlarken o zamanın şartlarının iyice araştırılması gerekir bu dini olmayan konularda da böyledir. İstediğin tarihçiyle git konuş bu konuyu dini işin içine katmadan. Gene diyeceklerdir ki evet o zamanın şartlarına göre yorumlanması gerekir. Fatih İstanbulu feth ettiği yaş 18 dir. Ama bu zamanın şartlarıyla o yaş yaklaşık olarak 30 yaşlarına denk gelmektedir. Bu da o zamanın şartlarına göre değerlendirilmesi gerektiğinin açıkca bir örneğidir.

Delillerin karşısında durabilecek isen dur görelim ha duramıcaksan bence hiç yorma kendini çünkü atıp tutmakla olmaz çürüt delillerimi bitir beni.
    lovely idiot
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından lovely idiot C.tesi Ara. 27, 2014 10:08 pm

bitir mi gibi bir niyetim yok seni sadece bu paylaştığın şeyleri senin kanıtlaman gerektiğini anlatmaya çalışıyorum. yukarıda yazdığım yazıda o sitelerde paylaşılan bazı mucizelerden bahsettim. ben sana tek tek mucize çürütecek değilim. senin burada bunu kanıtlarıyla paylaşman gerek bizim de onları kontrol edebileceğimiz şekilde paylaşman gerek. harun yahya ve ömer çelakıl sitesinde birçok mucizenin çarpıtılarak uydurulduğunu kendim bizzat gördüm. yukarıda paylaştım bunları, evrenin genişlemesi, denizlerin birleşmesi, yumurta ayeti, dna vb şeyler kuran şu kadar sayıda geçiyormuş. bir tane şeyde uyduruğu görünce diğerlerini kontrol etme gereği duymadım. hepsini kontrol edecek ne zamanım ne arapça bilgim var. ama birisi sırf mucize var dedi diye mucizeye inanacak değilim.
    islamiyet
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından islamiyet C.tesi Ara. 27, 2014 10:15 pm

açıp kuranı geçiş sayılarına bakabilirsin, açıp google arth ü mekkenin ve kabenin altın orana çok yakın olduğunu görebilirsin, kabenin ilk belirlenen boyunun altın orana denk geldiğini görebilirsin. Arı peteklerinin uygunluğu en iyi derecede ve kanıtlanmıştır. Bilim ise havyanların düşünemediğini ön görmektedir (hele doğuştan bilmeleri...). Tek tek sayiyim mi yoksa birazda kendin mi incelemek istersin?
    lovely idiot
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından lovely idiot C.tesi Ara. 27, 2014 10:26 pm

islamiyet demiş ki:açıp kuranı geçiş sayılarına bakabilirsin, açıp google arth ü mekkenin ve kabenin altın orana çok yakın olduğunu görebilirsin, kabenin ilk belirlenen boyunun altın orana denk geldiğini görebilirsin. Arı peteklerinin uygunluğu en iyi derecede ve kanıtlanmıştır. Bilim ise havyanların düşünemediğini ön görmektedir (hele doğuştan bilmeleri...). Tek tek sayiyim mi yoksa birazda kendin mi incelemek istersin?

sen yanlış gelmişsin arkadaş burası ateist forum değil, arıları 6gen şeklinde müthiş düzeninde bahsetmen gereken ben değilim, ben yaratıcıya inanıyorum. şimdi sen bunu Kuran'da arılardan bahsediyor diye mucize olarak mı alıyorsun yani, Kuran'da mucize olacak kadar geçen ayette ne yazıyor, arılar çiçekten çiçeğe konar, onun çıkardığı şifalıymış. bu yani mucize öyle mi, bunu Allah mucizesi olarak niteleyebilirsin ama Kuran'da bu yazıyor diye gelmişsin bana mucize diyorsun, hadi niye 6gen olduğu niye 3gen 4gen olmadığı yazıyor olsa tamam da bunlara mucize diyorsun ondan nasıl reddersin. daha ne diyeyim
    islamiyet
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından islamiyet C.tesi Ara. 27, 2014 10:29 pm

Kardeşim cevabımın içinden laflarımı cımbızla çekeceksen ve diğer sözlerimi görmezden geleceksen cevap yazmakla hiç uğraştırma beni yada söylediğimin tamamına cevap ver.
    lovely idiot
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından lovely idiot C.tesi Ara. 27, 2014 10:30 pm

islamiyet demiş ki:Kardeşim cevabımın içinden laflarımı cımbızla çekeceksen ve diğer sözlerimi görmezden geleceksen cevap yazmakla hiç uğraştırma beni yada söylediğimin tamamına cevap ver.

arı yazmışsın işte arıya mucize demiyon mu işte ben de cevap yazdım, kabeye demi vereyim, senin her yaptığın uçuk mucize tanımlamalarını çürütmekle uğraşamam
    islamiyet
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından islamiyet C.tesi Ara. 27, 2014 10:36 pm

çürütemezsin de zaten çünkü kanıtlanabilir nitelikleteler. Bir kanıtın olsa paylaşırdın, kanıtı da ancak aksine bir kanıtla çürütebilirsin ki belli ki öyle bir kanıtın yok. Olsa eminim 1 dakika durmazdın. Bir den fazla kanıtlanabilir şey sundum, aksini kanıtıtlayacak bir delilin yoksa bunlar yanlıştır demeye hakkın da yoktur.
    lovely idiot
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından lovely idiot C.tesi Ara. 27, 2014 10:40 pm

islamiyet demiş ki:çürütemezsin de zaten çünkü kanıtlanabilir nitelikleteler. Bir kanıtın olsa paylaşırdın, kanıtı da ancak aksine bir kanıtla çürütebilirsin ki belli ki öyle bir kanıtın yok. Olsa eminim 1 dakika durmazdın. Bir den fazla kanıtlanabilir şey sundum, aksini kanıtıtlayacak bir delilin yoksa bunlar yanlıştır demeye hakkın da yoktur.

Smile) arkadaş arıyı çürüttüm işte birini çürüttüysem balık baştan kokar gerisine gerek yok.
    lovely idiot
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından lovely idiot C.tesi Ara. 27, 2014 10:44 pm

https://eksisozluk.com/entry/20585457

https://www.youtube.com/watch?v=Y_sHEGcl_u0

altın oran la ilgili de al, mucize miymiş, yalan mucize olduğu açıklanmış ama sen inanmazsın şimdi, senin inandıkların doğru bizimkiler mantıksız, arıya bile mucize diyorsun arkadaş
    islamiyet
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından islamiyet C.tesi Ara. 27, 2014 10:46 pm

lovely idiot demiş ki:
    islamiyet demiş ki:çürütemezsin de zaten çünkü kanıtlanabilir nitelikleteler. Bir kanıtın olsa paylaşırdın, kanıtı da ancak aksine bir kanıtla çürütebilirsin ki belli ki öyle bir kanıtın yok. Olsa eminim 1 dakika durmazdın. Bir den fazla kanıtlanabilir şey sundum, aksini kanıtıtlayacak bir delilin yoksa bunlar yanlıştır demeye hakkın da yoktur.

Smile) arkadaş arıyı çürüttüm işte birini çürüttüysem balık baştan kokar gerisine gerek yok.

Sen arıyı çürütmedin sadece yazdığım delilin sadece Allahın varlığına kanıt niteliği taşıdığını dine kanıt niteliği taşımadığını söyledin. Bu diğer delilleri çürütmez ki bununla beraber dini de çürütmez. Sadece yanlış yerde yanlış delili sunduğumun bir göstergesidir ki buda benim hatamdır.
    lovely idiot
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından lovely idiot C.tesi Ara. 27, 2014 10:50 pm

dini çürüttüm demedim ben de zaten senin uyduruk mucizeni çürüttüm dedim, neyse arkadaş bu böyle gitmeyecek, sürtüşmeye döndü olay ben mucize olduğuna inanmıyorum, uyduruk olduğunu düşünüyorum. sen inanabilirsin.
    islamiyet
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından islamiyet C.tesi Ara. 27, 2014 10:59 pm

kıtalar hareket ediyor. sanırım 100 sene önce iddialara göre kutsal nokta mekke değildi.

Asıl şu anda mekke tam altın oranda değildir bu da kıtaların hareketindendir ki bunu ölçerek görebilirsin altın orana çok yakın bir sayı çıkacaktır karşına.

-*-*-*-*- ikinci örnekte (doğudan batıya) altın oran mekkenin üzerinden değil mekkenin 300 km doğusunda bulunmasına rağmen sanki orada çımış gibi yine mekke deniliyor.

Mekke doğudan batıya değil kuzeyden güneye altın oran noktasındadır. Önce delili iyi öğrensin.

İkinci link için;
    Benim burada bilmediğim konular var. Atıyorum DNA nın yapısı. Ben bu yapıyı bilmediğim için doğru veya yanlış diye yorum yapamam fakat bildiğim konularda yorum yapabilirim.

İnsan vicudunda altın oran; Bu tamamen kanıtlanmış bir bilgidir. Her insanın vicudunda altın oran olacak diye bir kaide yoktur. Fakat bu oran olan insanlara baktığımızda göze hoş gelen bir insan şekli karşımıza çıkmaktadır. Bu insanda en ufak bir değişiklik yapıldığında ise hoşluğun bozulduğu bariz bir şekilde görülmektedir.

Kabe dünyanın altın oran noktasında bulunmaktadır; Ölçümler sonucu 1,631... çıkmaktadır. Evet bu altın oran değildir fakat ona çok yakındır. Fakat yeryüzü hareketlerinide işin içine katarsak bu oranın değişmeme ihtimali yoktur. Buradan bu oranın neden çok hafif bir farklılık ile neredeyse aynı oluğu açıkça anlaşılmaktadır.

Senden istediğim bu gibi bilgilerdi. Gerekli cevapları da gördüğün gibi verdim. Delillerimi yalanlayıcı başka iddiaların veya kanıtların var mıdır? Varsa buyur hodri meydan.
    lovely idiot
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından lovely idiot C.tesi Ara. 27, 2014 11:22 pm

islamiyet demiş ki:kıtalar hareket ediyor. sanırım 100 sene önce iddialara göre kutsal nokta mekke değildi.

Asıl şu anda mekke tam altın oranda değildir bu da kıtaların hareketindendir ki bunu ölçerek görebilirsin altın orana çok yakın bir sayı çıkacaktır karşına.

-*-*-*-*- ikinci örnekte (doğudan batıya) altın oran mekkenin üzerinden değil mekkenin 300 km doğusunda bulunmasına rağmen sanki orada çımış gibi yine mekke deniliyor.

Mekke doğudan batıya değil kuzeyden güneye altın oran noktasındadır. Önce delili iyi öğrensin.

İkinci link için;
    Benim burada bilmediğim konular var. Atıyorum DNA nın yapısı. Ben bu yapıyı bilmediğim için doğru veya yanlış diye yorum yapamam fakat bildiğim konularda yorum yapabilirim.

İnsan vicudunda altın oran; Bu tamamen kanıtlanmış bir bilgidir. Her insanın vicudunda altın oran olacak diye bir kaide yoktur. Fakat bu oran olan insanlara baktığımızda göze hoş gelen bir insan şekli karşımıza çıkmaktadır. Bu insanda en ufak bir değişiklik yapıldığında ise hoşluğun bozulduğu bariz bir şekilde görülmektedir.

Kabe dünyanın altın oran noktasında bulunmaktadır; Ölçümler sonucu 1,631... çıkmaktadır. Evet bu altın oran değildir fakat ona çok yakındır. Fakat yeryüzü hareketlerinide işin içine katarsak bu oranın değişmeme ihtimali yoktur. Buradan bu oranın neden çok hafif bir farklılık ile neredeyse aynı oluğu açıkça anlaşılmaktadır.

Senden istediğim bu gibi bilgilerdi. Gerekli cevapları da gördüğün gibi verdim. Delillerimi yalanlayıcı başka iddiaların veya kanıtların var mıdır? Varsa buyur hodri meydan.

arkadaşım, mucize daha fazla konusunda konuşmak istemiyorum, ben zaten temelde buna karşıyım. yani Allah'ın insana bu şekilde küçük mucizeler vererek inandırmayı seçeneği fikri bana saçma geliyor. Koskoca Allah'tan bahsediyoruz. istediğin kadar beni alt ettiğini düşünebilirsin.
    islamiyet
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından islamiyet C.tesi Ara. 27, 2014 11:28 pm

Hiçbir deistin zaten bunların karşısında durabildiğini görmedim. Hep en sonu ben böyle düşünüyorum ben buna inanıyorum bence böyle diye bitiyor. Fakat dinde ne hikmetse bilen biri konuştuğunda hiç ben böyle düşünüyorum bence din doğru diye bitmiyor. Bunuda tüm deist olduğunu düşünenler görsün. Görsün ki delillerin karşısında duramayan bir şeyin arkasında durduklarını ve bunun ne kadar yanlış olduğunu anlasınlar. Yorumu kendinize bırakıyorum.
    lovely idiot
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından lovely idiot C.tesi Ara. 27, 2014 11:38 pm

islamiyet demiş ki:Hiçbir deistin zaten bunların karşısında durabildiğini görmedim. Hep en sonu ben böyle düşünüyorum ben buna inanıyorum bence böyle diye bitiyor. Fakat dinde ne hikmetse bilen biri konuştuğunda hiç ben böyle düşünüyorum bence din doğru diye bitmiyor. Bunuda tüm deist olduğunu düşünenler görsün. Görsün ki delillerin karşısında duramayan bir şeyin arkasında durduklarını ve bunun ne kadar yanlış olduğunu anlasınlar. Yorumu kendinize bırakıyorum.

ya arkadaş sen şovmensin, eskiden olsa sırf seni oturur burada teker teker çürütürdüm ama değmez. görsün desitleri herkes evet katılıyorum uyduruk mucizeler, oran mucizesini arı mucizesini, kıyameti haber veriyormuş mucizesini, o kelime 5 kere 6 kere geçiyormuş mucizesini
    Koksoca Allah kendine inandırmak için bu mucizeleri seçmiş kendine ve bu arkadaşta 2014 yılında yaşadığından, sitelerden bunu kapma şansına erişmiş ve bir deisti haklamış ey yarabbim.
    lovely idiot
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından lovely idiot C.tesi Ara. 27, 2014 11:46 pm

oturup arkadaşa harun yahya sitesindeki iddiaları çürütecez, arkdaşta böylece ikna olacak. harun yahya'nın sana bashetttiğim bir sürü mucizesinden bahsettim okumadığım yazımdan, arkadaş bu kadar uydurukçu birkaç iddiadan sonra niye bunlara kafa yorayım belli amaçları.
    dna şu kadar geçiyor., evren genişlemesi kuranda varmış, devekuşu yumurtasına benziyormuş dünya şekli, şu kelime şu kadar geçiyor bunların hepsi kelime oyunları daha neyi kanıtlayayım sana
    en basitinden bir örnek vereyim diyor ki dna, rna bilmem bu kadar geçiyor. yalan söylediği ayetlerde dna,rna ile ilgili hiçbir şey yokken, orada kelime demiyorum cümle için 18 62 mi ne ayet numarası oradan o ayete bakıyor ona bakmasının sebebi de dna o zaman bulunmuş. o ayetteki cümle farklı kelimelerden d n a harflerini almış dna geçiyor kuranda diyor. yani alakasız bir şeyle mesela tam hatırlamıyorum demiryolundaki tren az buradan d'yi n'yi 'a yı çekmiş neymiş dna geçiyormuş. 1862 yılında bulunmuş. 18.ayetmiş. kuran'ın indiriliş suresine göre 18. değil bu ayet, resmen bilinçli uydurulmuş, mucizeyle uzaktan yakından alakası yok. e ben bunlardan sonra bu mucizeleri her yerde kanıtlamak zorunda mıyım senin gibilere, bütün bunlardan sonra bu adamın diğer yaptıklarını teker teker çürütmek mi zorundayım. cımbız diyorsun iki de bir.
    lovely idiot
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından lovely idiot C.tesi Ara. 27, 2014 11:54 pm

evren genişlemesi Kuran'da geçiyor diyor genişlik sahibiyiz ayeti bu olaydan sonra genişletiyoruz çevrilmiş. dünyayı serdik diyor ayette bunlar deve kuşu gibi yuvarladı bakın dünyanın şekli biliniyor diyor. dünyanın şekli bilindikten sonra, bilmem ne kelimesi bu kadar geçiyor diyor bakıyorsun, yine yukarıda yaptığı gibi alakasız kelimelerden harfleri cımbızlayıp çekiyor kafasına göre, denziler karışmıyormuş diyor hangi denizler karışmıyor. sanki 600lü yıllarda insan yeni yeryüzüne gelmiş gibi sanki hiç nehir, deniz görmemiş, denizin tuzlu, nehirin tatlı olduğunu görmemiş gibi bunlara mucize diyor. bütün bunlardan sonra sen diyorsun ki hodri meydan yahu meydanı kardeşim güldürme adamı.

sana soruyorum bu şeyleri yapan adamlar ki bunlar Kuran'ı biliyorlar, bilmiyor mu o kelimenin geçmediğini, Kuran'ın indiriliş sırasını biliyor. bildiği halde bunları yapan adamın her iddiasını çürütmek istemiyorum diye ben kaçıyorum sen kazanıyorsun böyle deistleri yendiğini göstermiş oluyorsun vay be. bir iddiasında bunları yapan adamın ben diğer iddialarına araştırır mıyım sen araştırır mısın.
    lovely idiot
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından lovely idiot Paz Ara. 28, 2014 12:18 am

birkaç tane daha var dur onları da söyleyeyim, 1957de uzaya çıkıldığı Kuran'da yazıyormuş 19.sure 57.ayette varmış bu proton, nötron bunlar da varmış, kromozom sayıları yazıyormuş. hepsini ayetleriyle olayların sayılarını, proton atom sayısı falan bunları mucize diye yazmışlar. böyle okuyunca vooaw diyorsun ama ayetlerde yine cımbızla harf seçimi, konuyla alakası olmayan şeyler bir de indiriliş sırasına göre değil tabii bunları bilmeyince bunlar büyük mucize. hee Dna bilim literatürüne de daha sonra girmiş, tarihler de tutturulamamış. halley yıldızı, helyum, mars, klonlama alakasız konulardan çekilip indiriliş sırası göz ardı edilip aynı yöntemlerle yapılmış. yani dünyadaki gelişmelere göre icat yapıyorlar. ben de bunların icatlarını takip edecem ya onları çürüttüm de bi de bunlaara bakayım diyerek bu adamların her iddiasını bana bulup getirtecen sana mucize çürütecez bir tanesini çürütemeyince kantılar karşısında yıkılacaz ve cehennemin dibini boylayacağız.
    islamiyet
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından islamiyet Paz Ara. 28, 2014 12:27 am

lovely idiot demiş ki:
    islamiyet demiş ki:Hiçbir deistin zaten bunların karşısında durabildiğini görmedim. Hep en sonu ben böyle düşünüyorum ben buna inanıyorum bence böyle diye bitiyor. Fakat dinde ne hikmetse bilen biri konuştuğunda hiç ben böyle düşünüyorum bence din doğru diye bitmiyor. Bunuda tüm deist olduğunu düşünenler görsün. Görsün ki delillerin karşısında duramayan bir şeyin arkasında durduklarını ve bunun ne kadar yanlış olduğunu anlasınlar. Yorumu kendinize bırakıyorum.

ya arkadaş sen şovmensin, eskiden olsa sırf seni oturur burada teker teker çürütürdüm ama değmez. görsün desitleri herkes evet katılıyorum uyduruk mucizeler, oran mucizesini arı mucizesini, kıyameti haber veriyormuş mucizesini, o kelime 5 kere 6 kere geçiyormuş mucizesini
    Koksoca Allah kendine inandırmak için bu mucizeleri seçmiş kendine ve bu arkadaşta 2014 yılında yaşadığından, sitelerden bunu kapma şansına erişmiş ve bir deisti haklamış ey yarabbim.

Senin karşılık verdiğin cevaplarda 2014 yılında yaşadığından sitelerden cevap verme şanına varmışsın. Sen bence biraz arapça öğrende kuranda ne dediğini daha iyi anla. Ya demek zaten ey demektir.
    islamiyet
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından islamiyet Paz Ara. 28, 2014 12:31 am

lovely idiot demiş ki:oturup arkadaşa harun yahya sitesindeki iddiaları çürütecez, arkdaşta böylece ikna olacak. harun yahya'nın sana bashetttiğim bir sürü mucizesinden bahsettim okumadığım yazımdan, arkadaş bu kadar uydurukçu birkaç iddiadan sonra niye bunlara kafa yorayım belli amaçları.
    dna şu kadar geçiyor., evren genişlemesi kuranda varmış, devekuşu yumurtasına benziyormuş dünya şekli, şu kelime şu kadar geçiyor bunların hepsi kelime oyunları daha neyi kanıtlayayım sana
    en basitinden bir örnek vereyim diyor ki dna, rna bilmem bu kadar geçiyor. yalan söylediği ayetlerde dna,rna ile ilgili hiçbir şey yokken, orada kelime demiyorum cümle için 18 62 mi ne ayet numarası oradan o ayete bakıyor ona bakmasının sebebi de dna o zaman bulunmuş. o ayetteki cümle farklı kelimelerden d n a harflerini almış dna geçiyor kuranda diyor. yani alakasız bir şeyle mesela tam hatırlamıyorum  demiryolundaki tren az  buradan d'yi n'yi 'a yı çekmiş neymiş dna geçiyormuş. 1862 yılında bulunmuş. 18.ayetmiş. kuran'ın indiriliş suresine göre 18. değil bu ayet, resmen bilinçli uydurulmuş, mucizeyle uzaktan yakından alakası yok. e ben bunlardan sonra bu mucizeleri her yerde kanıtlamak zorunda mıyım senin gibilere, bütün bunlardan sonra bu adamın diğer yaptıklarını teker teker çürütmek mi zorundayım. cımbız diyorsun iki de bir.

Cevabında bile kendin ne dediğinin farkında değilsin. Tam hatırlamadığın şeyleri bana delil olarak gösterme olur mu? Tam hatırladıklarını göster kafi. Attığım videodaki 7. delile cevap ver atıyorum... Tam hatırla ama mümkünse.
    lovely idiot
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından lovely idiot Paz Ara. 28, 2014 12:31 am

gök 7 katlıymış bu da Kuran'da yazıyormuş hem de 1400 sene önceden. atmosfer 5 katmanlıdır. sonra ekledikleri 2 katmanda 5'İn içindedir. eğer iç katmanları da sayarsak bu sayı 10'a çıkar. http://tr.wikipedia.org/wiki/Atmosferin_katmanları basit bir vikipedi bilgisi, herhangi bilimsel bir kaynakta da yazmaktadır.

neymiş retina sözcüğü geçiyormuş aynı yukarıda yazdığım yöntem, en büyük mucizelerinden big bang neymiş Kuran başlangıç olduğunu bildiriyormuş. ilk-son, neden-sonuç ilişkisi içinde çalışan insan beyni de zaten yaşamın başında ne vardı sorusunu hiç soramadı da Kuran söyledikten söyle sordu bu mucizeymiş.
    bu kadarı yetmediyse artık Allah versin.

edit: arkadaş link vermişsin ya Harun Yahya mucizeleri diye onların mucizelerinin uydurukluğunu yazıyorum anlamamazlıktan geliyorsun.

Forum Saati Paz Nis. 28, 2024 9:04 pm