www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

www.deizm.org'un gelişmesi için bir şeyler yapmak istemez misin?

İletişim: deizmturkiye@gmail.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
#SomayıUnutma
Sorumluların ceza almaları için, böyle bir katliamın bir daha yaşanmaması için #SomayıUnutma.

3 posters

Buyrun Kuranın Gerçekliğine Dair En Önemli Deliller

lovely idiot
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 37
    Katkı Puanı : 112

Buyrun Kuranın Gerçekliğine Dair En Önemli Deliller - Sayfa 2 Empty Geri: Buyrun Kuranın Gerçekliğine Dair En Önemli Deliller

Mesaj tarafından lovely idiot Paz Ara. 28, 2014 12:34 am

tam hatırlmadağım 18.sure 62.ayet bak o ayete dna ile ilgili bir şey var mı gör. ayrıca 18. ayet diye paylaştığı o ayet indiriliş sırasına göre de değil. o ayette dnayı bul bana mucizeyi göster tam hatırlıyorum sadece ayet arapça olduğundan bakmaya üşendim.
    islamiyet
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 47
    Katkı Puanı : 137

Buyrun Kuranın Gerçekliğine Dair En Önemli Deliller - Sayfa 2 Empty Geri: Buyrun Kuranın Gerçekliğine Dair En Önemli Deliller

Mesaj tarafından islamiyet Paz Ara. 28, 2014 12:35 am

lovely idiot demiş ki:birkaç tane daha var dur onları da söyleyeyim, 1957de uzaya çıkıldığı Kuran'da yazıyormuş 19.sure 57.ayette varmış bu proton, nötron bunlar da varmış, kromozom sayıları yazıyormuş. hepsini ayetleriyle olayların sayılarını, proton atom sayısı falan bunları mucize diye yazmışlar. böyle okuyunca vooaw diyorsun ama ayetlerde yine cımbızla harf seçimi, konuyla alakası olmayan şeyler bir de indiriliş sırasına göre değil tabii bunları bilmeyince bunlar büyük mucize. hee Dna bilim literatürüne de daha sonra girmiş, tarihler de tutturulamamış. halley yıldızı, helyum, mars, klonlama alakasız konulardan çekilip indiriliş sırası göz ardı edilip aynı yöntemlerle yapılmış. yani dünyadaki gelişmelere göre icat yapıyorlar. ben de bunların icatlarını takip edecem ya onları çürüttüm de bi de bunlaara bakayım diyerek bu adamların her iddiasını bana bulup getirtecen sana mucize çürütecez bir tanesini çürütemeyince kantılar karşısında yıkılacaz ve cehennemin dibini boylayacağız.

Benim sana sunmadığım delillerle bana karşı gelmen o kadar saçma ki gülmemek elde değil Very Happy. Ben sana delil göstereyim, sen onlar hakkında yorum yapma git kendi bulduğun başka bir delili getir bana al delilini yalanladım de. Sen benim gösterdiğim delilleri yalanla, onları delil olarak sunmadım ben güldürme adamı.
    islamiyet
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından islamiyet Paz Ara. 28, 2014 12:39 am

lovely idiot demiş ki:gök 7 katlıymış bu da Kuran'da yazıyormuş hem de 1400 sene önceden. atmosfer 5 katmanlıdır. sonra ekledikleri 2 katmanda 5'İn içindedir. eğer iç katmanları da sayarsak bu sayı 10'a çıkar. LİNK basit bir vikipedi bilgisi, herhangi bilimsel bir kaynakta da yazmaktadır.

neymiş retina sözcüğü geçiyormuş aynı yukarıda yazdığım yöntem, en büyük mucizelerinden big bang neymiş Kuran başlangıç olduğunu bildiriyormuş. ilk-son, neden-sonuç ilişkisi içinde çalışan insan beyni de zaten yaşamın başında ne vardı sorusunu hiç soramadı da Kuran söyledikten söyle sordu bu mucizeymiş.
    bu kadarı yetmediyse artık Allah versin.

edit: arkadaş link vermişsin ya Harun Yahya mucizeleri diye onların mucizelerinin uydurukluğunu yazıyorum anlamamazlıktan geliyorsun.

Sen illaki benim vermediğim delillerle bana geleceksin dimi? Benim verdiklerime cevap veremeyeceksin anlaşılan. Bırak yahya mahya ben adamın kim olduğuna bakmami, benim gösterdiğim delile bakarım.

Senin ne kadar dini iyi araştırdığın belli oldu. Onun kat gök dediği atmosfer değil önce bir bunu öğren. Yalan yanlış bilgilerle gelip karşıma geçip güldürme beni. Kim görse bunu dediğini güler.
    lovely idiot
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından lovely idiot Paz Ara. 28, 2014 12:44 am

kardeşim kat gök diye ifade eden ben değil mucize mucitleri içinizdeki mucit kimse ona kız. tatil günümde film izliyorum ve tatilimi berbat ettin. adamın birinin mucizelerini verip sonra benim dediğim mucizelere bak diyorsun sen verdin onu bana, bir de diğer okuyuculara benim yazdıklarımı sana cevap veremeyip kendini haklı çıkartacak şekilde yazıyorsun. güle güle arkadaş hee kaçıyorum.
    islamiyet
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından islamiyet Paz Ara. 28, 2014 12:49 am

lovely idiot demiş ki:kardeşim kat gök diye ifade eden ben değil mucize mucitleri içinizdeki mucit kimse ona kız. tatil günümde film izliyorum ve tatilimi berbat ettin. adamın birinin mucizelerini verip sonra benim dediğim mucizelere bak diyorsun sen verdin onu bana, bir de diğer okuyuculara benim yazdıklarımı sana cevap veremeyip kendini haklı çıkartacak şekilde yazıyorsun. güle güle arkadaş hee kaçıyorum.

Adam beni alakadar etmez, benim onun bir şeyini paylaşmam diğer sözlerini de doğru yapmaz. Saçma cevaplar veriyorsun bak. Delil gösteriyorum, gidiyorsun o adamın başka bir delililyle gelip al bak bu o adamın delilidir bu yanlış diyorsun. Banane ki onun diğer yazılarından. Benim onun tek bir yazısını doğru görmem diğer yazılarını doğru yapmaz. İşimiz mantıksa önce mantıklı cevaplarla başlıyalım istersen?
    lovely idiot
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından lovely idiot Paz Ara. 28, 2014 12:59 am

7. video dediğine baktım aşağıdan yukarı 7.ye. Kuran okumak usandırmaz falan diyor ee mucize nerede
    islamiyet
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından islamiyet Paz Ara. 28, 2014 1:00 am

7. delil diye başlayan video diyorum.
    lovely idiot
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından lovely idiot Paz Ara. 28, 2014 1:24 am

şimdi arkadaşım o videoyu izledim, bir tanesini de kontrol etmeye çalıştım. gün, günler kelimeleriyle ilgil daha önce görmüştüm. melek ve şeytan kelimesi 88 kez geçiyormuş onu denedim rastgele.

şimdi bilmiyorum bu sayılar nasıl elde edildi, çünkü sonradan eklenen parantezler var, yani çevirmenler kendileri ekliyorlar örn: de ki diye bazı yerlerde yazmıyor, ama çevirmenler onları parantez içi yapıp ekleme yapıyorlar.

ben bu siteden denedim. arapçam yok

http://www.kurandaara.com/?act=ara&keyword=şeytan&meal=1&sure_no=&go=1&page=4

bu siteden baktım melek sayısı hesaplamama doğruysa 104 geçiyor

yine bu sitede şeytan kelimesini arattım 81 çıktı ben mucizesiz siteye mi denk geldim bilemedim
    lovely idiot
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından lovely idiot Paz Ara. 28, 2014 1:59 am

http://www.kuranmeali.com/%5Carapcaaraform.asp şu siteden arapça harflerle girdim gün yani yevm kelimesini يوم arapça sözlükten baktım bu şekilde geçiyor yanlışsa bilemem, seslendirmesi yevm diye okunuyor aratınca 415 tane çıktı, ing. de day diye geçiyor meallerde baktım öyle, günler kelimesi için meallerle karşılaştırarak, sözlükten baktım أيام şu şekilde, eyyam köküyle geçiyor meallerde de 27 defa geçiyor.

türkçe haline baktım günler kelimesi 18 defa geçiyor. çevirilerde kelimeler eksik, bu konuda mucize arayıp inanmak için kendimizi yırtmamız mı gerekiyor ben anlamadım. delil delil diye yırtınma artık bana, yok benim dediklerime delil getirmiyorsun diye. al işte önceki örnek verdiğim delillerle aynı mantık. ortaya bir iddia atılmış neye göre olduğu belli değil, kontrol etmiyor kimse diye sallıyorlar ha bire. istedikleri kelimleri alıp istediklerini almıyorlar. sana bunu anlatmaya çalışıyorum sen bana diyorsun ki komik duruma düşüyorsun. ya arkadaş aynı kafa bunlar, böyle tiplere kaale almayacaksın bir tane de bunu yapan hepsinde yapar. işimiz gücümüz yok o kelime ne kadar geçti diye düşünüyoruz, inancımız bu gibi şeylere mi kaldı boş ver arkadaşım bu mucizelerin uyduruk olması senin dinine zarar vermez, inanç için bu gibi şeylere bulaşıpta kafa patlatma bak benim de gününm gitti bu yüzden. daha da yeter artık bana o geçiyor bu geçiyor deme
    islamiyet
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Mesaj tarafından islamiyet Paz Ara. 28, 2014 3:59 am

Aynı kelimeyi bile farklı sitelerde kuranda aradığımızda farklı sayılar çıkmakta önümüze. Bu konuda internet güvenilir değildir. Açıcaksın kuranı inceliyeceksin eğer gerçek bir sorgulayıcı ve gerçekten doğru yolu arayan biriysen. Ha bana zor gelir diyosan hadi ona da bir çözüm bulayim.

Buradaki kelimelerin kuranda aranması gereken arapça yazılışları verildiği gibi hangi sure ve ayetlerde geçtiği de liste halinde verilmiştir. Dilediğin gibi açıp bakabilirsin.
    tesetturluadam
    tesetturluadam
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 104
    Katkı Puanı : 245

Mesaj tarafından tesetturluadam Salı Ocak 12, 2016 6:10 am

hem tarafsız ele alacağım hem de islami savunacağım öyle mi.
    senin objektiflik açını seveyim.
    tesetturluadam
    tesetturluadam
    Katılımcı Üye
    Katılımcı Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 104
    Katkı Puanı : 245

Mesaj tarafından tesetturluadam Salı Ocak 12, 2016 6:12 am

lovely idiot demiş ki:şimdi arkadaşım o videoyu izledim, bir tanesini de kontrol etmeye çalıştım.  gün, günler kelimeleriyle ilgil daha önce görmüştüm. melek ve şeytan kelimesi 88 kez geçiyormuş onu denedim rastgele.

şimdi bilmiyorum bu sayılar nasıl elde edildi, çünkü sonradan eklenen parantezler var, yani çevirmenler kendileri ekliyorlar örn: de ki diye bazı yerlerde yazmıyor, ama çevirmenler onları parantez içi yapıp ekleme yapıyorlar.

ben bu siteden denedim. arapçam yok

bu siteden baktım melek sayısı hesaplamama doğruysa 104 geçiyor

yine bu sitede şeytan kelimesini arattım 81 çıktı ben mucizesiz siteye mi denk geldim bilemedim

bir hata olmuştur sayfayı yenile olmazsa evine falan gelirler.

Forum Saati Ptsi Nis. 29, 2024 12:34 am